Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eirin
22. únor 2010

Tak já chodím v noci min. jednou, ale zatím jsem víckrát jak třikrát nemusela. Ono asi bude hůř, a to mi do močáku maximálně můžou šťouchat hlavičkama, když mají nohy nahoru 🙂
Kýchat zatím můžu bez problémů.

lita
22. únor 2010

Zuzi - prave toho americkeho fotbalu se desim!!! 😅 To je desna brutalita. Doufam, ze se potatinkuji a bude je bavit baseball nebo normalni fotbalek 🙂

Elly - presne tak, urcite o sobe vi, i kdyz jsou dvojvajecni a je mezi nimi prepazka. A jeste ze tam je, alespon to trochu tlumi ty jejich vzajemne zduchance 😀
Proto taky chci, aby meli postylky vedle sebe, protoze na sebe budou zvykli z briska.

eirin
22. únor 2010

Z toho důvodu bych je zezačátku měla ráda oba dva v jedné postýlce, dokud jim nebude malá..

lita
22. únor 2010

Eirin, jenze my budeme mit monitory dechu pod matraci, takze u nas jedna postylka nepujde. Ale pres den je budu davat vedle sebe co nejvic. Ale take chci praktikovat satkovani, tam tedy vedle sebe nebudou, to by oddelali maminku 😀

elly01
22. únor 2010

No, americký fotbal, chudáčči, to by si dali do těla 🙂 On i ten normoš fotbal je někdy pěkná rasovina.
My také dáme oddělené postýlky, ale vedle sebe a dole v obýváku budou mít jednu společnou, kde budou spinkat přes den, tak snad se v ní nebudou pošťuchovat jako v tom bříšku...

zuzka.o
22. únor 2010

LITA... taky se mi zdá dost brutální, ale jak vyprávíš, jak se ti v bříšku perou, tak mi to připomnělo.

EIRIN... taky je budu mít v jedné postýlce dokud z ní nevyrostou. Ale uvídíme, teorie je krásná věc, ale praxe je praxe.

lita
22. únor 2010

Elly, tak to ja pres noc prave porad piju. Jak se probudim, tak mam desne sucho v puse. Asi by to chtelo zvlhcovac vzduchu. Takze je to jak kolotoc, zachod - napit - usnout a zase nanovo 😅 Ale uz jsem si zvykla.
Kazdopadne na kazdem nakupnim seznamu toaletak nechybi 😀

zuzka.o
22. únor 2010

ELLY...tak je pak budeš muset rozsadit 😉

LITA.... hm, zajímavá představa šátkování obou najednou! To bych asi nedala!

lita
22. únor 2010

Ja jen doufam, ze ten americky fotbal brzy nezacnou hrat v brisku s nejakym mym organem misto toho sisateho mice 😀 Uz do toho nemaji daleko 😀

eirin
22. únor 2010

O monitorech dechu dost přemýšlím... určitě do nich půjdu, pokud se děti narodí předčasně. Ale pokud tak nějak v přijatelném termínu a děti budou ok, možná je pořizovat ani nebudu..
Šátkování obou najednou bych taky nedala.

elly01
22. únor 2010

Lit, alespoň máme super průpravu na noční kojení po třech hodinách 😀 😀
Zuzi, přesně, pak je rozsadím a každý půjde do svého koutku na který jsou zvyklí - kloučka doleva, děvčátko doprava a bude klid 😝

lita
22. únor 2010

Zuzi - satkovat bude prave i manzel, nechodi do kancelare kazdy den a jemu se ten napad take libi. To bude sranda, dve indianske babicky v nasi domacnosti, jeste bychom mohli zapojit nasi pejsandu jako oslika ci dromedara 😀
Jen ten satek koupime pres Amazon ve Statech, tady vychazi az o 50% draz!

elly01
22. únor 2010

eirin, my jsme také monitory dechu pořídili. Pro klid v duši. Znám už pár případů, kdy to zachránilo miminko. Já je koupila z druhé ruky a protože byly ještě v záruce, tak jsem je nechala v servisu zkontrolovat. Půjčují je už i v porodnicích...

lita
22. únor 2010

Eirin - zuzka72 take dloooouho odolavala monitorum dechu, az je nakonec pod natlakem nazoru diskuze zakoupila a to dotahne ty sve milacky nejspise do toho 39tt 🙂

zuzka.o
22. únor 2010

Na to půjčení v porodnici jsem taky myslela.... zasvěťte mě prosím... jde mít monitor a děti v 1 postýlce zároveň?

eirin
22. únor 2010

Elly, taky mám chlapečka vlevo a holčičku vpravo 🙂
Ohledně monitorů se asi opravdu rozhodnu až na konci..ale je fakt, že to "pro klid v duši" mi zní v uších dost často.

elly01
22. únor 2010

Zuzi. O, právě žejeden monitor na jedno mimčo, takže dvě postýlky nutné... 😒 Kdyby nedej bože jedno nedýchalo, tak by monitor stále nic nehlásil, protože by to snímalo dech toho druhého mimča, tím pádem je monitor k prdu.
Každá porodnice to má s půjčováním jinak, ale ta cena za vypůjčení byla rozhodně nižší než nákup nohého monitoru.
Hodně maminek prodává monitory na dvojcata.cz za hezké korunky.
Jéé, eirin, to je dobrý, to se nám tam pěkně usadily děti stejně. Co ty kluci mají s tou levou a holky s pravou stranou, že? 😀

lita
22. únor 2010

Sarri - takze to mlicko ohrivas na plynu ve vode nebo v te ohrivacce? A jakou teplotu to muze max. mit, aby ty laktobacilci nezamavali nozickama?

Presne s tebou souhlasim, ta zelenina v obchodech je hnus, bude je to shnily nebo to vypada az moc krasne na to, aby to byla opravdova zelenina.
V tom jsou prebornici v Polsku, na to pozor! Polsky ovozel vypada 100 x krasneji nez cesky, ale jen proto, ze maji jako velky zemedelsky stat od EU vyjimku na pouzivani vice hnojiv a ostatnich sragor.
I kdyz ja se minule pokousela vypestovat u nas na balkone jahudky, zcela bez hnojiv, a byly hrozne hnusny 😀 Vubec nemely chut 😅

A ty mas doma zahradku, kde si budes moci neco vypestovat? Strasne hezky byl porad Jamie Oliver At Home, ta knizka podle me vysla uz v cestine. Dava tam tipy na recepty ze sezonniho ovozelu a jak to vypestovat vzadu na zahradce 🙂

To musi byt docela traga vychvalovat ty nevzhledne vyhlizejici mixy masicka s necim, aby to deti spapkaly 😀 To je pak na Oscara za herecky vykon 😀

zuzka.o
22. únor 2010

ELLY.... já myslela, jestli není nějaká vychytávka, aby oba mohli spát v jedné postýlce. Hm, tak to budu muset všechno přehodnotit.

lita
22. únor 2010

Sarri - a pak sem urcite pisni tvou zkusenost s tou dudlo-lzickou 😉 Zni to jako docela zajimavy figl, ale deticky jsou docela kujoni fistonsky, tak jsem zvedava, zda se tim nechaji obalamutit 😀

elly01
22. únor 2010

Zuzi, není vychytávečka, není.. Také by se nám to šiklo... Ale ještě na to nikdo nepřišel, no 😀
Ta ovozel je teď vážně hnusná. Bez chuti a barvy, už se těším na léto...

elly01
22. únor 2010

Co je dudlo-lžička? 🙂

lita
22. únor 2010

Zuzi.o - vychytavka jsou ty monitory Respisense, davaji se za plinku, tudiz muzes mit mimisky v jedne postylce 🙂 Ale pry dost casto pipaji falesny poplach. Kazdopadne je tu nekdo uz ma a Zuzka72 si je take koupila, z druhe ruky za krasnou cenu.

lita
22. únor 2010

Elly - jak pisu pro Zuzku.o, ty monitory Respisense umoznuji dat deti do stejne postylky!
Zde je odkaz na nejlevnejsi novy, co jsem nasla:
http://www.detske-chuvicky.cz/p/respisense-moni...
Ale prave ze jdou koupit za mnohem hezci cenu ojete.

Ta dudlo-lzicka je vychytavka od Canpol Lovi, odkaz tu na jejich radu pred par strankami nechavala prave Sarri:
http://www.babydracek.com/zbozi/2383-lovi-lzick...

elly01
22. únor 2010

Lito, aha, tak vidíš, to jsem vůbec nevěděla, tak Zuzi promiň za mylné informace 🙂
Jéé, dudlo-lžička je prima. Dejte pak holky innnfošky jak to funguje

zuzka.o
22. únor 2010

Takže je vychytávečka....já na to juknu a rozmyslím, co udělám ...dííííííky za vyčerpávající info 😉

mrkvicka28
22. únor 2010

hoky měly jste některá na konci prvního trimestru problémy s nataženými děložními vazy? dost nepříjemně to píchá nevíte co by pomohlo kromě odpočinku? Dr. říkal, že mimi jsou o týden větší takže děloha dostáva zabrat.Díky za radu už mě to trápí pět dnů
Zuzi to je super že ti to nakonec klapal v pátek ne tebe budu moc myslet.

sarri
22. únor 2010

Lito, ohřívám v ohřívačce - na plynu by to trvalo - ale masičko na pánvi na plynu, to je panečku jiná 😀

lita
22. únor 2010

SARRI - jeste se vracim k tomu, co jsem ti tu psala. Pokud jsi ten porad Jamie Oliver - Doma nevidela (davali ho tak pred rokem na Spektru), tak si muzes koupit levna DVD z MF Dnes, je jich dohromady myslim 6, bohuzel to nepokryva celou jeho radu:
http://filmy.vltava.cz/produkt=860226757/ (1. dil, dalsi dily jsou uvedene v seznamu pod tim)

Knizka v cestine asi jeste nevysla 😒

j.cien
22. únor 2010

Teda drbete zase o 106 😉
Tak ja se pridavam k tem curajicim s neustalou zizni v noci...takze piju a curam a takto bezne 3-4x za noc 😝
Na zadech je mi blbe..takze stridam boky-skoda,ze nemam aspon 4 😀 😀 ty 2 jsou fakt malo...a posdledni dobou mi mimca nechavaji jen 1pouzitelny bok,v tom druhem jsou asi obe naladovane a nejvic se jim libi hnedle pod zebry...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru