Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

stanpetr
21. lis 2012

@roby drzete se!!

jarkalada
21. lis 2012

@barcab jé, taky bych kdyžtak uvítala nějakou kopii toho článku 😉

ostrava8
21. lis 2012

Ahojte holky ... kdysi jsem tady také chodila .. 🙂 všem budoucím maminkám přeji hodně zdravíčka. Holky které čekáte v dubnu miminka, tak budu prodávat po našich dvojčátkách věci ...holka a kluk, ráda bych to prodala dokupy, která by jste měla zájem prosím písněte mi do IP. Nafotím a pošlu. Vše velice zachovalé a čisté, nepoškozené .... díky

barcab
21. lis 2012

@jarkalada Tak já ti ocituji, co v Mojí psychologii o dvojčatech, tedy té pozice mladší x starší sourozenec píšou:
"K základním radám pro výchovu dvojčat dokonce patří, aby znala pořadí svého narození, byť by se jednalo o časový rozdíl v řádu sekund. K zásadním potížím dvojčat totiž patří zmatek ve vlastním postavení v rodinné jednotce, takže pokud dvojče přijme roli staršího nebo mladšího sourozence, orientaci mu to výrazně usnadní."

jarkalada
21. lis 2012

@barcab to ale neusnadnilo orientaci mojí v té otázce 😀
Rozvádí to tam nějak dál? Jak by se tedy mělo přistupovat k tomu staršímu/mladšímu ? To už je nějaké starší číslo té Psychologie nebo je ještě k dostání?

geliva
21. lis 2012

holky doufám, že nevadí, že tady vstupuji. prodávám kočárek, kdyby někdo sháněl
http://aukro.cz/kocarek-pro-dvojcata-dorjan-i28...

adriene
21. lis 2012

Já si tedy koupila knihu Dvojčata a rozhodně si myslím, že články v ní a to i popis specifik je více rozveden než v "Mojí psychologii", takže můžu jen a jen doporučit 😉

barcab
21. lis 2012

@jarkalada To je mi líto. Citovala jsem z článku Tajemný svět dvojčat z posledního čísla Mojí psychologie. Na titulní straně je Tatiana Vilhelmová. Na stáncích časopis ještě mají. Posílám ti link na ukázku časopisu http://www.mf.cz/produkty/moje-psychologie/
Tak doufám, že ho seženeš 🙂

barcab
21. lis 2012

@adriene Tak jasně, že v knize, která se věnuje jen jedné problematice, bude vše podrobněji, než v jednom článku v časopise. Já chtěla jen upozornit na některé zajímavé věci, které jsem nevěděla. Navíc ten časopis sám o sobě má velmi slušnou úroveň. Najdeš si tam více článků i z jiných oblastí 🙂

adriene
21. lis 2012

@barcab Tak asi ano, to se nepru 😉 Ja v nem jednou listovala... asi to neni muj salek kavy 😎 , a to mam z psychologie zkousku na VS... jen jsem proste asi vic praktik a zastavam nazor "zdraveho rozumu" i ve vychove. A i tady by me princip "starsi-mladsi" sourozenec moc nenadchl. Nicmene to je samozrejme kazdeho nazor 😉

jarkalada
21. lis 2012

@adriene Já se ten článek schválně zkusím někde přečíst, jen tak pro zajímavost.
Protože já jsem na to osobně dost alergická - na to rozlišování. Pořád slyším - ty jsi starší, nech jí to. Ty jsi starší, musíš pochopit, že ona je ještě malá..., Jsi starší, musíš být rozumější..atd atd.
Naopak je jasný, že ten mladší může zas slýchávat.. ještě to a to nemůžeš, jsi moc malá.., jdi spát dřív, jsi mladší atp.. .
Tak by mě právě zajímalo, jak to tím rozdělováním na to své místo v rodině myslí. Třeba si to vykládám já špatně a je tím zamýšlen jiný pohled.
Ale to už jsme zas mimo téma 🙂

adriene
22. lis 2012

@jarkalada Hezky napsano. Tak nejak jsem to myslela i ja 🙂 Muj plan byl prezentovat detem sdeleni, jeden z vas se narodil drive a to o cca 5 minut... ale jinak jste uplne stejni a nebudem si hrat na mladsiho a starsiho 😀

barusmackova
22. lis 2012

@adriene muzu se zeptat co je to za knizku kterou doma mas a od koho to me zajima

adriene
22. lis 2012

@barusmackova Jasný 🙂 Hodím sem odkaz z bazárku, protože koukám, že ji tu i někdo nabízí: https://www.modrykonik.cz/bazar/202-knihy-casop...

barusmackova
23. lis 2012

Dnesni genetika utz dopadl dobre jeste budu volat kvuli krvi aaaale mame na 99% chlapecka a na 70% holcicku

barcab
23. lis 2012

@adriene víš ono ani tak nejde o psychologii v pravém slova smyslu, ale spíš o zajímavý časopis (nejen) pro ženy, ze kterého nečiší udrbaný bulvár. Já sama ženským časopisům moc nedám, ale tento mě opravdu zaujal. Kvalitní papír, 200 stran a opravdu zajímavé články ze všech oblastí. 🙂

evikj33
24. lis 2012

@barusmackova Moc gratuluju ke genetice a taky k párečku. 😉 Super zpráva

adriene
24. lis 2012

@barusmackova Mooooc gratuluji ke krásným zprávám 🙂 To se hned uleví, že? Alespoň já to tak měla. Člověk sice bude napnutý až do konce, ale toto je taková první vlaštovka úspěchu 🙂

adriene
24. lis 2012

@barcab Jistě, nepochybuji. Jak jsem psala, asi 1 či 2x jsem ho v ruce měla... jistě si své čtenáře najde 😉 Ale mě spíš zaujalo to téma článku 🙂

barusmackova
25. lis 2012

@adriene
@evikj33 holky ani nevite jak uz se na ne tesim pred temi utz jsem si to nepripoustela ale tohle je obdobi kdy uz se tam sebou mrskaji mavaji skacou si v brisku a kopou bylo to nadherny je uz takhke videt a za nic na svete bych je uz nedala

barcab
25. lis 2012

@barusmackova tak to mám radost za tebe 🙂 to musí být sranda cítit dvě dětičky 🙂 mně stačilo jedno a byla to občas docela síla 😉 kamarádka taky čeká dvojčata - kluka a holku a občas docela "zkusí", když se v břiše honěj 🙂

barusmackova
26. lis 2012

Ty jooo holky asi pred rokem me zacal zlobyt nedostatek drasliku co zpusobovalo buseni srdce a aritmie a vcera me to zaclo zase ted sedim a cekam ekg u dr vzala jsem si vecer kalnormin a pak jsem se docetla na netu ze by se nemelo v tehu ale hned se mi ulevilo a bylo lip ale psaly tam pak maminy co jim to dr napsali v tehu a pry se to muze brat ale s doporucenim lekare tak snad se nic nestalo a bude vsechno v poradku

adriene
26. lis 2012

@barusmackova Urcitě to bude v poho. Oni píšou u většiny léků, že se v těhu nesmí... chrání se tak. Ale ve výsledku to tak není a lékaři je předepisují 😉
Ať ti to dobře dopadne!!!

barusmackova
26. lis 2012

Tak ekg v poradku mam se zkraje prosince zastavit ja odbery a udela mi tesy na mineraly zatim mam brat ten kalnormin jen pri obtizich

adriene
26. lis 2012

@barusmackova Tak to jsem ráda 🙂 je dobře, že nic nenašli a Kalnormin při obtížích je v poho... navíc můžeš jíst sušené švestky, tam je též dost draslíku a nebudeš pak muset léky 🙂

adriene
26. lis 2012

@gyty Máš to také krušné... jako bych viděla sama sebe na začátku. Měla jsem velkou radost, že jsem těhotná... pak ale radost vystřídal šok z toho, že čekáme dvojčátka... nepočítala jsem s tím ani na 1% ... vůbec mě to nenapadlo. Počáteční šok pak vystřídal strach z postupně zjišťovaných informací... všechna ta rizika, komplikace, vývojové vady... najednou jsem potlačila radost z těhotenství a upínala jsem se jen na screening... řekla jsem si, že až od něj budu startovat... Naštěstí vše dopadlo dobře 🙂 Bylo mi od cca 6tého týdne hrozně zle... celedenní nevolnost, i v noci, zvracení... bylo jedno jestli ráno, večer... někdy i 15x za den... a do toho děsné migrény... myslela jsem, že zdechnu.. :( Jak píšeš, pomáhalo mi jíst často, třeba každou 1/2hodinu... ale záleželo i co. Udržela jsem většinou jen bílé pečivo, smetanové omáčky, knedlíky... Podívat jsem se nemohla na zeleninu, ovoce.. Jen jsem přežívala, ležela a zvracela. Tohle období musíš vydržet, naše HCG je oproti monotěhulkám o dost vyšší... proto takové stavy... Na začátku jsem spíš hubla, ale na moc... Nepřibírala jsem, jen v bříšku na úkor ostatního. Pak se najednou udělalo dobře... cca 14.-15. týden... Zvracela jsem už tak 1x za 3 dny... super! No a začala jsem jíst... ten váhový spurt za 1,5 měsíce co následoval byl šílený... 8kg! Naštěstí většina do břicha... Teď mám nahoře cca 11-12 kg, uvidím ve středu na kontrole. Už jsem v 23.tt ... A zatím v pořádku 🙂
Budu ti moc držet palečky!!

gyty
26. lis 2012

@adriene ufff jako bych to psala ja!!!
az na to ze jsem teprve 11 tt od zitrka. aspon v tom nejsem sama. pridu si hrozne ze neumim silet radosti ze jsem tehotna kvuli tomu strachu ze neni jedno ale dve...vzdyt co? neni to moje dite ale moje deti! ale stejne sem porad naka nalomena. snad se to bude vyvijet k lepsimu psychickymu naladeni...
uz se modlim aby ty nevolnosti polevili - jak pises je to uplne stejny u me, lezim a prezivam, ve dne i v noci budi me to ze je mi spatne!!!v podstate porad!
jinak mi doktrorka rekla ze mam reaktivni delohu a mam brat 6 pilulek horciku denne. pilulky sou tak velky ze se nedaj polykat a to mi v tom jak je mi blbe vubec nepridava....
a jinak zadny problemy zatim nejsou?

barusmackova
26. lis 2012

@gyty ahojda jsme na tom podobne jen o 3 tydny jsem napred.jak jsem pasala vyse taky jsem se s tim srovnavala dlouho ale az je uvidis na utz jak na tebe mavaji a hejbou se zamilujes se tak jako ja je to pak krasnej pocit ted jen aby vse slo co nejlip a bez vetsich komplikaci doufam ze to vsechny zvladneme

barusmackova
26. lis 2012

Jeste se zeptam kdyz jste zaregistrovaly prvni pohyby deticek?

adriene
26. lis 2012

@gyty Vždyť ti říkám, že to máme podobné... nejsi v tom sama 😉 Teď ještě "přežívej" a snaž se vydržet... a pak se to otočí, uvidíš a začne chvíle, co si to začneš užívat 🙂 Ty tabletky jsou blbé no... snaž se to sníst vždy po jídle, pokud ti zrovna je o "trochu lépe", aby to nešlo ven...
Já jsem zatím v poho, dokonce maluju pokoje, běhám po schodech, chodím do školy... jen ty první tři měsíce byly tragické... ale zatím dobré. Čípek drží, křeče dělohy nemám... tak doufám, že na kontrole ve středu mě nevyvedou z omylu 😀
@barusmackova První pohyby jsem ucítila v 16.tt 🙂 teď už kopou jak divoši!! Dokonce je to vidět... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru