Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

murecka
20. srp 2008

Ahojky holky,
tak jsem dnes telefonicky řídila přesun kočárku z Prahy k nám, tak se ho snad konečně dočkám. Měla jsem ho u té paní zamluvenej od června, ale nedařilo se nám ho přesunout, tak dneska ho kámoš při své služební cestě vyzvedl a vezme ho domů a zítra už si pro něj k nim zajedem. Docela se mi ulevilo, že už ho budu mít.

Rezi, já mám froťákový zavinovačky a ty zas mají zip našitej docela daleko, takže mi přijde, že ty mimi v tom budou plavat, tak jsem si říkala, že si koupím povijan (širokej bavlněnej pásek - měl by se dát koupit tam, jak stuhy, zipy apod.) a normálně je zavinu do těch zavinovaček a zamotám tím povijanem a hotovo. Když jsem byla v porodnici s Martinem, tak jsme tam ty mimi taky tak měli zavinutý a fungovalo to.

Fial, mluvíš mi z duše, konto máme taky vypleněný, dorazil to ten kočárek. Takže končím i s nákupama na MMB, Martin bude mít za 3 týdny narozky, tak ještě nějakej dárek pro něho, do toho ten stejnej víkend u nás bude pouť, takže pak asi budeme o chlebě a o vodě.

rezinka
20. srp 2008

fial ja a šití - to pro me zní jako sci-fi 😀 Ale mamka se mi uz nabidla, ze kdyz bude potreba, tak mi to presije. Ja jsem schopna zasmodrchat i prisivany knoflik 😅

ted jsem hledala na netu formular na porodne, tak kdyby vas to nekterou zajimalo, tak abyste to nemusely hledat, posilam odkaz - prece jenom je nas tu vic, kterym se termin porodu blizi ... 😅
http://vzoryzdarma.blogspot.com/2008/06/porodne...

rezinka
20. srp 2008

murecko to me taky napadlo - kdyztak obvazovat ty zavinky nejakou velkou "stuhou". No uvidime, jak to bude a podle toho se pak zaridim, treba se mi to ted zda uplne miniaturni, ale nakonec to bude miminkum akorat (i kdyz pochybuju). no a ze uz se tesis, az budes mit kocarek doma, to verim 🙂 Jeste ho prece jen musis stihnout dat trosku do kupy, umyt, vyprat ... taky jsem to cca pred 3 tydny vsechno delala, byla to docela fuska 😝
konta se nam vyprazdnujou koukam hromadne, ja ze svych nastradanych penez jeste platila ruzne faktury za baracek, takze s emi konto vysosalo temer na nulu, jsem rada, ze jeste dostavam penize od byvaleho zamestnavatele, ale jak vydrzime jenom s prispevkama na deti, tak to fakt nevim ... ani nevim, kolik to ted je 😕

beda
21. srp 2008

Ahojík!
Takže,na UTZ vše dopadlo v pořádku!Miminka krásně sebou mrskají,a tlučou jim krásně srdíčka...No a pan doktor,našel patrně i druhou placentu,takže asi jednovaječná dvojčátka to nebudou....Takže by to mohl být třeba muj vysněnej páreček!Ale mimi se nechtěly ukázat,takže nic nevíme.....!jakožto obvykle!Ale mají vše co mají mít!Máme je i na kazetě,foto jsem nenechavaly dělat!Jsem moooc ráda,tak snad bude vše o.k!
pa

jaanja
21. srp 2008

rezi, super odkaz na formulář, díky! 🙂 Jinak já včera dostala dávku informací od naší účetní, třeba mě překvapilo, že během mateřské mi nabíhají dny dovolené, kterou si mohu vyčerpat po mateřské a souběžně začít čerpat rodičovský příspěvek.

Na kočárek snad pojedeme do Prahy teď o víkendu, paní mi psala, že už jsou zpět z dovolené. Jen se musím nějak připravit na smlouvání, nabízí třeba zimní fusaky použité za 800Kč kus, a já našla te%d v nabídce nové za 799, stejná značka..

rezi, s těma kombinézama, mám je přes MMB, dnes mi došla ta druhá, a z té jsem teda zklamaná, ale je to moje chyba, je spíš taková flísová, takže se obávám, že ne úplně dostatečně teplá. Ale mrkla jsem na MMB, zadala kombinéza, a vyjelo jich tam tucty, že ani nevím, jakou vybrat. Ne úplně super tlustou, spíš jen trochu zimní, snad to v kombinaci s tím zimním fusakem v kočárku bude tačit.

Holky, a vracely jste někdy něco z aukce nebo z MMB? Mně teď došlo i polohovací lehátko, ale je teda dost jeté, na fotkách ani v popisu to nebylo, tak chci paní napsat, ale nevím, jaký to může mít úspěch 😒

rezinka
21. srp 2008

bedo tak to je dobre, ze mate vsechno v poradku 🙂 a treba se vic ukazou priste, holt vas mrnousci napinaj, co 😉

jaanja s tema fusakama ti pani teda nejen, ze neslevila, ale jeste ti je nabizi za vic, nez original, tak to je teda hodne podivne ... ale co, tak je holt nevezmes a je to. hlavne, aby byl kocarek v pohode, aby nevrzal, zkuste si ho kazdopadne rozlozit, ruzne polohovat, projet se s nim, at pak doma dodatecne nezjistite nejakou zavadu...

a s tema kombinezama - kdyz si necham na MMB sekci pro dvojcatka, tak jich tam zase takove kvantum neni, jen 2 stranky, no ja vim, ze to neni uplne malo 😀 , ale asi uz to resit nebudu. ja mam prave taky dve fleesove z MMB - taky byly dost zmolkate, ale to se u fleese da vzdycky predpokladat. ale kazdopadne ty mimcum budou ted jeste velike, je to vel. 74. Takze porad resim, jestli jeste neco dokupovat nebo ne ... a ty mas ty zimni fusaky do kocarku, jak o nich pises, jako jake?? Nechces je hodit do albicka - i ty, co mas uz z MMB?? Potrebovala bych nejakou inspiraci 😉 jinak ja zatim z MMB nic nevracela, nic velkeho jsem tam neobjednavala, jen oblecky, vetsinou byly hezke, ale stalo se, ze mi nekdy prisly docela bizardni kousky, ale kvuli tem par korunam jsem to nevracela. u lehatka bych to ale urcite resila - normalne bych te pani napsala a vzdycky se da prece dohodnout na vraceni zbozi ... (teda snad)

marrha
21. srp 2008

Jaanjo...já teda ještě nic nevracela...jak píše Rezinka...párkrát jsme byla zklamaná,ale za pár kaček jsme to neřešila...a vyhodila to...,ale lehátko bych určo vrátila....lehátko máš na dlouho a mělo by něco vydržet 😉
a navíc v pravidlech MMb je jasně napsané,že nabízené věci musejí být popsány podle aktuálního stavu..a jak píšeš..neměla to napsané..tak bych to teda určo zkusila...

já mám teda lehátka po nás pěkně jetá...a už bych je teda přes MMb nenabízela 😀 by mi bylo trapně....buď je dám pak někomu na chalupu nebo to postavím k popeláku at si to odnesou cigáni 🙂
Určitě ji napiš..za to nic nedáš...pokud je solidní neměl by být problém... 😉

a ty fusaky.to je docela síla....to si radši kup za tu cenu nové 😉

jaanja
21. srp 2008

No, ono jde o to, že ty zimní fusaky jsou tak levné, protože je to nějaká loňská kolekce, což mi ale nevadí - zde http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2710413&tab=0. A do toho s i představuju narvat ještě děti v kombinézách, když bude hodně zima.

rezi: kombinézy jsem hledala bez omezovaní na dvojčata 🙂 to jich je pak opravdu hodně, mně nevadí 2 různé. jen mi padl Firefox, tak šla všechna otevřená okna do háje.. tak budu hledat znovu..

rezinka
21. srp 2008

a ty nemas do kocarku ty prenosne tasky?? do tech by se ti tyhle fusaky uz asi nevesly nebo jo ?? Ja ted taky jukla na kombinezky bez omezeni na dvojcatka a to je fakt, ze jich je tam mraky 🙂 Jenze stejne vubec nevim, jakou velikost bych mela hledat, kdyz se mimca narodi v zari ... Ale asi tak 62, vid?

marrha
21. srp 2008

Rezi...já jsme měla 68...ze začátku byly větší,ale na konci zimy už byly menší,ale už se mi nechtělo kupovat větší..tak to donosii 😉

a tyhle fusaky jsme měla vyhlídlé taky,ale jak jsem e viděla na živo,tak mi přišlo,že se mi nevlezou do těch úzkých korbiček 😝 😀 tak jsme koupila jiné...

jaanja
21. srp 2008

s taškama si u kočárku nejsem jistá, o víkendu jedu právě omrknout. A taky doufám, že se s tou paní poradím ohledně těch oblečků, fusaků a kombinéz na zimu. S velikostí taky tápu, spíš se zeptat těch maminek, v jakém měsíci to jejich děti nosily. Podle tabulelk byste měli mít 68 (4-6 mesíců), abys to měla na celou zimu. Ale snad nám poradí nějaká zkušenější mamina tady?? 🙂

beda
21. srp 2008

No abych já třeba pravdu řejka ve velikosti taky tápu,ale vím,že dcerka měla 3300a v klidu ze začátku nosila věci 58pak 62až pak 68.No a ted swcháním hodně 56pač si ymmslím,že mimi budou docela malé,tak větší asi moc ne.Ale ty kombinézky,já se dívala na ty flesové do sedaček a pak do kočárků,asi normállní,kdyby to byla holčina,tak jsem v klidu mám nějaké po dceři,sice větší,ale uvidíem a no a na chlapečka,budu muset obrat švgrovku,tak nevím,no!

fiallinka
21. srp 2008

rezi, muri: taky mne napadlo ještě děcka něčím v těch zavinkách obmotat, těm zipům stejně moc nevěřím... a holky, ty konta na nule bude asi nějaký obecný znak dvojčatových mamin před mateřskou 🙂, ne?

jaanja: já jsem jedné paní odepsala na fusaky (nekupuješ oranžové 🙂 a pak jsem to stornovala a na mmb koupila tyhle, na které máš odkaz - jsou nové, se zárukou, krásné a obří - ale do naši hartanových tašek se narvat dají (jsou odepínací) a vydrží i na další rok do sporťáku, za tu cenu jsou perfektní, takže doporučuje ty nové... a jinak jsem zatím taky nevracela, pokud je ta ženská slušná, tak by neměl by problém se domluvit na poslání zpět... jen jsem si koupila dvě kojící košile a paradoxně jedna byla M a druhá XL, tak jsem se zeptala jen na rozměry té menší a pak je obě koupila... no a malá je mi ta XL, tak ji asi dám kámošce...
jo, taky hledám jen dvojčatové věci, po jednom se mi to moc ani nechce a takhle aspoň neplatím dvoje poštovné 🙂

z359
21. srp 2008

fial: Já myslela, že se platí všude za určení pohlaví? 😒

jaanja: mě dneska přišlo lehátko co jsem si objednala z dvojcat.cz a naštěstí je úplně v pořádku, dokonce mi k němu přibalila i látkové lehátko do vany a cena byla hodně slušná 303,- i s dobírkou, ale kdyby nebylo vše v pořádku, tak bych to určitě taky řešila

A s tímo kontem na tom budu za chvilku úplně jako vy, ještě, že jsem začala nakupovat postupně, teď už mi zbývá hlavně oblečení. Nás zase vycucá hlavně ta svatba, ale doufám, že vše bude Ok, nějak to zvládneme 😉

fiallinka
21. srp 2008

z359: jo, tak to bylo za to.. no, u nás se za to neplatí, ani ve Zlíně, kde mi to říkali, no ale zase se toho ultr. dočkám jen občas... a jinak - taky jsem nakupovala postupně... ale teď zjišťuju, že ještě koupím kočárek na balkon a chůvičky a nějaké plenky.. a to fakt snad stačí...

issaga
21. srp 2008

ahoj holky,

u nas se konecne usnulo po obede, tak vas jdu navstivit 🙂

vidim, ze probirate fusaky a zimni kombinezky

ja jsem mela a tedy jeste mam (budu je pouzivat i letos) ty fusaky emitex, jak davala odkaz jaanja - jsou naprosto super, i do autosedacky jsou skvele 😉 takze doporucuju

k tomu jsem mela jeste koupene kombinezy, ale ty jsme moc neunosily. pripadne zajemkyni kombinezky muzu nabidnout, my uz se do nich nevlezem 😀 jsou 0-3 mesice, ale myslim, ze jsou spis vetsi, my jsme je oblekly jeste na konci zimy a to holkam bylo pul roku. jsou v super stavu, stejne krome barvy - jedna je svetle modra s bilym fleesem a druha je bila nebo spis asi bezova-nazloutla s zlutym fleesem vevnitr. Zrovna dnes jsem je hodila do pracky, ze je musim dat pred zimou na MMB, tak kdyby byl zajem, tak mate prednost 🙂

jinak se divam, ze se dlouho neozvala daiquiri? nebo jsem ji prehlidla? snad je vsechno v poho

jo a k urceni pohlavi - ja jsem myslela, ze se za to plati jen kdyz jdete nekam primo za timto ucelem... ale kdyz jste na prohlidce a reknou vam to - tak se taky plati?? 😕 to me prekvapuje... nam to rikali dva ruzni lekari behem jineho vysetreni a neplatili jsme ani jednou

pohladte briska a opatrujte se!

jaanja
21. srp 2008

z359: já taky teda za určení pohlaví neplatila, byla jsem na velkém utz v soukromém gyn centru a dr. se mě zeptala, jestli to chci říct. Utz byl přes hodinu, fakt s enám tam věnovali. Jen fota pak byla pěkně mastná 😝
Ale zas jsem třeba platila 30Kč u své dr každou návštěvu, dokud mi nevystavila těhu knížku 🙄 Prostě všude se snaží na něčem vydělat..

fial, tak to je super, že ty fusaky máš, já jim taky docela věřím, a vydrží pár let. A co tedy plánuješ oblékat dětem v zimě (do tohodle fusaku)?

jaanja
21. srp 2008

prima, issaga se hlásí 🙂 A cos prosím oblékala dětem Ty v zimě do toho fusaku? Vaše kombinézky by nám byly bohužel velké, my se narodíme až v prosinci..

Ne, daiq už se bohužel dlouho neozvala, asi má honičku s dojížděním a s nohou, a tak, chudák...

jaanja
21. srp 2008

a když už jsme v tom zimním oblečení 🙂 Jak se prosím číslují čepičky? Jak ty velikosti, např. 44 odpovídají měsícům?

issaga
21. srp 2008

jaanjo ja myslim, ze cepicky jsou cislovane podle obvodu hlavy pokud je to takove vysoke cislo - to je obvykle... a jen nektere jsou cislovane podle mesicu, ale to neni az tak dobre, protoze miminka se ve velikosti hlavicek strasne moc lisi

ja jsem mela pokud bylo chladneji do tech emitexovych fusaku jeste i fleesove overaly a nebo jsem - to nejcasteji - pouzivala klasickou fleesovou deku. a pak jsem holky osahavala na nosiku a za krckem a podle toho jsem je vic nebo min prikryvala 🙂

jaanja
21. srp 2008

issaga: deka prima řešení, píšu si 🙂 A jak velký obvod hlavinky má takové narozené miminko?

z359
21. srp 2008

To jsem platila na těch srdíčkách, zítra jdu na velký utz do nemocnice a budu to chtít potvrdit, tak uvidím, jestli budou chtít po mě peníze i tam.

jaanja: A kolik si platila za foto? Já u mého gyn. platila 100,- a v tom Ústí chtěli jen 50,- ale žádnou od tamtud nemáme, protože se moc vrtěli, a zítra uvidím kolik to bude stát v nemocnici, ale myslím, že taky 100,-

fial: To já těch utz teď budu mít dost včera jsem byla na těch srdíčkách, zítra jdu na velký a příští čtvrtek zase na srdíčka, tak to budou 3 utz za 8 dní 😕

jirule33
21. srp 2008

Ahojte!!!

Tak já jsem z mimibazaru taky nikdy nic nevracela.Jednou jsem koupila košilky bylo tam napsáno na donošení, tak ty skončily v popelnici a jednou jsem byla zklamaná z flísových kombinézek, ale nechala jsem si je, když tak je dám holkám ven na balkon do kočíku.
Dnes mi přišly dva balíčky z MMB a jsem úplně nadšená 24plín bavlněných za 115Kč použité, ale úplně krásně bílé, to byl dobrý kup 😉 A pak jsem holkám objednávala chlupaté kabátky+capáčky+čepičky+rukavičky, fakt krásné, však mrkněte ID46601 /mám je odtud/

Do fusaku /mám jeden po synovi a druhý musím ještě sehnat/ plánuju oblíkat takto.Body+dupajdy+svetýrek nebo teplý kabátek a pak mám flísové komplety mikina+kalhoty /z tesca ale krásné/ a pokud bude fakt kosa ješte je lupnu do rychlozavinovaček, ty jsem sehnala taky na MMB krásné, růžovobíle od EMINEXU jsou se stuhou a suchým zipem, paní psala, že v nich její děti nechtěly být, tak je neužily a opravdu jsou jako nové.

A stím účtem jsem na tom úplně stejně 😀 Ještě dnes jel manžel pro autosedačky /starší/ tak jsem zvědavá 😉
A dnes jsem v TAKKU vybavila trochu syna do školky a 1000Kč v čudu, takže tento měsíc už s nákupama taky končím nebo budem o chlebu a vodě 😉

issaga
21. srp 2008

janjo podle tabulek do kterych koukam, tak prumerne u holcicek je to 33-36 cm pri narozeni, ale uz ve dvou mesicich to je 37-40cm ... hlavicka roste strasne rychle zezacatku
u kluku nevim, mam tabulky holcici 🙂

z359
21. srp 2008

jaanja: Já mám ty deky jak prodávají v OBI a v Kauflandu, takové ty teplé, teda zatím mám jen jednu, čekám až budou v akci, abych koupila tu druhou a ty jsou taky dost teplé, tak budu mít mimča v těch teplých zavinkách od emitexu a ještě zabalené v té dece a to by snad mělo stačit. Pokud bude zima, jko poslední dva roky, tak mi to bude stačit na 100% 😉

jirule33
21. srp 2008

čepičky jsem kupovala vel.1 a pak z mimibazaru vel 56 /ty jsou trošku větší/. Z359 co já bych dala za další ultazvuk 🙂 Naposledy jsem byla ve 20tt a už se mi to zdá dlouho a další mi podle všeho bude mudr dělat až ve 30tt.No co nadělám, holky se naštěstí hýbou 🙂 tak jsem v klidu.

jirule33
21. srp 2008

No a v mrazech s něma stejně chodit ven moc nebudeme, že?

jaanja
21. srp 2008

z359: fíha, opravdu takové peníze za fota chtějí? 😠 Moje dr účtuje 30Kč za jedno foto, v tom gyn centru to bylo 60Kč za jedno foto poslané e-mailem, tištěné by vyšly dvojnásob

issaga: rozměry an holčičky mi úplně stačí, díky 🙂

rezinka
21. srp 2008

tak jak vas tu tak docitam, tak me zase zacina pohlcovat panika, ze musim do kocarku na zimu jeste neco prikoupit. mam jen tenci fleesove kombinezky, ale vel. 74, tak ty jim budou az buh vi kdy, pak mam kompletky - vyteplene kalhoty s laclikem a k tomu bundicky, no a pak vel. 74 fusaky, co mam v albu (ty cervene). na MMB se mi ted libi tyhle kombinezky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15320490&tab=5 - pani jsem uz odpovedela, tak uvidim ...

issag, prosim prosim, neposlala bys mi na mailik fotku tech tvych kombinezek??!

rezinka
21. srp 2008

tak jsem si prihodila do alba vsechny zimni svrsky, co mam na zimu (ty fleesove kombinezy, komplety - kalhoty + bunda ...) a taky aktualni fotku pupku - ta je z dnesniho rana 🙂 (32tt)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru