Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
1. kvě 2010

Ahoj holky! Tak jsem zpět. 🙂
Ali a Eirin- no jo, vy už to máte za pár, takže se není co divit, že už řešíte jen porod- je to pochopitelné. 😉
Ali jinak děkujem za typy čajíků. Jenže, když já nejraději čistou vodu. To jen, když už fakt cítím otoky tak se přemůžu.
Fiallinko- s Ondráškem je mi to strašně líto, ale teď musíš být silná kvůli miminečkům!!! Všechny Ti budeme držet pěstičky a uvidíš, že vše dobře dopadne. Už jsi včas hlídaná ty i miminka. No a na tu doktorku fakt nic říct nejde... Je to šílenost!!! Taky si asi pět- šest týdnů píchám Zibor.

fiallinka
1. kvě 2010

Moni, a co máš za mutaci? To píchání je za trest, myslela jsem, že to půjde čím dál tím líp, a prd...

A jinak - já už se moc nelituju, už to trochu přešlo... teď jsem ve fázi, kdy je mi to líto, ale jsem strašně vděčná za Juriho, je zlatý.. a pokud budou ještě dvě k němu, tak přesto že jsem téměř nevěřící pes, tak si asi budu myslet, že nám je z někama poslal Ondrášek... Ale co si budeme povídat, i za jedno další bych byla strašně vděčná - o to víc, že teď vím, jaké to je, mít dítě 🙂.

monika03
1. kvě 2010

Nemám u sebe tu kartičku, ale myslím, že se to jmenuje Leiden. Já si to píchám vždy ráno a poprvé jsem se tak moc překecávala, abych to zvládla, že jsem si řekla, že to musím udělat v polospánku. 🙂 A povedlo se- už to nijak neřeším, jen jak to dávám do stehna tak je mám černofialové! 😀 Jseš statečná a Jurášek bude určitě úžasný starší bráška! 😉

cepecek
2. kvě 2010

Dobré ráno,
včera jsem byli celý den venku - na letišti, bylo to dobré měli tam kluci akci pro děti tak to bylo fajn🙂
Dnes jsem teda KO - docela mě otekly nohy☹ no doufám, že do zítřka to přejde - to jdu na gyn.

Jinak jsem také v pátek vysadila všechny léky, tak jsem zvědavá co to udělá .......

rejchl
2. kvě 2010

Ahoj děvčata,vítám nové těhulky.A protestuju aby odchazely naše maminky☹
Ja si jdu zase postěžovat.Nohy jak bambule cely den,kuže na břiše boli už i na dotek,spanek taky na prd.Boli me kazde pretoceni z boku na bok,jak mam ten brich tezkej.V utery mam kontrolu tak zkusim prodiskutovat termin cisare😀 Doufam ze se to uz pohne,jinak fakt prasknu. 😖

fiallinka
2. kvě 2010

rejchl, ale ty už to fakt máš za pár, ne?

rejchl
2. kvě 2010

Fiallinko dalo by se rict ze jo,ale zatim tomu nic nenasvedcuje😀 Kluci se drzej zuby nehty a ven se jim nechce.

alsou
2. kvě 2010

Ahoj holky,
rejch to je něco. Já se úplně děsím toho konce s tím obrovským pupíkem. Já v prvním těhotenství měla břicho obrovský a to tam byl jen jeden mimísek. Všichni říkali, že tam mám snad dvojčata. Ale hrozně si přeju abych dětičky donosila alespoň do 36. týdne tak ti tiše závidím, že se ti to povedlo.
Jinak se zkusím zapsat do tabulky čekatelek. Pokuď mi to půjde.

alsou
2. kvě 2010

Tak to snad půjde
***ČEKATELKY***
CARINKA - 18. května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REJCHL - 24. května - dvojvaječné, chlapci Jára a Davídek
EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
MONIKA03 - 30.srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října -
CEPECEK - 6. listopadu -
FIALLINKA - 14. prosince -

alsou
2. kvě 2010

Jinak mám těhotenství bez komplikací. Jen mi jen špatně jako, když má člověk kocovinu. Ale je to čím dál tím lepší. A mám jednu placentu položenou blízko děložního čípku. Tak mám zakázaný sexík a co nejvíce odpočívat. 😀

fiallinka
2. kvě 2010

rejchl: a jak je máš otočené? Už víš, jestli bude císař?

alsou: no třeba už tak větší nebude, já jsem břicho měla velké, ale když to teď občas porovnám s těma, co čekají jedno, tak asi tak obrovské nebylo - ale hlavně to bylo šíleně nepohodlné, strašně mne tlačilo, to je asi na tom dvojčecím těhu nejhorší.

fiallinka
2. kvě 2010

čepečku, a co jsi všechno doteďka brala? S těma nohama nestraš, právě jsem si vzpomněla na léto - vlezla jsem se jen do hrozných trekových sandálů, a nedalo se ani koupit nic většího, bo mám vel. 41 a větší už prostě neměli nic...

eirin
2. kvě 2010

Rejchl, mám stejné pocity jako ty, taky mě moc bolí kůže na břiše, že děti pomalu ani pohladit nemůžu. A jsi rozhodnutá, že půjdeš do císaře? Já to zatím nechávám na přírodě, děti jsou hlavou dolů..

rejchl
2. kvě 2010

Holky drzim vam pesti,at je donosite.Ja mam cele tehu bez komplikaci,ackoliv kazdy (vcetne me) pocital s tim,ze to prolezim v nemocnici.Jsem totiz hubenour🙂
Jinak klucici lezej prvni hlavickou a druhy koncem panevnim.Dostala jsem na zvazeni prirozenej nebo cisare.Pry se v tehle poloze da rodit i prirozene.Samozrejme budu trvat na cisari a jelikoz nase nemocnice je malinka a moc jim tu neverim,tak jdu do celkove anestezie.Nenecham si tu od nich nic pichat do patere.
Alsou u nas nebyl sexik uz od listopadu lonskeho roku😀Ne ze bychom nemohli,ale ja se bala,jelikoz jsou to kluci vytouzeny po 3,5 letech snazeni.Zadarilo se az po IVF a to taky neni levna zalezitost.
A kdepak mame Petranelku????Doufam ze uz nerodis😀 To by nebylo fer.Taky uz to chci mit za sebou😀

cepecek
2. kvě 2010

Fial - brala jsem 4 měsíce Estrofem a Urtouš🙂 tak teď mám klid, ale bojím, aby to děti ustáli🙂.
Jinak u n¨ás se sexíkuje sice míň ale jo 🙂

fiallinka
2. kvě 2010

cepeček: jo, tak tys vlastně měla ten estrofem... ale myslím, že to bude ok, právě po 12. týdnu už přebírá všechny možné funkce placenta a těch léků není potřeba...

jinak u nás sex zatím téměř nula, minule sice byl, ale já jsem se bála a teď se myslím bojíme už oba, takže asi to tak bude ještě dlouho...

monika.tdm
2. kvě 2010

Ahojda devcata!!!! Tak jsem tady po dlouhe dobe, se nam zatahlo a prsi tak hura k PC!!! No docitat vas ani nebudu, protoze jste horsi jak Dumas!!! 🙂 Jinak J.Cien gratuluju k holcickam!!!! 🙂 Ty brdo, to tak strasne leti!!! Nedavno jsem byla 8tt a uz clovek aby shanel pomalu vecicky do porodnice!!!! 😉 Jinak nejake zhave novinky??? Jo a vitam novacky do klubu!!!! 😀

rejchl
2. kvě 2010

Moni utika to silene.Jeste nedavno jsem koukala ze mam 100 dni do porodu a ted uz jen 3 tydny😀

fiallinka
2. kvě 2010

monika: ahoj, holky se odstěhovaly do "kojenců"...

rejchl: teda, už jsem měla v tvojem týdnu odrozeno 🙂 a Jurčovi to očividně stačilo 🙂, teď tu lítá a řádí jak blázen a nic mu nechybí 🙂

rejchl
2. kvě 2010

fiallinko ani nevis jak rada se toho pupku zbavim,ale to by se jim muselo chtit ven.Uz fakt melu z posledniho. 😅

eirin
2. kvě 2010

Rejchl, a já si teď říkám, že mi to bříško asi trochu bude chybět, že i když je to občas fakt síla, musím si ho užít do poslední chvíle..

fiallinka
2. kvě 2010

holky, to vám věřím, bylo to hrozné, prostě jsem nevěděla, kam se tam vešli a hlavně jsem vůbec nechápala, že se Jurča v 34. týdnu dokázal otočit 🙂... ale je pravda, že dvě noci mne fakt hrozně břicho tlačilo, nemohla jsem ani spát, promenádovala jsem se po nemocničních chodbách...to bylo asi to točení...

petranela
2. kvě 2010

Ahoj holky, přeju hezký nedělní večer, zase ten víkend tak rychle utekl! Někomu ten konec těhu pomalu utíká, ale mně ten čas utíká taky neskutečnou rychlostí. Zítra mám kontrolu a konečně se dozvím termín náspupu do porodnice a taky ještě pořešíme toho císaře/přirozený porod. Jsem rozhodnutá pro císaře, v pátek jsem se o tom ještě radila s jedním doktorem porodníkem, kterého znám díky práci a ten mi řekl, že pokud je jedno hlavičkou dolů a druhé KP, že by mne pro jistotu říznul 😅 a že by do rizika přirozeného porodu v případě KP nešel. Navíc u přirozeného porodu je komplikace v tom, že se to druhé po porodu prvního může stočit do příčky a pak je císař nevyhnutelný. Tohle musí být děsný, porodit jedno přirozeně a druhý akutní císař. Navíc jsem někde četla, že druhé mimi se má narodit do 15 minut po prvním. No chce to hlavně štěstí na dobrý doktory 😉

petranela
2. kvě 2010

Cepecku, zkus na otoky studeny obklady, je to moc přijemný a zabírají. Mám mám gelové polštářky co se dávají do mrazáku a manžel mi tím obkládá nárty, ale přes ponožku. Nic jinýho mi na ty otoky nezabírá, mám už to šílené a hlavně nárty bolí na dotek i při chůzi.

petranela
2. kvě 2010

Rejchl, tak máme stejné polohy dětiček , tenhle článek jsem našla někde na netu, dobře že jsi se rozhodla pro císaře.

Kritéria pro porod císařským řezem jsou u dvojčat rozmanitá. Souvisí hlavně s polohou plodů, týdnem těhotenství v době porodu a jejich porodní hmotností,“ zdůrazňuje doktor Chmel. „Spontánní porod přirozenými cestami se u donošených dvojčat doporučuje v případě uložení obou plodů v poloze podélné hlavičkou. Ve všech ostatních případech se zvažují i další kritéria a po jejich vyhodnocení se nezřídka doporučuje ukončit těhotenství plánovaně císařským řezem. Klasickým příkladem, kdy se obě miminka rodí císařským řezem, je takzvané kolizní postavení dvojčat, při kterém je před porodem plod A v poloze podélné koncem pánevním a plod B zase v poloze podélné hlavičkou.“

eirin
2. kvě 2010

Začínám si připadat jako exot, že jsou obě děti hlavou dolů a začínám si říkat, jestli bych kvůli dětem taky neměla jít do císaře..

petranela
2. kvě 2010

Eirin, je to hrozně těžké.... Moje kamarádka, se kterou jsem se seznámila na těhu kurzu pro dvojčátka v pátek porodila dvojčátka přirozeně v 37 tt, obě byli hlavičkou dolů. Telefonovala jsem s ní a říkala, že to bylo úplně v pohodě a bez komplikací. Druhé mimčo se narodilo hned po tom prvním. Takže pokud je máš hlavičkou dolů, přirozený porod je jistě možný. Co Ti radí Tvůj doktor???

eirin
2. kvě 2010

Moje doktorka právě neradí nic, ta se mě akorát zeptá, co bych chtěla, můžu si vybrat.. zatím jsem vždycky říkala, že chci přirozený porod, pokud zůstanou hlavou dolů a kdyby hrozilo cokoliv, tak císař. Ráda slyším o kamarádce, která rodila přirozeně. A už v 37tt? Čím to začalo, praskla jí voda? Páni, už to fakt může přijít kdykoliv 😵

petranela
2. kvě 2010

Eirin, kamarádka měla ve 36tt najednou vysoký tlak, takže si ji nechali raději už v porodnici. Tlak nešel moc dolů, takže jí raději porod vyvolali. Voda jí nepraskla, neotvírala se, ale kvůli tlaku musela rodit.
Jinak doktorka by Ti poradit měla, asi bych taky nevěděla jak se rozhodnout, celé svoje těhu vždycky myslela na toho císaře. Rozhodování není vůbec lehký, já bych volila asi toho císaře v každým případě. Té mojí kamarádce doktoři radili jen ten přirozený porod.

mrkvicka28
3. kvě 2010

Ahoj holky mám dotaz taky vás tak horzně bolí záda a v noci nemůžete spát?Je to fakt hrůza a to máme vydržet ještě minimalně 8 týdnů

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru