Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

elly01
19. únor 2010

Hlavne u porodu dvojcatek by meli respektovat, ze si maminka cisare preje. A myslim, ze i pro deti je to mnohem bezpecnejsi... Jsou to trobove... ☹

zuzka72
19. únor 2010

elly-nechceš mi dohodit tu tvou doktorku? 😀
Lita-tím, že to chodí každý den, tak to jen prolítnu a mažu. ale zdá se mi, že tam nic tak co by mi pomohlo nebylo. 😉

j.cien
19. únor 2010

Holky cisar je nekolikrat vetsi riziko pro rodicku-nez prirozeny porod...ale zase pro mimisky je to mnohem bezpecnejsi....takze ja jsem pro cisare !!!a sama se z toho snad nejak vylizu 😉

elly01
19. únor 2010

Zuzi, klido Ti pani doktorku dohodim, ale nevim, jestli to nebude z Prahykrapet daleko 😀 😀 Neboj, jsem si jista, ze nakonec cisare mit budes 😉
J.cien, souhlas, pro maminku je cisar asi 4x rizikovejsi nez normos porod, ale pro deti je to proste nejbezpecnejsi. Takze ja si taky nehodlam hrat na hrdinku, hlavne at jsou prdolkove v poradku a ja si pak snad nejak dam do kupy 😅

lita
19. únor 2010

kazdopadne v tech clancich, co chodi na email od rodina.cz, jsou nekdy zajimave info, napr. jak si vypocitat pribliznou delku mimiska v brisku:
do 5. mesice se to pocita jako ctverec (tzn. 2.mesic je 2x2= 4cm, 3.mesic je 3x3= 9 cm atd.)
od 6. mesice se aktualni mesic nasobi 5 (tzn. 6.mesic je 6x5=30 cm, 7.mesic je 7x5= 35 cm atd.)

zuzka72
19. únor 2010

Lita-tak to jsem taky nečetla a smazala-ty jsi fakt dobrá, tak informuj. 😉
j.cien-přesně, já to nějak ustojím, hlavně chci děti v pořádku. 😉
Elly- 😀

kankovka
19. únor 2010

HAASSINKO, moc velká gratulace k holčičkám a vydrž! Vážně bude líp! 😉 A věř mi, že je to o dost složitější, když jsi mamčou poprvé, a navíc dvojmamčou!! Všechno zvládneš a holčičky ti budou dělat jen radost. 🙂

ZUZKO, ty jsi vážně bojovnice, takový vysoký číslo u tt!! Držím pěsti! 🙂

kankovka
19. únor 2010

Jinak holky, císaře se vůbec nebojte, mě taky švagrová, t. č.už po 2 císařích,strašila, ale nakonec to vůbec nebylo tak hrozný. Byla jsem ráda i za tu celkovou narkozu, jen mně bylo líto, že mně nepřiložili děti k prsu, ale ono by to stejně nešlo, když byly nedonošení. I tak kojím! A myslím si, že jsem po tom císaři nebyla zas o tolik víc vyřízená, než po prvním normálním porodu. Jo, a dren jsem v ráně taky neměla. a hned po operaci mi píchali morfin, takže nemůžu říct, že bych trpěla bolestí. I když pravda je, že když mě 4. den po operaci propustili, nedovedla jsem si představit, že bych šla s dvojčátky domů, to bych asi nezvládla. Tak se držte a přeju všem pro zdraví mimísků císaře bez komplikací. 😉

kankovka
19. únor 2010

Haassi, a nerodila jsi náhodou jako já v Hradci, když jsi z Trutnova? Jinak máme stejný froté povlečení a taky kočárek EW. 😉

balina
20. únor 2010

Ahoj holciny
ted co mame holky vas vubec nestacim docitat. Takze mi utekl zhruba mesic 😀

Zuzko to je supr, ze se jeste drzis. Desna pruda co? Ale uvidis, ze to stoji za to. Ja sem si ke konci uz desne stezovala a prosila doktora at mi je vynda, ale ted sem desne rada, ze sou holky plne donoseny. (Vsichni doktori nas chvalej: jaky jsou holky na dvojcatka vyborny - a to mi dela mooooc dobre.
Vcera jsme byli na kyclich a mela jsem z toho docela vychr. Ale dopadly sikovnice vyborne a jdem zase az na konci kvetna. Ale ta frontice co tam byla. Byli sme sice objednany ale stejne miminkovskej masakr.

Holky kdo krmite umelym... je normalni ze si holky vezmou jen 60ml? Me se zda, ze by uz mely pit trosku vic, ale to to hned ublinkavaji. Chtela bych jim prodlouzit malinko dobu mezi krmenim, hlavne v noci. Vstavame kazdy 3 hodiny. Presny jak hodinky. A to jim schvalne davam na noc UM aby dele vydrzely.

Ten cisar vs prirozeny porod. Ja se taky priklanela k cisari, ale dokrtor to chtel za kazdou cenu zkusit prirozene. A na sale jsem pak doufala, ze by to mohlo vyjit. Kdyz uz jsem se trapila 12 hodin 😀. Zase pri cisari jsou deti takovy peknejsi, neotlaceny a nesplosteny. Maminka myslim vydrzi celkem cokoliv.

j.cien
20. únor 2010

Pekny vikend vsem 🙂
U nas zase snezi 😝 😝 a manzel nateseny vybalil roletky do nabytku v detskem,ze je bude montovat-no a oni je udelali o 5mm sirsi..takze tam nevejdou 😠 ..OMG,tak to musi v pondeli rekamovat...to se tesim,co mu teda reknou 😝
A mne navic boli ucho,udelala se mi pod nim i poradne bolava uzlina na krku...to je taky radost 😝

zuzka72
20. únor 2010

Bali-díky za podporu, já vím, že je jim líp u mě, ale já bych raději už je měla vedle sebe. 😀 Už toho bylo docela dost. 😎
j.cien, tak pozor ať tě ještě neofoukne, ucho to je nepříjemné-au. ☹

monika.tdm
20. únor 2010

Cauda!!! Holky, prvorodicky, mam dotaz??? Od ktereho tydne jste citily pohyby??? 🙂

jirule33
20. únor 2010

ahoj,

všechny vás moc zdravím a přeji pohodové a co nejdelší těhu a zdravé děti.Nabízím na prodej kočárek twin raptor spin, kdybyste některá měla zájem, už jsme byli druzí majitelé, kočárek je pořád dobrý jen nemá madlo, někde jsme ho zašantročili /dá se objednat, už jsem s jedním obchodem jednala, jen jsem to nedořešila/ cena je 6500kč při rychlém jednání sleva 1000kč.Shlédla jsem se ted v jiném tak proto s prodejem spěchám http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31225747&tab=0. Tak mrkněte 🙂

zuzka72
20. únor 2010

Moni, holky tu psali, že tak v 19tém, po několikáté už tak v 17tém. Ale oni ještě napíšou.

lita
20. únor 2010

Holky, ted jsem narazila na dvojcatka.cz na hezkou nabidku sparovaneho obleceni, podle me tam tuto katergorii pred tim nemeli anebo jsem ji prehledla.

Pozor - ceny jsou za oba kusy, tudiz za docela pekne penizky 🙂 Ja tedy mam rada i jejich bazarek.

pro 2 holcicky http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?kategorie=7...
pro 2 chlapecky http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?kategorie=7...
pro parecek http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=10906&k...
neutralni http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=10906&k...

J.cien - na ty usiska pozor! Radsi zadny moc velky chozeni ven, pekne doma u ZOH 😉

Zuzi - jeste nerodis? Zatahni veskere vaginalni a delozni svalstvo, at je tam do zitrejsiho telefonatu s doktorem udrzis 😀

Moni - jak pise Zuzi, v prvnim tehotenstvi tak kolem 19tt, nejdrive zlehoulinka (neco jako bublani nebo lechtani) a za par tydnu to uz budou pekne zduchance a pak se prida i bouleni bricha, jak se ti tam budou hybat.

Me tedy moji milacci dneska rozhodne nesetri 🙂 Spatne jsem v noci spala, tak si jdu ted lehnout a doufam, ze me nechaji usnout 😀

zuzka72
20. únor 2010

Lita-držím a zatahuju. 😀
Krááásny věcičky. 🙂
A v 38tt(pokud se dočkáte, jako já ☹ ) tak to nejsou kopance, to už jsou brutální vlny a chytnete i nohu, nebo ruku a můžete se spolu s mimčama držet. Jen nechápu, že se ta kůže dokáže tak vypnout, někdy je to kopec i víc jak 10cm, fakt to nechápu.
Moni, já s těmi pohyby jsem pořád nevěděla, jestli to co mě šimrá je ono a ono to bylo, sice jsem po třetí těhotná, ale spíš prvorodička, jelikož už si nic nepamatuji. 😀

elly01
20. únor 2010

Moni, já jsem začala cítit pohyby kolem 19.tt, ale to jsem si nebyla jistá, zda je to ono. Bylo to jen takové lechtání a bublání, skoro jako zaražený prdíky 😀 Ve 20.tt už to bylo jasný.
To mě zase děti šetří, jsou to nějací lenoši, sem tam kopaneček, ale jinak snad celý den spinkají nebo co. Večer teda řadí, ale jinak se moc nehýbou.
j.cien, na ouško fakt pozor, bez čepice ani ráno. Proboha, to u vás zase sněží? 😨 Praha hlásí sluníčko a jasnou oblohu 🙂

lita
20. únor 2010

Holky - maminky, prosim o odbornou radu, dekuju predem za zodpovezeni me male anketky na tema kojeni 😉 Nevim, zda se rozkojim nebo jak dlouho budu moci kojit.

Jake lahvicky si mam koupit do zacatku - 60, 120 nebo 240 ml? A kolik ks?
Kolik vymlaskly vasi milacci naraz ze zacatku a kolik ted?
Kolik lahvicek otocite pres den/noc a jak casto sterilizujete?
V jakem veku jste zacaly prikrmovat UM ke kojeni?
Pouzivaly jste nekdo v porodnici ci ze zacatku odsavacku?

j.cien
20. únor 2010

Holky me slehne..u nas cely den snezi 😝 😝 a uz mam hruzu,jak zitra pojedu...jsme tu pod horama a musim jak na potvoru jet sama za manzelem mu pomoct na jednu pracovni akci..on teda jede uz brzo rano,ja pak za nim dopoledne...beztak to v noci zmrzne a zas bude ta hnusna ledovka..... 😝 a do toho to moje ucho..no stoji to dnes za prd ☹

Lito jj,OH to je moje,dnes jsem si prima zalyzovala 😵 a ted skaceme velky mustek 😉

lita
20. únor 2010

J.cien - a nemuzete to vyresit nejak jinak? Jestli tam budetete mit hodne snehu, tak to bude v aute docela stres. Nemuzou te odvezt treba rodice?

U nas cely den slunicko a obleva. V Alpach pry pekne snezi. Manzela jsem ve ctvrtek vystrcila, at jede na snowboard do Rakous, sam by nejel, bal se me tu nechat samotnou. Ale kdyby to na me prislo, stejne me neodrodi 😀 Pejsandu jsem dala na hlidani, kde to miluje, tak je to pro ni jak prazdniny, ma tam kamosku 🙂

hanula83
20. únor 2010

Haasinko, moc gratuluji k holčičkám 🙂... neboj, vše se upraví, je to vše jen o zvyku. Já byla zdeptaná teda hlavně v porodce, pak už dobry... Já je taky krmím současně (viz album), nedovedu si představit je krmit každou zvlášť. To bych opravdu celý den nic jiného nedělala. Horší asi bude, až se začnou vrtět a to mi dvě ruce asi stačit nebudou..

Včera jsme byli na 3 měsíční prohlídce, tentokrát mi je i změřila, Anička má 6 kg a 60 cm, Elenka 6,3 kg a 62 cm. Měly dostat i první hexa, ale nakonec jsme to kvůli rýmě neriskovali a provedem to za týden nebo dva... Naušničky prý naše doktorka dává až po druhé hexa, takže si ještě počkáme...

Lito, já měla ze začátku Avent 125 ml, měla jsem 4 ks, teď jsme nakonec přešli na Nuky z důvodů toho tečení... Ze začátku holky vypily 50 ml, ale to jsem je dokrmovala po kojení, po odbourání kojení vypily jen Nutrilonu tak 60 - 70... A teď pijí 170 ml každá na jedno papání. Jedí tak 5x denně, někdy 6x. Nám už holky spinkají od osmi večer do šesti do rána, takže noci naštěstí už neřešíme... S přikromváním Nutrilonem jsme začali už v porodnici a odsávačku jsem měla jen tu mechanickou.

hanula83
20. únor 2010

Jinak, holky sice naočkovany nejsou, ale já jsem od svojí doktorky dostala Tetanus a je mi od té doby jaksi divně, snad to k tomu patří. Jsem pořád jakási unavená a ospalá.. ☹

zuzka72
20. únor 2010

Holky nejsem si jistá jestli tro bylo na téhle diskuzi, ale někdo sháněl info na volno pro otce u porodu, tak to zkuste naštudovat:
http://www.zakonik-prace.com/cz/cast-8-hlava-1/
http://business.center.cz/business/pravo/zakony... - tady jukni do přílohy.

hanula83
20. únor 2010

Ten otec u porodu... manželovi napsali v porodnici propustku z práce. Nakonec to měl myslím tak, že půl dne dovolená a půl dne propustka...

Zuzi, proboha, ty se ještě držíš? No teď už to máš opravdu za pár 😉

zlatovlaaska
21. únor 2010

čus, babule, koukám, že zuzka je ještě tady...

já moc zdravím a hlásím nateklé hnáty jako slonice, nepohodlný posez u pc, takže ani nemůžu psát a dočítat, což mě mrzí... o to víc jsem přilepená na obrazovce, ale to jde zleže...

takže zatím papa a jen co nožky trošku odpuchnou a já vyčaruju pohodlnější pozici u pc, budu tady 😉

zuzka72
21. únor 2010

Holky nepruďte-jsem pořád ☹ ☹ ☹ ☹ tu! 😉

elly01
21. únor 2010

Zuzi, zase na druhou stránku, buď ráda, že budeš mít krásně donošené kloučky a díky tomu budete brzy doma. Nedovedu si představit být třeba 2 měsíce v porodnici nebo nechat tam děti a jezdit za nimi ☹
Taky bych si přála dotáhnout to do 38tt, i když to musí být super otrava s tím bříškem.... 😉

irminka
21. únor 2010

lita: já mám také flašky Avent, mám tu startovací sadu, kde jsou 2 ks 125 ml a 2 ks 240, zatím používám jen ty 2 menší a vzdycky po papání je umyju a 1x denně to hodím vyvyařit, aby se neřeklo. Tu velkou flašku používám, když někam jedeme a to my jsme v čudu furt, tak si dám vařící vodu a dám to do termoobalu a potom, když potřebuji, tak to hezky přehodím do menších at můžou chlapáci papkat. odsávačku mám mechanickou, klidně ji prodám, nebot jsem si myslela, že budu odsávat jak zběsilá, ale opak je pravdou...když si Bořík veme z prsu a potom ho dokrmím Nutrilonem, tak už odsaji jen malilinko a to nestojí za to..zase za 3 hodky se tam něco vytvoří, takže si Bořek odpije jen to co chce...asi brzy nebudu mít mléko vůbec ☹ . Fakt jsem ji použila jen 4x, takže je uplně nová(Farlin, poř.cena 750,-Kč plus zásobníčky3 ks na mlíčko), prodám ji za 300,- Kč..........
jak píše Hanule, kluci ze začátku doma vypili tak 70 ml a potom se to zvětšovalo, tak na 1OO ml a někdy zvládnou i 130 ml, prostě jak kdy.
Tu odsávačku jsem používala už v porodce, měli tam suprovou elekt., takže jsem nakrmila Bořka(Bruník už byl na platice) a potom jsem šla odstříkat, ale to byla vždycky jenom kapka 😉

Ohledně toho krmení: krmíme, jak se kluci vzbudí sami, sem tam musíme vzbudit, když někam jedeme. mám to štěstí, že mám po ruce tchýnku nebo manžela, ti vdycky pomůžou.....to myslím vážně a fakt vás holky obdivuji, které jste samy, mně by asi trefilo 😝

Ještě potřebuji poradit: Bruník spí ukázkově od 20-21 hod až tak do 5-6 rána, ale Bořek je loupežník a budí se každé 3 hodky, dám mu prso, potom UM a stejně se vzbudí zase brzy. Myslíte, že mu ten Nutrilon nestačí, není něco silnějšího? Dám cokoli 🙂

🙂

lita
21. únor 2010

Hani a Irmi - dekuju za odpovedi! Takze nakombinuju par flasticek 120 ml a par 240 ml. Musim vyzjistit, zda u Apolinare pujcuji tu elektrickou odsavacku, protoze by mi to treba pomohlo, u nas v rodine se skoro zadna zenska nerozkojila, tak se toho trochu bojim 😖
Koukam, ze Nutrilon jako UM asi vede.

Hani - ty mas doma ale sikulky, krasne papkaji a spinkaji! 🙂 Neruseny spanek je opravdovy luxus. Sousedi maji dvojcatka, ted tak cca 8-9 mesicu, a posledni dobou je po nocich slysim dost plakat. Jsem zvedava, jaky system se uchyti u nas.
A davas jim do posledniho mlicka pred spanim nejakou kasicku nebo to jinak prikraslis?
Nebo jim do toho treba cvaknes stamprlicku slivky, prece jen Morava 😉 😀 😀

Irmi - my jsme take docela kocovna rodina, takze tvuj system s horkou vodou ve vetsich flastickach je super pomucka 😉 S tou odsavackou chci prave jeste pockat, jestli se v porodnici vubec rozkojim, proto bych to rada ze zacatku zkusila s nejakou elektrickou a treba budu konecne prvni zenska u nas v rodine, co se rozkoji 🙂
Brunik si koukam take rad prispinka, treba se Borek inspiruje a brzy prida 🙂 A nebudi Borek Brunika nebo ma Brunik tvrdy spanek?
Chlapecci jsou tedy take sikovni, takhle krasne bumbat kousek po porodu. Porostou jak z vody, ze se vam za chvili nevejdou do kybliku 😀
A jakou velikost obleceni ted nosite? A jakou jste meli po porodu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru