Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
30. srp 2010

@matteka jsi šikulka, mě se TILDA a Andělky hrozně líbí 😉

Monitor dechu jsme si pro syna kupovali použitej - Nanny - a posloužildobře. Takže budeme dokupovat ještě jeden 😉

gilotek
30. srp 2010

.

gilotek
30. srp 2010

.

matteka
30. srp 2010

@gilotek ahojky, já budu mít jeden asi taky půjčenej, tak právě ten jeden taky budu muset ještě dokoupit. A řekla jsem si, že bych zkusila i bazarové chuvičky - ale uvidíme - třeba narazím na dobrou nabídku

@majka07 tak s fotečkama pracovat mě taky docela baví, ale moc mi to nejde ale musím teda říct, že jako nápad k vánocům je to super 🙂)

@provazek jo jo mám oděvku, ale šila jsem jen chvíli - pak jsem našla lepší flek v kanclíku - a hlavně líp placený.

provazek
30. srp 2010

@matteka myslím že Nanny....ono jde na mmb sehnat minitor s dvěma deskama (ale ta druhá je psaná třeba jako náhradní) ale narazila jsem na pár inzerátů, že k tomu měli nějaký propojovací kabel a fungovali jim obě naráz a psali, že to používali pro dvojčátka., tak nevím.

broukb
30. srp 2010

@matteka já kupovala monitory dechu po jednech dvojčátkách, takže taky použitý, ael ještě v záruce vyšli mě oba jako jeden nový..a vůbec bych se být tebou toho nebála..a chůvičky jsem koupila taky na aukci Philips za 600,-..fungují a já je chci jen na zahradu o kočárku, takže mi stačí..

monika.tdm
30. srp 2010

@tulanek No pustily, protoze jsme sikovne!!! 😀

tulanek
30. srp 2010

@monika.tdm Jeeeeeeeeee,tak to je krasny,o vasi sikovnosti ubec,ale ubec nepochybuju!!! 😀 chjooo,uz bych se chtela dockat toho,ze vylezu z poradny s informaci,ze maji holcicky pres 2kg... 🙂

fiallinka
30. srp 2010

@provazek jj, ta možnost spojovacího kabelu je oficiální řešení, ono ostatně i ty dvě desky nejsou tak drahé, akorát doporučují to používat ne pro dvojky, ale pro děcko, které se hodně hýbe... protože u těch dvojčat je vždycky riziko, že ta sousední deska by zabírala dýchající mimino...

mrkněte tady 🙂 http://www.nanny-monitor.cz/uzivatelsky-manual....

monika.tdm
30. srp 2010

@tulanek koukam, ze se ti to taky blizi!!!! 😀

betina
30. srp 2010

@matteka moc krásný výrobky, tohle moc obdivuju, když je někdo manuálně zručný a má talent, to já mám teda obě ruce levý 😀
@tulanek zítra jdu do poradny a jsem moc zvědavá, dneska jsem myslela, že ani nedojdu z obchodu, co mi dělalo břicho, tvrdlo a bolelo..tak se fakt už začínám dost bát a stejně jako ty, taky bych si moc přála u kluků více než dvě kilča.

monitory dechu..mám dva, jeden koupený, druhý půjčený, ale do ložnice se nám zatím vejde jen jedna ložnice, tak nevím, jak to budeme dělat 😀

tulanek
30. srp 2010

@monika.tdm no prave,silene to leti,porad vzpominam,jak jsem jako zacatecnik k vam nakukovala a rikala si,jak je ,,to,, jeste daleko a najednou se prehoupl 30.tyden a leti to a leti 🙂 jsem nervozni,porad se bojim,kdy to prijde i kdyz nam verim,ze to jeste alespon 4tydny vydrzime 🙂 v kolikatem tydnu jsi vlastne rodila ty???Promin,ale uz mi ta hlava opravdu neslouzi,vim,ze je to nedavno,ale fakt mi to vypadlo,stydim se 😅

tulanek
30. srp 2010

@betina Tak na tebe budu moc moc myslet!!!!V kolik jdes hodin???No myslim,ze jsme na tom stejne,my vcera byli jeste dokoupit serepaticky v Ikey a pak do Tesca pro jidlo,ale musela jsem se parkrat zastavit,jak mi bricho ztvrdlo,tak jsem si rekla,ze uz na vsechno fakt prdim,budu jen sedet,lezet,uvarim a cago belo,proste ty ctyri tydny jeste musime dat 🙂 jeeeeeeeee,to jsem zvedava jak blazen,jaky budete mit vahy 🙂

monika.tdm
30. srp 2010

@tulanek 35 +1

betina
30. srp 2010

@tulanek oni mi zítra váhy říkat nebudou, pořád chodím na gyndu jednom, tak spíš mě jen budou kontrolovat, jestli jsme v pořádku. ale děkuju

tulanek
30. srp 2010

@monika.tdm Dekuju!! 🙂 fakt kjsem hlava derava,jste opravdu sikulky!!!! 🙂
@betina ahaa,ja mysea,ze ted uz se to rika pokazde i na gynde,hlavne,ze jdes na kontrolu driv,nez jsi mela jit vid? 🙂 tak budu moc drzet pesti,at si vyslechnes samy dobry zpravy!!! 🙂 opravdu klobouk dolu pred vama holky,co uz mate doma jedno maly ditko a k tomu ten bubinek pred sebou s dvojcatkama,jste borky!! 🙂

hanula83
30. srp 2010

@matteka Já taky myslím, že ta bolest nad pupkem je normální, přece jen 24 tt, už se ti hodně začíná natahovat kůže a to je ono... Já ji ke konci měla tak napnutou, že byla jako přepumpovanej balon...

hanula83
30. srp 2010

@matteka A teda povlečení je jedna báseň, moc krásné, i pejskové 😉... já si pár takových věciček taky nechala ušít, sama bych to asi nedala, navíc nemám stroj.

hanula83
30. srp 2010

@provazek Ale v jedné postýlce nelze mít dva monitory dechu pro dvě děti - teda ty podložkové. Každý monitor musí mít svoji postýlku... to je právě docela blbé. Pokud chceš mít obě děti v jedné postýlce, tak jsou dobré ty přenosné Respisense, co se dávají za plínku. No ale vydrží tak do půl roku, pak se už děti hodně obrací a vypadává to. My měli oboje, i Nanny i Respisense a obojí super. A Nanny máme doteďka.

hanula83
30. srp 2010

Jo a oba monitory Nanny jsme kupovali použité... slouží dobře 🙂... Respisense jsme měli nové, ale vydrží opravdu kratší dobu než Nanny, protože se to na té plínce pozděj už neudrží..

annamat9
30. srp 2010

Ahoj všem, tak jsem vás zase dočetla a dopisuji odpovědi 🙂
Boty jsou dobrý ty žirafky taky kupuju, třeba bačkůrky bych ani u jiný firmy nekoupila.
Nevolnosti jsem první tři měsíce neměla vůbec a teď je mi blbě každé ráno až do oběda. Někdy se to po obědě přehoupne a je mi blbě až do večera 🙂
Peřinky do postýlky, já mám zkušenost takovou, že mi malá spala tak cca 2 měsíce v zavinovačce(prý to děti uklidňuje, že jsou ve stejně těsném prostoru jako v bříšku) kdy jsem ji přikryla ještě slabší dekou. Potom jsem začala používat peřinku ale bez polštáře, ten jsem začala používat až o dost později.
Bolest nad pupkem jsem měla taky a jak už jsem jednou psala pomohlo mi časté mazání.
Jinak břicho mi tvrdne pořád i když beru 6 tbl denně magnézka, v neděli jsem kvůli tomu byla i na pohotovosti, ale je prý vše v pořádku jen mi musí můj dr udělat kultivaci. Jdu k němu zítra tak uvidím co mi řekne.
Monitory bych do jedné postýlky koupila ty na plínu, dvě desky mi nepřijdou spolehlivý, jak už bylo napsáno tak by to mohlo zabírat dech druhého mimča.
Výrobkům se klaním, já jsem takové tele, že dokážu možná tak zašít díru 🙂. Je to krásný, když můžete dětičkám něco vyrobit. Pak to učte i děti, mě vždycky mrzí, že nemůžu malé ani namalovat pořádně obrázek. Umím jen základní věci a kdybych měla malovat třeba pejska tak potěš koště 😀
Tak všem přeju dobrou noc a doufám, že jsem na někoho nezapoměla s odpovědí 🙂

provazek
30. srp 2010

@hanula83 Moc díky za radu. Budu se muset tedy porozhlídnout po jiných. 🙂

majka07
30. srp 2010

@betina
@tulanek Jé Vám se to už hezky blíží.

hanula83
30. srp 2010

@provazek Není zač, já taky měla stále dilema s monitorama... nakonec to tak nějak samo vyplynulo. Nanny máme v postýlkách doma a Respisense jsme si vozili k babičce, ale teď už jim ho tam nedávám, neboť stále houkaly, když vypadly.

cepecek
31. srp 2010

Ahoj holky,
tak se zase hlásím po dlouhé době. Nějak teď fakt nestíhám. O víkendu jsme tu měli známé a přivezli nám kočárek, tak už máme všechno a miminka se můžou narodit .
Včera jsem byla na kontrole u dr. Tak cukrovku už řešit nebudeme - mám pokračovat v dietě. Čípek drží. Miminka mají váhu A 1650g a B 1760g. Takže B už předhonilo A . Jinak nástup na mateřskou mám 14.9. a to se i budeme domlouvat na termínu porodu. Docela mě to zaskočilo, že už je to tak blízko a začínám mít strach, zda to všechno zvládnu. Opatrujte se a zase až bude chvilka, tak se ohlásím. Jo a ještě dneska jedu na kontrolní UTZ do nemocnice, tak doufám, že vše bude ok.

matteka
31. srp 2010

@annamat9 děkuji za odpověď, já myslím, že mi břicho netvrdne - právě koukám, že píšeš o 6ti tabletách magnézka a jsi ve 22.t. tak už vidím, jak budu furt zkoumat jestli taky netvrdneme 🙂)

atreides
31. srp 2010

ahoj holky,
nějak jsem nestíhala co měl manžel dovolenou a včera jsme byla na návštěvě u kamarádky co má tříletého chlapečka a půlroční dvojčátka kluky 🙂 tak jsem měla hned lepší náladu, protože už měla svůj režim pěkně jí to šlo a ještě i oběd nám udělala.

@matteka ty jo jsem koukala, jak jsi šikovná, fakt smekám!!! 😵

matteka
31. srp 2010

@atreides moc díky, však nebuj taky to zvládneme - musíme!! Ale je určitě super vidět, že to jde krásně zorganizovat, že?

atreides
31. srp 2010

@matteka to rozhodně, jsem si říkala, jak budu večer sedět doma v depkách, když uvidím realitu a ona byla v takové pohodě, že jsem byla tak dobře naladěná z ní. Samozřejmě říkala, že ze začátku to bylo těžký, než si našla režim apod. Jinak mi doporučila kojící polštář pro dvojčata, abych si pořídila, tak začnu prohledávat.

mikii
31. srp 2010

Ahoj holky. Tak máme po včerejším velkém ult. A mám velké změny. První je že nakonec čekáme páreček. Takže manža je totálně naměko. Ale ta druhá je už horší. Začínám se otvírat. Dr. byl z toho totálně hotový. Takže mám nařízeno ležení a hromadu magnézia. Za 14 ko a pak se uvidí. Děti mají jen 500g takže musím vydržet aspon do 30tt. No snad to zvládneme. Holky měla jste to taky některá? docela se toho bojím ...

Jinak nakoupeno taky pomalu mám a hlavně vše růžové od kámošek po holkách. Je to hodně značkové, ale nekupteto když je jeden kus Nextu za 30kč.
Jinak jsem sehnala použité korbyčky, postýlky, kočár na balkon, fusaky. Akorát kočár budeme kupovat EW nový. Autosedačky máme maxi cosi od známích. Ještě asi budu potřebovat monitor dechu.

lenulinka21
31. srp 2010

Ahoj 🙂

mikii: já to měla taky tak nějak hromadu magnézka a FAKT jsem doma jen ležela a dělala
jen to nejnutnější a vyplatilo se čípek se o něco prodloužil ale pak ve 32tt jse mi něco
nezdálo-takový divný pocit tak jsem jela do porodky a tam si mě nechali pačjsem
se začala otvírat.Ležela jsem tam přesně 20dní a zase to bylo na nějakou dobu OK.
Nakonec jsem rodila ve 37tt plánovaným CŘ a kluci měli 3,12kg a 2,82kg 😀

atreides
31. srp 2010

@mikii gratulka k párečku 🙂 a s tím otvíráním to má jedna známá, ale ta už neměla skoro žádný čípek a šla od 24tt ležet do nemocnice a může jen na záchod 😒 tak budu držet palečky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru