Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chiwule
autor
10. bře 2008

holky, tak já už jdu fakt odpočívat 😀

daiquiri
10. bře 2008

marrha: a víš, že já už teď si říkám, že bych pak brala ještě jedno. Cítím se taková vyrovnaná a šťastná 😵
I když vím, že je to předčasný.

fiallinka: prý to má větší účinek když se to zavádí. Tak ten já nebrala, asi každé CAR má jiné metody 🙂
I když mě v CARU v Praze ten Utrogestan vysadili snad 3 týdny po IVF, ale můj gynekolog mi ho zase pak nasadil.

marrha
10. bře 2008

Chiwu..klidně 😉 já je měla za 3 hoďky od prvních bolestí odrozené 😵 co víc si přát 🙂

asi mám na to dobře stavěné tělo 😀 jsem baculka 😀 😀

já brala utrogestan ještě než jsem otěhotněl a taky mi po něm blo zle 😝 ráno jsme ho polykala a večer zaváděla 🙂

marrha
10. bře 2008

Jdu nakrmit pyraňky 😀

daiquiri
10. bře 2008

Chiwu: závidím, ale já už mám taky za chvíli padla a pak jdu s kámoškou na kafíčko 🙂

Já ho taky brala ještě před otěhotněním, ale vlastně vždycky jsem si ho zaváděla, nikdy jinak.

daiquiri
10. bře 2008

Holky, taky se loučím, mám padla, tak ahoj 🙂

helisek84
10. bře 2008

marrha: pošli, aspoň mi ji bude mít kdo odjezdit:o) já teď nemůžu, mně zatrhli uplně všechno...ale dostala jsem povolenku na plavání, tak musím zjistit, jak jsou na bazénu.

dvojmama
10. bře 2008

ahojky, teda koukám že diskuze se pěkně rozjela 🙂
chiwul: gratulace ke zkoušce 😉

fiallinka
10. bře 2008

dai: možná to při zavádění má větší účinek, je to blíž děloze, takže logické to je 🙂, ale na druhou stranu - ženské, které otěhotní normálně bez problémů ho neberou a vše bývá ok., nám ho nasazujou preventivně, když už jsme se tak dlouho snažili 🙂, ale u nás byl problém u manžela, takže si myslím, že je asi celkem jedno, jak ho beru... a asi kdybych ho nebrala, tak se nic nestane taky.

angelis
10. bře 2008

Ahojky muzu se zapojit?

angelis
10. bře 2008

Jste tu jeste nekdo? 😵

dvojmama
10. bře 2008

angelis: ahojky 🙂 já jsem tu ale nečekám už 😉

angelis
10. bře 2008

No nic zkusim to pozdeji zatim se mejte 😉

helisek84
10. bře 2008

Ahojky. Jsem tady už asi jen jááá.

angelis
10. bře 2008

Ahojky

angelis
10. bře 2008

dvojmama:
Tak jsem ted koukala na ty tvoje drobecky.Jsou nadherni.

angelis
10. bře 2008

Taky uz se tesim az je budu mit doma.A jak to zatim zvladas?Ja z toho mam trochu obavy

dvojmama
10. bře 2008

angel: děkujem 😵 Zvládat se to dá neboj 😉 podle mě to zvládne každý 😉

dvojmama
10. bře 2008

jé koukám jaký máš nádherný jména 😵 😵 😵 ty jsou fakt úžasný 😵

daiquiri
11. bře 2008

Ahoj holky, , přeju dobré ráno 🙂
fiallinka: taky si myslím, že nám to dávají hlavně preventivně, ale pro mě to byla taková větší jistota.
Když ten Utrogestan v CARU v tom 10 tt, nebo už nevím přesně kdy, vysadili, tak jsem začala být nervózní, ještě mě vystašily holky z diskuze z IVF ☹ Nakonec mi ho můj gynekolog nasadil znovu a byla jsem klidnější.

Ahoj Angelis, hezký jména. Závidím ti, že jsi už tak daleko 😉 A jak se cítíš? A jsi doma?

chiwule
autor
11. bře 2008

dobré ráno všem 🙂
včera jsem měla premiéru - první cizí člověk se mě zeptal, jestli máme dvojčátka z umělýho nebo přirozeně 😀 jedna spolužačka z ročníku ve škole, s kterou si až tak nesdělujeme podrobnosti že života 😀 ještě že jsem si o tom přečetla dopředu, že se lidi na takový věci ptají a i tak mě to hodně zaskočilo! no myslím, že snad z mojí odpovědi pochopila, že to nebyla zrovna vhodná otázka 🙂 jsem jí řekla, že to je hodně intimní záležitost, že se jí taky neptám, jak dělá děti, ale když už to potřebuje vědět, tak uměle 😀 nevím co na tom ty lidi tak fascinuje, chápete to někdo? 😕 příště asi budu tvrdší a neodpovím 😠
jinak dneska mám zvláštní den - už v noci mi bylo na zvracení až mě to vzbudilo a pokračuje to dál, mimískové se proti něčemu bouří - včera jsem totiž uvařila docela pálivej guláš - měla jsem na něj děsnou chuť i když pálivé normálně nemusím - asi se to cvrčkům nelíbilo 😒 🙂
daiqu, já slyšela, že Utrogestan se má brát max v prvním trimestru, to ty už máš za sebou, ještě ho bereš? Pak má totiž negativní vliv na plod - nechci tě strašit, ale podívej se raději do příbalového letáku, najdeš ho i na netu 😨

fiallinka
11. bře 2008

chiw: já to teda zatím všem málo známým tajím, dokud ty srdíčka neuvidím... ale fakt jsou takové otázky dost netaktní, vůbec bych je navíc nečekala...
jinak já mám po ránu trochu horší premiéru: poprvé jsem se sťukla s autem a mohla jsem za to jednoznačně já. Sice žádná hrůza, sklíčko a promáčknutý plech, ale docela šok, no ale náraz nebyl moc velký, tak snad se dvojčátka drží, to by jim snad ublížit nemělo.

chiwule
autor
11. bře 2008

my si byli sednout po zkoušce na oběd a jeden kluk tam chtěl kouřit tak jsem ho požádala ať nekouří - a vzhledem k tomu, že mi to nikdy nevadilo jsem musela s pravdou ven 😎
filalinko, to mi ani neříkej! zrovna včera jsem si četla na rodině článek o tom, jak ženská bourala s malejma dětma, když jí chlap nedal přednost na hlavní! taky se jí naštěstí nic nestalo, ale myslím, že to pro tebe musel být hlavně psychický šok! přeju ať jste v pořádku!

daiquiri
11. bře 2008

Teda chiwu, pěkně si jí odpověděla, ale zasloužila si to! Taková blbá otázka, hlavně když to není žádná kámoška.
Mně osobně to třeba nevadí, že mimča nejsou přirozeně, ale je spousta holek, která se tím trápí, prostě na blbou otázku blbá odpověď, to je asi nejlepší řešení 😀
Jinak z té nevolnosti si nic nedělej, mně se taky na začátku stávalo, že jsem se v noci vzbudila nevolností, vždycky jsem to udržela, ale měla jsem namále.
Já zas te´d můžu pořád česnek 😵
Ach jo, tak já nevím, mě dr řekl, že je nechává do 15 tt, stejně mu budu zítra volat, už mi docházejí, tak snad řekne ať už je neberu.

fiallinka: neboj, my hned na začátku měli několik dost krutých hádek s manželem, jsme trochu italská domácnost, tak jsem měla taky strach, abych o miminka nepřišla a všechno je v pořádku 😀
A já před týdnem zase odřela naše skoro nový auto, taky paráda, ale říkám si hlavně, že mně a miminkům se nic nestalo!!!! To si říkej taky, auto je jen věc!

chiwule
autor
11. bře 2008

daiqi, já tě fakt nechci strašit, jen se na to raději zeptej 😉 já už bych se utrouše nejraději zbavila úplně 😕

chiwule
autor
11. bře 2008

jdu si dát snídani a vyrazím na poštu, tak se tu zatím mějte, kolem oběda zas juknu 😉

fiallinka
11. bře 2008

chiw: já totiž nevím, jestli bych takovým těm vzdálenějším lidem to ivf přiznala - mně je to šumák a moje kámošky to ví, ale manžel to bere jinak, a protože byl problém na jeho straně, tak o tom moc mluvit nechce...
hrozné ale je, že jsem za to mohla já 🙂, za tu srážku...

já si myslím, že ty mimča musí něco vydržet, nějaký náraz zvládnout musí, nejsou to žádné ořezáváka... ale možná za tu nepozornost trošku mohl i ten utrouš - chápete, musím to na něco svést...

a jinak mně zatím pořád není nějak špatně, občas jen trošku divně a semtam se trochu motám...

daiquiri
11. bře 2008

chiwu: jasně, že se zítra zeptám, já se ptám pořád na něco 😉 Taky už se těším, je hrozný, když to ze mně celý den vytéká - fuj 🙄

fiallinka: tak to docela chápu, chlapi si tyhle věci hodně berou 😒 U nás nenašli problém ani u jednoho, naopak manželovi řekli, že by mohl být dárce, tak byl spokojenej. Takže nám je to jedno říct, že jsme po IVF.
Nechci tě strašit, ale já zjistila, že od tý doby co jsem těhotná se za volantem necítím a jsem nějaká míň pozorná a to řídím docela dost dlouho. Taky jsem to i někde četla, že vlivem hormonů jsme míň pozorné.
Jinak u UTR je to i v letáčku napsané, že ovlivňuje pozornost, tak bacha na to 😕

daniellka
11. bře 2008

čau holky těhulenky, jdu vás pozdravit a popřát krásné raníčko! 😀
Nestíhám dočítat všechno, ale jen tak cojsem tady koukla, jujda, tady se havarovalo?! Fialinka - jeětěže jsi celá 🙂 , opatrně, vozíš vzácný zboží 😀 😀

Jak se máte, co děláte,m jak se daří mimouškům?? Jéé, někdy si tak zavzpomenu, na těhu. Některý období byly super, a hlavně ze začátku, ten pocit, všechno je člověku ukradený , září štěstím..Ale pak bych některý fáze klíďo vynechala. Tu funící trápící, kdy jediný, co jsem 100x za den říkala, bylo "hoši, už pojdte veeen!!" 😀 😀

Moc vám to přeu, užívejte si to!! 😀

daiquiri
11. bře 2008

daniellka:
nám je dobře, u mě akorát probíhá to období štěstí a občas se přistihnu, že se blbě usmívám 😀
Ale na to léto se moc netěším, to asi budu raději zalezlá doma v chládku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru