Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
11. říj 2010

@kathy.skal rennie, mandle 😉

japeni
11. říj 2010

Ještě jednou zdravím a děkuju za milé přivítání. 😉
Já jdu na velký utz příští pondělí a už se nemůžu dočkat.Jinak já jsem zatím přibrala 3 kilča.Podle dr.je to
v pořádku.No snad,i když koukám,že nejsem sama.

eshta
11. říj 2010

@kathy.skal Mně bříško vyjelo snad v den těhu testu 😀 Ale u druhýho těhotenství je to už všechno prostě povolenější.. V 10tt jsem letěla letadlem do Prahy, v letadle jsem šla na záchod a za mnou seděly 3 ženský tak kolem 40ky a soucitně na mě zamrkaly a jedna pronesla - no jo vy musíte, to čůrání je hrůza, my to známe, máme všechny děti..a to jsem byla v 10tt 🙂
Ale 3kilča je zatím nádhera..A bříško poroste, jen se neboj 🙂 já mám teď přes břicho 119cm 🙂 a bude hůř

japeni
11. říj 2010

@kathy.skal já mlíko piju na litry a je fakt,že mi pomáhá

eshta
11. říj 2010

@kathy.skal Já piju každej den 1 nealko pivo a pálení žáhy mě už netrápí

kathy.skal
11. říj 2010

@eshta já to radši neměřím, ani se doma radši nevážím... Nějak mě tyhle rozměrný příznaky těhotenství děsí 😀 Jen mám pocit, že mám břicho hodně nahoře, že mi to i tlačí na žaludek a tak, bundu nezapnu, ale kalhoty nosím pořád stejný. Mám prostě pocit, že to břicho vypadá spíš jak pivní mozol než těhubřicho 😖

Ale... teď se mi prošla kočka po klávesnici, něco poťukala a mám všechno zvětšený jak pro slepce 😠 co stím? 😅

bejatka333
11. říj 2010

@provazek - velké gratulace k mimíslům, jsi šikulka, at jste hlavně všichni zdrávi..

@kathy.skal - na pálení žáhy na předporodním kurzu nám doporučovali mandle, ale taky jablko

@eshta - tak já mám po Clostilbegytu taky dvojčátka, ty čtyřčátka no to teda koukám!!!! Ještě, že čekám "jenom" dvojčátka 🙂

eshta
11. říj 2010

@kathy.skal Ty jsi teď v 21tt? Mám v albu fotku bříška zrovna z 22tt..a aktuální taky

eshta
11. říj 2010

@bejatka333 Ahoj. Můj chlapeček je první pokus Clostilbegytu..u toho druhýho pokusu o těhotenství se to nějak zvrtlo 😲
Všichni lékaři se divili..měla jsem sice 4folikuly, ale je prý náhoda, že byly všude vajíčka, vše se uvolnilo, oplodnilo a zahnízdilo..u synka jsem měla taky 4 a bylo z toho jednočetný těhu
Dvojčátka po Clostilbegytu je nádhera 🙂

majka07
11. říj 2010

@japeni taky Tě vítám jsem úplně zapomněla 😔

kathy.skal
11. říj 2010

@eshta hezký bříško 🙂 Já to nedokážu posoudit, protože si na to pupíno koukám jenom ze zhora 🙂 Budu muset drahou polovičku pověřit, ať mě taky vyfotí 🙂

matteka
11. říj 2010

ahoj holky, musím se vás zeptat - holky mě občas docela dost kopou - teda vždy když ležím na zádech - ale jsou to strašně rychlý pohyby - celý břicho se strašně rychle třepe - zrovna před chvilkou se nám to zase stalo. Vždycky mě to donutí si sednout a utěšovat, nebo prostě změnit polohu a pak jsou v poho. Ještě podotýkám, že na zádech během občas lehávám a nevadí jim to, ale už tak 4x za celý těhu tohle udělaly. Nemáte někdo stejnou zkušenost? Moc díky

majka07
11. říj 2010

@matteka asi jim to v noci vadí. Moje dvojčata jsou v bříšku asi na dovolené, pohodička, kopanečky malinké a velké pauzy.... to M. byla teda taky lenoch, ale stačila pustit ordinace nebo matrix a jak se rozdováděla, tady pohoda, klídek....si připadám jako bych čekala první mimča 😀 😀 😀

matteka
11. říj 2010

@majka07 no ono se to neděje v noci, ale přes den ( a ne pokžadé, když ležím na těch zádech) - jinak jedna holčička je živější - o té vím každý den - kopká mě solidně a druhá o něco míň (možná je i jinak otočená, že to míň cítím? nevim) - ale tyhle rychlý pohyby mě vždycky vyděsí - že se jim něco děje. Tak snad jim jen vadí ta poloha a tímto to dávají najevo, andílci moji....

eshta
11. říj 2010

@matteka Já bych taky řekla, že jim možná ta poloha trošku vadí..když začnou takhle kopat, tak se zkus přetočit..
U mě to bylo před 2-3týdny podobné - ale na boku..když jsem si lehla na pravý bok, tak se to tomu kloučkovi napravo asi nelíbilo a tačal víc kopat. Tak jsem se převalila nalevo a začal zase víc kopat ten levej. Na zádech to klukům nevadilo, ale mně se začne hned špatně dýchat, tak tam vůbec nevydržím..teď je to lepší, už si tak nestěžujou, ale jak bříško roste, tak se snažím večer u telky ty polohy na boku střídat často, abych snad jednoho nějak neutlačovala..

majka07
11. říj 2010

@matteka aha. Já nemůžu ležet na zádech v noci, to se jim nelíbí a tak mě nutí na blinkošení tak se otočím na bok a hnedka nevolnost stranou 😀 😀 😀

japeni
11. říj 2010

@majka07 ahojky,to nevadí 😉
se teď snažím najít nějaký fotky tý naší treperendy,abych měla co dát do alba
dvojčátka máme zatím jen z NT screeningu

vysocanka
12. říj 2010

😵 😵 😵

Ahoj holky, je mi velkou ctí, že můžu napsat zprávu od Barunky (broukb) tuto zpravicku:

Ahoj jmenuji se Vanesska a ven jsem vykoukla dnes v 0:53 po přirozeném porodu. Vážím 2870 gramů a merim 46cm. hned za mnou pospichal brácha Samík v 1:02 hodin s vahou 2620 gramů a 47cm. Jsme tak nádherní, že to ani slovy nelze popsat. Maminka i my jsme v pořádku - štastný a unavený!!!!!!! 😵

provazek
12. říj 2010

@broukb -jee,super! Broucku vitej mezi maminkama a moc gratuluji. jsi velka sikula,zes to zvladla prirozene.preju vam vsem jen to nejlepsi. ja cekam kdy mi deti donesou,no jeste je celkem brzo ale uz ted se nemuzu dockat az je popusinkuju.Tak uz jen Beti.Jsem zvedava a tesim se kdy ta porodi.

annamat9
12. říj 2010

@vysocanka ahoj moc gratuluju Barče, je bezva že sis broučky porodila přirozeně. Mám radost i za tebe 🙂

annamat9
12. říj 2010

****** Č E K A T E L K Y ******

BETINA - 24. října - kluci
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
ESHTA - 20. listopadu
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
CIHI - 24. prosince - chlapečci
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna - dvojvaječná - holčičky LIBEREC
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února
JAPENI - únor
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná - holčičky
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března
VALMARK - březen - dvojvaječná -
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna - dvojvaječná
SOVIČKA - 8.května - dvojvaječná

matteka
12. říj 2010

@vysocanka jé, tak vyřiďte velké gratulace a velký obdiv. A přeji vše nej všem třem 😉

majka07
12. říj 2010

@broukb velikáááááá gratulace, přejeme zdravíčko, ať Vám dělají jen samou radost 😵 😵 😵
@vysocanka moc děkujeme za zprávičku a moc moc gratulujeme 🙂

Jinak krásnéééé ráno 😵

sovicka_
12. říj 2010

Gratulace k dalším miminkům 🙂 🙂 🙂

kathy.skal
12. říj 2010

@vysocanka jééééééé, no tady se ty miminka teď sypou jedno po druhým 😀 Hodně štěstí do života prďolíci!

gilotek
12. říj 2010

@vysocanka díky za zprávu 😉 @broukb OBR gratulace, už jsi se konečně dočkala, přeju moc moc štěstíčka a zdraví pro všechny 🙂

lenca78
12. říj 2010

@broukb obrovske gratulace, krasne vahy a klobouk dolu, ze jsi je zvladla prirozene. Preju hodne stesti.

japeni
12. říj 2010

Moc gratuluju k narození dalších miminek 🙂

japeni
12. říj 2010

Jinak přeji všem krásný den.

eshta
12. říj 2010

Také se přidávám ke gratulantům !!!! Jsi bezvadná, že jste to zvládli přirozeně !!! Přeju miminkům ten nej start do života se supr mámou a tátou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru