Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
15. říj 2010

@mikii s pindíkem potvrzuju, Martin mě pořád počůrával, kropil i zeď, prostě v tu nejnevhodnější dobu kropil a kropil 😀
Ted se tomu směju, ale hrozně mě to prudilo

mikii
15. říj 2010

@eshta a ještě normální podložku na přebalování je lepší tvrdá nebo měkká ??

http://www.mimibazar.org/foto.php?id=29557162&t...

http://www.mimibazar.org/foto.php?id=29631450&t...

eshta
15. říj 2010

@mikii My s pindíkem naopak neměli žádnej problém, jen jednou mi v šestinedělí počůral sbalený tašky na letiště před odletem 😀 (měla jsem je pod přebalovákem a nechala jsem kluka větrat) 😀

A s tou taškou na kočár - já mám Easy Walker a koupila univerzál tašku černou (nejpraktičtější barva)
a pak jsem našla úžasně vychytaný Emitex vaky, který se dají připnout na kočár na 4 místech a nikde ti neplandaj. Já koupila 2, takže budu mít ty 2 vaky (dají se na Easy Walkera krásně přichytit) a plus univerz. tašku (vše v černý barvě), korbičky mám tyrkys-modrý a sporťák budu mít pro kluky khaki..
Ale já budu mít 3děti a tahám s sebou každej den hodně věcí, protože většinou chodíme celý odpolko ven na pláž nebo jsme prostě venku, takže s sebou tahám krámů děsně.. 😝

http://www.slune-cz.cz/emitex-uni-vak-na-kocarek/

tašku mám Babymel Tool bag, koupila jsem jí v akci, ale už jí nemaj. K těm vakům bych si třeba koupila Emitex sport nebo něco takovýho....

eshta
15. říj 2010

@mikii Na tohle nebudu asi ta správná na odpoveď. Já vždycky vybírám věci skladný, co se dají převézt do ciziny a když se nedají, tak jsem prostě bez nich 🙂 my jako děti jsme přežily taky bez ňákejch věcí, tak holt ty mý budou muset taky 😀 takže já mám v Egy na přebalováku tu nafukovací z Ikey 🙂 Ta je krátká, proto jsem jí po pár měsících zrušila a přebaluju na zemi a je to fajn 🙂 ale na mini mimi byla supr..

Ale asi záleží, kam si tu podložku chceš dát - pokuď budeš mít přebalovací pult, tak kup měkkou a pokuď podložku budeš dávat nahoru na postýlku, tak kup tvrdou. Ale ty, cos našla, jsou myslím fakt za dobrou cenu 🙂 Ale asi ti líp poraděj holky 🙂

A ty ručníčky si kup, nejlíp ve světlý barvě, nebo nevím jaký várky budeš víc prát (barevný či světlý), ale v Ikee je mají malý bílý za 5kč kus. Já na nich přebaluju Karíma i teď ...a pere se fakt pořád 🙂

mikii
15. říj 2010

@eshta no já mám taky EW korby červené a pak sporťák stříbrný...
Takže bych chtěla taky černou, ale protože jsem kupovala kočár po telefonu, tak jsem neměla možnost tu tašku vyzkoušet. A v Malvíku mají spousty tašek, ale zase tam nemají ten kočár.
A když jsem viděla tu tašku origoš u kámošky, tak mi přišla docela malá. Počítám, že budu taky více venku než doma....Aspoň od jara ...

mikii
15. říj 2010

@eshta jinak ten přebalovák jsem si vybrala tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35814865&tab=2 budu mít zeleno- růžový pokojíček

eshta
15. říj 2010

@mikii Ale taky jsme měli pindíkovej problém, už jsem skoro zapomněla 😀 😀
Karímek se mi jako čerstvý miminko pořád pročůrávál skrz plínku..já furt nevěděla co s tím 😕 😕
Pak jsem na to přišla 😅 😅 Pinďa mu zezačátku trochu zahýbal na jednu stranu, tak jsem mu pinďu vždycky do plínky musela "upravit" - dát na stranu druhou 😀 Teď jsem si na to vzpomněla, no jo, pindíkový problémy 😅 😅 😅
My zase budeme obřezávat (Karim je taky obřezanej), tak se na to teda moc netěšim, páč obřezávat najednou 2kluky bude děs ☹ ale to vy řešit nemusíte..vy pak budete zase řešit přetahování a to teda maminkám chlapečků taky moc nezávidím..
no pindíci jsou prostě celoživotní problém, že? 😀 😀 😀

mikii
15. říj 2010

@eshta no proto já toho kluka moc nechtěla, ale ted jsem ráda za ten páreček...teda snad to tak bude i při porodu

eshta
15. říj 2010

@mikii Tašky jsou všechny malý..nedá se sehnat velká, teda dost velká pro dvojky, já fakt brouzdala na netu a zoufala si...dřív dělali super RedCast MaxiBag, ta byla fakt velká, ale černý a jednobarevný už stáhli z prodeje jako starou kolekci, blbounci 😠 😠 😠
Proto jsem nadšená z těch uni vaků. Sice máš 3 zavazadla, ale já doopravdy s sebou tahám hromadu věcí -od plínek, oblečení, mikinek, ručníčků, hraček, obídků......a to na 3 děti, takže pro mě je to super nápad. A pak jim ty uni vaky můžu dávat do školky (teda pokuď se nerozpadnou)

eshta
15. říj 2010

@mikii Podložka je krásná!! Moc hezounká barevně!! I když já prostě nevím s tou částí bavlněnou na povrchu..mimi ti tam ukápne kaka a co s tím, budeš ten povlak furt prát? Mně sestřenka sem do Prahy půjčila taky takovouhle měkkou podložku, ale jen z PVC a ta se supr udržuje. Dám si na ní ten ručníček a hotovo. Mimčo nebude na studeným PVC a ručník vyperu..

mikii
15. říj 2010

@eshta jj ty vaky jsou dobré a i za super cenu
Mě přijdou ty tašky strašně nepřehledné, a zase k dr. to přece nenechám někde v kočáru dole v té síťce

Koukám, že tu kecám jen mi dvě, to si holky zítra počtou ...ale jsem ráda, za tvoje rady ...to víš jako prvorodička jsem trošku nepřipravená, a hned ty dvojky... 🙂


eshta
15. říj 2010

@mikii Klucí jsou fajn, uvidíš! I ty pindíci se dají zvládnout! 😀

eshta
15. říj 2010

@mikii Všechno přijde, až budeš hozená do vody, uvidíš 🙂 🙂 každej to poprvý řeší za pochodu a nejlíp si najdeš ten svůj systém sama 🙂 každej to nějak zvládnul...já třeba musím v Egy oželet hodně vymožeností, co tu máte po ruce a hned dostupný. Toho jsem se bála, ale jde to úplně v pohodě a s těmahle dvojčátkama to už zas tak moc neřeším..
hlavně když budeme zdraví a pak už se to nějak zvládne 🙂
no jo, všechny holky jsou zalezlý u svejch manžílků 🙂 já tu jsem sama, tak se večer nudím.. ☹ ☹
Ale už půjdu brzo taky do hajan, Karímek je ranní ptáče 😝

mikii
15. říj 2010

@eshta jj já taky tak dobrou noc 🙂 🙂 🙂

eshta
15. říj 2010

@mikii 🙂 dobrou 🙂

annamat9
15. říj 2010

Ahoj holky, jenom k těm jednorázovejm podložkám, já koupila v balení 10 na malou a stačilo mi to, používla jsem ji obráceně (mají na jedné straně tu jakoby vatu a na druhé ten igelit). Měla jsem ji vždycky v tašse a když jsem potřebovala malou přebalit třeba venku tak jsem si ji dala na lavičku a bylo to super, a opravdu jsem těch deset ani nevyužila.

zlatovlaaska
15. říj 2010

@mikii ahoj, tak občas zavzpomínám a jukám na vás 😉
k těm přebalovákům. já koupila tu tvrdou podložku, že budu přebalovat na postýlce:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/9523-babypoint-po...
a dostala jsem tu měkkou z ikei, co zmiňuje eshta. tu jsme používali na začátku, teď jim je krátká, tak jsme jí nechali u tchýně, když tam přijedeme a používám tu tvrdou, ačkoli na skříňce. Má celkem vysoký ten rantlík a přijde mi dobrá. My přebalujeme v kuchyni a tu nemáme moc velkou a když byl ze začátku frčák a přebalovali jsme oba, tak manža přebaloval na té měkké na skříňce a já si tuhle tvrdou hodila na sporák a mohla přebalit druhého. takže jsem ti moc nepomohla, prostě každýmu vyhovuje něco. Jo a každopádně na obě dáváme látkové pleny, aby neleželi na tom igelitu, sice je často měním, když mi je pochcandíkujou nebo umažou od tentononcu, ale stejně peru relativně často, tak mi to nevadí. ty jednorázové podložky mám, dala jsem si je do přebalovací tašky a spíš se mi rozcupovaly, takže zatím spotřeba asi 3 ks 😀 používat to běžně na přebalování, tak jsem jasná s těma našema čurálkama 😀

eshta
16. říj 2010

@mikii Ještě k těm jednorázovkám mě napadlo - tyhle podložky budou asi supr na první měsíce, když chceš nechat holčičku trošku vyvětrat nahatou bez plínky. Počůrá se ti jen na tu podložku.. u kluka bys musela těma podložkama vystlat prostor tak metr a půl dokola 😀 😀 😀 kluci jsou s čůráním boží 😀 😀 😀

gilotek
16. říj 2010

Dobré ráno holky,

my jsme měli ikea podložku tu nafukovací na přebalovák, nikde jinde jsem malého kvůli mým špatným zádům nepřebalovala, ani na posteli, musela jsem ho mít prostě vysoko. Jednorázový podložky jsem vůbec nepoužívala, do poradny pod tělíčko jsem brala obyčejnou hadrovou plínu 😉

majka07
16. říj 2010

ahojky
tak do poradny jsem používala taky plínku, ty jednorázové podložky jsem brala a používala např. při přebalování v nákupním centru apod., cestovní podložku takovou malou jsem vozila když jsm nutně potřebovala přebalit, např. v autě, trávě apod.

eshta
16. říj 2010

Čau holky, mám dotaz. V čem prosím perete mini věcičky, aby sametové overalky byly měkkounké ?
Díky...

gilotek
16. říj 2010

@eshta ahoj, já peru bud v prášku Batole nebo Lovela, ale aviváž nedávám, takže moc měkké nejsou 😔

eshta
16. říj 2010

@gilotek Já mám právě to Batole, aviváž taky nechci dávat a moc měkké taky nejsou ☹

gilotek
16. říj 2010

@eshta tak nám třeba někdo poradí, tyhle prášky jsou nejjemnější pro děti, třeba by persil, ariel a tak byl lepší, jenže po něm se osypávám i já, natož mimino, takže ten dávat nebudu, ale někomu vyhovuje 🙂

majka07
16. říj 2010

@eshta já první rok prala v lovele, pak přecházím na batole, aviváž na nejmenší používám lovelu pak batole, to používám aj někdy aj na nás páč mi nejvíc voní, ale slyšela jsem, že batole na miminka by se používat nemělo až fakt když jsou batole proto batole, co je na tom pravdy nevím....někde o tom byl dokonce i článek, ale já si přečtu jen ten základ a dál to nezkoumám 😀

eshta
16. říj 2010

@majka07 Díky holky. Zkusím koupit tu lovelu a k tomu i aviváž a vyzkouším...
My v rodině žádný alergie nemáme a kluci budou namíchaný z tak odlišnejch genů, tak nás doufám snad ani žádný alergie nepostihnou..jako mimi měl Karim jen klasickou seborheu (novoroz. dermatitidu), ale tu jsme za pár týdnů zvládli a pak už jen dobrý 🙂 tak jsem se teď vybavila, ovesná koupel pro děti byla na seborheu supr, tak jsem jí už koupila.
Pořád se bojím, že už každým dnem budu rodit, tak chci být co nejvíc připravená, všechno nakoupený, ach jo..v úterý jdu do poradny, tak jsem zvědavá, co mi řeknou..

sarri
16. říj 2010

Já jsem nové oblečky měla vyprané v Lovele, pak jsem si koupila nějaký ten dětský Persil, protože Lovela mi poblinky od UM na doporučené teploty nevyprala - no po přechodu na příkrmy jsem začala prát v normálním prášku. Zpočátku jsem používala program pro dětské oblěčení - na jedné pračce je nějaký speciální, ale je to propaření parou navíc a opravdu velmi důkladné máchání, na druhé pračce to nemám, takže dávám program s mácháním navíc a aviváž jsem pak dávala nějakou děskou, ale až jsem odzkoušela, že holkám je jedno, jakou kosmetiku mají - ubrousky a mýdla, oleje můžu použít fakt jakákoliv a prací prášky také. Teď peru všchno dohromady i s naším prádlem, ale vše holkám žehlím a aviváž používám většinou taky - záleží co zrovna peru.
Jinak doporučuju prášk Formil z Lidlu - prala jsem v Arielu nebo Persilu a tan Formil zrovna tento týden je v akci 8,5 kg za 300) pere také výborně a stojí polovinu a to ještě bývá v akci. Zrovna minule jsem ho koupila mamce a taťka měl nějaké košile od krve - už tam byly fleky dlouho a ani v Arielu na bílé se to nevypralo, tak jsem to tam mrskla a fleky zmizely- akorát teda moc nevoní.

eshta
16. říj 2010

@sarri Já jsem na Karímka už od 2měs prala v normoš prášcích a v pohodě. Teď už je samozřejmě velkej a nevím, jak dlouho už peru jeho oblečení i s naším...na něj můžu také použít cokoli za kosmetiku a je to šumák 🙂
Jen mi spíš šlo o to, aby ty majinký samet.overalky byly měkkoučký a praním jsem je moc nezničila a nezhrubla, chtěla bych je pak prodat...
Jinak Ariel na bílý mi moc vyhovuje, teď jsem Karimovi vyvařila ty jeho hnusný zašedlý plíny, co si ještě šmudlá na noc a fakt jsem to nečekala a zase se vybělily 😅 😅 A to jsem je už nevyvařovala ani nepamatuju...
Na příkrmový fleky bylo supr žlučový mýdlo a pak pračka. A co je bomba na skvrny od mrkve je zaprat je (např. žluč.mýdlem) a dát na prudký slunce a krásně se i velký fleky úplně vybělěj 🙂

lenca78
17. říj 2010

@eshta ja jsem vyprala veci v Lovele - a jsou mekkoucke. Jen nevim, jak pak pujdou s ni vyprat ty skvrny.

gilotek
17. říj 2010

@lenca78 lovela moc skvrny nevypere 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru