Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
21. únor 2010

Hani - kazde ockovani zamava s organismem, tak to urco do par dnu prejde.

j.cien
21. únor 2010

Peknou nedeli vsem 🙂
Takze cestu snehem a ledem jsem prezila,ale jsem KO,uz prd vydrzim a litat od rana na nohach me totalne vycerpalo...takze se jdu vybulit..
Zuziku,volalas mu ????CO RIKAL????

zuzka72
21. únor 2010

Volala, říkal, že zítra mám zkusit ukecat toho primáře ze Štr a pokud si nedá říct, tak mám za ním naběhnout v úterý do ordinace a on mi to obvolá a zařídí v Ol a pokud začnu rodit, tak okamžitě mu volat-i o půlnoci- tak uvidíme, jak dopadnu zítra, chtěla jsem jet busem, ale nakonec mě veze švagr, tak tam budu mít už potřetí jiného chlapa. 😀

j.cien
21. únor 2010

Tak ho teda nejak musis ukecat!!!Takze zitra tam jedes a predpokladam,ze uz s vecma !!!a ze te uz neposlou domu!!! 😉
Budu moc drzet paluchy 😉 a dej pak vedet!!!

zuzka72
21. únor 2010

Jedu bez věcí, pokud by to klaplo ve Štr s čímž nepočítám, tak podle nich mám týden čas. 😖

zuzka.o
21. únor 2010

ZUZI...moc ti na zítra držím palce, ať ti to dobře dopadne a už ti dají termín na císaře. Budu najukovat, tak dej vědět 😉

zuzka72
21. únor 2010

Zuzi-dík-jasně hned podám info. 🙂 Mám to na 10hod, takže tak po obědě se ozvu.

lita
21. únor 2010

Teda, Zuzi, takoveho doktora si clovek musi vazit, zase jeden z mala, kteremu zalezi na svych pacientech. To je skoro, jako by ti poskytoval pozarucni servis 😀 Anebo jste jako 3v1 jeste v zaruce? 😀
Kazdopadne ti budu drzet, vse co se da, at ti zitra s cisarem nedelaji problemy a mas ty sve dva kulihrasky brzy u sebe 😉

Holky, jsem zase narazila na zajimavou stranku 🙂
Drogerie Martina - maji casto akce na plenky, tak se vy nelatkujici na to muzete mrknout. Ja stale koketuju s myslenkou latkovat, ale i tak bych rada prvnich par tydnu pouzivala ty Bella Happy Newborn a ty tam maji zrovna za 139 Kc, coz je super cena. Kazdopadne maji obrovsky sortiment a ruzne akce.
Aktualni letak se slevami http://www.drogeriemartina.cz/page.php?pg=letak... (pozor - 2 stranky)
Odkaz na plenky http://www.drogeriemartina.cz/detska-drogerie/?p[skupina]=D%C4%9Btsk%C3%A9+pleny

mrkvicka28
21. únor 2010

Zeda Zuzi to je vakt hrůza tak at ti to zítra klapne u nás nechávají těhulky s dvojčátkama do 38tt a pak císař. Říka se že pak už je tělo příliš vyčerpané.

lita
21. únor 2010

Jen dalsi ukazka ceskeho zdravotnictvi (neco jako Zuzky nepochopitelny boj o cisare):

Dneska jsem si telefonovala s moji sestrou, bylo ji hodne zle, sotva mluvila, spise sipala a za kazdym slovem kaslala, od stredy ma horecky, ktere nejdou dolu, uplne zeslabla. A navic ma astma.
V patek byla na ORL, kde ji rekli, ze je to laryngitida, ale ze se s tim nic neda delat, ze to musi samo splasknout!! 😨
Vcera ji bylo jeste hur, tak jela na pohotovost, kde byl cca 90ti lety doktor, kteremu zdravotni sestra musela vse 3x zopakovat, protoze neslysel. Ten si moji sestru poslechl a ze na plicich nic neslysi, ale jestli ji je teda hodne zle, tak ze ji predepise nejaky penicilin.
Kdyz mi to rikala, tak jsem se desne naprdla, zavolala jsem do nemocnice v Motole, kde je take pohotovost (ale pro Prahu 5, ne pro Prahu 6, co jsme my), popsala jsem celou anabazi, tak mi rekli, at prijede. Nakonec si ji tam chteli nechat, protoze ma desny zapal plic! Vyvlekla se jim, protoze ma doma 2 deti, dostala nejaka hodne silna antibiotika, ale pokud se to zhorsi, tak si tam bude muset jit lehnout.
A ty 2 doktori (jeden ORL a jeden na pohotovosti) nepoznali, ze ma zapal plic. Navic jako pro astmatika je to pro ni jeste mnohem nebezpecnejsi. Fakt sila 😠 😠

zdepros
21. únor 2010

Ahoj holky hlasim se z nemocnice ve stredu jsem jela na kontrolu uz do nemocnice a uz jsem tam zustala zkracenej cipek na 1cm a velky tvrdnuti bricha jsem stale na kapackach ale moc to nepolevuje☹

lita
21. únor 2010

Zdepros, drzim palecky, at to rozezenete a pusti te domu! Kazdopadne uz jsi v hezkem 34tt, takze chlapecci uz bodou mit krasne vahy a v pohode byste to zvladli. Nechali si ti te v te okresce nebo jsi v Motole?
Pri tom tvrdnuti mi sestricka v nemocnici rikala - lezet jen na boku a ne na zadech a na brisko si vubec nesahat!

Asi to nevis, ale Janicka z Gennetu porodila dvojcatka ve 24tt!! Praskla ji voda, odvezli ji rychle z Kladna do Motola, kde za par dnu porodila, obe deti maji 610 g, holcicka to zvlada, ale chlapecek pry bojuje 😒

sarri
21. únor 2010

Lito, napíšu svoji zkušenost s lahvičkama. Máme 2 ks Avent 125ml a 4 ks 260 ml. 2 ks Babynova 125 ml a 2 ks 260 a jednu Canpol Lovi - multifunkční silikonovou a 230 ml samosterilizující - tu jsem koupila omylem, ale než ji vracet v Olomouci, kam dlouho nepojedu, tak se nakonec hodila - zrovna teď, jak jsme byli o víkencu lyžovat, tak jsem tchýni udělala do shakeru mléko a ona si tu samosterilizující vyvyřila vždycky v mikrovlnce a nepotřebovala sterilizátor. Mimochodem mrkni na tu řadu Canpol Lovi - moc se mi líbí a kdybych si kupovala flašky, tak bych šla do nich.

http://www.babydracek.com/oddeleni/275-•-lovi

I když holky mi pijou hezdy z jakéhokoliv dudlíku. Lahví máme moc, protože si dělám mléko dopředu - vždycky pro každou jednu dávku a ohřívám v ohřívačce a pak taky nemusím pořád vyvářet - prostě počkám, až mám plný sterilizátor a pak to šupnu do mikrovlnky.
Odsávačku jsem používala už v porodnici - nejdřív jejich - taková supermašina na obě prsa, jenže to trvalo celou věčnost, takže jsem to pak dělala svojí manuální. V porodnici bylo mléčka tak pro jednu, takže měli mléko napůl s umělým a doma pak začly hrozně baštit, takže už to nestačilo a to odsávání bylo pro mě hrozně obtěžující, takže jsem zrušila noční odsávání a to mi úplně zmizelo mléko. Po návratu z porodnice měli pít holky 50 ml, což do nich nešlo nacpat. Naše doktorka mi ale řekla, ať je nechám, že si o jídlo řeknou a že se sami rozbaští a tak se taky stalo, takže jsem přestala nutit a holky krásně jí a přibírají na můj vkus až moc. Akorát teda musí jíst zároveň nebo by to nešlo. Teď jí tak 130 7x denně - někdy jen 6x.

hanula83
21. únor 2010

Lito, vůbec nic navíc jim zatím nedávám, jen ten Nutrilon a pořád stejnou dávku jako přes celý den, cca těch 170 ml. Já právě vůbec netuším, jak přišly na to, že v noci se prostě spinká, ale začaly s tím samy, nejdřív si ten noční interval protáhly od osmi třeba do dvou ráno a skončilo to teď na těch 6 - 7 ráno, už to tak mají asi 3 týdny.. S tím mým očkováním - už ta únava je lepší, ale byla jsem chvíli fakt jak přiopilá.

lucy82
22. únor 2010

HAni závidím vám spaní, my to teda taky měly tak že holky se vzbudily tak kolem 5 až 6 na papání, a od minulého týdne změna, budí se Sofinka už třeba v jednu, pak ve tři, a vstává v šest, Nelinka se dneska vzbudila kolem 2 hodiny společně se Sofi, nechápu co se stalo, ale já si zvykla spát a ted mi to zase narušily potvroy 😀
Ale přes den jíst moc nechtějí, dřív daly těch 170 nebo 150ml a ted do nich dostanu 120 😖 😖

hanula83
22. únor 2010

Lucy, to mi neříkej ani ve srandě!! Já si taky zvykla, že mám přes noc klid, mezi tou 6 a 7 jim dám napapat a pak ještě tak do 9 spinkají. Přes den toho moc nenaspí, ale sem tam si taky zdřímnou a nebo si sami hrají s hrazdičkou, takže mám čas i pro sebe. Jestli se tenhle režim někdy naruší, tak bych zbláznila, takhle mi to úplně vyhovuje 😒

lucy82
22. únor 2010

No Hani nechci strašit ale já si to taky myslela, a minulý týden se to z ničeho nic celý po.. Spaly mi tak do osmi, Nelinka ta by spala i do devíti, ale vzhledem k tomu že chodí spát kolem půl sedmý tak do těch osmi se mi to zdálo super. A ted nechápu, nejhorší je že Sofinka nejde ani uspat, prostě se vzbudí kolem jedný a povídá si, usne třeba až za hodinu ☹ No ale koupila jsem si knížku KAždé dítě může dobře spát tak snad tam najdu nějaké rady. Já jsem si minule psala s kámoškou co má o měsíc starší dvojčata a ta povídala že se jedna budí teď i 7x za noc, tak jsem ji politovala, a ejhle my to máme najednou taky narušený 😒 A to mi přes den skoro nesí, a v kočáře max. dvacet minut a pak kouká 😒

hanula83
22. únor 2010

Lucy, a předtím ti v kočáře spaly? Holky když vytáhnu ven tak v podstatě hned usínají... To se teda máme na co těšit, jestli to holky budou mít stejně.. a jak je uspáváš?

lucy82
22. únor 2010

Hani dřív spaly celou dobu, teď mi spí jen Nelinka, ta je větší spáč ale Sofi nene. No Nelinku uspávám přes den v náručí, většinou je do pěti minut tuhá, Sofinka přes den na těch deset minut usne sama 😀 A v noci než abych se s ní dohadovala tak ji uspím taky v náručí. Ještě u toho syčím, protože kdybych ji nechala v postýlce tak ona si tam strašně nahlas povídá a mám strach aby nevzbudila Nelu. Nelinku v noci většinou nakojím, dám dudel a ona hned usne sama.
No třeba vy to mít nebudete 🙂 Mám to jen u jedný, a zajímavý je že první měsíc skoro celý prospala, a moje ségra ji třeba nikdy za ten měsíc co sem chodila vzhůru. A ted ty oka nezahmouří 😠

lucy82
22. únor 2010

Když je dám do kočáru jsou taky tuhý ale po těch cca dvaceti minutách Sofi otevře kukadla a čumákuje celou cestu, usíná vždy těsně před domovem 😖

hanula83
22. únor 2010

Tak jsou to ještě prcci, mají na tyhle móresy nárok 🙂).. no aspoň s tím budu dopředu počítat, kdyby náhodou.. Minulý týden měly dostat očkování, ale měly ještě trochu rýmenu, tak jsem je nenechala. Máme přijít příští týden, tak doufám, že to nebude zlom a nezačnou taky blbnout... Já když už to fakt nejde v té postýlce, tak taky Aničku beru do náručí, nechodím s ní, ale sedím a ona za chvíli usne. Elenka když nemůže spát, tak jí stačí, když na mě vidí a taky za chvíli usne, většinou ale ani to nepotřebuje. Vzhledem k tomu, že máme ty děti fakt podobny, tak očekávám boj...

lucy82
22. únor 2010

Hani to teda ty děti podobný máme 🙂 Tak snad to bude dobrý, no Sofi si zase dala deset minut a už je vzhůru mě z ní jednou fakt odvezou 😀 😀 Odpoledne dáme kašičku, koupila jsem jim hotovou s mlíčkem banánoou a včera jim čmakovala 🙂 Jen jsem musela koupit savičky trojky tak snad to poteče líp než z těch dvojek 😅

hanula83
22. únor 2010

No teď taky obě usnuly, tak uvidíme, jak vydrží.. Od kdy jim dáváš kašičku? Já zatím nic takovyho nedávala... Vy už za chvíli můžete spoustu věcí, to je dobré 🙂

elly01
22. únor 2010

Zdepros, drzim palecky, at mimca jeste chvilku v brisku vydrzi 😉

zdepros
22. únor 2010

Lito jsem v Motole v tech Horovicich z toho udelali ze uz skoro rodim a poslali nas hned do Motola pry kdyby neco tak ze by me museli stejne tam prevezt no pekne nas vydesíli

lita
22. únor 2010

Zdepros, neboj, oni nekdy umi poradne vystrasit, ze z toho to bricho ztvrdne jeste vic. Na druhou stranu je lepsi opatrnost, takze v Motole jste v nejlepsich rukou. Uz jsi na dvojcatka v krasnem 34tt, takze uz ted byste to vsichni zvladli v poradku. Co ty vis, treba te takhle udrzi jeste nekolik tydnu a treba te jeste pusti domu.
Uz mas pro mimanky nakoupeno a doma vse zarizeno?

zuzka72
22. únor 2010

Holky je to DOMA-super, mám to !!!!! 🙂 Ve čtvrtek v 8hod nástup do Šternberka a v pátek 26.2. 8.00 jdu jako první na sál. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Jupí, vyšlo to, jsem šťastná, jako blecha. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucy82
22. únor 2010

Hani kašičku jsem zkusila poprvé včera, a šmakovala jim, akorát ze žličky teda jíst ještě neumí to musíme dopilovat 🙂 Ted jsem jim ji dala na obídek 🙂

hanula83
22. únor 2010

Zuzi, ty bleško, moc gratuluji, tak se konečně dočkáš 😉 😀

Lucy, tak to jo, já právě myslela, že už ji třeba dáváš delší dobu. Té lžičky se děsím 😉))...Jak teď popapají, tak jdem ven se trochu vyvětrat.

lita
22. únor 2010

Sarri - dekuju za predani bolestive nabytych zkusenosti 😉
O samosterilizacni lahvicce jsem nikdy neslysela, ale musim rict, ze je to na cestovani docela sikovna vec! Mikrovlnku maji i na plno benzinkach. Ale i ty standardni flasticky vypadaji super. Budes nekdy zkouset ty s tou pidi lzickou?

Mimochodem, ohrivacka - muzu se zeptat, jakou mas a zda jsi s ni spokojena? Ja se v tom opravdu nevyznam, premyslela jsem o teto http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=148...
nebo http://www.babylife.cz/termosky-termoobaly-ohri...

Holcicky se ti tedy take paradne rozbastily, to je uzasne, jak jim chutna 🙂 A jen at pribiraji, vsak ony to pak rozlezou a rozchodi 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru