Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
3. čer 2010

Kdo čeká 2 kluky na podzim????

http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5554881

jsou krásný, mám je v růžovém taky z bazaru 🙂

basina
3. čer 2010

@salu , @monika03 Ahoj holky, tak k Bumblíkům mám zprávu z Kolína. Podle http://www.coi.cz/cs/spotrebitel/rizikove-vyrob... se jedná o nebezpečný výrobek, a proto je stažený z oběhu. Měli jsme chuť se na něj taky podívat, protože byl levnější než EW a zdálo se, že bude splňovat ale říkali nám, že museli všechny objednávky zrušit, protože se neví, co bude dál. Situace je taková, že nějaký tatínek koupil kočárek, hledal na něm vady, o které se trochu handrkoval, poslali ho na otestování a přitom se přišlo na vadu uvedenou v článku. Podle pana prodávajícího to není tak vážné (dle jeho slov - za chvliku zakážeme schody, aby děti nepadaly), ale kočárky se to zřejmě nebudou prodávat, dokud se to nerozhodne. Prý to je teď na dalších testech či soudech. Kočárek prý splňovat švýcarské testy, ale jak nejsou v EU, tak se to zde nelze aplikovat :((((. Takže být Vámi bych se podle toho, co říkají ti z www.kocarky.cz na to, že kočárky dodají, moc nespoléhala... :( Mrzí mne, že taková zpráva. včera večer jsem nechtěla strašit...

basina
3. čer 2010

@fiallinka Fiali, četla jsem o Vašich výsledcích na NT projasnění a o tom, že máš jít na tripply. Zkus se tím netrápit a raději první promluvit s genetikem, zda to vůbec stojí za to. Mně genetik nakonec říkal, že tripply u dvojčat už se skoro nedělají a dnes to znovu potvrdili v porodnici, že výsledky bývají hodně zkreslené (Já to měla jako ty - výsledky NT jeden 1:3000 a druhý 1:385 a pak jsem šla na tripply, které vyšly blbě a pak byl stres, pláč a rozhodování, co dál). Lepší je zkusit víc UTZ a nebo i jiného genetika. Ale hnát tě do vyšetření, které nemá výpovědní hodnotu, mi přijde nefér!! Na tom výsledku vyšetření mám výslovně napsáno: "Odhad rizika DS u dvojčat je pouze orientační, protože je založen na nepřesných odhadech distribučních parametrů hodnot markerů." a pak je tam další alibistická větička. Výsledky tě ale mohou, pokud by vyšly blbě, fakt docela rozhodit. Tak to zvaž.

lenca78
3. čer 2010

holky, moc dekuju za odpovedi. Tak ja budu doufat, ze to je tema hormonama a ze tehu bricho zacne rust az pozdeji. Ale pupek mam primo vystavni, tak 5.mesic tipuju 🙂 Tehotenske kalhoty asi tak jako tak budu muset poridit, kdyz si vezmu ty svoje stare, pres den me to tlaci a vecer me pak z toho boli bricho. Neda se nic delat, holt si poridim tehuobleceni uz v 9.tydnu 🙂

basina
3. čer 2010

@hanula83 Tak to nakonec je alergie / náběh na astma - mám to odmala a těhu to zhoršuje. Takže musím řešit léky - ale nic moc nejde. Nejlepší by bylo odjet do hor, změnit klima, tak snad se mi to podaří 😉 Je fajn, že vím, co to je, ale zase mne to netěší, doufala jsem, že tohle moje tělo zvládne líp.

monika03
3. čer 2010

Basina- tak to už je to poslední co jsem dnes chtěla slyšet! ☹ Ale díky za info- prostě teď už jen buď a nebo....
Jo a taky jsem alergická a v těhu nemám vůbec potřeba brát žádné léky. úplně se mi to teď vytratilo. 😉

betina
3. čer 2010

Salu, holky, tak ten Bumble to je fakt super..měli jsme jej jako favorita, protože EW je dost drahý, no nic no...

lenic, tak já ještě nosím netěhu gatě, ae jakoby bokovky, protože pupík je pořádný, ale s prvním dítětem jsem nakynula daleko rychleji 😀

basina
3. čer 2010

@monika03 Já vím, taky se nám líbil.... a moc se mi to nechtělo psát, hlavně jsem viděla, že Malvik je pořád prodává. Ale bála bych se, že to vůbec není přechodná věc a že zkrátka nebudou, pokud ČOI nezmění svůj názor. Tak snad jsem Vám s tím tlakem nepřidala.
A máš štěstí, že ta alergie není! já v to taky doufala... ☹ Tak ať ti to vydrží.
Jo a mimča mají holčička (tedy A) 1.131g a kluk 1273 g. 🙂 Další kontrola za 4 týdny na nějaký screening.

monika.tdm
3. čer 2010

@fiallinka Cauda!!! Ja na triply sla a dodnes toho lituju!!! Vyprdni se na ne a bud v klidu!!!

salu
3. čer 2010

@basina
@monika03 o tom testu COI se vi uz dlouho. Resilo se to tu s holkama nekolikrat. je to napopud jedne nespokojene zakaznice, jde o sklapeni strisek, ze tam vznika mezera, kam muze dite dat prst. Vim o tom, juknu na to a kdyztak tam neco dam, aby nedoslo ke skripnuti.
S tim dovozem do CR - mozna to bude ten duvod a prodejci mlzi, ze jsou problemy s dodavkami.
Nastesti se da v nejhorsim jeste vybrat jiny Moni !!!!!

fiallinka
3. čer 2010

@basina víš co, já už to mám celkem rozmyšlené - vím, že ty triply jsou úplně na houby, ale půjdu na ně, to je mi už úplně jedno 🙂, stejně počítám s tím, že to vyjde blbě, spíš mi jde o ten ultrazvuk a je jasné, že si musím už teď ujasnit, jestli bych šla do amniocentézy, což se mi samozřejmě moc nechce, a co bysme dělali, kdyby jsme do amnia šli a vyšlo by to blbě. Ale co se týče pracoviště, kde jsem byla - je u nás v kraji nejlepší a posílají tam s jakýmkoliv problémem, to měnit nemá cenu 🙂... oni ostatně říkali, že ty triply vychází blbě, že se nemám stresovat a nemám číst internet, že to mám negativní a jen to tím ultrazvukem ověří... akorát kdyby ten jeden ťula ukázal hlavu s kostí, byla bych radši 🙂.

Jinak Basi, tys ty výsledky měla lepší, já mám 1: 500 z krve a 1: 700 dle věku... a ty jsi to upozornění měla už u NT+? Mně to minule totiž taky ten doktor říkal, ale teď se ta doktorka tvářila, že to až tak nezkresluje a pak řekla, že jako "orientační" hodnota je to pořád dobré, že triply jsou horší...

hanula83
3. čer 2010

Basi, tak hlavně, že to není infekce... Když se s tím lopotíš celej život, tak se to asi teď zase projevilo, protože jsi těhotenstvím trochu oslabená. Ty hory to jistí 🙂...

basina
4. čer 2010

Tak dnes probuzení do slunce, to je super!
@fiallinka Teď jsem znovu koukala na výsledky: screening - populační riziko (tedy dle věku) u obou plodů 1:314 a upravené riziko 1:385 u chlapečka a u holčičky 1:2345. I přes tohle to znamená, že výsledek je negativní - pozitivní se bere až pokud to je pod 1:300. Uf, ale i to mne rozhodilo. Holt jsem stará. V těchto výsledcích nejsou žádné alibistické větičky o dvojčatech. Bere se to jako přesné měření. A protože mne to rozhodilo, tak mi genetik doporučil tripply.
Tripply už se dělají bez UTZ a výhradně z krve. Tam nám to vyšlo pozitivně (v tom negativním smyslu), zvýšené riziko downa, které je 1 z 40. Tady byla ta větička, co jsem psala a současně i dále bylo napsáno: Pozitivní výsledek screeningu znamená pouze zvýšené riziko postižení plodu Downovým syndromem nebo defektem neurální trubice. Většina plodů matek s pozitivním výsledkem screeningu však tyto vady nemá.
Co psát, hodně mne to sebralo. A před možnou AMC jsme zjišťovali dále. Riziko AMC je 1% problémů, resp. potratu. Pokud by nám AMC vyšla u jednoho mrňouska špatně a my se rozhodli pro ukončení těhotenství u tohoto prcka, pak to dělají tak, že jeho život injekčně ukončí, on sám tam však zůstane, jen se zapoudří. Riziko tohoto zákroku pro druhý plod je 15-20%, přičemž se to nemusí projevit hned. 😢.
Víc už jsme nezjišťovali a řekli jsem si, že jim věříme. Že nedovedeme říct, kde je ta hranice ... možná hraje roli i věk a to, že je to mé první těhotenství. Zkrátka nevím, zda bychom měli druhou šanci. A taky jsem si ty nízké pravděpodobnosti vybrala na počátku těhu, když jsem měla hyperstimulační syndrom.
Takže tolik ode mne ohledně genetiky. Ufff, nějak jsem se rozepsala. Jiný genetik při další konzultaci mi pak opravdu říkal, že na tripply je lepší se nekoukat. Škoda, že to neřekl ten první, asi bych tam rovnou nešla a ušetřila si starosti....

andisek
4. čer 2010

Ahoj těhulky,ted jsem se nějakou dobu nepřipojila páč mám 8 týdenní dvojčátka a koukám že je vše jinak 😕 Tak si tedy dovolím reagovat- bylo to mé druhé těhotenství a bříško jsem i bez hormonů měla okamžitě,i bez jediného kila navíc..pak se to trochu zastavilo a pak zase narostlo 🙂 holt se tam nějak poskládat musí... A nebojte se,lékaři si těhu i porod dvojčat hlídají,více kontrolují...mě se narodily ve 36 tt 2 holčičky-přirozeně,za což jsem pak byla velmi vděčná,a rychle ! Sice byly menší a vážily méně než odhadovali na UZ,ale až na jeden den v inkubátoru a žloutenky jsme zcela v pořádku po 9 dnech doma...a to byla jedna holčinka v poloze došikma,i tak to prostě bylo všechno rychlé a bez komplikací-což ale závisí na porodníkovi..Držím tedy všem palce at máte lehké těhu i porod...

provazek
4. čer 2010

Ahoj holky. Zdravím Vás. Tak už miminka krásně cítím. Jak si lehnu na bok, tak cítím jak se tam jeden nebo druhý mele a je to krásný. Jinak jsem byla na malém utz u známého doktora a řekl nám, že to vypadá na dvě holčičky. tak uvidíme. V uterý jdeme na velký utz, tak snad to i jiný dokrot potvrdí. A 24.6 jdu na ten test na cukrovku 😖 A co jinak vy? 🙂

hanula83
4. čer 2010

Holky, je tu konkurence v podobě nového tématu "Čekáme dvojčátka" 🙂))

fiallinka
4. čer 2010

@hanula83 zdá se, že konkurence bude smazána 🙂, chichi...

@basina já právě nevím, co bych dělala...o všech těch rizicích vím... a taky vím, že triply jsou úplně na houby, tam je to fakt snad jen 70% dobrých výsledků, zbytek falešných, a to nemluvím o dvojčatech...

basi, a jaktože ti rozepsali rizika u každého zvláš´t, kor když v té době jsi asi nevěla pohlaví (to dodatečně?). Nebo to ovlivňovala velikost toho šíjového projasnění?

basina
4. čer 2010

@fiallinka Fiali, oni samozřejmě u výsledků NT psali, že plod 1 a plod 2 (u mne vlevo a vpravo). To psali dle NT. Až zpětně jsme se dozvěděli, že vlevo je holčička a vpravo kluk. Takže jsme si to tam dosadili až my. Upřímně, taky nevím, co bych dělala, kdybych jednoznačně věděla negativní výsledek AMC. Asi bych se utrápila.... Na UTZ naštěstí nikdy nic špatného nebylo...

Tady nemohou být 2 témata se stejným tématem?

monika.tdm
4. čer 2010

@fiallinka A ty je nemas zvlast??? Hele ja mam dokonce 1: 6990 a 1: 8312 a geneticka o tri tydny pozdeji mi rekla, ze mam spatne triply a mam jit na AMC, ze tam je asi down!!! Tak jsem ji poslala do řitky!!! Protoze znama na ni byla potratila a pak ji prisly negativni vysledky!!! A hlavne ty triply jsou nastaveny na jedno dite a ne na dvojcata!!! Takze at si genetici pichaji do krys a ne do nas!!!

fiallinka
4. čer 2010

ne, já to mám vyhodnocené dohromady, ale teď jsem se dívala na hodnoty krve a přijdou mi celkem normální, to hcg a papp, takže možná tam nějaké to riziko hodilo to NT, u jednoho bylo 2,1, což je prý naprosto v normě, ale stejně je to asi víc jak "průměr"...

no jinak ono je dost otázka, co by člověk viděl na ultrazvuku, podle toho bych uvažovala o amniu nebo ne... musím říct, že by se mi nechtělo na svět přívést postižené dítě, hlavně když vím, že u spousty vad by umřelo zrovna a třeba Down sice nemusí být tak hrozný, ale pojí se s ním tolik nemocí, že kromě toho postižení by to bylo i mizerné zdraví...

no nic, asi to nemá cenu řešit, mám to negativní, že...

fiallinka
4. čer 2010

@basina jo, jinak v pravidlech opravdu je, že by se neměla zakládat ta samá témata a admini to mažou...je to i logické, pak to zabírá na końovi moc místa a informace se dělí... navíc je to škoda, třeba tady nás asi tolik není a lidi porodem "ubývají" a mají málo času...

fiallinka
4. čer 2010

holky, a měří vám doktor při běžné kontrole velikost břucha metrem? Mně jo a vždycky mne to rozesměje, pak to napíše do těhu-průkazky do tabulky velikost fundu nebo co to tam je a já se podívám vždycky na ten graf v tabulce a jdu do kolen - teď tam napsal asi 17-19 cm, to odpovídá nejméně někde 20. týdnu 🙂

monika.tdm
4. čer 2010

@fiallinka Nemeri na mne doktor prdi!!! Ja jsem tam byla jen 6krat a 30.6. jsi du akorat pro materskou a konec!!! Prej jsem zdravy clovek, tak co by na mne zkoumal!!!

fiallinka
4. čer 2010

@monika.tdm tož mne měří, ale myslím, že je to údaj naprd 🙂, trochu zastaralý...ale mimochodem, já minule a zatím i teď taky kontroly po měsíci...

monika.tdm
4. čer 2010

@fiallinka No to ja bych taky u jednoho ditete vubec neresila a nechala si to dat pryc, no ale u tech dvojcat to je na prd, protoze ja nejsem schopna riskovat ohrozeni toho druheho zdraveho bobecka a ze ten zdravy v tobe zustane tak ti nikdo nezaruci!!! Ale tfuj tfuj od tohoto tematu!!!! Venku je krasne!!!! 🙂

salu
4. čer 2010

@andisek blahopřeji k přirozenému porodu holčiček a ať jste hlavně zdravé a krásně rostete!
Holky maminy jsou v tématu Dvojcatka 2009/2010. Ale to vůbec nevadí, k nám taky nakoukni a dej nám pár rad 🙂

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dvojcatk...

salu
4. čer 2010

@provazek huráááá, další holčičky.

salu
4. čer 2010

Holky, já byla dneska poprvé v rizikové poradně, byl tam zrovna primář. Moc hodný, šetrný 😀 , brali mi krev, CS3, takže dobrýýýýýýýýýýý 😝 Hned mám lepší náladu, sluníčko svítí 😎

monika03
4. čer 2010

Ahojte holky! Fuj co to probíráte!!! 😨 Opravdu radši od toho tématu co nejdál!
Provázek- moc gratuluji ke kontrole a zjištění dvou princezen! 😉
Salu- tobě samo taky!!!! No vidíš- všechno bude ok. 🙂 Hele tak to vypadá, že příští víkend pojedeme k vám na sever, bude to asi moje poslední delší cesta tak snad to vydržím a nebudu rodit u vás! 😀 I když teda píšeš, že primáře máte hodného, tak bych nerada. 🙂

monika.tdm
4. čer 2010

Holky nemate nejakou super nebo babskou radu proti paleni žáhy??? Ja jsem od pul druhe v noci vzhuru a jsem docela hotova!!! Gaviscon rennie ani soda nepomaha!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru