Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
23. dub 2010

J.cien - Brajisek se behem prochazky dost kroutil a plakal, tak jsme to museli zalomit domu. Trochu se bojim, co zase bude v noci. Je mi ho strasne lito, kocicka se desne pere s tim svym zaloudeckem.
Nutriton bohuzel v lekarne nemeli, tak to musime vydrzet do zitra. Ale Laktobacilky meli, ihned je nasadim. Treba v kombinaci s temi bacilky z toho Nutritonu zacpa nebude.

Jinak na to krkani nam v Motole radili vzprimenou polohu a je to pravda. Po kojeni si je vzdycky ihned posadim na polstar na klin a celkem rychle si odkrknou takovym tim poctivym "mocalovym" ukrknutim 😀 Ale nekdy to z nich nevyloudim a to pak uz v zadne jine poloze. Nebo si je dam na ruku, zadecek mam v dlani, telicko i hlavicku si opru o svuj hrudnik ci brisko, druhou rukou drzim hlavicku a take si v teto vzprimene poloze ukrknou. A nemusim jim vubec vyvijet tlak na zaludek jako u tygrika.

lita
23. dub 2010

J.cien - docela ladem lezi 😠 Na prochazky jim ho nedavam, stejne jsou zachumlani a v tom okolnim hluku bych je neslysela a pokud by zase falesne pipali, tak bych musela kluky namahave rychle rozbalovat a satrat se jim pres ty vrstvy az k plence. Vyuzivame je jen, kdyz je davame do jedne postylky v obyvaku, kdyz je hlida manzel, zatimco ja zkousim trochu nahnat spanek.

Naopak velka spokojenost s Nanny, ale to se dalo cekat. Jsem na ne zvykla uz z porodnice. Dala jsem ty desky pod klin a vykukujici tvrdy zbytek desky jsem vypolstrovala slozenym koncem deky, kterou mam hozenou pres ten klin.

j.cien
23. dub 2010

Tak to jsi sikula-ze uz si ty polohy krkaci vychytas podle sebe-co vam vyhovuje 😉
Vsak kazde to mimi je original,tak urco kazdemu lip vyhovuje neco jineho...
A jsem moc zvedava,jak se bude kolika vyvijet -kdyz nasadis ty lactobacilky a taky ,jak se ti osvedci ci neosvedci ten Nutriton.. 😕 Kez by to fungovalo tak,jak zastupci Nutricie tvrdi.... 😕 😉

j.cien
23. dub 2010

Takze Nany mas NA matraci,chapu to dobre?

yorinkay
23. dub 2010

Lituš dáváte železo, Pyridoxin a kys.listovou? Já to strašně flákám, nepřijde mi, ýe bychom byli tak hrozně nedonošení. Tak mě jen zajímá jak to mají v Praze 🙂 .

lita
23. dub 2010

J.cien - ja taky moc doufam, ze to alespon trochu pomuze! Jeste mam porad v zaloze ten hermankovy caj s fenyklem a kminem, po vzoru Zuzi bych je nechala nekolikrat loknout z flasticky. Z tech kapek Baby Calm se mi dusi, i kdyz je davam omocene na dudliku, asi uz jim lezou krkem.

Vsak ty si take vypilujes a najdes ty spravne grify na holcicky, kazde mimi je original 😉

Drzim ti palecky, at se poslednich par noci pred porodem trochu vyspis. Ale treba budou tvoje holcicky krasne spinkat a dozenes deficit z tehotenstvi 😉 Holcicky na koliky moc netrpi a kdyz, tak jim vetsinou neco zabere. Takze si vymenime zezlo a za nespavce ted budu chvili kopat ja 😅

lita
23. dub 2010

J.cien - kdyz jsou pidalky jeste malinke, tak se ma davat na matraci. Jestli mas ty anti-reflux kliny, tak to tim krasne vypolstrujes. Az se kocicky trochu zakulati, tak pod matraci. Ale pozor, kdyz tu desku davas na rost (asi jako kazdy), tak ji musis necim podlozit, coz jsem nevedela. Asi aby to falesne neprijimalo vibrace z okoli.

j.cien
23. dub 2010

Liti,neni to tim,ze ten BabyCalm je takovy moc aromaticky...jako ze je to zalyka ,to aroma tech silic...?
Je to prece jen sila..kdyz se to da takto primo..ne?

j.cien
23. dub 2010

Ja jsem stale na vazkach ...s temi monitory...zatim jsem zaden neobjednala a mam z toho stres...
Rikam si,jestli se holky narodi uz 3kilove..tak jak dlouho vubec vejdou do te spolecne postylky...a vlastne jen kvuli tomu chci ty prenosne.... 😕

lita
23. dub 2010

Yorinko - ani jedno nedavam! Kazdy den davame kapku Vigantolu - vitaminu D. Jednou tydne jsme davali kapku vitaminu K, od ted uz mame davat je jednou mesicne.

Pediatra pri pohledu na mou nevyspalou bledou tvar (dlouho nevencenou z tehotenstvi) rikala, ze si mam nechat udelat krevni obraz, ze nejspise budu potrebovat zelezo, vypadam pry anemicky. Navic mi pry doda enegii, takze to budu muset brzy udelat.

Jinak doporucila brat Mamavit nebo podobne vitaminy, protoze pri kojeni te deticky pekne vysaji. A v Praze je pry nedostatek jodu, takze diky tem vitaminum dodam jod i milackum do mleka. Jod je pry dulezity na vyvoj inteligence.

A to zelezo a listovku maji brat deti? A co je to ten Pyro...?

Musim ted zase bezet nahoru, milackove uz mi tam bublaji hladem 😉

lita
23. dub 2010

Vlastne jeste by mit hlad nemeli, Tobik se tam nudi, tak si tam "povida". Dam jim jeste chvilku a pak jim zase privezu mliko 😀

J.cien - muj nazor na Respisense znas, ale jine holky tu jsou spokojene. Holky se ti do postylky asi moc nevejdou a pokud ano, tak je za chvilku stejne budes rozsazovat.
Ty Nanny jsou super, ze hlasi poplach hodne nahlas, takze nemusis mit u nich chuvicku, slysela bys to na dalku.
Jinak mi za tu cenu prijdou dobre take Babysense, v cene maji uz desky dve. Pokud byste meli i v obyvaku postylky dve, tak muzes ty druhe desky dat do techto postylek a jen prenaset ten ovladac monitoru. Ale nemam s nimi zkusenost, takze nevim, jak spolehlive jsou. Druhou desku muzes k Nanny take dokoupit, ale uz je to za nejakych 600 Kc/ks navic.

Mas pravdu, ze ten Baby Calm je dost aromaticky a ty silice je asi davi. Brajik to zpracovava lepe, ale take nadavuje, takze je to docela stres, aby se mi zase nedusili i z jedne mikro kapicky. Zkousela jsem to naredovat mym mlickem na lzicce, ale je to stejne dost aromaticke.

zuzka72
23. dub 2010

Tak já vyvařuji ve vodě a na šporáku. 😀 Pro ně by to bylo škoda peněz. 😀

yorinkay
23. dub 2010

Pyridoxin je vitamin B6 🙂 . Tak to jsem klidná. Můžu klidně poračovat ve svém dávkování obden a jenom půlku toho co mi předepsali. Mám dávat 3xdenně 1/2tbl kys. listové (to jsou úplně malinkatý kulatý tabletky, nedají se rozpůlit, střílejí po celé kuchyní 😀 ) takže obden 1tbl. Železo jsou kapky, ale plivou je ven. Po něm je všechno černé a nejde to vyprat! Místo 3xdenně 10kapek, dávám obden 10kapek 🙂 . Pěkně jsem jim to pokrátila 😀 .

yorinkay
23. dub 2010

J.cien já chtěla dit přirozeně, atk mi Mudra řekla, že budem čekat na termín. Pro případ, že by se kluci neotočili chtěla objednat císaře na týden před termínem. Dřív se ukončovalo těhotenství v 38.týdnu, ale zjistili, že opravdu každý den je dobrý. Takže na doporučení pediatrů se těhu ukončuje nejdřív v 39.týdnu.

irminka
23. dub 2010

dobrý večer,

Zuzko: kašičku dávám cca týden Sunarka banánová, normálně 120 ml vody plus tři lžíce prášku a je to opravdu husté, hošani to papkají lžičkou, potom jim dám ještě trochu fenyklového čaje at nejsou zabetonovaní 😉

Lituš: miminenko jedno malinké ublinkané,je mně vás moc líto, ale nedá se nic dělat, snad pomůže ten Nutriton....Držím PALŮŠKY
Ohledně odkápávače, já mám tento a jsem s ním spokojená, dost se tam toho vleze http://www.detskydum.cz/detail/chicco-stojnek-o...

eirin
23. dub 2010

Yorinkay, tohle mi právě řekla moje dr., že když chci rodit přirozeně, budeme čekat do termínu...

Zuzko72, používáš ty monitory dechu? Jsi s nimi spokojená?

zuzka72
23. dub 2010

eirin-používám, jen když si na to vzpomenu 😀 Mám je na nic, stejně málo spím a děti pořádkontroluji i když mají na sobě ty monitory. 😀

eirin
23. dub 2010

Zuzko 😀 Tak já byla přesvědčená, že né, potom chvíli že jó, a teď už zase nevím 😀

petranela
23. dub 2010

Ahoj holky, vás teda dočíst, už mi padají dneska víčka. Aspoň jsem v rychlosti proítla co jste dnes napsaly.

Sarri, tak zahrada je naprosto úchvatná!!!! Nedivím se, že tam ráda chodíš, je to vážně jak z časopisu o zahradě, fakt krásný!

Lituško, mrzí mne ty potíže s miminkama, úplně koukám, jak už se ve všem orientuješ, jsi vážně dobrá! Hlavně přeju klidné noci, ať se trochu vyspíš. Ty začátky josu fakt hodně náročný, nevím co budu dělat já... ještě že existuje internet a cenné rady ostatních.

J.cien, Ty už budeš mít holčičky tááák brzy u sebe!!! Jsem už zvědavá na ty vaše jména 😕 Tvůj přehled v lécích je naprosto skvělej, tiště závidiím, jak se ve všem vyznáš 😔

Ani nemám na nic čas, dokončuji a předávám kolegyni práci, do toho mi šéfka poslala ještě pár nových úkolů, takže jsem celkem vyřízená, ale aspoń nemám moc času se stresovat s porodem, protože poslední dobou na mne ty obavy trošku dolehnou. Ale o vikendu se těším na odpočinek, sednu do zahrady a ani se nehnu. Já ten konec těhotenství snáším celkem dobře, až na ty hnusné otoky na nohách a noci, kdy se točim snad stokrát během noci ze strany na stranu, hekám u toho a chodím pořád na záchod, ale poslední dobou spím dobře. Přes den bývám úplně v pohodě, ale radší nikam nechodím, protože mám šíleně nateklé nohy včetně stehen, je to pěknej hnus. Nemůžu si ani čupnout, jak ty otoky cítím. Doktor říkal, že to mám fest oteklý, ale nedá se nic moc dělat. Jen studené obklady jsou na ty nohy jako balzám, ale moc mi to nesplaskne.

Dnes jsem byla na kontrole, začínám 37 tt a plánovaný císař budu mít v 38 tt. Můj dr. taky říká, že dýl by mne nenechal, že se dvojčátka ukončují ve 38 tt, asi bych se dýl bála.... že by mohly být staré placenty.... Divím se, že někteří doktoři nechávají tak dlouho!
Eirin, asi bych se na to ještě poptala doktroky, zdá se mi to čekání na termín dost drsné u dvojčat.

kocule
24. dub 2010

Tak mě se začali malí po očkování zase budit ach jooo. 😠

Jinak J.Cien, monitory dechu nejsou otázkou váhy. Doktoři v porodnici mi řekli, že to souvisí s vývojem mozku, který řídí dýchání a zapomene dát pokyn k nadechnutí. ☹ Bohužel, stává se to i donošeným dětem s pěknou porodní váhou. ☹ ☹ Takže mi doporučili používat do věku 1 - 1,5 roku dítěte. 😉 Kamarádka měla mrňouska 4,4 kg a jednoznačně na monitorech taky jeli tak dlouho. Jistota je jistota. Já jsem hrozný vyhukánek, takže jsme je pořídili. 😀 😀 Jak třeba psala Lita, že u Nanny je jedna podložka a druhou si musíš dokoupit, páč jak ti mrně už cestuje, tak ti z ní sleze a houká falešný poplach, tak právě Angelcare mají podložky dvě. 😉 My je šupli na rošt, nic jsme pod ně nedávali a manža nastavil citlivost. Malí byli ještě na klínku a snímalo to v pohodě. Mám vyzkoušeno, že se jen třeba dotknu peřinky a už to sejme pohyb, takže citlivost těch desek je vážně veliká. 😉 😉 Určitě to pro klidné spaní zvaž, i když jste krásně donošení. Budeš si jistější, aspoň mě se tžřeba dobře spí. 😀 😀 😀

Lituš, zabraly bacílky? Je bobečkům lépe? Ten odkapávač je parádní!

U nás doktorka taky říkala do 38tt ukončeného kvůli placentám. 😉 Prý to ale málokdo vydrží. 😀 😀 😀

maui
24. dub 2010

Ahoj Slunidla, já se fakt snažím, ale vás dočítat, to se fakt nedá 😀
Tak jen pár reakcí"
Kocul, já jim dávám s pauzami do jídla normální Lactobacilus. Poprvé nám ho doporučila doktorka kvůli stoličce, když holkám nebyl ani 1 měsíc korigovaně. Do mlíka to byla fuška zamíchat, protože se vůbec nerozpouští, ale teď do příkrmů je to paráda. Taky na něj nedám dopustit 🙂
Zuzi, nechci se přít, ale myslím, že ze žádného kohoutku kojenecká voda neteče. Nedávno tu někdo zveřejňoval jednu kvalifikovanou odpověď na odůvodněnost používání kupované kojenecké vody a převařování, tak pro připomenutí kopíruju 😉
Ahoj Ester,
jak název napovídá, kojenecká voda se má používat do 12 měsíců věku. Jde o nízký obsah dusičnanů, jejichž množství je přísně kontrolované dozorovými orgány i výrobci samotnými a nesmí přesáhnout 10 mg/l, kdežto ve vodě z kohoutku či jiné balené vodě může být podle normy pětinásobně víc. Vzhledem k tomu, že dítě v kojeneckém věku je dusičnany zatíženo v porovnání s dospělým člověkem MNOHONÁSOBNĚ více, nedoporučuji do roka věku upouštět od používání balené kojenecké vody.
Ještě malá poznámka na závěr k používání nepřevařené kohoutkové vody. Nedávno proběhla reportáž, tuším, že v Občasnkém judu, o nákaze jednoho dvojčátka bakterií Pseudomonas aeruginosa. Následky, kdo tento pořad viděl, byly opravdu smutné. Tak tuto bakterii můžete někdy nalézt v kohoutkové vodě, pokud ji nepřevaříte. Je totiž typickou bakterií usazenin na vnitřní stěně vodovodních potrubí. Každému, kdo v kojeneckém věku nepřevařuje vodu z kohoutku s odkazem, že mu teče voda dobrá, doporučuji zalistovat ve videoarchivu TV NOVA a pořad si spustit (ale to se snad netýká nikoho tady z webu).
Dětem nad 12 měsíců by tato bakterie nijak výrazně ublížit neměla, pokud mají v pořádku imunitu.

maui
24. dub 2010

Jinak holky, já mám za sebou ranní šok. Sárinka má docela opruzelý zadeček, asi z těch zeleninek. Nemáme s tím vůbec zkušenosti, tak jsem nejdřív zkoušela různé mastičky, a když to nezabíralo, tak jsem se dnes po vzoru našich matek rozhodla zasypat jí prcinku pudrem. To jsem si dala! Chudáček, asi se jí ten rozptýlený prach dostal do plic a nemohla dýchat. Strašně se lekla, snažila se nadechnout, ale jen tak divně štěkala a bledla. Bylo to hroný, vůbec jsem nevěděla, jak jí mám pomoct, Pak mě napadlo ji vzít k otevřenému oknu, že třeba ten svěží vlhký vzduch jí pomůže. Asi je to blbost, ale u okna se fakt konečně srovnala. I když pak ještě dobu plakala. Úplně se mi klepaly kolena, první pomocí jsem naprosto nepolíbená ☹ Nevíte, co se má v takových případech dělat?

kocule
24. dub 2010

Maui, ty bláho. Taky bych ji vytáhla k oknu, mrkla na jazyk a bouchla lehce mezi lopatky. Víc mě nenapadá. 😝

Nechceš jí ten zadeček nechat chvilku na holo? 😀 😀 😀 Možná by pomohla ondřejovka. Myslím, že v kojencích je nějaká diskuse. 😉 Jinak s tou vodou souhlas, nám dokonce teče teplá v kuchyni taková nažloutlá a to máme vyměněné komplet v baráku trubky a my novou kuchyň. Řešila jsem to s vodařem a teplá je prý brána jako TUV - teplá užitková 😲 😲 😲 voda, na vaření ale prý v pohodě. Na pití s diskusí, páč nikdo není schopen při přepravě garantovat kvalitu. Jinak i v měděných trubkách se dělá povlak a je potřeba odpoštět pomaličku, aby se to nedostábalo do kohoutku. Asi koupím britu. 😝 Tohle mi řekl, jak je to u nás a nic s tím nejde dělat. Ale studenou máme kupodivu dobrou. 😀 😀 😀 Veolia je prý kvalitní, no teda nevím. 😀 Takže u nás kojenecká pojede určitě a pak asi budu kupovat balenou. My s manžou pijeme vodu se sirupem, ale mrňousům bych to asi nedala po tom, co mi řekl. 😝 😝

Studená je čirá

petulka26
24. dub 2010

Maui, na ty opruzeniny je výbornej černej čaj. Elenka se mi po těch zeleninkách taky oprudila a tohle mi poradila doktorka, a fakt to pomohlo. Udělej hodně silnej černej čaj, a tím jí to při přebalování vždycky omyj a nechej to uschnout, za pár dnů to máte dobrý 😉

kocule
24. dub 2010

Holky, vyzkoušeli jsme NUK hrneček a Adu mi lohla 40 ml. Normálně jsem zírala. 😀 Dost dělá ta měkká hubičky, krdáně otvírala pusinku a chtěla ještě. Dávám odkaz pro zájemce a doporučuji, máme oranžový:

http://www.nukshop.cz/detail.php?id=137

Asi koupím ještě jeden pro Tomáška, htěla jsem vidět, jak na to budou reagovat. Jinak Sarri, taky jsem zjistila, že tužší nám jede víc, přesnidávku jsme dnes měli Bio Hamánek jablka-banán a Adu lupla 100 g jen to fičelo. Takže u nich asi zůstaneme. Hami první lžička strašně teče, normální jablko Hami je lepší, ale Bio Hamánek se osvědčil nejvíc. 😉

Jinak do hrnečku dávám 30 ml jablečné šťávy Babylove nebo Hipp, to je vcelku jedno a doleju do 150 ml koj. vodou. Je to hooodně ředěné, ale čaj zatvrzele nechtěli a takto si to Adu dala. Třeba se mi to v létě podaří odbourat a pojedeme na čajících. Hlavně ne granulované, varovala mě zubařka, páč se dětem pak hodně kazí zuby, jak ho pořád cucají. 😝 Maminky ho samo neředí, takže je to sladké jako blázen a na žízeň si myslím, že to taky moc není. Já teda po sladkým mám naopak žízeň děsnou. 😝

lucy82
24. dub 2010

Petulko máš nádherný děti, fakt paráda 🙂

Maui teda jo, to bych teda taky nevěděla co dělat, fíha, ale hlavně že to dobře dopadlo 😉
Nelinka má opruzenou pipku, nic nám nepomáhalo, Bepanthen je shit, zkoušely jsme i imazol a nic až teď nám mudr poradila klasickou Rybilku a má to během jednoho dne pryč 😉 Ale ta rybilka teda hnusně smrdí, ale hlavně že to pomohlo.

Kocu jé krásný hrneček, já mám doma od MAM taky ten učící se, ale pochybuji že by se z toho holky napily. Za pár dní to zkusím, je to od 6 měsíců 🙂

Včera mi kámoška donesla baby válec nafukovací, vevnitř jsou míčky, fakt paráda na zabavení jsem si myslela, no a ty moji truhlíci jen jsem jim to ukázala začaly neurvale řičet a měly z toho strach ☹ Tak musím pomalu, docela se obávám dnešního výletu ve sporťáku 😔 😔

j.cien
24. dub 2010

Krasnou sobotku vsem 😵

Petranelko,to je super,ze tebe konec tehu jde tak v pohode 😉,to mohu jen zavidet 😉 i kdyz ty otoky,to je taky asi "radost"..to jedine teda nemam..ale jinak od zahy po vylezly hemeroid mam vse 😉 😀 😀

Koculi,ja kazdopadne ty monitory dechu chci!!jen stale nevim jake.. ☹ a s tou vahou jsem to myslela tak,ze se narodi uz docela velke a tudiz moc dlouho ve spolecne postylce asi nevejdou...tak proto ty prenosne celkem ztraceji smysl...Muzes mi prosim poslat nejaky odkaz na tohoAngel care?? 😉 Moc diky!

Yori,Erin-s tim ukoncivani dvojtehu....asi fakt kazdy dr.k tomu pristupuje jinak..tak nezbyva,nez to respektovat...DLe toho meho je dite ve 38tt-tj.37ukoncenych s vahou vic nez 2,5 zrale na porod 😉 -a uprimne jsem za to rada...pac kazdy dalsi den jsem na tom hur...

Na opruzeninky si nasi pacosi nejvice chvalili krem od Weledy 😉 kolikrat meli i ruzne rozpisy od kozniho dokonce s kortikoidy,s ATB..a stejne nezabraly a toto je udajne zazrak 😉 ,jinak ten cerny caj zevne-to je stara osvedcena klasika 😉

maui
24. dub 2010

Holčiny, díky za rady! Holou ji nechávám, vím že vzduch je všemocný, ale pak má zase hned studený nožičky, tak to na moc dlouho nejde ☹ Ale černej čaj určitě vyzkouším, to by mě nenapadlo! 😕
My pijeme vodu, teplou, ble 😝 Vychladlou moc nechtěly, tak jsem jim to zkusila ohřát, a to Sofina vytáhla i 50ml. Tak třeba si časem zvyknou a nebudu to muset pokaždý ohřívat. Zatím ji nabízím jen po obědě na zapití, přes den si nějak nevzpomenu, ale nestěžují si 😀 Granulované čaje mi s prominutím připadají jako zvrhlost, vlastně i šťávičky. Jsme zatvrzele přesvědčená, že dokud dítě neochutná nic jiného, tak si na vodu zvykne, chce to jen trpělivost a prostě si počkat na žízeň. Mně doktorka říkala, že jim pití zatím ani nabízet nemusím, že ten zeleninový příkrm obsahuje dost vody a spolu s těmi mléčnými dávkami jim to na hydrataci stačí. Nejvíc jsem se poučila na dceři mého bratránka. Maminka si ji zvykla na sladké čajíčky a štávičky ve flašce, dostávala to na pití i v noci, když se vzbudila, a malé narostly normálně černé zuby, fuj 😠 Vím, že je to extrém, ale pro mě to jako výstraha stačilo 😀
Holky, já jsem tu asi jediná, která nemá pro děti monitoru dechu, že? 😕

eirin
24. dub 2010

Cien, já si to myslím taky, že je zralé na porod tak jak píšeš.. na druhou stranu se mi ale nechce jít na císaře a ani představa vyvolávaného se mi moc nelíbí, bolesti jsou pak prý horší. Ale u mě je ještě brzo, ukončený 37 budu mít až za dva týdny, tak pak to budeme s dr. kdyžtak nějak řešit. Třeba děti přijdou před termínem samy od sebe, přeci jen mám už CS5. Ale zvládám zatím vcelku dobře.

irminka
24. dub 2010

maui: já jsem také bez monitorů a vduchu se modlím, abych je nemusela potřebovat ☹
. A teda ten zásyp, to musela být síla, ale jsi šikula, že jsi to tak hezky zvládla 😉

U nás na dědině je krásně, svítí sluníčko , bezvětrno, prostě paráda. Hošani spinkají v postýlkách, tak mám chvilenku klidu, myčka myje, jídlo uvařeno i na zítra, tak co vís si můžu přát, jo a manža dělá v garáži kuchyn..už, aby byla hotová, moc se těším.

Musím někde pohledat ten náš dvorek sarri, ale na ten váš teda nemáme, prostě nádhera 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru