Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
17. pro 2012

@evikj33 ja taky koukala na ten tako ale je pravda ze sem koukala a tu silenou sirku. taky potrebuju "terenaka" 🙂 no uvidime je to este mooooooc daleko ale snazim se kratit si cas 😉

gyty
17. pro 2012

@adriene tak to mame podobne pozadavky
kola do terenu, ditka vedle sebe, sire me zas tak neomezuje, hlavne aby tam meli misto
ze svy zkusenosti z minula vim ze dnesni kocarky jsou delany spis na panenky a hodne brzo dite z hluboky korbicky malem vypadne! takze se chci az bude na case hlavne zkouknout rozdil mezi hlubokou korbou a vloznou tazkou co je prostornejsi. kdyz jsem se drzela za hlavu co sem to koupila za pidi kocar minule a shanela neco jinyho tak sem narazila na i´coon platon a ten byl supr sem si rikala ze do nej pudu pri dalsim mimcu. ale ani nevim jestli delaj a jak vypadaj pro dvojcatka....
jinak sem koukala na ten tako jumber duo je silene sirokej ale kdyz by to nevadilo na ovladani tak je mi to jedno, ale myslim si ze bude tezkej a neovladatelnej....neni nad to si kocarek osahat!!

gyty
17. pro 2012

tak sem holky nasla celkem peknej TFK TWIST DUO a co sem cetla tak do 10kg ditka vydrzela i s fusakama v zime v hluboky korbe. do 8 mesicu. tak to asi prostornej je. pac ja v pul roce v LETE!!!! a nevesli sme se! segra ma jane pro jedno ditko a v 7 mesicich s 8kg nema sanci do hluboky korby ani nahodou. tak to proty co jeste premejslej tip na vic.

jarkalada
17. pro 2012

jen bych vám s těma kočárkama poradila, abyste vybíraly fakt ty, co projedou 80cm dveřma - stačí cenťák a nevejdete se pak nikde. Já osobně měla vložný tašky - děti v nich byly asi do půl roku, někdy do března. To měly na sobě kombinézky a teplý deky a už se pak stěží mohly otočit 😎

zvalentova
17. pro 2012

holky čekatelky, přestože stále kojím, tak se mi děti na polštář už nevejdou a tak nabízím na bazaru.
https://www.modrykonik.cz/bazar/dvojcata-potreb... 🙂

barusmackova
17. pro 2012

Holky tak jsem ve spitale sla jsem na malou a na papiru krev je to presne tyden tak si me tu nechali mam kapacku a na utz u plodu a byl hematom asi 2 mm snad mu nic nebude a bude to v poradku se a hlavne doufAm ze na vanoce budu doma.ja vim ze jste tu psaly ale jak je moc ten hematom vazny????
@adriene
@evikj33
@gyty
@koksi

adriene
17. pro 2012

@barusmackova Baru, klid! Bývá to velmi časté... a ten hematom, co popisuješ je vcelku malinkatý. Je důležité, že jsi v rukou lékařů, ti už se o Tebe postarají. Držím ti palečky!!

koksi
17. pro 2012

@evikj33 aha tak to já jsem už 15tého 😀 takže mu přeji vše nej nej a hodné sourozence 😀 a ty máš obě děti položený jak? já právě to jedno už hlavičkou dolů a druhé KP. No jsi můj předskokan tak jsem na tebe zvědavá kdy nakonec budeš rodit a jak ,-)) ja jdu na KO teď v pátek tak jsem zvědavá co se dozvím... jestli se opět zkrátil čípek nebo jak to vypadá.....

koksi
17. pro 2012

@gyty tak to je fajn že tě vezmou na kontrolu tam kde právě jsi a nemusíš nikam jezdit! ,-) ono opravdu jsi ještě v ranném těhotenství kdy podle mě těhu navíc s dvojčaty je ještě rizikové tak bych jen ležela a nic nedělala ať se prďolky udrží obě ,-) co se týče kočáru tak já dala hodně na doporučení svých dvou dobrý kamarádek a zvolila Easy Walker Duo. Líbí se mi že každá korbička je zvlášť takže se nebudou obtěžovat ,-) je lehce skladny, lehoučky, dobře se ovládá díky otoč.kolečkům, více ti pak napíšu jak s ním vyjedu 😀 ale zatím mi fakt přijde dobrý na tu hrůzu co mezi kočárky pro dvojčata bohužel je... teď na malýho mám Bugaboo Cameleon , který jsem si myslela že kupuju na třetí dítko s tím, že ho ještě užijeme na čtvrté a vidíš....člověk míní, příroda mění 😀 s ním jsem byla tedy hoooodně spokojená. Vyrábí i pro dvojčata - Bugaboo Donkey - ale ten je už příšerně drahej, fnuk fnuk..jinak bych sla určitě do něj...

koksi
17. pro 2012

@gyty ještě k tomu našemu kočárku... tak je fajn že ve sportovní verzi se dá sklopit každá sedačka zvlášť a navíc kočárek je 80cm širokej takže projedu klasickýma dveřma a vlezu se u našich v paneláku i do výtahu. Doma je mi to jedno máme barák ale ke kámoškám atd..do výtahu je fajn když se dostanu ,-) obchody nevyjímaje ,-)

koksi
17. pro 2012

@barusmackova souhlasím s Adrien..hematom je malý takže hlavně klid, moc na to nemysli a za chvíli vás pustí uvidíš ,-) držím moc palce!!!!!

barusmackova
18. pro 2012

@koksi
@adriene snad to bude dobry nelibylo se jim ze je to takhle kratce za sebou to zakrvaceni pry me tu drzet nebudou ale doporucuji klid na luzku uvidime do patku snad budu doma jsem ja pokoji sama ale tv tu neni jeste ze jsem si vzala 3knizky

gyty
18. pro 2012

@barusmackova ahojda, tak to je malilinkaty hematom. ja mam 4 x 5 cm. a zacal tlacit na plod a z pulky ho odloupnul. na zastavu silneho krvaceni mi dali pambu v kapacce a prez noc krvaceni preslo do spineni. ale krve bylo fakt hodne. tolik sem ji nikdy nevidela. to byl sok. teklo to jak kdyz des na malou....
ted sem doma a ve ctvrtek na usg uvidim jak ten hematom vypada ted. asi nema cenu se nervovat co muze a co nemuze hematom udelat. ja prosla vsecky diskuze co obsahuji klicove slovo hematom a tehotenstvi a spis me to rozhodilo nez uklidnilo. chce to lezet a brat leky na posileni cevni steny aby nepraskali v deloze. me i v nemocnici rekli ze to je otazka dlouhodobejsi radove nekolik tydnu. na netu sem nasla ze vetsinou zmizi /podle velikosti samozrejme/ tak za 6 tydnu. taky zalezi jestli spinis nebo prestanes pak se ma vstrebat. tak to je co jsem zjistila na netu a co mi rekli v nemocnici a co napsali holky tady .... 😅 drzim palecky ale myslim si ze je malej hlavne aby se nezvetsoval.

gyty
18. pro 2012

@koksi
na ten osli kocarek se taky kouknu ja spis premyslim ze si koupim z druhe ruky ... dost se mi libi ten tfk duo ale dulezity je videt to nazivo a hlavne mi jde o ty korbicky jak jsem psala me se tam malej za chvili nevesel a to se narodil na konci zimi! tydle maj prijit na svet v cervnu!! co budu delat v zime? s fusakama? kam je dam? musim najit nakej prostornejsi kocarek nez byl ABC desing. ten zklamal.

evikj33
18. pro 2012

@barusmackova Hezky lež,myslím že na vánoce tě pustí,ale musíš být opatrná,hlavně pokud jde o zvedání malé atd..jen polehávat a tulinkovat se.Jinak jak už psaly holky Hematom je svin...ale dá se zvládnout jedna známa také dost krvácela a za 12dnu rodí,nakonec se to umoudřilo a hematom částečně odkrvácel a vztřebal se.Ale musela tuším až do nějakého cca 22tt opravdu jen polehávat,navíc měla nízko placentu a ta se taky zvedla a je vše OK.Myslím na vás holky at je to dobré v rámci m ožností a dovánoc jste bez krvácení-potíží a doma s rodinou to je i pro tebe @gyty jinak pokud jde o korbu myslím že všechny jsou dost malé a 1/2roční dítko s fusakem tam nacpeš dost těžko. 😒 Já mám právě ty tašky a ty pak vytáhnu a skusím dát jen ve fusakach a komboškach nám už v zimě bude skoro rok,ale třeba ještě taky nebudem chodit 😕 a máme taky polohování každé sedačky zvlášt,ale jde to uplně dolehu-což je fajn a pak na drncání pořídíme nějakej golfáč s nánožníkem.

evikj33
18. pro 2012

@koksi Já mám děti taky v polohách jako ty jedno hlavou dolu a druhé obráceně,ale dr.říkal že se mám domluvit až v porodce že mohu rodit přirozeně že druhé mimi se muže v pruběhu otočit a i KP ho umí porodit-rodila tak teta před 31roky a kluci byli v poho.Tak jsem zvědavá co navrhnou toho 3.1. do té doby maj děti zákaz lézt ven 🙂

barusmackova
18. pro 2012

@gyty a jak si dlouho lezela ve spitale a co ti pak rekly ma to ze si podepsala reverz me porad strasej ze tady pak muzu za dva dny bejt znova a ted me tady sestra uklidnovala nebojte oni vas pustej na propustku na vanoce na to jim prdim mam ted depku slysela jsem v telefonu malou jak pro me breci tak tu rvu jak zelva celou dobu v pohode ale ted to na me dolehlo

gyty
18. pro 2012

@barusmackova jee to je hrozny ! ja se drzela dokud se me nerozbrecel malej. to bylo hrozny a ja hned brecela taky. no ja v podstate reverz nepodepsala ale v propousteci zprave bylo napsano, ze jsem propustena na prani pacientky z rodinnych duvodu, ze zadam o dimisi nebo neco takovyho. rikali ze me nechtej propustit ale ja si to vydupala ze lezet budu i doma. a lezim. a zatim jen spinim. a kdyz zacnu zas krvacet tak holt zas pojedu do nemocnice. zeptej se co hrozi miminkam .ja tam lezela skoro tejden nez me teda pustili.

gyty
18. pro 2012

jo a jinak dneska v noci to byl teda zazitek. jestli nekdo vite co to bylo tak prosim prosim napiste. vzbudila sem se asi v jednu rano a mela tep 135/min. dve hodiny se to nedalo uklidnit. proste srdce jelo jako o zavod. a bylo mi pekne zle. co to melo znamenat? nevite?

koksi
21. pro 2012

@gyty hm...to nevím :-/ ale mě někdy..i přes den....se taky zvýší tep a srdcer buší jak o závod ale vždy se to po chvíli spraví.... asi se spíš příště zeptat u dr... ,-)

gyty
21. pro 2012

@koksi jo uz sem byla na kontrole miminka prospivaji a jako by se nic nedelo. dr. rikala, ze je to stav, ze kdyz by melo dojit k potratu tak uz bych za tu dobu co se na tom miste hematom udelal byla potratila. hematom je stale na miste stejne velky ale o dost hubenejsi. Misto 4 cm na sirku ma jen 1.
uz nemusim jen lezet ale stale klidovejsi rezim, polehavat.
s tim busenim jde pry spis o psychiku.

barusmackova
21. pro 2012

Huraaa holky zitra na propustku domu az do 26.12. Parada paradicka aspon neco a z gauce me nikdo nedostane max vykoupat a vucurat uz se tesim na tu mou holcicku .jen z ceho jsem v soku ze me ani neudelaji utz pry az ve ctvrtek jeste stale spinim a sem tam odejde zmolecek krve to mi primar rekl ze neni nejhorsi ze odchazi ten hematom nejspis a ze by bylo horsi kdybych krvacela hodne a mela bolesti a pak ze se teda uvidi podle utz a podle toho jak na tom budu az se vratm z domu popripade by me pak propustil nebo bych jeste chvilku lezela u nich ale mozna na toho silvestra by me pak treba propustku zase dal uvidime 🙂 a jak vg se mate? Popravde uz bych to nejradeji mela za sebou tak jsem se na to tehu tesila ze bude posledni tak si ho vychutnam a zatim teda naprd

adriene
21. pro 2012

@gyty To je dobre, ze mas hezke a optimisticke vysledky z kontroly 😉 Tep v tehu byva casto zvyseny... u tebe se v noci jednalo asi o palpitace (buseni srdce)... to se klidne muze stat. Jen jak se clovek lekne, tak to pak spis psychikou zhorsi, nez uklidni... Hematom se dal na ustup, parada 😎

adriene
21. pro 2012

@barusmackova Kdyz se objevi komplikace, tak to moc o uzivani si tehu neni, clovek se spis nervuje 😒 Ja teda komplikace nemam (musim zaklepat), ale ze bych di to nejak extra uzivala, to ne... asi na to nejsem 😀
Je dobre, ze te pusti... Vanoce hezky doma s rodinou 😉

gyty
21. pro 2012

@barusmackova to je super ze ses doma!!ja myslim ze kdyz budes bez problemu ze si te tam pak uz ani nenechaj. ja byla na kontrole vse ok a taky spinim. a nenechali si me tam. a to mam hematom o dost vetsi nez ty. tak drzim palecky!
ja se pri tom lezeni muzu ukousat nudou! hlavne porad nevim jak s tou cestou...jestli ject nebo ne....je to 400km...ach jo!
nevim nevim. me rekli ze rezim klidovejsi ale nemusim bejt upoutana na luzko. hlavne nic nezvedat. tak nevim na cestu sem se nezeptala jak sem byla stastna ze vidim zase miminka na ultrazvuku!!!

gyty
21. pro 2012

@adriene taky sem stastna!ale jak sem byla rozdradostnena z toho jak vidim obe miminka ze se maj cile k svetu boxujou rucickama a kopou nozickama a ze jim proste nic neni tak sem se nezeptala na tu cestu!!!!
jen na to ze na dalsi kontroly muzu dojizdet ke svymu OG kterej je 120km daleko ze je to stejny jako kdyz sedim u televize...hodku tam a hodku zpatky.ale na tech 400km sem se nezeptala!!!uplne blba...

jarkalada
21. pro 2012

@gyty já bych určitě nejela -jen to neustálý drncání. Nebo stačí prudčeji zastavit u semaforu a jak to cukne.. nedejbože kdyby do vás třeba i jen zezadu na křivatce někdo drcnul...
Já jsem někdy ve 4m jela taky s těhotnou kamarádkou autem. A na kruháči, když ona musela zastavit, do nás zezadu narazila Autoškola- jeli taky pomalu, ale poskočily jsme teda pěkně. Naštěstí vše ok, ale dobrej pocit jsem z toho moc neměla..

adriene
21. pro 2012

@gyty No ja se obavam, ze i kdyby ses zeptala, tak ti ji stejne nedoporuci... to uz bude ted asi na Tobe... 😔

gyty
21. pro 2012

@adriene
asi mas pravdu jen ze mi rekli ze nevadi kdyz si zajedu na kontrolu na svymu gyn a to mas vlasne skoro 250 dohromady po dalnici a pak v centru se drkocat v zacpe. a todle je po dalnici 400 ...
vim ze se muze cokoliv stat....ale kdyz by se jen jelo tak jestli ta jizda muze nejak ublizit.
ta dr mi rekla jestl se ma to tehu udrzet tak se udrzi i kdyz budete skakat salta a kdyz se udrzet nema tak ani uplny klidovy rezim nepomuze...

adriene
21. pro 2012

@gyty A kdy to mas jet?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru