Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
10. bře 2010

Kocule...to jste teda ale šikulky 🙂

Já si taky myslím, že Zdepros porodila...ale nějak se mi to plete... holt skleroza na pochodu.

elly01
10. bře 2010

Holky a byla dvojčátka pro vaše manžely nebo partnery velký šok? Já jsem bya překvapená, jak rychle se s tím můj manža smířil a jak strašně moc se těší 🙂

lita
10. bře 2010

Cutce - nekomu vyjdou dvojcatka a nekomu treba jedno miminko. Statistika je, ze kazde 4. podarene IVF jsou dvojcatka. Takze asi 25% sance na dvojcatka, kdyz otehotnis. Rizika tam jsou, obzlaste je donosit, ale za chvilku ti opravdu prijde, ze cekat je jedno miminko je nejak malo 🙂
Tak neboj, jestli resis, kolik embryjek si nechat zavest. Co se ale muze stat (viz pripad Mrkvicka), ze se ti z dvojcatek mohou nakonec vyklubat trojcatka. To se stava, ale rozhodne ne casto.
A vy byste si prali dvojcatka nebo z toho mate prave spise strach?

lita
10. bře 2010

Zdepros uz porodila, byla 33+neco.

j.cien
10. bře 2010

OMG OMG!!
Par minut a 2 stranky! 😀 baby vy teda jedete 😀

JJ,taky mam pocit,ze Zdepros jsme uz gratulovali k mimineckam 😵 ze to byl akutni cisar 😉

eirin
10. bře 2010

Já zase měla strašně brzo pozitivní test po ovulaci, takže to jsem taky už měla jisté tušení.. 😉

elly01
10. bře 2010

Já jsem si zase dělala testík asi 4 dny po vynechané MS a ta čárka tam vylítla ukrutnou rychlostí 😀

cutce
10. bře 2010

no ja jsem dlouho nad tim premyslela a hrozne jsems e bala dvojcat, protoze ziju v Anglii a mojeho manzela maminka uz je starsi, takze se strasne bojim, jak to budu zvladat

ale na druhou stranu uz nejsme nejmladsi, hlavne manzel, takze by to bylo na druhou stranku lepsi a docela ted uz by mi to ani nevadilo 😅

a v rodine mame dvojcky, deda mel bratry, kteri byli dvojvajecny

zuzka.o
10. bře 2010

Ely... u nás teda byl manža dost spokojený, nějak to vzal hned a v klidu. Já jsem to taky tušila, že budou 2, protože měsíc před početím se mi zdál sen, že čučím u doktora na utz a tam jsou 2 mimi. No a přesně ten utz jsem pak u doktora viděla.... on mi to tak opatrně sděloval, že jsou 2 a já hned JÁ VÍM! Koukal na mě jako blázen 😅 😀

petranela
10. bře 2010

Zdepros porodila, myslim nějak krátce před Zuzkou

Elly, to je super, že Tvůj manžel se s dvojčátky tak rychle smířil. Můj manžel to vstřebával asi dva týdny, měl pořád velký obavy, ale pak si na to tak zvykl a říká jim skřítci 😉 Taky mi připadá, že mít jedno je málo. Když potkávám monokočárky na ulici, nějak se mi to nezdá 😉

eirin
10. bře 2010

Zuzko.o, a víš, jaký jsem měla těsně před otěhotněním sen já? Že si dělám test a jsou na něm čtyři čárky 😀

zlatovlaaska
10. bře 2010

hanula83 • buď ráda, až budeš všude nejstarší, žádný med..

cutce • dělala jsem si průzkum, jak to vycházelo holkám, co jsme byly na IVF a to nám to vyšlo až na 3. pokus. tak z 20 úspěšných těhotenství byly 3 dvojčata.

zuzka.o • děkuji.

lita • já se chtěla vdávat na staromáku odjakživa 😉 a fotograf byl jejich, takže měl vychytaný místa 😉 no jo, já se barvím na chemku dlouho, jen teď poslední 3 roky to mám melírovaný a teď i odrostlý. uvažuju návrat do barvy, abych byla zase jasná 😀

no, jsou to osudy... já podstoupila potrat dvojčat počatých přirozeně den před svým svátkem, takže bohužel na ten den nikdy nezapomenu... nejdřív jsem byla v poho, mudři slibovali, že když se to povedlo jednou, stačí počkat šestinedělí a jeden cyklus a můžeme na to vlítnout. haha... takže těch ubrečených dní, večerů a nocí a hlavně menstruací bylo strašně moc... až Otíček to trochu utlumil... ale teď se zase nad ním v rámci pobouřených hormonů dojímám a popláču si, jaký je on naše štěstí. a jak to píšu, tak tady bulím... no nejsem koza...

eirin
10. bře 2010

Manžel s tím byl srovnaný stejně rychle jako já, protože praktické aspekty mu začaly docházet až postupně, ale to už mu přišla dvojčátka naprosto normální 🙂

zuzka.o
10. bře 2010

oprava

***ČEKATELKY***
ZLATOVLAASKA - 30.3. - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, překvápko
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, holčičky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

Jsem zvědavá, v jakém pořadí nakonec porodíme. 😉

elly01
10. bře 2010

Zuzi.o, tak to je pěkný s tím snem 😀 To musel pan doktor pěkně koukat 😅
Mě spíše překvapují reakce okolí typu: To jsi teda chudák, to Tě lituju, ale my se na děti tak strašně těšíme a ani minutu jsem nelitovala, že jsou v bříšku dva. Bude to záhul, ale přeci toho člověk nemuže litovat... Takže tyhle reakce mě děsně štvou 🙄

j.cien
10. bře 2010

***ČEKATELKY***

ZLATOVLAASKA - 30.3. - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, překvápko
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, holčičky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

cutce
10. bře 2010

zlatovlaska: az na 3 pokus????

j.cien
10. bře 2010

Jejda,jsem pomala,nez jsem to zkopcila,tak to tu uz je 😉
No jo,Lita-prebornik a vysokorychlastni PCsikulka 😉 😀

zlatovlaaska
10. bře 2010

lita • taky si říkám, že nemusíme prckům kupovat moc hraček, stačí, když ty jeho plyšový vyperu a gumový umeju a bude si s čím hrát do aleluja. no hraček má neskutečně a s každou návštěvou zverimexu se musím držet, abych nekoupila další pískací krám...

lita
10. bře 2010

Elly - ja manzela na moznost dvojcatek pripravila a protoze jsme se snazili delsi dobu, navic vekove jsme seniorska skupina 😀 a navic se budeme stehovat za louzi, kde je IVF financne uplne mimo. Tudiz jsme za dvojcatka moc radi a nejak mi ta kombinace proste prijde roztomilejsi 🙂 Jsem zvedava, zda to same o roztomilosti budu prohlasovat po bezesnych nocech s okousanyma bradavkama 😀

zuzka.o
10. bře 2010

Elly....no přesně to píšeš. Okolí je víc poprděný než my - nastávající rodiče. Taky jsem dost naštvaná. Už mám pár univerzálních odpovědí!!! 😠

petranela
10. bře 2010

Elly, tyhle reakce okolí mne taky děsně štvou!!! Ty jejich litující pohledy! Hruza! A myslím, že sousedi budou dost zírat, když vyrazíme s dvojčecím kočárem na prochajdu.

elly01
10. bře 2010

Lito, tak tak, také si teď říkám: jedno mimčo, žádné mimčo, ale až budou oba brečet hlady nebo se vztekat, tak asi změním názor 😀 Máme tady koukám samé prima manžílky, přežili to zatímbez úhony (ehm, jsem teda zvědavá na zapíjení dvojčátek až se narodí) 😀

cutce
10. bře 2010

elly, no to musi byt taky dsvojnasobne zapijeni 🙂

j.cien
10. bře 2010

Cutce,u nas v Car bylo hodne holek,co maji za sebou 5a vice neuspesnych transferu...
Bohuzel to neni tak snadne,jit na IVF a hned si odnest mimi ☹ ...skoda,takto bych to vsem moc prala,protoze je to boj..a beh na dlouhou trat...

zuzka.o
10. bře 2010

Zapíjení...... to už se u nás plánuje!!!! To bude v álejích nablito 😀 😀 😀

cutce
10. bře 2010

j.cien : to mi ani nerikej ☹

elly01
10. bře 2010

Ale já ty reakce okolí fakt nechápu. My si je budeme vychovávat, tak co je komu do toho. Také už jsem zažila pár drzounů, kteří se zeptali, jestli jsou děti přirozeně. My je máme přirozeně, ale asi kdybych byla po IVF tak by mě taková otázka dokázala vykolejit. Co je komu do toho, to je přeci děsně intimní záležitost? A já už jsem na tuto otázku začala odpovídat: Ano, přirozeně, dělali jsme je v ložnici zezadu 😀 😀

zlatovlaaska
10. bře 2010

elly01 • manža v šoku ani nebyl, to spíš okolí. já to měla taky jasný, proč by tam 2 nebyli, když tam byli už 3 roky předtím... ale nebudu říkat, že jsem hóódně dlouho trnula, aby to dopadlo... no a teď jsem takovej držák...

j.cien • to jsou fofry, co? 😀

j.cien
10. bře 2010

Holky a neni to tak,ze ti,co nas tak strasne "litujou",ze ve skutecnosti zavidi 😉 ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru