Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

meleri
28. dub 2008

tak to sou super gatě! dík moc!

No a myslíš, že úplně velké břicho je až třeba ty poslední dva měsíce?

No jsem strašně zvědavá..:(

já nejsem v česku, ale jedem tam příští týden tak proto to řeším ted...🙂 snad něco seženu...
Občas nakupju i u větnamců, ale pochybuju, že ti tohle budou mít..🙂

rezinka
28. dub 2008

kdy je uplne velke bricho, to nevim, ja jsem ted v 16. tydnu a uz jsem si tehu-kalhoty poridila. Ale takove bez napletu - ktere maji jen nizsi sed a tu posunovaci gumu, takze si je muzu cele tehotenstvi hezky prizpusobovat rostoucimu brisku. Ten naplet mi na leto neprisel moc prakticky, ten bych volila spis na zimu - coz se ale zrovna tebe tykat bude. Ale zpatky k tvoji otazce- ja jsem "teprve" ve 4. mesici, ale uz normalni kalhoty nosit nemuzu, teda na chozeni to je jeste bez problemu, ale jak si v normalnich riflich sednu, tak uz se mi zarezavaji do bricha a to je fakt hodne neprijemny a v restauraci si je rozepnout nemuzu. Takze proto jsem si uz poridila takovehle specialni. Kdo vi, treba mi jedny na cele tehu staci, v lete muzu nosit sukne a volne saticky, takze to bude v pohode 🙂
jinak u vietnamcu taky obcas koupim nejake tricko, ale co se tyka tehotenskych kalhot, tak ty tam urcite nemaji.

a v jake zemi s pritelem (nebo manzelem) jste ?

dvojmama
28. dub 2008

Krásný večer holky 😵
jsem tu ale hooodně dlouho nebyla, jak se máte? Co mimíška? Omlouvám se, ale na dočítání tolika stran nemám, tak něco nového? 😉

daiquiri
29. dub 2008

meleri: já teda nevím, ale já už mám pupek teda dost velkej, až se děsím jak to poroste dál 😲
Do normálních kalhot se nevejdu už hodně dlouho, jen mám teda jedny hodně velký manšestráky s nízkým pasem, ty jediný můžu nosit. Stejně si myslím, že už v létě budu mít takovej pupek, že moc ven chodit nebudu.

Ahoj dvojmama, jak se mají prckové? A jak to zvládáš?
My včera byli na velkém ultrazvuku, tak jsem šťastná, že to máme za sebou. Miminka jsou v pořádku, jen chlapeček má zvětšnou ledvinu, ale prý to není nic vážného, jen se to musí pohlídat. A bylo nám potvrzeno, že to opravdu bude páreček 😀

fiallinka
29. dub 2008

meleri: já teda už teď zapnu jen jedny gatě ... a opravdu ta děloha je prostě teď dvakrát větší a já mám oba mimíse na tabulkový průměr, no malé to břicho nebude...

holky, jsem zpátky ze Zlína, ultrazvuk byl tentokrát pěkný, dobře jsem viděla a podle něho vše ok., takže ještě vydržet zítra na výsledky krve ... je to přesnější než ten triple test okolo 16. týdne, akorát tam jedna hodnota ještě nejde zjistit, takže potom taky na triple test půjdu. fakt doufám, že vše ok.... a navíc jsem konečně na živo obhlídla nabídku látkových plen a definitivně jsem se pro ně už rozhodla, nejen že hodně ušetřím, ale budu ekologická matka 🙂

dai: tobě pojišťovna hradila i ten krevní test v prvním trimestru nebo jsi byla jen na ultrazvuku..

daiquiri
29. dub 2008

fiallinka...to je dobře, že je všechno v pořádku co? Taky se ti po každém vyšetření tak uleví? 😀

Na ten krevní test jsem nešla, ale vím, že bych ho neplatila.

rezinka
29. dub 2008

no to jsou krasne zpravy !!!

daiq mam za tebe radost z toho potvrzeni parecku, to je proste nadhera 😅 !!! taky bych moc chtela parecek, ale ja si na urceni pohlavi musim jeste 4 tydny pockat 🙂 A co jinak, co jeste na tom utz koumali a co vsechno ti ukazovali ?? A s tou zvetsenou ledvinou - co to pro miminko znamena a v cem se to musi hlidat ?
Jo a videla jsi i ty "laickym okem", ze to bude holcicka a chlapecek 🙂 ??

fialinko taky bezva, ze ti to dopadlo dobre !! je zvlastni, jak se ta radost z takovyhlech dobrych vysledku prenasi i na nas ostatni 🙂
fialinko a co myslis tema latkovyma plenama ?? ja znam jen ty "papirove" a pak ty klasicke velke latkove, na kterych jsme vyrostli my 😀

fiallinka
29. dub 2008

rezi: no ono je to dnes už úplně jiné, ty látkové vypadají napohled jak jednorázové, jen někdy se dovnitř dává ještě plenečka nebo taková jakoby vložka, je jich hodně druhů, ale každopádně - perou se a vydrží spoustu použití, nežehlí se, jsou zdravé a hlavně šetří přírodu, no ale není s nimi žádná velká práce...

když se to spočítá, tak na tom i hrozně ušetříš ... já teda nejsem žádný ekoblázen, to ne, a určitě budu používat i ty jednorázové - občas - ale fakt mne to zaujalo a mám už pár známých, co to používají a jsou hrozně spokojení (prostě jediná práce navíc je hodit to do pračky a pak na šňůru)...

nejvíc info je na www.latkovepleny.cz a www.popolini.cz...

dai: to je krása s tím párečkem...

holky, ještě na mne myslete zítra 🙂

daiquiri
29. dub 2008

rezi, děkuju moc! Však neboj, taky se dočkáš a třeba to budeš mít taky tak 😉 Úplně všechno, měřil hlavičku, mozeček, jestli má nosní kůstku v pořádku, hrudní koš, ručičky, nožičky, tep srdíčka a spoustu dalších věcí, ani nevím co všechno. Byli jsme tam 45 minut.
Prý se tím vůbec nemám znepokojovat, jenom by se to mělo pohlídat a znamenalo by to, že mimčo by pak do budoucna mohlo mít problémy se záněty močových cest. Manžel tvrdí, že se jen chystá na to jak bude pít pivo 😀
No já skoro vůbec, byla jsem ze všeho zmatená, ale manžel říkal, že u kluka opravdu viděl cancourek a u holčičky takový dva obloučky 😵

A fiallinka, co máš zítra? Tu krev?

rezinka
29. dub 2008

fialinko diky za odkazy, ten druhy mi sice nejde spustit, ale prvni uz je ulozeny 🙂 A neboj se, vysledky z krve dopadnou urcite taky dobre !
daiq, za 45 min tam udelali utz i manzelovi, ne 😀 ?! To je bezva, ze byl ten doktor takhle peclivy a vsechno takhle dlouho zkoumal ! A rekli vam, jaky maji miminka tep? Manzel se me na to zrovna vcera ptal, kdyz jsem mu rekla, jak jim bijou srdicka ... ale jakou maji tepovku, to jsem nevedela, to mi sestricka nerekla. Nerikali vam to?

daiquiri
29. dub 2008

No skoro 🙂 Držel mě pevně za ruku a jenom valil oči 😀 Já si vždycky říkám, že to těhu moc neprožívá, ale pak v takových chvílích mě vždycky příjemně překvapí 😀 Jojo, říkal, ale nějak si nemůžu vzpomenout, jedno snad 145, druhý nevím, nepřišlo mi to nějak důležitý 🙂

dvojmama
29. dub 2008

Ahooooj dvojtěhulky 🙂
fiallinko: ty chceš látkovat? S dvojčatama? Uf uf, to tě obdivuju, na to bych čas si už fakt nenašla.

daiq: ahojky 🙂 S Vikouškama se máme dobře. Teď se pereme s pasením koníků, jsme bohužel pozadu. Zvládám to? No zvládnout to musí každá, otázkou je potom jak 😉 Já mám super moc hodný děti, ale že bych všechno zvládala na 1 se říct nedá. Hlavně mě tu děsí ten bordel, ale když já už na to nemám sílu. Teď jsem od čtvrtka měla nějakou chřipajznu, takže se o děti staral MM, ale už je to lepší, takže se to dá zvládnout 😉

Všem gratuluju ke kontrolám!! Mě se taky vždycky ulevilo, když jsem tam viděla ty dva, jak si tam lebedí a je jim dobře 😵 😵 Strašně to uteklo, tak si to užívejte 😉 😵

juliet
29. dub 2008

ahojky, tak to je moooc dobře, že vám ty kontroly dobře dopadly 😵

Fialinko, kde jsi viděla ty plenky? Já nad nimi také uvažuju, pár dní jsem to studovala a určitě to aspoň zkusím ... ale chtěla bych se na ně mrknout i na živo.

meleri
29. dub 2008

Rezinko, daiquiri a ostatní,

zdravím vás...🙂

Jsem ve Francii.
No tak po vaších zkušenostech jsem se tedy rozhodla že bud koupím nějaké hrubé šaty (což pochybuju že někde seženu) a nebo ty gatě se šlema, i když to teda vypadá trapně...ale přijde mi to nejrozumnější..

já teda teprv 5. týden, ale břicho ploché teda nemám. z váhy 56kg/175cm to vylezlo na 58 kg zatím, ale připočítávám to těm hormonům co jsem musela na IVF brát. ale stejně si myslím, že ten břich bude teda jako sloní!

rezinka
29. dub 2008

daiq tak to je teda hukot ta tepovka, vid? me sestricka u druheho mrnouska rekla, ze je slyset zaroven i muj tep a ze ho mame podobny. ja mam teda normalne tepovku vysokou, ale ze bych mela 145? co snad ne 😀

dvojmamko to je bezva, ze mas Vikousky hodne !! ja se snad nejvic (samozrejme krome toho, aby byla obe mimca v poradku) pak bojim toho, ze nebudu zvladat, kdyz mi budou oba najednou brecet. jestli to bude kazdy den, tak fakt nevim, jak to zvladnu a hlavne co si s tim pocit, kdyz nemuzu chovat oba najednou. ale snad budeme mit alespon jedno miminko hodne a kdo vi, treba taky obe 🙂

meleri a proc se porad tak branis tem kalhotam s tim napletem a chces si poridit kalhoty s laclama, kdyz od zacatku pises, jak se ti nelibi ?? vzdyt si muzes poridit s tim nizkym nebo ten typ, co jsem popisovala, ze mam ja - ty nemaji naplet vlastne zadny, jen takovy "tunylek" v pase, kde je prostrcena guma, kterou si prizpusobujes ... reknu manzelovi, aby me v nich vyfotil a hodim to do alba, at si udelas predstavu, ze i tehu-kalhoty muzou vypadat uplne v poho.

rezinka
29. dub 2008

daiq a fialinko a co nejake fotecky z novych utz ??? nemate ?? jo daiq a co ten pupik, uz ses zkousela zmerit 🙂 ??

xenie131
30. dub 2008

ahoj holky.

včera sem trocha cytla depku, venku bylo kásně a já posteli, tak sem neoolala naonec a vypleskla se na zahrádku na lehátko, sluníčko tak krásně svítilo a hřálo, že mi to hned trocha dobylo baterky.

co se týče těch kalhot, tak je spousta druhů a typů kalhot, tak se kukni a v obchodě vyzkoušíš a uvidíš, co ti nejlíp padne a bude se ti líbit. Hlavní je se cítit v pohodě a být sama se sebou spokojená 😉 já se dycky musím před zrcadlempochválit, abych vylezla ven 😀

látkovy pleny bych asi nestíhala, uvidíme možná později, i když se nemusí žehlit, i tak si myslím, ž ebudu ráda, když prcky přebalím, nakrmím, převleču a dám je na chvilu spat..uvidíme, třeba to budou zlatička 😀 ale jestli budou po mě a po tátovi, tak se máme na co těšit 😀

daiquiri: tak to je príma, že by dr tak pečlivej, my tam poprvé byli taky dlouho, než to všechno změřila a zkontrolovala a to sme ještě museli pak chodit po chodbě, páč se jeden prcek nechtěl pohnout. U jednoho sme krásně tenkrát viděli, že je to chlapecek, druhej se skovával, ale jelikož jsou jednovaječní, tak bylo jasny, že i druhy mimi je kluk 😀 tep u mimísků je vysokej, dr říkala, že se pohybuju od 130-160 tepů tuším, my máme dycky kolem 145.

fiallinka: držím ti dneska pěsti, ale uvidíš, že to bude všechno v pořádku, doufám, že napíšeš, jak si dopadla. Bude to dobry 😉

fiallinka
30. dub 2008

dobré ráno 😉, fotky tu hodím zítra, včera jsme nestihli doma zprovoznit počítač...

meleri: jestli si ve Francii, tak určitě není problém zajít do obchůdků s těhu módou - aspoň to omrknout, nakupovat tam nemusíš - já jsem taky vůbec nevěděla, co existuje 🙂, ale ted mám dvoje kalhoty ze sekáče (ale úplně nové Nexty) a jsou super, hezčí než moje normální 🙂 a vůbec nevypadají nějak zvlášt těhu - já osobně bych v kalhotách s laclem vypadala asi jako tank, nejsem zrovna nejmenší...
a co se týká šatů - já jsem si nakonec koupila střih z Burdy a látku a doufám, že na léto něco spíchnu - ne, že bych šít moc uměla, ale tohle zkusím zvládnout..

daiquiri
30. dub 2008

meleri..a kde přesně? My se v Pažíži zasnoubili, ale to je asi taková klasika 🙂
Určitě nějaký obchůdek s těhu oblečením najdeš ne?

rezi...hučelo to teda pěkně, jak kdyby někdo bouchal kladivem 😀 Jo a fotky mám, jenže když jsem je naskenovala, tak byly děsně tmavý a nešlo nic vidět, zkusím zaúkolovat manžela, ať to zkusí doma.
Bříško jsem ještě neměřila, stydím se, pořád zapomínám 😔

Taky bych asi do látkových plen nešla, myslím, že budu mít práce až nad hlavu, jednorázový se mi zdají o dost
pohodlnější...

rezinka
30. dub 2008

daiq tak dneska posledni den v praci, vid 🙂 ? budes delat nejakou rozlucku? jestli jo, urcite dostanes nejaky krasny vecicky na miminka ... tak si ten posledni den v praci hezky uzij 🙂

daiquiri
30. dub 2008

no jo jsem, je to divný, jsem tu už skoro jedenáct let, tak mám takový zvláštní pocit 😕
Mamka mi sem do práce upekla čokoládovou roládu a dotáhla jsem šampáňo, tak si aspoň připijeme, i když já teda opravdu jen symbolicky 😉

fiallinka
30. dub 2008

dai: ty látkové ale vypadají jak jednorázovky, taky se to jen zabalí a hotovo, jen se to musí prát a pověsit (ale nežehlíš nic), tak já doufám, že to zvládnem... taky budu ráda, když ušetřím, budeme pak bojovat s učitelským platem a mateřskou, zatím doma vydělávám totiž víc já 🙂

daiquiri
30. dub 2008

Jo asi vím co myslíš, nebyl o nich článek myslím v Betynce? Oni tam psali, že náklady jsou vysoký, ale že se to vyplatí.
A co nechat manžela na mateřský? 😀 😀

fiallinka
30. dub 2008

juliet: ve Zlíně v Prioru je takový malý obchůdek, majitelka očividně sama velká nadšenkyně a přebaluje do nich dceru - našla jsem kontakt na www.plinky.cz a taky mi dala paní adresu na její internetový obchod - www.slune.eu - a pěkně mi to vysvětlila, já jsem dítě nikdy nepřebalovala, takže jsem úplně mimo...

dai: no my jsme uvažovali o tom, že by na mateřskou šel, až by bylo děcko starší, ale se dvěma nevím, a navíc si ani nejsem jistá, že bych vlastně chtěla... no uvidíme...

meleri
30. dub 2008

Rezinko,

já bych je chtěla s tím nápletem, akorát nevím, jestli je seženu! Jsem z Ostravy a nikdy jsem si tam takových věcí nevšimla..ale je to taky tím, že jsem na takové věci nemyslela, když jsem nebyla těhotná....no v Ostravě je obchodů dost, ale vůbec nevím kde to hledat..

JINak holky držte palce, zítra už jedem, risknem to a pojedem celý den až do noci, aby sme to měli co nejdřív z krku a pak se vrátíme za dvanáct dní.
mějte se moc pěkně a fakt díky za vaše rady!

Jinak manžel se mě ptal, co bych na to řekla, jít za dva roky na IVF znova! 🙂)
tak jsem řekla, že aji jo, ale že si to všechno malujeme růžově a asi ty dvojčata budou pěkná dřina.

fiallinka
30. dub 2008

meleri: v ostravě se mrkni do HM a do CAA, tam je něco vždycky, i když ne nějaký obrovský výběr, a taky skoro ve všech obchodech pro mimina mají i nějaké těhu věci, i v Lasu něco je - a v Ostravě na Kuřím rynku je v průjezdu schovaná přímo prodejna pro dvojčata a tam taky asi něco bude... neboj, ono toho asi ani není potřeba tolik.

rezinka
30. dub 2008

s tema plinkama jste me uplne navrtaly, ja ani nevedela, ze neco takoveho existuje, to jsou porad nejake novinky, ale uz jsem si o tom na netu hodne precetla, tak to mozna taky zvazim, ale nejdriv bych to chtela videt ve skutecnosti, tak se nekde poptam v obchode a necham si k tomu udelat i odborny vyklad 🙂

meleri ty kalhoty s lemem urcite sezenes bez problemu, v jakemkoli vetsim obchode urcite budou mit odd. pro nastavajici maminky a tam tyhle kalhoty maji vdycky, vetsinou i ruzne typy (rifle, sportovni, 3/4 ...), ale treba co se tyka rifli, tak se mi vetsinou na pohled moc nelibily. Ale to je o nahode, treba zrovna narazis na nejake pekne. Ale vubec se neboj, ze je nesezenes.

dalsi IVF jsme s manzelem uz taky zvazovali, ale kdybysme sli, tak az tak a 3 roky a kazdopadne uz jenom jedno embryjko, ale to je jeste tak daleko a hlavne si prave taky rikam, ze nam to ty dva draci asi behem tech 3 let stejne "rozmluvi" 😀

meleri ta cesta bude asi hodne narocna, hod si obcas v aute nohy nahoru, at je nemas otekle, coz se v tehu stava ... tak stastnou cestu a hezky si ten pobyt tady v Cesku uzijte 🙂 !!!

meleri
30. dub 2008

Holky ještě nakukujju (přišel ještě trochu hlad tak pojídám jabko) a dík moc! 🙂

Fialinko,

si zlatá a já jsem pako, to mě vůbec nenapadlo, přitom vím, že v tom CAA je vlastně těhotenské oblečení...
no nevím zapřemýšlím a vyberu, snad to pak vynosím...🙂 a v tom CAA to ani není tak drahé.
V průjezdu na kuřím rynku, tak to vím kde! No teda....🙂 to je super, zlatá rada! musím si ji vrýt do paměti at pak nezapomenu. určitě do města půjdem i víckrát..už se moc těším. Ostrava mi chybí...🙂

Rezinko,

jo já myslím že to bude v pohodě...🙂 akorát nevím jestli vydržím řídit tak dlouho jako obvykle, ale nechám se překvapit..
No my bysme to asi zase riskli s dvěma! ale fakt se mi zatím lehko kecá když jsem žádné děti nikdy neměla..🙂

ahojte!!!! 🙂 🙂

rezinka
30. dub 2008

fialinko a co ty vysledky, uz jsi si volala ??

daiquiri
30. dub 2008

Holky, já bych taky pak brala ještě jedno děcko, ale je otázka jestli půjdou mimča císařem, tak by se pak nemělo cca dva roky otěhotnět 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru