Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
3. lis 2010

@pavlliina no me paradoxne bylo v tom bazenu krasne, obcas se taky zadycham a musim se prochazet jen pomalu, ale v bazenu to bylo v pohode, ani jsem se nezadychala. Kdyz ja jsem plavala hodne pomalu. A jaky kriplik? taky jsi byla na prochazce 🙂

pavlliina
3. lis 2010

@lenca78 Já věřím, že při plavání může být fajn, vždyť voda nadnáší a dost ti uleví a krásně si protáhneš tělo 🙂 Ale já se do bazénu bojím kvůli infekci. Ze začátku těhu jsem dost trpěla na kvasinky, to bylo opravdu šílené, teď mám delší dobu, ťuky ťuky, klid tak to nechci pokoušet 😉
Pravda na procházce jsem byla ale to je pro dnešek asi první a poslední činnost, kterou je vyvinula 😀 Krom jídla, protože na tom jsem závislá 😀 Už jsem si i ze zoufalství nakoupila tuny ovoce, abych si měla co strčit do huby a měla pocit, že něco jím 😀 Jsem vykoupila snad celou zeleninu 😀 Teď jsem na to jídlo fakt hrozná 😅 Holky, kolik jste přibraly? Já doteď už 15 kg 😠

pavlliina
3. lis 2010

A to mi nepřijde, že bych měla na svůj týden nějaký obr bříško 😅 Ale ta váha prostě nejde zastavit, co týden to kilo 😒

support
3. lis 2010

Ahoj holky omlouvám se že vám tady lezu ale náhodou jsem narazila na vaši diskuzi a tak jsem si s nostalgii vzpoměla na své těhotenství s těmi našimi svišti taky to byl záhul rodila jsem v 36+6 plánovaným císařským řezem malý byl kp a malá příčně okolo 30 tt to začal být záhul jak píšete bolesti zad třísel podbřišku prostě maras a za celé těhu jsem přibrala skorem 30 kg poté jsem otekla tlak se mi zyšoval takže preklampsie týden před porodem hospitalizace a to jsem do 4 měsíce každý den zvracela ale jinak jakmile ty dva malé uzlíčky držíte v náruči po tolika letech marného čekání a po úspěšném 2.IVF bolest je zapomenuta.Prcci budou mít v únoru 2 roky a já si říkám jak to rychle uteklo mít dvojčatka je nádherné úžasné ale taky náročné jak psychicky tak hlavně psichycky já měla asi štěstí že ani jeden netrpěl na bolení bříška od 4 měsíce spinkají celé noci sem tam se vzbudí na čajík ale posledních 14 dní spinkáme od 19,30 do 7,30 nonstop už ani čaj nevyžadují.Je teda fakt že od narození jsou zvyklý 18,30 koupání v 19,00 mlíčko a potom kolem 19,15 šup do postýlky pusinka pohlazení a odcházíme neuspáváme věřím pevně že to všechny zvládnete a budete si užívat rodinné štěstí 😀 😀 😀

lenca78
3. lis 2010

@pavlliina no neboj, ja dnes jen vyvencit psa, povesit pradlo a zbytek travim v poloze lezim - sedim a jim. Taky mam ted porad nejaky hlad. Driv jsem naopak nemela chut na nic, ted se to zmenilo a cpala bych se porad. Nedavno tu psala Monika, jak ujizdi na Kinder cokolade - no od te doby jsem k nezastaveni, snim ji i 100 g denne, vetsi baleni si kupovat nesmim, prootze bych ho snedla na posesezeni. Ted jsem pribrala kilo za 2 dny, celkem tedy 11kg 🙂 Hrozny. Ale doufam, ze to je tim, jak deti rostou 🙂

pavlliina
3. lis 2010

@lenca78 nemluv mi o čokoládě 😀 víš jak já slintám? Ale fakt se musím trošičku krotit, radši to ovoce ale stejně to dneska bez šůši nevydržím to vím už teď 😀

eshta
3. lis 2010

@lenca78 Ahoj Lenco. Prosim tě neblbni teď s nějakým cvičením a plaváním 😠
Jak píše sarri, pokuď máš dodržovat klidový režim, tak lež a hodně odpočívej, s bazénem si jen říkáš o nějakou infekci a to opravdu za to nestojí.. Poslední trimestr není příjemný ani s jedním mimi v bříšku a natož se dvěma..
já jsem těhotenství s dvojčatama snášela fyzicky hodně dobře, ale bolesti, nepohodlí, zadýchávání se prostě nevyhneš. Tak odpočívej, opravdu to za to stojí. Moji kluci se narodili 36+0tt a nedonošení je na nich ještě znát, měli problémy s dechovou adaptací a byli 36hod v inkubátoru, teď vlastně v podstatě pořád spinkají - dospávají čas co jim chybí a u jídla se unaví. Čím dýl ty svoje mimča budeš mít v bříšku, tím líp! Tak neblbni a nechoď teď plavat a necvič!

eshta
3. lis 2010

@lenca78 Já jsem se neotvírala, nález byl vždy supr a stejně jsem si vyčítala každou rychlejší procházku za Karimkem na odrážedle. Jen mě trošku ztvrdlo bříško, tak jsem šupajdila aspoň na půl hoďky na gauč a bylo. A to jsem vzhledem k nálezu nemusela mít žádná větší omezení. Prostě se teď hýčkej, čti si a čuč na telku. Čím víc odlehčíš přes den tlaku na čípek, tím líp 🙂

eshta
3. lis 2010

@majka07 Jo, jo, to s tou nepozorností jsem myslela gilotka a její miminka 🙂

eshta
3. lis 2010

@gilotek U 3 mozků jsem se taky zasmála 😀 Já taky vždycky říkám manželovi, že mi každý dítě asi v těhotenství ulouplo část mozku, tak ať se pak moc nediví 😕 😅

lenca78
3. lis 2010

Holky, ja se teda polepsim, slibuju 🙂
Prosim vas tedy o radu, jak lezet. Na zadech to nejde - udusila bych se. Na brise jsem nebyla tak od tretiho mesice. A na boku to neni taky zadny med. Mate treba vice pod hlavou? Podkladate si bricho nebo nohy? Ja kdyz si nekdy lehnu, tak me chytnou takove krece pod zebry, ze se zase radsi hned zvednu. Sezeni ale neni o nic lepsi 🙂 Navic jsem nekde cetla, ze by se nemelo lezet na pravem boku, uz si ani nepamatuju proc. Ale co delate, kdyz uz ten levy z prelezeni necitite?

@eshta Fakt je to na miminkach znat? ja myslela, ze 36 uz je suprovy tyden, ze uz budou jako donosena miminka. Ja se teda priznam, ze se tak od toho 20.tydne modlim za 30. tyden, ted kdyz jsem ho dosahla, tak uz je mi psychicky mnohem lepe. A kolem 35.tydne jsem je povazovala uz za dopecena miminka, ktera sice budou trosku v inkubatoru, ale jinak budou v poradku.

eshta
3. lis 2010

@lenca78 Já ležela jen na boku a podkládala polštářkama kolena a bříško z jedné strany a záda z druhé strany 😉

Kluci jsou úplně v pořádku, 36tt je už opravdu dobrej, ale museli se přece jenom trošku zadaptovat - den a půl jim dělalo problém dodýchávat, tak proto ten inkubátor. A teď jenom spinkají..to se nedá srovnat s donošeným dítětem..
V porodnici jsem byla na pokoji s 2maminkama, co měly hrozně malinkatý nedonošený miminka na ARu, tak jsme byli ten nejtišší pokoj na odd šestinedělí. V jiných pokojích to v noci vyřvávalo, maminky korzovaly s řvoucíma miminkama po chodbě - a u nás se jen spalo. 🙂
Pro mě byly teda náročnější první dny s jedním mimnkem Karimkem než teď s těmahle dvěma pusinkama malinkatýma 🙂
Ale za 3-4týdny už budu asi taky zoufalá a budu jen vzpomínat, jak krásně na začátku chrněli 🙂

eshta
3. lis 2010

@lenca78 Ale máš pravdu, 35dokončenej týden je už opravdu pohoda a není se v podstatě čeho bát 🙂
Ale čím dýl jsou v bříšku, tím líp 🙂

lenca78
3. lis 2010

@eshta Tak hlavne ze jsou uplne v poradku. No mozna bud rada ,ze vic spi, aspon mas vic casu na zotaveni po cisari - i kdyz s dalsim ditkem to asi moc nejde, co? A jak ti vubec je? Boli te bricho? Co jizva - v poradku? Nebo uz o tom ani nevis, ze jsi byla na operaci?

No jeste cely listopad a kousek prosince bych vydrzet chtela, ale na vanoce bych ty deti uz rada videla. Zacinam byt cim dal tim zvedavejsi ,co to vlastne bude, jeslti kluci nebo holky nebo parecek 🙂. Tak by to bylo hezke prekvapeni pod stromecek 🙂

majka07
3. lis 2010

@eshta njn co nadělám, je to horší a horší.

Dneska jsme si dali dvě procházky, jsme šli zase do parku nafotili miminko a pak tam blbli, bože jak já sem ráda, když je to moje dítě šťastný 😵
@lenca78 se šetři. Já spím na boku s kojícím polštářem a su spokojená. Boky střídám.

eshta
3. lis 2010

@lenca78 Jizva je den ode dne lepší, ale ještě mě pořád zabolí při měnění poloh- když vstávám, lehám si...
ale při chůzi už vůbec ne 🙂 Ještě s jizvou nic nedělám, nemasíruju, jen jí na noc máznu hemagelem a zalepim, aby byla měkčí..uvidíme..
po porodu mi děsně natekly nohy a ruce, z porodky jsem přijela v bačkorách (crocsech), páč mi taťka přivezl místo tenisek úzký kozačky 😅 😅 to bych potřebovala 2kozačky na jednu mojí sloní nohu 😕 😕
koupila jsem si Protifar v lékárně a sypu si ho do ovoc.jogurtů a otoky mi do 2dnů krásně slezly - už mám nožičky zase jako modelka 😀
bříško je děs, ale to jsem tu už psala..a na váhu si ještě netroufnu - v těhu jsem baštila hooodně čokoládičky a přibrala jsem 27kg 😕 😕
ale over all se cejtím dobře 🙂

pavlliina
3. lis 2010

Mě ležení na zádech problém nedělá, spíš mi to vyhovuje víc jak na boku 🙂 Když si lehnu na bok, tak mi to dost táhne to bříško dolů a je mi to nepříjemný, takže se pod břichem musím vypodložit polštářem 🙂

Holky, prosím poznám, když mi bude tvrdnout bříško? Já to snad ještě nezaregistrovala, nebo možná jo ale nevím jestli to bylo ono. Vůbec nic mě přitom nebolí, jen na omak to bříško bylo tvrdší ale taky si říkám, že to mohlo být tím, jak se tam ty prckové blbě natočily... fakt nevím. Jestli tohle bylo tvrdnutí, tak bych na to, kdybych si na bříško nesáhla, nepřišla. Rozpoznám to? 😒

majka07
3. lis 2010

Já přibírám nějak pomalu, ale nemůžu si dovolit hodně

lenca78
3. lis 2010

Tak ja se zkusim vypodlozit. S kojicim polstarem jse mto zkousela, ale moc mi nevyhovoval. Presne jak pise pavliina, kdyz lezim na boku, tak me pada bricho dolu a je to neprijemne, ale kdyz ho vypodlozim polstarem, tak mi prijde jako by se tam nejak tlacilo. No jdu vymyslet nejakou polohu a dam si odpoledni siestu 🙂

majka07
3. lis 2010

Nj, každému to vyhovuje jinak, já na co se fakt netěším je nemocniční lože 😀 Jako jestli budu hospitalizovaná dřív tak to bude masakr, ty postele jsou šílený, fakt závidím všem co už to mají za sebou a nebo už velice blízko 😉

chrobacek
3. lis 2010

ahoj holky, neděste mě 😀 já si pořád lebedím jaká je to těhu pohoda 😉
s přibíráním jsem se ted nějak zastavila mám -1,5 kg za 14 dní nechápu proč....a žáha teda pálí dost často, ale renie ještě pořád zabírá takže se to dá ... jinak chutě žádné nemám tak čekám kdy to všechno přijde 😀 😀 😀

monstri
3. lis 2010

Ahoj 🙂
tak hlásím dnešní kontrola proběhla na 1 , na genetice mi dr vysvětlovala všechny ty udaje co mi nabírali a vyšly celkem negativní a bavily jsme se, proč někde stačí jen ten 1. NT screening a že tady dělaj stále k tomu i triple testy, tak prej záleží z čeho všeho dělaj ten screening a že tady zkoumaj i nějaké látky, které dřív vidět nejsou, podle kterých se pozná, jak se daří miminku…
a závěr…i když jsem stará matka, tak na plodovku, pokud bych nechtěla já osobně, tak NEMUSÍM 🙂)))

Miminka odpovídaj 17+2, takže skoro na den, akorát nevím, jak jsou velký, protože jsem se zapomněla zeptat a z těch udajů ve zprávě, nevím co je celková délka 😉 a jsou to 2 kluci jako buci , já tam teda nic neviděla ale doktorka, ano a 2× a tentokrát nejezdili na motorce ale hráli tam berany duc 🙂

chrobacek
3. lis 2010

@monstri gratulace 😉 😉 🙂 🙂

sarri
3. lis 2010

@lenca78 Leni, mně hrozně pomáhal takový molitanový polštář mezi kolena - nemohla jsem bez toho existovat a měla ho i v nemocnici. Jak jsem ležela na boku, tak jsem si to vždycky vrazila mezi nohy. Nechápu proč, ale ulovovalo mi to od bolesti.

sarri
3. lis 2010

@majka07 Jo, nemocniční postel - lezla jsem na ni s potížema, neb je pro mě moc vysoká a taky se mi zdálo, že ať dělám, co dělám, tak z ní pořád padám - prostě úzká. Jo a pod prostěradlem byla koženka, takže jsem se vždycky vzbudila propocená, takže za 3 noci to letělo pryč.

gilotek
3. lis 2010

Tak o spaní a ležení mi ani nepovídejte. Na zádech to neexistuje, takže jen boky a to fakt v noci max. hodinu a otáčím se.A že je to doba, než se otočím a zase se uvelebim. Taky u mě vedou polštáře. Jeden mezi kolena, druhý pod břicho a prsa - aby se to vyrovnalo 😀 - a na zádech mám skoro celou noc termofor, protože ty záda jsou fakt na pytel. Teda spíš ho mám na kostrči. To je vždycky úúúúleva 😀 No a ten mě i podpírá zezadu.

Nemocniční postel je taky moje noční můra. Vzpomenu si na první porod a slejzání po nástřihu, to byl mazec 🙄

@eshta takže manžela máš doma, nebo v Egyptě? a co malej? Spí s tebou a miminkama v ložnici? A kde je máš přes den? Já budu mít jednu postýlku v obýváku, 2 postýlky v ložnici. Přes den bych je chtěla mít v obýváku, abych do ložnice nemusela furt lítat, ale nevím jak to budou zvládat s tím naším řvounem. Martin je dost hlučnej a vzteklej......

majka07
3. lis 2010

@sarri ehm, to tenkrát taky letělo, to je fakt magořina tam dávat tu podložku 🙄

sovicka_
3. lis 2010

@monstri krásný zprávy 😵 😵 Závidím, že už víš pohlaví, já se nemůžu dočkat, až se to dozvím - i když je mi jedno, co to bude, jsem strašně zvědavá 🙂

Mně je dneska strašně - 2x jsem zvracela, za celé těhotenství celkem 3x, z toho dvakrát dnes 😒 bolí mě hlava a celkově je mi na nic. Ale že by to byla chřipka nebo střevní chřipka, to zase ne, prostě je to z toho těhotenství. Snad se dám do zítra do kupy. Do čtyř hodin jsem měla jen misku piškotů a teď jsem riskla jeden sáček rýže a šunku.

majka07
3. lis 2010

@monstri je gratuluji ke ko, já to absolutně přehlídla 😔 a gratuluji k chlapečkům 🙂

japeni
3. lis 2010

@monstri
gratuluju,super zpráva

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru