Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
24. bře 2010

Zlati-to je mi líto, že císař ti nesedl, ale ty jsi měla celkové uspání? Jinak kluco jsou super. A jak píše Yori s tím tvarohem tak to tak je.
Radka-no to je mazec a oni nepijí z prsu, máš nějaký problém, myslíš, že by se nepřisáli?

petranela
24. bře 2010

Zlatovlásko, moc gratuluju k chlapečkům, jsou opravdu krásní 😉 Užila sis teda hodně, tak držím palce, ať už je všechno jenom dobrý!

Radko, tak Ty máš cestovku, jsi šikovná 😉 Musí to být jistě dost náročné.

J.cien, jen nám tu piš jak se cítíš, já na tom taky nejsu nějak extra, noci jsou šílený. Chápu, že neusneš, já taky moc nespávám. Dnes jsem byla ve městě něco zařizovat a málem jsem padla jak jsem byla vyřízená. Holt dvojčecí těhu je fakt jiné než normální.

A taky se divím, kde máme LITU, snad je všechno v pořádku!

hanula83
24. bře 2010

Zlatu, moc gratuluju, ještě jednou!! 🙂), chlapečci jsou jedna báseň. No tak už to máš za sebou... Jo jo, ten první okamžik po císaři je takovej nepříjemnej, a pak to první vstávání taky.. no ale je to časem lepší a lepší. Teď už jsi jistě fit.... No to s tím Filípkem, to muselo být něco, já bych asi zbláznila. Dodneška chodím holky kontrolovat, když spí, jestli dýchají. Přes den nejsou na monitorech. A v noci když jdu třeba na záchod, tak je taky kontroluju..

eirin
24. bře 2010

Zlati, i já se přidávám s gratulací, chlapečci jsou nádherní.

Tak už jsem roznesla po svých zaměstavatelích žádost o mateřskou, sláva. Už jen týden 😀 Jsem trapná, jak si to pořád odpočítávám, ale už se moc těším, až budu doma a budu se moct soustředit jenom na blížící se úlohu maminky 😵

Já se strašně bojím toho, že se právě budu bát usnout, až budou spát děti, že je budu pořád kontrolovat, a že pak z té únavy budu úplně hotová.

hanula83
24. bře 2010

Eirin, ze začátku asi budeš, ono i když jsou ty monitory dechu, tak ti to nedá a děti kontroluješ. Teda já to tak dělala... Ale teď jsem si víc zvykla, víc na ty monitory spoléhám a spím klidně. Akorát když se vzbudím a jdu třeba na záchod, tak je po cestě kontroluju...

petulka26
25. bře 2010

Zlatovlásko, taky se připojuji ke gratulacím. Chlapečkové jsou naprosto úžasní 🙂

eirin
25. bře 2010

Hanul, no já právě zatím odolávám a monitory zatím pořizovat nechci.
Dneska v noci se v břiše děti tak mlely, že jsem byla půlku noci vzhůru. Jojo, asi mi tím chtějí naznačit, ať si začnu zvykat 😀

rejchl
25. bře 2010

Přeji krásný prosluněný den.Opět jdu s prosbou.Hlasujte prosím pro Natálku Hajnou. http://decinsky.denik.cz/miminka/fotoanketa-pra...
Dohání nás Kubík.Hlasování končí zítra ve 12:00.Děkuji

hanula83
25. bře 2010

Eirin, to tak má každá nastávající mamča, teda u dvojčat určitě ti to tady každá potvrdí. Já nespala v podstatě celé těhotenství. No a teď mi spí holky celou noc... Já se monitorům hrozně bránila a teď jsem za ně velice vděčná 🙂))...

hanula83
25. bře 2010

Rejchl, už jsem se tě ptala, prosím, dostanou za to aspoň něco v té anketě? My vyhrály a nic nedostaly....

rejchl
25. bře 2010

Hanul promin,nevsimla jsem si.Vyhrají nejaky baliček pro prcka.Ale netusim co v nem bude.A velkou fotku v deniku.Ja se pak kamaradky zeptam co v balicku mela pokud vyhrajou🙂

kocule
25. bře 2010

Ahojte holky, no my zase měli den. Dostali jsme včera druhou hexu, takže byli kapánek protivní, ale ne zase tolik jak u té první a v noci jsem je chodila pořád měřit, jestli jim nejde nahoru horečka, naštěstí ne. Posledně měla horečku Adu až druhý den, tak pořád přeměřuju a ťuk ťuk nic. Jinak máme šest měsíců, Tomča váží 8 kg a měří 69 cm, Adu váží 6,7 kg a měří 64 cm. Holt naše dietářka. 😀 😀 😀 Přibrala jen 320 g za měsíc, ale poměr váhy a výšky má naprosto OK, tak počkáme, jak bude přibírat dál. Když to bude příští měsíc podobné, tak to necháme plavat. Jinak Tomča si přibral 450 g, takže to jde fakt dolů. Dobré prase všechno spase, snědí celou frutapuru a o zelenince ani nemluvím, naštěstí jim to jede. 😎

Zlatu, ještě jednou gratuluju, krasavci. Teda to děs, takové zážitky hned po příchodu domů. 😝 Já si pořád píšu, kdy kdo jedl a ze začátku jsem v tom taky měla hokej, musela jsem se dívat. 😀

kocule
25. bře 2010

Hani, já neeee, já spala 24 h denně. 😀 😀 😀 Na rizikovce ze mě byly holky naprosto vyřízené, pořád jsem chrněla. 😀 😀

eirin
25. bře 2010

Hanul, já zatím se spaním nemám problém, tohle bylo za celé těhotenství teprve podruhé..

rejchl
25. bře 2010

Holky ted koukam a me chybi uz jen 59 dni do porodu.Nebo spis do terminu.To je silene jak to utika.Uz chci mit prcky u sebe.

eirin
25. bře 2010

Rejchl, a mně 63 a sdílím tvé pocity 🙂 Navíc včera se narodila sestřence holčička, tak se to tím jen násobí.

rejchl
25. bře 2010

eirin jak to mas kopanim?Jeste furt te kopou?Ja si kolikrat pripadam jak kopaci mic.To jsou silene rany. 😀

eirin
25. bře 2010

Rejchl, nojo, kopou, kopou 😀 A převalují se, šťouchají, všechno možné.

rejchl
25. bře 2010

Jsou jak sileny😀Uz poznam jestli to je nozicka nebo rucicka😀No a kdyz se zacnou prevalovat tak mam dve boule na brise.Vypada to fakt vtipne,az na ten tlak v brise😀

eirin
25. bře 2010

Rejchl, ano, taky mám někdy břicho jak prdel, na každé straně boule a mezi nima údolí 😀
Nejvtipnější je, když ležím na boku a sklepu je na jednu stranu. Když si přelehnu na záda, mám břicho jak homoli cukru 😀

rejchl
25. bře 2010

😀 😀 😀 Eirin tak to jsem rada ze v tom nejsem sama.Mam uplne to same.Z bricha prdel a kdyz spim na boku tak to bricho ma jeste divnejsi tvar😀

j.cien
25. bře 2010

Ahojky 🙂
Koukam,ze Lita se stale neozyva... 😕 snad je v poradku!!!

Ja teda zavidim vam vsem,co aspon trochu spite!! ☹ Ja na dnesek ope pouhe 2 hodiny..do prvniho curani a pak uz ani ťuk...jsem uplne vyrizena,uz to trva skoro mesic a nevim,jak dlouho to takto vydrzim...dost me to psychicky boura...

rejchl
25. bře 2010

J.cien me taky trapila nespavost.Ale vyresila jsem to tim,ze chodim spat kolem jedenacte vecer a budim se v devet rano.Pres den spat nechodim protoze bych pak nespala v noci.Taky mi hodne pomaha horke mleko nebo kakao.Ale kazdy to ma jinak. 😨

zuzka72
25. bře 2010

Tak hlásím jsme se konečně po třech dnech doslova posr...., v ložnici smrad, jako ze staryho vola a v plínce nevzhledné barvy kaše, ale tak vyšlehaná, že by se ani nejlepší kuchařka nemusela stydět. 😀 A nejenom v plínce.....
Holky my jsme pořád venku, to je super, vždycky vylezeme i se psy a jdeme prochajdu dopoledne, dojdem o půl1, kluci dospí na zahradě, já navařím, nakojím, poklidím, přijede taťka, ohřeju jídlo, nakojím, frčíme zase na prochajdu, ale to už sami bez psů. Návrat večer kolem šesté, nakojím, udělám velkým večeři, policu kolem domácnosti, koupem a papáme. Pak spánek-teda všichni, jen já pořád nemůžu spát, takže makám v noci-to mi vyhovuje, peru, žehlím. Jinak ten den strašně utíká a zítra už mají chlapečci měsíc.
Hele holky, vím, že když se kojí, že se nemusí dávat čaj, ale já bych jim ráda dala nějaký na to lepší kakání-hlavně Lukáškovi, myslíte, že můžu? A jakej, máte někdo zkušenosti? Viděla jsem nějakej fenyklovej od sunaru, ale nevím. 😖

sarri
25. bře 2010

Ahoj, tak my taky vyrážíme na prochajdu. Pak je vrazím tatínkovi a jdu slavit den učitelů - jestli chytnu slinu, tak nedopadnu dobře - vezmu si radši kolo, ať se mám o co opírat 😀
Zuzi, na kedění je heřmánkový čajík - aspoň to mi radila doktorka. Stačí max. 20 ml za den.

j.cien
25. bře 2010

Jj,Rejchl..ja taky nechodim spat driv,nez v tech 23h...a pres den ani ťuk...jsem fakt uz vyrizena ☹

Zuzi,to je prima,ze je uz opravdicke jaro a ze si uzivate s prkama prochajdy venku 😉 ,na to se taky strasne moc tesim!!
Ten cajik neni nutny,co se tyce tekutin-kojeni maji dost,ale pokud chces,tak na upravu stolice-na zmekceni je dobry hermankovy,na prdiky fenyklovy nebo jsou ruzne smesi...vetsinou jsou slazene,tak je dobre vzti nejaky bez sacharozy,treba s lactosou nebo fruktozou...Pamatuji si,ze byl dobry caj Bio Fenyklovy od firmy Babio,granulovany byl s laktozou a klasicky v nalevovych saccich.
Jinak klasika od Lerosu je Detsky caj s hermankem,takova smeska od malinkata vhodna 😉

sarri
25. bře 2010

Jo a ten čaj radši normálně pytlík vyluhovat - ty granulované jsou sladké.

zuzka72
25. bře 2010

Sarri-já pro ty granulovany moc nejsem, raději zkusím třeba ten Leros jak píše j.cien. Jen abych odhadla poměr vody, ale to snad bude na krabičce napsáno. 🙂

inza
25. bře 2010

Ahoj mam pro Vas vzkaz od Lita: Tak jeji chapi uz jsou na svete. Dneska udelali pokrok a uz jsou z inkubatoru venku. Momentalne jsou na vyhrivanych postylkach opet spolu pohromade a uz papaji i mlicko od maminky 😀

inza
25. bře 2010

jo a vsichni jsou v poradku 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru