Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
27. zář 2008

Ahojte,

rezi: moc gratuluju k narození holčiček, tak yjsem zvědavá na detaily 😀 Snad se máte dobře 😉 Váhy jsou pěkné, i když jsem myslela, že když budou holky v podstatě donošené, že budou mít tak o půl kila víc? Ale ono asi záleží i na rodinných dispozicích, že?
Hlavně ať jsou zdravý a v pořádku 😉

Fial, u nás pokud je A hlavičkou a B zadečkem tak chtějí děti rodit normálně, žádný císař.Tak uvidíš.I když teď jsem byla minulý týden za švagrovou v porodce a vedle ležela paní po císaři, a moc dobře nevypadala ☹ Ona to fakt taková sranda nebude ☹ A to jí prý mimčo první den nosili co 3hodiny a druhý den už ho měla celý den na pokoji, jen v noci si ho zase vzali 😒 Tak prý chudina měla co dělat k němu vstávat, že hodně plakal.Tak holky uvidíme, co? Já nejdřív pořád chtěla císaře a docela mě to přechází ☹

mury: to s tím ultr, znám, i když jsi v těhu mnohem dál, mě taky vadí, že ani ultr. neudělají, naposledy jsem ho měla ve 20tt, teď jdu na kontrolku ve st, ale myslím, že ten ult. mi stejně udělá až za dalších 14dní, to je pak ten hrazený od pojišťovny

fiallinka
27. zář 2008

marrha: no možná to s tím ktg mysleli tady pro nemocnici, když už tam ležím - každý den totiž poslouchají po ránu ozvy takovým tím malým "naslouchátkem.."
issa: blahopřeju k roku 🙂, jinak když jsem doma, na nemocnici zapomenu, ale jak se tam vrátím, hned mám pocit, že už tam ležím na věky... no, ještě mám asi tak dva týdny před sebou.
jirule: no já bych to chtěla rodit normálně, ale primář mi řekl, že to riskovat nebude (no zatím to řekl jen tak předběžně), to mne docela štve, tož ale na druhou stranu to pro děcka bude lepší, ale stejně... jinak já jsem taky byla na ultr. ve 20. a pak až 32. týdnu, no a až teď v té nemocnici každý týden...

no a jinak dnes asi nejhorší těhu noc - do půl třetí jsem se zoufale škrábala po celém těle a když to jakž takž přešlo, tak kluci se mi v břiše asi nějak zasekli, protože jsem nemohla ani ležet, ani sedět, ani skoro dýchat - hmm, už mi to předvedli potřetí, ale naštěstí je to asi ve čtyři přešlo 🙂

simonac
27. zář 2008

ahojky holky, jen jsem nakukla a vidím že řešíte porod - já taky chtěla jen a jen císaře, s nikým jsem nechtěla diskutovat, že by to bylo normálně, první jsem totiž rodila kleštama a to byl fakt děs, nakonec to ale dopadlo tak, že dvojčátka jsem rodila normálně a bylo to v klidu ve srovnání s prvním porodem paráda, a to bych nikdy nevěřila, že něco takového já řeknu, začala jsem rodil v 8 ráno a ve 13,00 byli oba prrci na světě, večer jsem si už i normálně sedla, vůbec jsem nebila rotrhaná.... 😉 a to měli každý 2.650 g, takže na dvojky docela macci. 😀

fiallinka
27. zář 2008

simonac: no jo, když my právě skoro všechny císaře nechcem, když tady ty přirozené porody tak pěkně popisujete 🙂 😉

jirule33
27. zář 2008

fila, já myslím, že je to od primáře rozumný, nač riskovat, že se tam ten druhej šprajcne.Moje gyndařka léta dělala v nemocnici, pak si nesedla s novým primářem, tak dělala dětskou gynekologii v Praze a teď si před 1,5r otevřela ordinaci u nás a protože v nemocnici zase vyměnili primáře tak mívá služby i tam.A právě mi to vykládala o těch polohách dětí a porodech, že už taky pár dvojek odrodila atd.Pokud budou obě hlavičkou dolů, tak bych do toho šla, jinak bych měla strach, ale myslím, že si vybírat nemůžu, že stejně záleží na rozhodnutí lékaře.Jedna moje kamarádka rodila v 37letech koncem pánevním ☹ Vše dopadlo dobře 😉 ale já bych měla strach, přeci jen nějaké roky má, prvorodička atd, ale zvládli to.
No moje švagrová rodila před 14dny /možná jsem to tu psala/ a není ani nastřižená, málá byla její 3dítko a nástřih měla jen u prvního.a měla 3,4kg, což je pěkný.Po takovým porodu je člověk hned fit 🙂 Mě teda u Martina šili a musím říct, že teda nic moc, nemohla jsem pořádně sedět ještě 14dní.
Tak uvidíme, jak to bude teď. 😉

simonac
27. zář 2008

já prý byla pro jistotu nastřižená na 2 stehy, kvůli tomu druhému prckovi, ale fakt jsem hned po porodě byla úplně v poho, jediné co byl faaaakt hnus byl porod placenty, tak to i fakt boleleo jak s...., jo a neměla jsem ani epidural, prý jsem rodila tak rychle, že by mi ho ani nestihli dát 😉

murecka
27. zář 2008

Ahojky, pokud to vydržím do 36.tt a holky budou obě pořád hlavičkama dolů, tak budu rodit přirozeně (jak píše jirule, vybírat si asi nebudu moct), jediný, z čeho mám strach je, aby všechno dobře dopadlo i pro béčkové mimi. Martina jsem rodila přirozeně, nastřihávali mě a přesto jsem se ještě roztrhla, takže jsem byla sešitá prakticky cik cak, ale nebyla to taková hrůza, rodila jsem ve třičtvrtě na 7 večer a nějak po půlnoci jsem se byla sama vysprchovat a ráno jsem už chodila - ne teda úplně normálně, ale dalo se to. Taky se říká, že se má hned sedat na tvrdý a neulevovat tomu, že se rychlej to zašití hojí a jizva netuhne. Pátej den jsem šla z porodnice a bylo to v poho. Jsem zvědavá, jak to s náma nakonec dopadne, jestli to vyjde na přirozenej porod nebo nakonec na císaře, s kterým jsem byla smířená skoro celý těhu. Teď vlasně vůbec nevím na čem jsem. Ale hned na další kontrole podrobím doktorku tvrdýmu výslechu, jestli se teda příští kontroly dočkám 😀.

marrha
27. zář 2008

Přesně jak píše Jirule....nechala bych to na lékaři....,ale taky bych nešla do normálního porodu, kdyby jedno bylo KP...známá tak rodila dvojky...a kvůli špatného rozhodnutí lékařky..málem přišli o druhé mimčo a ona bojovala o život...takže já jsme chtěla rodit normálně, ale jen když budou obě hlavičkama..

nakonec mi porod vyvolávaly, ale byla to rychlovka..taky bez epi...první stahy byly kolem 15 hod...a v 18.07 se narodila Krista a 5 min. po ní Davídek...a placentu jsme vůbec necítila 🙂
a to jsme měla fakt macky Krista 3,40kg a David 2,90kg...pak se každý chodil ptát..jaké to je rodit dvě tak velké děti 😀 😀 ..jsme říkala, že úplně normální jak jedno dítko...akorát se dvakrát tlačí 😀 😀

takže já si vůbec nestěžuju a hojla jssem s ekrásně..akorát jsme se pak natrápila se stahováním dělohy..(byla moc napnutá) a to stahování bolelo, jako bych znova měla kontrakce...takže nic moc..., ale jinak bez problénů 😉

fiallinka
27. zář 2008

no já se s tím císařem taky už nějak smiřuju, rozhodně nechci bojovat za normální porod za každou cenu, když doktor bude proti 🙂

jaanja
27. zář 2008

Jupííí, tak rezinka už má dvě princezny, to je paráda! 🙂 Velké gratulace od nás ze severu! 😀

fial: neházej flintu do žita, už jsem slyšela tolik příběhů, že se mimča otočila až úplně před finále, tak naděje pořád je. Dokonce jsem viděla foto reportáž z Německa, jak doktoři mimčo otáčeli ještě v děloze, ale u dvojčat se to samozřejmě kvůli všemožným rizikům nedělá..

Přirozený porod v. císař, v tom nemám preference, nechám to taky na doktorovi. U císaře se bojím toho stavu po probuzení, u přirozeného porodu se zas děsím, že bude dlouhý a nevystačí mi síly. Ale v tuhle chvíli ani netuším, jak jsou holky natočené, takže to neřeším.

Vypadla mi podruhé korunka (na předním zubu), mám ji tam teda znovu nalepenou, ale moc dlouhou výdrž od ní neočekávám, tak mě asi po šestinědělí bude čekat trhání zubu a korunka nová - nevíte, jak je to s kojením, když dostanete injekci u zubaře? Asi se pak nějakou dobu kojit nedá?

Užijte si pěkný víkend, a ať vás nic nesvědí, ani bříška moc netvrdou..

fiallinka
28. zář 2008

jaanja: myslím, že to kojení není problém, je to jen místní anestetikum, do mléka by to přejít nemělo - mně zas čeká trhání osmičky 🙂

ivka76
28. zář 2008

z359: Tak jsem koupila kočárek od jednoho z tvých kontaktů.... takže moc díky. Se mi ten kočárek moooc líbí 😉

z359
29. zář 2008

fial: To je super, že je vše v pořádku a jsi ještě 3v1 a hlavně je bezva, že tě pouští aspoň na víkendy domů, tak se ještě drž a vydrž ty dva týdny 😉

Já bych chtěla porod císařem, ale jen s tím eidurálem, abych byla vzhůru, to by mi nemělo být potom ani špatně a pro mimča je to prý i lepší než celková narkóza, dr. nemusí tolik pospíchat

ivka: Já už ho mám doma asi týden a jsem taky moc spokojená. Máš ten z toho Kladna?

ivka76
29. zář 2008

z359: jo jo, mám ten z vesničky poblíž Kladna. Akorát nemám nánožník a uvažuji , jestli si ho nedokoupit. Ona ho totiž paní používá na jiný kočár...

z359
1. říj 2008

ivka: To je ten kočárek co máš v albu? Nánožník? Já přesně nevím co to je, to je ten potah přes nohy?

ivka76
1. říj 2008

Ahoj, ano mám ho v albu. Jinak ten nánožník je odepínací a připíná se ze předu a kryje tašky na mimina. Takže to vypadá tak kompaktněji a tašky jsou ještě víc kryté...Akorát jen ten nánožník stojí cca 1500, tak si to rozmýšlím, jestli to stojí za to...ale asi ho koupím.

Jak se ti vede? Ty už máš testy na cukrovku za s sebou, že? Mě to čeká příští týden....

z359
1. říj 2008

ivka: Ale to není ten z tý fotky, ne? Tak to je fakt asi šikovná věc, ale taky nevím, jestli bych ho kupovala, kdybych ho neměla. Ale ty tašky jsou sami o sobě dost silné, tak bych to asi nekupovala. Ale záleží na tobě, je fakt, že pak je ten kočárek i hezčí.
Jinak se mi vede celkem dobře, mě ty testy na cukrovku bohužel dopadli blbě, tak teď musím držet dietu a každých 14 dní chodit na glykemický profil, to berou krev z prstu na lačno, 1h po snídani, 1h po obědě a 1h po večeři, je to celkem náročný, zvlášť když musím dojíždět, sice jen 5 km, ale stejně je to nepříjemný. Držím palce, ať ti to dopadne dobře

ivka76
1. říj 2008

z: ale jo, je to ten z fotky.... tys mi poslala kontakty na 2 pani, obe byly pobliz kladna. U jednoho inzeratu nebyly fotky, a ten jsem koupila. Shodou okolnosti to byl presne ten, co jsem si vyhlidla... 🙂

Ja zase mela na minule kontrole bilkoviny v moci, ale tlak normalni, zadne otoky. Ale zjistili jsem, ze si celeho toho pul roku odebiram blbe moc 😝 To byl docela dobry trapas , kdyz jsem na to s doktorem prisli. Takze doufam, ze to je tim. Protoze se jinak citim dobre, az na zada, ktera me zacinaji permanentne pobolivat.

A tak celkove jsem ted z te dalsi kontroly trochu nervni....no uvidime.

Drz se s tou dietou, je to neprijemne, ale urcite to zvladnes. Znama ji mela taky a uz ma krasnyho chlapecka .

z359
2. říj 2008

ivka: Aha, tak proto si ten kočárek nepamatuji z těch fotek, to je trošku novější typ než co mám já. To nechápu, že jde moč blbě odebrat a pak v ní jsou bílkoviny, to já cukr v moči nemám. Podle toho se to u mě nepoznalo. A můžu vědět, jak blbě si to odebírala? Abych se tomu kdyžtak taky vyvarovala. Budu držet palce, ať ti ta kontrola dopadne dobře, já jdu v úterý, tak to snad bude dobrý.

Teď mě čeká perný, ale krásný víkend (teda doufám, že bude krásný), v sobotu se vdávám, tak se přihlásím asi až v pondělí a už jako paní 🙂

jirule33
2. říj 2008

ivko, taky mě zajímá jak jsi špatně odebírala moč?přece nemusí být ranní nebo jo?

ivka76
2. říj 2008

ahojte: no nějak jsem přeslechla, že to musí být po umytí a ze středního proudu 🙂 Takže je důležité, aby se tam nedostali nečistoty a ten střední produ. Aspoň tak mi to bylo vysvětleno...

Ale uvidí se příští týden, kdy ji budu odevzdávat znovu....doufám,že to bude čisté...

ivka76
2. říj 2008

z: užij si svatbu 😉

beda
2. říj 2008

Z:mooooooooooooooc už předem gratuluji a hlavně přeji moc štěstíčka a tuny trpělivosti!Užíjte si to!
Jinak ty jsi tu cukrovky,myslím ty odbery po snídani adt.nebereš sama den před kontrolou a pak tam necháš jen vysledky?U nás s e to tak dělá,tak nevím no!
Opatrujte se pa

fiallinka
3. říj 2008

ahoj holky, tak jsem zase doma, dnes jsem přesně 35+0, jaterní testy se horší, ale jen malinko 🙂, břicho mám jak balón a pozor, kluci mají včerejší odhad váhy 2580 a 2620 g 🙂, před dvěma týdny to u každého bylo 2000 g, vůbec nechápu, jak to dokázali 🙂. Na druhou stranu já už se cítím fakt grogy, mám pocit, že mne vycucávají zevnitř, nemůžu vůbec spát a hlavně se v každé volné chvíli škrábu na celém těle, je to šílené. Vypadá to, že cca do 10 dnů porod vyvolají - nebo císař - už to asi ani dýl nevydržím, i když čípek zatím drží.

Jo, a jsou oba hlavičkama dolů 🙂, to taky za ten týden nějak zvládli 🙂

Jinak Murečka taky skončila v nemocnici, ale ještě nerodí 🙂 a Rezi už snad s holčičkama půjde brzo domů.

Ivka: teda o té moči mi to nikdo takhle neříkal 🙂, ale asi je to tak lepší - jen vím, že je lepší před odběrem moči hodně pít, ať se to tam naředí 🙂

murecka
3. říj 2008

Ahojky,
tak mě dneska pustili, děloha se uklidnila, čípek mám 36mm, s nálevkou, ale zavřenej, holky jsou hlavičkama dolů a mají 2400g a 2300g (pondělní váhy), dneska mi je nevážili. Mám prej vydržet ještě aspoň příští týden (ráda bych věděla, jak to jako můžu ovlivnit 😉 , když prakticky pořád ležím), ale kdyby to bylo dýl, tak by to bylo ještě lepší, vyvolávat nic nebudou, pokud budou holky i já v pořádku. O císaři nechce nikdo ani slyšet. Primář říkal, že když je to tak pěkně nachystaný, tak by to mělo jít jak po másle.

Fiallinko zdravím, sice jsem teď doma, ale mám takovej pocit, že se tam během příštího týdne nejspíš vrátím 🙂. Jo a taky jsem se potkala v zrcadle a nemohla jsem uvěřit, o kolik se mi zvětšilo břicho. Ani ne tak jako do dýlky, spíš do šířky nebo dohranata? Nevím, jak bych to popsala 😀. Jo a kleslo mi. A taky ztrácím odhad a dost narážím 😀.

ivka76
3. říj 2008

fial a murecka: krásný váhy mají prckové. Už abych byla taky ve stadiu, že když porodím, tak to prckové bez následků přežijí .... Momentálně mi připadá, že je takové nejnervoznější období. Doktor ten je taky strašně obezřetný, tak mě trochu stresuje, jenom tou svojí starostí 🙂

fial:Dobrý nápad s ředěním 🙂

murecka
3. říj 2008

ivko, nic si z toho doktora nedělej, mě pořád moje doktorka ze začátku kladla na srdce, ať se na tohle těhu moc neupínám, prakticky se mnou diskutovala jen od kontroly ke kontrole a přehouplo se to až skoro po 29.tt, kdy už byla ochotná se se mnou bavit i o porodu a tak. Oni to ti doktoři nemyslí zle, někdy radši řeknou horší variantu než tu lepší a přitom se všechno vlastně vyvíjí dobře. Když jsem byla na screeningu ve 13.týdnu, tak mi doktor řekl, že si oddechnout můžu až ve 30.tt. A to jsem ještě celou dobu měla strach z transfúzního syndromu(neboj, týká se jen jednovaječňáků). Vlastně mám strach pořád 😀.

jirule33
3. říj 2008

Ahojte,

Tak to moje doktorka je zase až moc v pohodě a já plaším /teda hlavně doma /abych vydržela co nejdýl 😀

fiallinka
3. říj 2008

ahoj muri 😉, no u nás asi císaře dělají s dvojčatama rádi 🙂, sestra se úplně divila, že chci rodit normálně 🙂, a doufám, že teda budu, ale ještě jsem to s doktorama neřešila. Je supr, že to u tebe chtějí taky tak - určitě máš jednovaječné, ale oddělené, že? U mně to teda ale kvůli těm jaterním testům vyvolají, doufám, že se k tomu nepřidá ještě něco dalšího 🙂.. jo, a narážím už docela dlouho a moje břicho je teda taky balón 🙂, ještě dám asi přes víkend fotku do alba 🙂

ivka: mně to s tím "naředěním" říkala přímo sestra, jednou jsem měla stopové množství bílkoviny a říkala, že jsem asi moc nepila 🙂, což byla pravda... a jinak máš pravdu, já jsem se do cca 28. týdne pořád stresovala, pak to ze mne trochu spadlo, ale zase jsem se postupně začínala cítit hůř a hůř 🙂

dada134
4. říj 2008

Ahoj holky,tak jsme se včera rozhodli asi pro herqules,poznali jsme ho blíž u jedné maminky dvojčat,když jsem večer na netu hledala tu zelenkavou verzi-black limet-,tak nikde není a prý je od dubna vyprodaná a nová kolekce prý bude koncem ledna,což je pro nás docela dost šibeniční termín.Neviděli jste ji náhodou někde?Jinak bychom zvolili jinou,i když tato by se nám nejvíc líbila.Jinak včera jsem ucítila poprvé takové větší "kopance!.V pondělí jdu na Kontrolu,tak snad bude vše OK.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru