Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

betina
12. kvě 2010

holky,

no já totiž chtěla casualplay pro jedno dítko, je úžasně mobilní a lehky (pro dvojky váží 11,5kg), ta vanička je hodně velká, ona je polohovatelná. kamarádka tady má dvojky a má kočárek TFK (myslím, že kvalitní) a říkala, že by šla už jedině do tandemu, já taky čekám na ten veletrh, ale prostě mi tak nějak přijde ten tandem praktičtější, ale uvidíme..viděla jsem zatím jen EW, který mi přišel fajn a taky lehký...

reddwarf
12. kvě 2010

Ahojda těhulky,jdu vás pozdravit 🙂 .Není to tak dlouho,co se tady psalo,jak jsou lidi zvědaví,co se týče dvojek 😠 a mohu to jen potvrdit,od soustrastných-jé dvojčata,to bych nechtěla,nebo "to budete mít práce" apd. Taky např.,"dvojčata-kolik jste přibrala",nebo "to máte normálně"...?A to mám holky ještě uklizený,nechci vidět ty pohledy a poslouchat ty kecy,až budou venku 😀 ...

monika.tdm
12. kvě 2010

reddwarf no ani nemluv, ty jejich kecy jsou hrozne, zrovna jsem dnes prohlasila, ze kupuju brokovnici a zacnu ty stare baby srilet!!!! Maji starosti to je hrozne! At se fakt radeji staraji o ty jejich serialy, a to me jeste dneska jedna gerontka vzbudila a strasne se divila, ze lezim a ze jsem na ni nastvana, ze mne vzbudila, no je to normalni???

salu
12. kvě 2010

já mám tu samou zkušenost, debilní kecy, jak to utáhneme 3 děti, že by to nechtěli, že se nevyspíme ......
co je komu do toho? budou se nám o ně snad starat?

monika.tdm
12. kvě 2010

Ty lidi maji starosti, asi nemaji zadne zamestnani, ja bych jim dala kostata a at zametaj nekde namesti aby nemysleli na kraviny!!!!

monika03
12. kvě 2010

Holky úplně souhlasím!!! Taky už mě ty kecy štvou. 😠 Jedině kdo reaguje suprově jsou prodavačky v obchodech s dětským zbožím! No, ale proč taky ne, když cítí prachy. 🙂

fiallinka
12. kvě 2010

holky, já si to minule už tak "užila", že teď se pokusím co nejdýl to širšímu okolí neříkat, ať si klidně myslí, že jsem se tak vyžrala 🙂

monika.tdm
12. kvě 2010

🙂

monika.tdm
12. kvě 2010

No ja to taky tutlala, jenze vsem bylo divne ze jsem doma!!! Na neschopence jsem od listopadu a v unoru uz to bylo divne sousedum a tchyni!!!

fiallinka
12. kvě 2010

chápete - dvojčata 2x po sobě, to bude tučné sousto pro celé naše město 🙂

monika03
12. kvě 2010

Fialinko kašli na lidi!!!

eirin
12. kvě 2010

Holky, já tyhle řeči pouštím jedním uchem dovnitř a druhým ven a musím říct, že mi to nějak nevadí, ať si plkají co chtějí..

pavcahola
13. kvě 2010

fialinka vy čekáte podruhé dvojčata?

A ještě se chci zeptat kolikátého je v Brně ten veletrh?

reddwarf
13. kvě 2010

Eirin,taky se snažím nevnímat,ale zrovna tenhle týden jsem takové babizny potkala u dr 4 v jeden den a to mi moc nesedlo.V úterý se teprve dozvím kdy a jak budu rodit,takže mám v hlavě naprosto jiné starosti,než -jak děsné je mít dvojky a že si vůůůbec nedovedu představit co nás čeká...Fialinko-to budou mít drbny u vás vážně tučné sousto 😀 ,ale hlavní je aby si tentokrát vezla z nemocnice uzlíčky dva 🙂 .Já přišla o mimčo 24tt,tak si trošku dovedu představit,jakou hrůzou a beznadějí si musela projít...

monika03
13. kvě 2010

Výstava kočárků je v Brně 29.6. http://www.vystava.xf.cz/ - ty jo až teprve teď mi došlo, že je to až příští měsíc!!!! Já myslela, že tento!!! ☹ Tak to asi nebudu moct čekat na objednání až po výstavě- super! 😝

ali.cka
13. kvě 2010

ahoj holky,tak dnešní kontrola dopadla na 1.ale dělali my pásy od půl deváte do 11.15.kluci se tak mrvili,že nevydrželi ani chvilku na místě tak to bylo pořád úplně nepoužitelné.jinak váhy máme 2600g a 2700g,tak byl doktor rád,že na jednovajky úplně super.jeden bobánek se nám otočil,tak jsou ted oba hlavičkou dolů,tak mě čeká přir.porod.to mě teda vůbec nepotěšilo 😒 ,ale snad bude vše ok!další kontorlu mám ve čtvrtek,jestli prý vydržím.tak uvidíme co nás čeká!

monika03
13. kvě 2010

Ali.cko tak to jsou super zprávy!!! Jste krásně velicí- úžasné. 😉

salu
13. kvě 2010

Moni03 - no jak asi víš, pořádá to zase ta firma z Kolína, takže pokud se rozhodneš pro EW, tak ti ho stihnou dodat, to bych jim dala jako podmínku při objednávce. Ale pokud jsi nalomená i na jiný, tak se jeď raději juknout někam dřív.

salu
13. kvě 2010

Alic.ko - tak to jsou kráááásné váhy. Klidně už bys mohla porodit teď 🙂 Neboj, všechno zvládnete.

salu
13. kvě 2010

Dneska byla i Eirin u Dr., tak snad se nám ozve.....

sarri
13. kvě 2010

Ali, tak to je dobře. Máš nějaký určitý termín porodu? Já měla ukončený 35tt, nejdýl nechávali do 36tt - když bylo vše ok, ale pak už to s jednovaječnýma vyvolali. Jo a mně říkali, že porodit dvojčata je stejné jako jedno dítko. Sama posoudit nemůžu, ale vzhledem k těm příšerným kontrakcím, kdy mě hrozně bolelo v kříži - a to hlavně, když jsem musela být na zádech při KTG a dlouho trvalo, než našly sestry srdíčka opbou miminek - tak myslím, že s jedním bych se tak dlouho na zádech netrápila a mohla si hekat ve sprše 😉

ali.cka
14. kvě 2010

ahoj sarri,právě my ještě nic pořídně neřekli.a taky mám s toho strach.minule dokrot říkal,že můžem počkat do 38tt,ale to se my nějak nezdá.a ty si rodila císařem?a ještě prosím nevím co je to KTG..

sarri
14. kvě 2010

Ali, já rodila jednovajky normálně - co doktor, to názor - moje Mudr. v poradn pro riziková a patologická těhotenství mi říkala, že půjdu císařem kdyby coby - a to dělá v porodce, kde jsem rodila. No ale pak jsem šla normálně, což byl šok, neb jsem na to nebyla vůbec připravená (celé těhotenství jsem těžce nesla, že to bude císař a když jsem se s tím smířila, že pro mimina to nejlepší, tak všecko jinak).
KTG jsou ty pásy - jak se zaznamenává srdeční činnost miminek a stahy dělohy.
Půjdeš rodit do Břeclavi?

sarri
14. kvě 2010

Ještě k těm váhám - u mně se sekli o půl kila (naštěstí tipovali míň). Stejně je to všude jinde, mě zavřeli do nemocnice preventivně v 32tt, aby se holkám kontrolovaly pravidelné průtoky a ozvy a Ty jsi v doma a nikdo s tím nestresuje, že by to eventuelně už ta placka nemusela stíhat - fakt divné.

monika03
14. kvě 2010

Dobré ránko! Pokud to tak jde vůbec nazvat, když leje jak z konve. Má člověk hned po náladě... ☹
Salu já se včera definitivně rozhodla taky pro Bumbla, takže to dnes zkusím obvolat. Prosím, kde jsi ho objednávala ty??? Co Anička- je jí líp?

ali.cka
14. kvě 2010

sarri,mě v porodce dělají každý týden pásy a průtoky,ale taky se my to zdá málo jednou za týden...a do porodky jezdím do brna k milosrdným.možná by ta BV byla lepší,ještě pořád zvažuju jestli nemám přejít 😒

hanula83
14. kvě 2010

Ali, já taky byla už od 36 tt preventivně v porodce, a to mi vlastně nic nebylo. Navíc v tom 38 tt už mi na ultrazvuku říkali, že mi obě placenty stárnou.. V nemocnici mi pak až do toho 38 tt dělali pravidelně ultrazvuk - i průtoky, 2 - 3x denně ozvy, měření tlaku,... fakt se taky dost divím, že už dávno nejsi v porodce...

hanula83
14. kvě 2010

Jo a ještě chci upozornit, že jsem měla navíc dvojvajky - dvě placenty....

sarri
14. kvě 2010

Ali, v Brně je dětská JIP, takže bych rodila určitě tam. Kdyby něco, tak by Ti tam děti stejně převezli. Proto jsem já nerodila v Kyjově ale ve Zlíně.

betina
14. kvě 2010

ahoj holky, počasí, no comment....no ono to prostě záleží na dr., ale u těch dvojčátek jsem teda taky zvědavá, i když po těhu s Verunkou už mě asi nic nepřekvapí. Právě to předešlé těhu jsem si teda vyžrala. o nevolnostech nemluvím, o předčasném otevírání bla,bla..ale protože byla Verunka KP, tak mě moje dr.poslala od 32.týdne už do porodnice, at si mě hlídají tam a hned na první kontrole hroznej poprask, že je malá moc malinkáa že mě určitě nedoživujr placenta, holky, byl to horor, já jen řvala a řvala, pak jsem nastupovala na zátěžový test. Ještěže je malá paličák po mě a prostě se ji ven nechtělo, tak mě po půl hodině odpojili. pak mě teda stejně vyvolávali porod a malá se narodila v 37plus0 s 2800g a 48 cm, takže na ten týden naprosto normální a je to (tuk,tuk) naprosto zdravej drobeček. proto jsem si říkala, že ted už se nenechám jen tak vytočit (jo zapomněla jsem říct, že rozdíl mezi odhadem na UTZ a samotnou váhou před porodem byl 500g! ale jsem samozřejmě ráda, že to bylo, jak to bylo a vím, že dr.nic nepodcenili, kdyby opravdu placenta nyvyživovala....
holky, prosím vás, jak často chodíte na konrtoly s dvojkama do poradny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru