Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
24. čer 2008

tak to je mi lito, takovehle problemy ... ☹ Ale to si zas pak clovek rekne, ze to alespon jde lecit, vid. Horsi by byla nejaka nelecitelna vada, ktera by te mela uz naporad nejak omezovat ... Ale je to asi na hlavu cekat jeste 2 mesice, kdyz nevis, co ti je, vid? Jako by nestacily problemy, co uz mas, vid 😢

fiallinka
24. čer 2008

z359: být tebou, tak neblbnu s pásem za zády, fakt jsem četla vícero doporučení v vždycky říkali pás hodně pod břicho, najdi si to na netu

rezi: no, s tou hlavou jsem to myslela obrazně, ale představ si náraz ve velké rychlosti, kdy se třeba lehce sesuneš dolů a pás se ti přes prso sešoupne až nahoru a přiškrtí tě - i když já nevím, co by se stalo, ale jsem si jistá, že jeden tě neudrží, hlavně ten vrchní ne.

issaga: to je fakt pech, doufám, že se to co nejrychleji upraví aspoň v rámci možností

skarbek: budeme mít dva malé zbojníky (i když to měl být Ondráš a Karolínka), no my jsme všechny jména vybírali z těch tradičních a vzhledem k tomu, že jsem z Valašska, tak žádný Jiří, ale Jura 🙂

jo, holky, kdy jste byly na tom ultrazvuku srdíčka?

skarbek
24. čer 2008

fial: ale v rodném listě bude asi Jiří,což... nebo ne 😨 můj tchán mi právě nedávno říkal,že kdyby se tak jmenovali naší kluci,tak bych si ho tím hrozně získala... tak jsem mu řekla,že nevybírám jména dle toho,abych si tím někoho získavala... no uznej 😒 jména jsou to hezká,ale prostě k těm tradičním nemám vzah,takže tak... a pro ty tvoje zbojníky se to fakt hodí mnohem víc než pro ty moje 😉 a na srdíčkách jsem byla zrovinka dneska

issaga: ty jo,jakoby nestačila štítná žláza,ještě srdcové problémy.... ☹ drž se holka a věř,že že to bude dobré!A hlavně pevné nervy na ty dva měsíce,tož to je děs,že tě nechají tak čekat! 😠 A musím tě pochválit za tvůj foto um,fakt paráda! 😉

murecka
24. čer 2008

ahojky holčiny,
issaga: to mě mrzí, že se to tak na tebe nahrnulo. To srdíčko určitě podchytí a bude to dobrý a štítná žláza je sice sviňa, ségra ju má taky, ale jakmile ti nasadí léky a ustálí se to, tak to, cos nabrala, zas můžeš zhubnout. Ty kila ti nemusí zůstat.
Holky, zítra jedeme na velkej utz, tak nám držte pěsti, jsme objednaní na 15.30, tak jestli to bude ok a podaří se fotečky, tak je sem ještě večer hodím. Už bych mohla mít rozum, ale zas mám strach, aby to všechno dobře dopadlo.

fiallinka
24. čer 2008

skarbek: no právě, Jiří v rodném listě, ale to se mi i líbí, ale Jirka se mi nelíbí - a navíc se tak jmenuje manžel a taky mu Jirko nikdy neřeknu, stejně má přezdívku, kterou používají úplně všichni 🙂.

muri: držíme pěsti, neboj, bude to dobré, ale já se taky každého důležitého vyšetření bojím, to asi všechny...

fiallinka
24. čer 2008

z359: ještě jsem chtěla říct, jak jsi psala o těch vysokých nákladech na mimča, tak já jsem se teda bála taky dost, a teď už mám skoro všechno a ať počítám, jak počítám, tak určitě nijak zvlášť nepřekročím s nákupama těch 26.000, které dostanem na porodném (naprostou většinu věcí mám z mimibazaru použitých ), a to počítám do toho i fusaky (ty jsme dostali i s dekama od tchýně k mým narozkám) a matračky, které ještě nemám, a autosedačky. Skoro mne to překvapilo, že se do toho prostě dá vlézt. Samozřejmě ještě nemám spoustu blbin - kosmetiky, plenek, a tak 🙂, určitě to ještě naskáče, ale základ mám.

rezinka
24. čer 2008

fial ja byla na tech srdickach ve 21 tt

murecko neboj, vsechno bude v poradku a jeste dostanete krasne fotecky 🙂 (teda pokud se vam lumpici taky zrovna nebudou schovavat 😅 ) Tak pak hod do albika!

ja hodila do alba dnesni fotku s pupkem a kompletky na mimca, ktere jsem jim vcera koupila za pochvalu pri kontrole od pani doktorky 😵

jinak zitra jedu rano do prahy a budu tam spat, tesim se na byvale kolegyne z prace (se kteryma jdu na obed) i na kamaradky, co zase po pul roce uvidim , ale trosku se bojim toho celodenniho courani a posedavani, myslim, ze budu rada, az budu ve Ct dop. zase doma 😅

fiallinka
24. čer 2008

rezi: to už je fakt pupoš, a jak jsi dala ty fotky vedle sebe, tak jde krásně vidět, jak roste 🙂, taky se musím zase vyblejsknout 🙂, a kolik máš přes břicho?

a ty se zítra šetři, v rámci možností ... jo, já se ptám na ty srdíčka proto, že mi MUDr. říkal, že je budou prohlížet ve Zlíně při tom velkém ultr., a neprohlíželi je vůbec, tak se musím na ten kardio teď ve čtvrtek vnutit - tak jen ať vím, že jsem nic neprošvihla.

rezinka
24. čer 2008

fial ja ty fotky davam zamerne k sobe, aby prave bylo videt, jak pupik roste 🙂 - vcera jsem se merila a mam pres nej 92 cm a 58,8 kg, takze jsem pribrala od zacatku tehu uz skoro 8kg. Na dvojcatka mi to neprijde moc, ale pupek mi prijde, ze mam obrovsky 😀

na ta srdicka posilam odkaz na jeden clanek, co jsem si tenkrat nasla ... http://www.sanatoriumhelios.cz/prenatalni-kardi... ale asi neporadim, kdy presne a proc se na to ma jit, ja byla ve 21tt a skarbek psala, ze byla dneska, no a je ve 24 tt, tak kdo se v tom ma pak vyznat 😅

skarbek no a co vubec utz, jake to bylo? mrnousci v poradku? a nemas novou fotecku ??

skarbek
24. čer 2008

rezi: včera v poradně poměřil ty parametry hlava-bříško-stehno vykalkuloval váhu,ještě prohlížel genitálie,tak u porodu žádne překvápko nebude neb jsou to kluci jako buci 😵 všechny rozměry odpovídají tomu týdnu,ve kterém jsem.Takže spokojenost.No kluci rostou jako blázen... mám s nich obrovskou radost! 😀 Váhu už jsem psala a jakou jsi měla teď ty v poradně,ať vím či už vás doháníme 😉 A ty srdíčka dneska taky v klidu,fajnový doki,dělal i ty průtoky,tak jsem poprvé slyšela ozvy a byl to total rachot 😀 strašně fajne,jsem úplně poblázněná a zamilovaná do těch kulíšků 😵 A fotky žádné nové zatím nemám,ale možná za 14 dnů,jdu totiž zas do poradny než odjede mudr na dovču,chce mě vidět.Akorát se mi zdálo,že by byl spokojenější,kdybych víc přibírala,za poslední 4 týdny 1,5kg,celkový váhový přírustek 5,5kg.Tak musím začít víc baštit 😀

rezinka
24. čer 2008

skarbek ja vubec netusim, kolik maji ted ty nasi mrnousci, vcera na kontrole to byla jen takova ta zakladni - "pohmatova" kontrola, takze nemam tuseni, kolik ted maji. ale mozna, kdyz se zeptame na tom 3D za tyden, tak to odhadnou, ale fakt netusim ... a kolik maji ted vasi kluci ?? jo prosim te a co jsou to ty "prutoky" ?? no a ze jsi do nich zamilovana, to se nedivim, to je myslim do tech svych kazda z nas 😵 😅 !! ja zas byla dneska uplne unesena sledovanim bricha, prislo mi, ze dneska se snad predhaneli, ktery vic a delsi dobu bude kopat, dokonce i ten "klidas" vlevo se dneska strasne rozradil, takze jsem nevedela, kam driv koukat, bricho jak lochnesku a to se vzdycky jen tak dojate usmivam, kdyz na to koukam, no je to nadhera 😅

skarbek
24. čer 2008

rezi: už to beru tak,že se všem pokaždé v poradně dělá uzv,ale samozřejmě vím,že to tak není 😅 u mě to tak sice chodí,vždy mi kluky ukáže,poměří,zváží,takže je vidím docela často a vím,jak jsou na tom.Včera měli 620g a 670g.Myslela jsem právě,že budeš vědět,ale tak uvidíme za týden,jestli ti řeknou.Na 3D mi je taky automaticky poměřil,ani jsem nemusela říkat,a to jsem byla u jiného,než chodím obvykle.A průtoky jsou,když sleduje průtok krve dané oblasti,takže dneska konkrétně aorta a plícnice,a to je právě i slyšet,jak to srdce pumpuje.Byl to sice jen vždy krátký okamžik,ale i tak nádherné je slyšet! 😀 Ale ty jsi na tom už byla,jak to proběhlo u tebe,dělali ti to vůbec?A kdy jdeš na cukrovku?

fiallinka
25. čer 2008

rezi, skarbek: mně ultr. nedělá pokaždé, no jak jsem psala, chodím do nemocnice a prostě jde vidět, že to nemá soukromé, i když on sám je supr, ale ani mi je právě minulý týden na tom velkém ultr. neodhadli váhově, prostě na to všichni kašlou 🙂

a váha mne strašně štve, za poslední měsíc a něco přibírám snad kilo za týden, už by se to mohlo zbrzdit, protože já i tak mám slušný základ 🙂

rezinka
25. čer 2008

no me ty prutoky kontrolovali na tom utz srdicek, ale bylo to bez zvuku ... srdicka ale slysim pri kazde kontrole u moji dr., sestricka mi vzdycky prilozi takovy pristroj a poslouchame pekne jedno po druhem 🙂 No vidis, na tu cukrovku jsem se chtela vcera zeptat a uplne jsem na to zapomnela 😒 , takze nevim, jestli na to pujdu, zeptam se ji priste, ale ono se na to asi taky nemuze kdykoli, co? jeste zkusim poverit kamaradku, ktera jde k dr. (mame tu samou) pristi tyden, at se mi popta ...

jo holky a uz po vas chteli zaznam o prohlidce od vaseho obvodniho lekare? po me zatim ne, jen zubare, to mam, ale o obvodakovi jsme se zatim nebavili ...

fialinko me vaha taky nekdy naskoci 1kg za tyden a nekdy zase treba jen 300g. je to ruzne, ale rekla bych, ze v prumeru je to tak 0,5 - 0,7 kg za tyden ...

fiallinka
25. čer 2008

rezi, mně doktor říkal, že si k obvoďákovi mám zajít, ale ještě jsem tam nebyla, stejně je to formalita 🙂, říkal to i on.

skarbek
25. čer 2008

Ahojte kuličky 😉

fial: to asi nedělá spoustu lékařů uzv při každé kontrole,ale ten můj říkal hned,že pro můj klid duše to tak dělat bude,za což jsem nesmírně vděčná,neumím si představit,že bych kluky viděla ještě ve větších intervalech,než teď... pro mě i 4 týdny jsou dlouhá doba natož déle! 😅 A s váhovým přírustkem toho moc nenaděláš,tak se tím netrap! 😉 i když určitě si teď říkáš,že mě se to mudruje,když sama nemám ani 6kg nahoře,viď 😀 ale já vás doženu,neboj se nic!...geny jsou sviňa a mám po kom dědit 😒

rezi: na diabetes jsem objednaná na 21/7 a říkala sestra,která mě obj.,že se to dělá mezi 24.-28.tt,takže ti to jistě neuteče,ale potřebuješ na to doporučeni gynekologa,tak za ním zaskoč,ať to vypíše neb asi do poradny jdeš asi až ve 28.tt,ne?A u obvoďáka jsem ještě nebyla,taky zatím jen zubař,bohužel častěji než bych chtěla,spravoval mi kaz ☹

Holky a je tu někdo,kdo je od začátku těhu na PN?

fiallinka
25. čer 2008

skarbek: já mám pocit, že kromě mne jsou na PN skoro všichni 😉 😀

murecka
25. čer 2008

Ahojky holky,

skarbek: já jsem od začátku těhu na PN.

cipisek007
25. čer 2008

Ahojky holky, můžu se k vám přidat? 🙂
Jsem ráda, že jsem našla tohle téma. 🙂
Nám bylo včera (na konci 9tt) oznámeno, že čekáme jednovaječná dvojčata. Do té doby nám tvrdili, že tam je jen jedno 🙂 Jsem z toho docela v šoku, ale už se z toho překvápka vzpamatovávám.
Holky, chtěla jsem se zeptat, jestli u jednovaječných dvojčat se rodí děti stejného pohlaví a nebo i párečky. Já osobně si myslím, že to bude jedno pohlaví, ale nikde nemůžu najít žádnou info jak to správně je. Tak mi třeba pomůžete 🙂

murecka
25. čer 2008

Ahoj cipisku,

moc gratuluju a vítám tě mezi náma 🙂. My taky čekáme jednovaječňáky, tak ti zrovna můžu odpovědět na otázku ohledně pohlaví - můžou být jen jednoho pohlaví, buď jen kluci nebo jen holky 😉. Tak držím palce, ať je všechno v pořádku 🙂.

jaanja
25. čer 2008

Ahoj holky, myslím, že na diabetes musí každá. Já do příští kontroly na začátku července musím zajít k obvoďačce, aby mi vypsala anamnézu, k zubaři prý naopak tolik spěchat nemusím. Jinak stále pracuju, ale já dělám 4 dny v týdnu z domova u počítače, takže se dá říct pohodová práce. Kvůli penízkům budu muset vydržet co nejdéle... jinak bych byla klidně na PN, je toho tolik co dělat, okukovat, shánět...

Cipísku, gratuluju k mimískům! 🙂 My se minulý týden dozvěděli, že čekáme (snad) dvojvaječný, tak je ještě naděje na kluka-holku 🙂 Jednovaječný si budou podobný jako vejce vejci.. 😎

Teď v červenci jdu v Praze na ten kurz do Klubu dvojčat, nejdete někdo náhodou taky?

z359
25. čer 2008

Ahojky
Rezi já vlastně o tom pořád přemýšlím, jestli ten pás jo, nebo ne, jsem na PN a tím jsme přišli asi o 6000,- což je dost znát, proto teď musím řešit penízky i když velice nerada, zvlášť když se jedná o zdraví. Vím, že ta cena je super, tak nech tu kamarádku se rozmyslet a pak mi dej vědět a já ti řeknu. Opravdu moc děkuju

cipisku taky tě tu vítám a gratuluji, hlavně ať jste zdraví

A holky, když už se bavíte o té PN, jak máte vycházky?

cipisek007
25. čer 2008

Děkuju za milý přivítání.
NO takže je to tak jak jsem si myslela. Páreček nebude. Tak se tedy modlím, ať to jsou holčičky 🙂
Já jsem na PN od minulýho týdne, kdy jsem začala zvracet (už je to dobrý) a když mi včera dr. řekla, že čekáme dvojčata, tak mi neschopenku už nechala. Mám na neschopence napsáno, že vycházky NEOMEZENĚ, sestřička i dr. říkaly, že stejně těhule kontrolovat nechodí. Minulý týden jsem dokonce 3 noci spala mimo bydliště a nic se nestalo 😉

z359
25. čer 2008

tak když máš neomezený vycházky tak to máš v pohodě, já bych je chtěla taky, ale můj doktor mi řekl, že už to není možný, že to socka zakázala, ale že je přesto někteří doktoři dávají, ale prý se tím vystavují riziku, že když na to přijde revizní doktor, tak mi prý tu nemocenskou zaplatí on, tak nevím, ale prý je hodně dávají v nemocnicích

jinak dneska jsem byla na utz a miminka už mají 9 cm a jsou v pořádku, mají všechny ruce a nohy a hlavičky, dokonce na nás i mávali 🙂 , fotku dám do alba později, přítel se s ní šel pochlubit známým, on je strašně pyšný na to, že jsme splodili dvojčátka a pan doktor ho v tom podporuje, jezdí totiž na utz se mnou, je to krásnej pocit

Mě sestřička říkala, že mám k obvoďákovi už v 12tt, ale neříkala, kdy přesně tam mám jít, tak tam zatím nespěchám, a k zubaři se prý má jít 2x za těhotenství, já už tam jednou byla a v říjnu jdu podruhé

cipisek007
25. čer 2008

JO a aby jste o mě taky něco věděly 🙂

My se s přítelem snažili o mimi asi 1 a 3/4 roku. Letos v lednu jsme začali docházet do CARu, všechna vyšetření dopadly v pořádku, tak nám doporučili IUI. V dubnu proběhlo první a v květnu druhý, který bylo úspěšný. V CARu jsem byla 2x po potrvzení těhu na UTZ a doktor mě tam několikrát ujišťoval, že po IUI nebývají dvojčata, že ta šance je mizivá. Takže jsme spokojení odcházeli domů s tím, že do 14ti dnů se mám objevit u svojí gyndařky. Výsledek vyšetření u mojí gyndařky už znáte 😀

cipisek007
25. čer 2008

Vidíš, tak to jsem zase netušila. Bůh ví, kde je pravda.
Já si chtěla k obvodďačce zajít až na podzim, takže koukám, že jí budu muset v srpnu absolvovat. U zubařky jsem byla na úplném začátku těhu, kdy jsem to ještě neměla potvrzený, ale už to bylo jistý a tak si tam dojdu taky tak nějak v říjnu 🙂

cipisek007
25. čer 2008

Z, tak to jsou už krásně veliký miminka! Ty bláho, nedovedu si představit, že by moji mrňouskové, který teď mají 18 a 19 mm by měli mít už 9cm 🙂

z359
25. čer 2008

Já jsem tam taky byla a ještě jsem neměla těhu průkazku, tak tam budu muset skočit pro potvrzení, ale hlavně netuším, co budu dělat u obvoďáka, já byla na preventivce na začátku roku 😒 , ale taky tam přes prázdniny zajdu

z359
25. čer 2008

v 10tt měli jen 2,2cm a teď jsem v 13tt a mají už 9cm, teď už to půjde rychle, taky jsem si to nedokázala představit

z359
25. čer 2008

ale mrzí mě, že to na mě bude vidět až za dlouho, jsem silnější postavy a tak si na těhotenský bříško ještě počkám ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru