Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

cipisek007
25. čer 2008

Z359, oni by ti měli udělat EKG a nějaký komplet vyš. Nevím přesně co.
Tak to my měli na konci 9tt 18 a 19mm, budeme asi mrňouskové 🙂 Oni ani nemají po kom být veliký.
Tak to máme stejný problém. Mám nadváhu a tak to na mě jen tak vidět nebude, ale tipuju, že do konce prázdnin by už to mělo být drobet znát. Ale víš co je dobrý? Že se nám baculkám na chvíli zpevní břicho 😀

cipisek007
25. čer 2008

Tak já jdu na vzduch. Všem krásný zbytek horkého dne! A šetřte se, maminy 😵

z359
25. čer 2008

Tak to já jsem sama z dvojčat a mamka nás týden přenášela, já měla 3100g a 50cm a brácha 2450g a 48cm, což si myslím, že na dvojčata ujde, ale podle utz moji mrňouskové odpovídají průměrům

fotku z utz už mám v albu

fiallinka
25. čer 2008

cipisku, ahoj, vítám tě tady a gratuluju 🙂, a jak už někdo říkal, budou to buď kluci nebo holky, no já čekám dvojvaječné (po ivf) a taky jsem se modlila za dvě holčičky a vida, budou to kluci, no už to nezměním 😀, a neboj, ten šok trvá jen docela krátce, pak už budeš ráda, že jsou dvě...

a s tím iui a dvojčátkama jednovaječnýma je to spíš náhoda, ono sice tělo bylo trošku víc nastimulované, ale vychází to prý podobně jako v přírodě - jednovaječné jsou prostě "náhoda", nejsou ani dědičné... u dvojvaječných je to při ivf dáno vložením více embryí a při iui případně uvolněním více vajíček, taky dědičně nebo vyšším věkem ženy, kdy při ovulaci taky dochází někdy k uvolnění více vajíček, ael tohle je fakt spíš "osud".

fiallinka
25. čer 2008

z359: já jsem taky silnější, a bříško už od toho 14. týdne vidět bylo, já jsem to teda poznala na oblečení o dost dřív, ono ale je otázka, jak je postava tvarovaná, u mně vedou hlavně silné nohy 🙂

murecka
25. čer 2008

Ahojky kočenky,
tak máme za sebou velkej utz, bylo to moc fajn, jen nemáme žádnou fotečku, protože holky tam byly zamotany jedna přes druhou 🙂. Všechno nám zkontrolovali a vypadá to, že všechno podstatné a důležité opravdu máme. Museli jsme jít na dvakrát, protože se nám jedna holčička nechtěla ukázat z profilu, ale bylo to zbytečný, prostě se schovávala za tou druhou, tak paní doktorka doslova čarovala,aby ji nějak zkontrolovala. Taky mi mrkla na čípek a jestli se náhodou neotvírám a to bylo taky v pořádku. Jen jsem se zapomněla zeptat, kolik váží a měří, doktorka mi jen řekla, že velikostí odpovídají 21+1 a 21+3, což by odpovídalo (dneska jsem od PM 21+2) a že vypadají moc dobře. Byli se mnou i můj přítel a syn a bylo to moooc bezva. Pak jsme se ještě stavovali za nákupem a dom jsme dorazili kolem 19.00 a jsem úplně grogy. Takže jdu hajat. Dobrou noc všem maminkám a mimískům.

skarbek
25. čer 2008

cipisek: vítej mezi námi+gratulace k jednovaječnákům 😉 jak píše fial,brzy si zvykneš a příjde ti to naprosto přirozené a představa,že by tomu bylo jinak,divná!Přeju pohodové a bezproblémové těhulkování!

muri: to jsem se tě chtěla zeptat,když jsi od začátku na PN... neposlal ti zaměstnavatel hlášení o ukončení podpůrčí doby? Pak se chodí na sociálku žádat o prodloužení vyplácení nemocenského,než nastoupíš na MD.Z mých kámošek,které jsou na MD,buď žádná nebyla na PN celé těhu či byla,ale už před témeř 3-mi lety.Takže nevím či je to nějaká novota od letoška nebo co? 😕

skarbek
25. čer 2008

muri: jo a supr,že kontrola v pohodě,hned si člověk oddychne,že... 😎

No jinak do dopoledního horkého lelkování mi přišla sousedka oznámit,že nám vykradli sklep.☹ takže nálada nic moc 😢,lítání po policajtech,sepisování protokolů... jakoby těch starosti kolem nového bytu bylo málo.Deset let se nám tady nic neztratí a měsíc před stěhováním mi ukradou 3 roky staré kolo za téměř 20 litrů!No nejeblo by vás!!!! 😠 vím,že se dějou horší věci,nechci ani vzpomínat,co jsme se tu všechno dočetly,ale i tak mě to hrozně štve!Doufám,že zítra bude líp....

issaga
25. čer 2008

hezky vecer holky,
teda u nas stoji za to, je tu pekna bourka, porad nam vypadava internet, cekam kdy vypne i elektrika, protoze pekne blika 😒

cipisku vitej, taky mam jednovajecna ditka (holky) 🙂

holky, jak tu byla rec o cukrovce - tak na tom vetsim testu, kdy se pije nejaky ten roztok a pak odepira po nejake dobe nekolikrat krev, na tom ja jsem vubec nebyla, ja jsem nesla jen moc na kontrolu cukru (tim chci rict, ze neplati, ze na to jdou vsichni)

a k veku - taky se radim mezi ty zacinajici trojkou 😝

kontrola u obvodaka je dulezita taky proto, ze vas posle na EKG (aspon tak mi to bylo receno) - a EKG by nemelo byt starsi nez mesic pred porodem, kvuli tomu aby vedeli co a jak, kdyby vas museli u porodu treba neplanovane uspavat

marrha
26. čer 2008

Ahoj holky,
vítám névé těhulky....tu se to krásně rozrůstá...
gratuluju k úspěšným kontrolám 😵 😵
Issaga tady byla taky buřina a vypadával proud..

já jen k té cukrovce....mně mudr řekla,že od určtého věku(nevím přesně od kolika,že je to povinné)...,ale spíše záleží na doktorovi,protože kolem mně to bylo jak kdo...některé těhule šly,některé ne 😀 já bohužel jo 😝

a s tím EKG mně řekli,že je jedno kdy půjdu....že kdbych měla císař,že mi stejně veškeré předoperační udělají až před ním 😀 😀 takže já šla někde kolem 15tt ať pak nevysedávám po doktorech s tím pupkem 😝
je to asi hodně inviduální a každý doktor opět říká něco jiného 😀

dneska jdeme na 10 měsíční prohlídk.to snad ani není možné,že to tak letí...nezdá se Ti Issa?vždyť teď jsem rodila a za dva měsíce nám bude rok 😝 😝

murecka
26. čer 2008

Ahojky všem,
skarbek: jsem na nechopence 4.měsíc, ale od zaměstnavatele mi nic takovýho nedošlo. Přišlo mi ovšem hned po měsíci a půl, co jsem byla doma z Okresní správy sociálního zabezpečení, že se mám dostavit kvůli své dlouhodobé pracovní neschopnosti. Tak jsem tam volala a ta posudková doktorka chtěla jen vědět, proč jsem na PN, jaký mám potíže a termín porodu. Ale z práce po mně nic nechtěli. Pokusím se najít ten dopis ze sociálky.

chiwule
autor
26. čer 2008

ahoj holky, tak jen nakukuju jak se máte moje dvojmamy 😉 😀
my byly včera na pravidelné kontrole, v podstatě nic nového - rosteme, prospíváme, malá se zas mrskala jak rybka. Fotečky z UTZ vyšly divně, jak od vetřelce, vůbec se zas nechtěla ukázat a taky už se na monitor nevejde... a objednali mě za 14dní na glukozový test, jsem se tomu blivajzu chtěla vyhnout, ale sestřička nezapoměla 😠 doufám, že jim tam hodím tyčku a budu to muset opakovat 😝 😀

jo a chtěla jsem se vás zeptat: nevíte něco o tom 3D ultrazvuku? původně jsem o něm neuvažovala, ale když už ten normální nestojí za nic... kde se na to dá objednat a musí být doporučení od gyn? a v jakém týdnu nejlépe?

rezinka
26. čer 2008

ahoj holky, tak se hlasim po vcerejsim celodennim vyletu a prespani v praze. bylo to narocne, na druhou stranu hrozne fajn po pul roce videt skoro vsechny byvale kolegy z prace a vecer pak partu kamaradek.

cipisku vitame te mezi nami 🙂

murecko bezva, ze vam dopadl dobre utz !! jen skoda tech fotek, ale co se da delat. mimca maji holt uz svou hlavu 😅

chiw bud rada, ze te na tu glukozu poslali, zrovna to tu resime, ja bych zase naopak chtela (pro klid duse), ale pri pondelni kontrole se o tom doktorka ani nezminila. proto zjistuju tady u vas, jak to ktera ma ...
a k tomu 3D - vetsinou jsem cetla, ze se dela tak do 26-27tt (ale muzes samozrejme mnohem driv, ale vzhledem k tomu, ze jsi ve 23tt, uz to nemusis zpetne resit), ja na nej pujdu ted v pondeli a to budu ve 25tt. doporuceni od gyn. mit nemusis, to je vysetreni vylozene na prani rodicu (zadne zdravotni duvody), taky si to platis, takze staci zavolat nekam, kde to ve vasem okoli delaji a objednat se. jen ty objednaci lhuty byvaji nekdy docela dlouhe, ja se objednavala mesic dopredu ... ale i to zalezi samozrejme na lokalite a doktorovi ... tak jestli vis, kam bys sla, nevahej a brnkni tam!

rezinka
26. čer 2008

skarbek s tou kradezi je to teda pekne na pendrek, by me jeblo 😠 😠 Je jasny, ze jsou mnohem dulezitejsi veci, ale to nemeni nic na tom, ze i tohle cloveka pekne zamrzi (hodne jemne receno), chjo 😖

holky, nevite, do kdy (a kde) se musi nahlasit, na jak dlouhou dobu budete chtit rozpocitat materskou? jestli na 2,3 nebo 4 roky ... ??

marrha
26. čer 2008

Rezinko..pokud budeš brát mateřskou z práce,tak stačí až Ti bude končit mateřská,než přejdeš na rodičák..a pokud budeš brát rodičák hned po porodu,musíš se rozmyslet do porodu...
aspoň myslím,že to tak je...
a nahlásit to musíš na Správě sociálního zabezpečení podle bydliště.. 🙂

to je dobře,že sis výlet užila 😵

issaga
26. čer 2008

hezke poledne 🙂

marrho mas pravdu, je to uplne silene, pred nedavnem jsme si je prinesli z porodnice a ted uz se nam motaji pod nohama 😀 ja uz jsem dnes prave smontovala ohradku, abych ji mohla obcas pouzit jako nouzovy "zadrzny" system 😀

rezinko ty mluvis o rodicaku, ne? to nahlasis az po skonceni materske na socialku a zaroven das zadost zamestnavateli na poskytnuti rodicovske dovolene (tedy aspon u nas se i tato formalita dodrzuje)

issaga
26. čer 2008

marrho jsi rychlejsi 😉

marrha
26. čer 2008

Issaga a jak se holkám líbí v ohrádce?u nás je David v pohodě,ale Krista tam ječí jak siréna 😝 😀

issaga
26. čer 2008

marrho zatim v pohode, dnes to pro ne je novinka, tak probiha prozkoumavani 🙂 postupne to bude asi horsi, ale jak jsem psala, bude to jen na chvile opravdove nouze 😉 jinak mi vydrzi jeste i v tech sedatkach, uz jsme fakt mnohokrat zkusili, ze at delaji co delaji, ty co my mame (od fisher price) jsou naprost neprevratitelne - i kdyz z nich visi hlavou dolu 😀
jak jste dopadli na desetimesicni prohlidce? my mame dnes presne 9. mes 🙂

marrha
26. čer 2008

Issaga..tak to všechno nejlepší k 9.měsícům 😵

já tu ohrádku používám taky tak..možná proto tam nejsou zvyklí...jen když třeba potřebuju vytřít,nebo zvoní pošta apod...jenom jako záchytný bod..protože u nich neudělám nic...

od nás s diskuze s emalá převrátila mamči i v tomhle lehátku 😉

já používám lehačky jen,když dávám mlíko....nevím v čem jiném bych je najednou nakrmila,aby se mi nerozutekli 😀 😀 jinak je mají jako prolízačky 😀 😀
a dopadli jsme dobře..doktorka je z nich nadšená....ptala se jestli už sedí(máme tam novou doktorku),tak jí hned ukázali jak chodí kolem nábytku..tak byla překvapená 😀 a váží Krista 10,60kg a David 9,60kg 🙂 jsou to macíci.. 🙂

issaga
26. čer 2008

marrho no tak teda doufam, ze nasim holkam se to prevratit nepodari... 😒

taky ty sedatka pouzivam na mliko, je to super pohodlne - nekdy i na jidlo, kdyz se holkam nechce poradne sedet a predklani se mi u toho - tak je zpacifikuju do pololehu a basti se 😀
pripadne pokud jsem na uspavani vecer sama a je nejaka krize, tak jsou dobre na "uhoupani" 😅

nase holky krasne sedi, ale zatim se samy neposadi, jen kdyz je posadim ja... a na vahu v 10. mes. jsem moc zvedava, ty nase nedonosenatka vsechno zda se pekne dohnaly, protoze na 8. mes. prohlidce mely 8,80kg a 7,19kg - zvlast barunka, to je silak - ale nemam pocit, ze by byla tlusta, jen je takova pevna, statna - ma byt po kom, my nejsme zadni drobecci 😎
jee, to je zajimavy u vas, ze holcicka vic vazi, co? je to tak uz od porodu?

issaga
26. čer 2008

jo a dekujem za prani 🙂

marrha
26. čer 2008

Issa..no tak to mají holky,ale super váhy 😵 😵

neboj...to by musely být holky divočáci,aby to převrátily....a to u nás Krista je..davídek je klidnější....

už při narození měla Krista o půl kila víc..a drželi si to celou dobu až do teď....vždycky přeně půl kila 😀
nevím,jestli to udělala jedna flaška mlíka navíc..Davídek už nejí v noci,ale Krista jo..takže má flašku navíc..jiank jí všechno úplně stejně...

a jak holky papkají....kojíš ještě? 🙂

a my taky nejsme drobečci...takže určo ani naše děti nebudou 😀 😀 mají to v genech...

marrha
26. čer 2008

Te´d mně vlastně napadá...že Ty by jsi patřila i knám do diskuze Září 2007 😀 😀
to už by jsme tam byly tři s dvojčátky 😀 😀

a stím sezením si nedělej hlavu..každé mimčo má své tempo..a žádné není tabulkové...a věř,že Ti závidím,že máš holky takhle klidné....co já bych za to dala 😝

issaga
26. čer 2008

marrho tak to je zajimave, ze holcicka si drzi naskok .-) a myslim, ze to ta jedna flaska delat muze...
u nas byly holky u porodu opacne, ale tim ze ma kacenka vic nemocne to srdicko, tak ji barunka dohnala a ted i drsne predehnala 😀
holky stejne neji, kacka je nejedlik co se tyka prikrmu, obcas ma lepsi dny, kdy je to v pohode, ale vetsinou je to s ni boj, jen mliko pije jak o zavod, to ma rada (s jinyma tekutinama taky zadna slava )... a barunka basti i pije krasne a vsechno
kojila jsem do sedmi mesicu, ted uz ne
jeee, to je pekny, to mi nikdy nedoslo, ze vlastne mame prcky narozene jen mesic od sebe... mne rikali, ze se pocita psychomotoricky vyvoj jakoby od puvodne vypocteneho terminu porodu, takze je berou jako o mesic mladsi - timpadem jsou naprosto v pohode, umi vsechno co maji (i kdyz kdyby neumely, tak me to trapit taky nebude 🙂 ) ...ony jsou docela zive, ani se netesim, az zacnou chodit - uz ted je honim po celem byte 😀
jinak u vas v diskuzi teda pozdravuj, ja bych tam nestihala chodit a cist, ale je to pekny, stejne stary dvojcatka vlastne zadne nezname

marrha
26. čer 2008

Issa...tak to jsi je kojila dlouho 😕 😕to je super 🙂 si to vůbec nedokážu představit 😝

holky jsou šikulky..všechno krásně dohnaly 😉

ale s tím jídlem Ti teda nezávidím..nedokážu si představit,že by jedl každý jinak..to musí být piplačka....
ale u nás je taky Krista víc mlíková...Davidovi to už moc nejede 😝 ,ale co se týče příkrmů..musím zaklepat,že oba jí krásně všechno...krom teda kaší...ty nejedou moc ani jednomu....
vždycky koupím bedýnku...udělám a pak stejně vyhazuju..... 😀 už jsme se zařekla,že už ne 😀 že už to nebudu zkoušet 😀

Ty jsi měla asi termín v říjnu,že?já 1.9....ale naštěstí mi je 29.8 vyvolávali..já bych je přenášela... 😝

z359
26. čer 2008

Ahojky
jak už jsem několikrát psala, já jsem taky z dvojčat a taky jsem byla až do puberty asi o 10cm vyšší než brácha a byla jsem baculatá a on hubený, ale teď už mě dávno přerostl a znám ještě jedny dvojčata kde je holka větší než kluk, tak to není tak neobvyklí, holt záleží na tom, kdo je dvojče A a kdo B

a k tématu vyšetření cukrovky, kamarádka, která je zdrav.sestra mi doporučila, že se nemá dvo dny před tímto vyš. jíst nic sladkého, aby to nevyšlo falešně pozitivně, jinak vy co tam nepůjdete, tak bych se nebála, cukr jde zjistit i z moči a tu nosíte na každou kontrolu, ne?

fial, to jsem netušila, že i na nás silnějších to může být vidět už tak brzo, i když, čemu se divím, vždyť jsou dvě a už teď mají 9cm, tak jak by se tam mohli vejít, to jsi mě potěšila

marrha
26. čer 2008

z359..já jsem hodně baculatá 😀 a bříško šlo vidět teda hodně....a brzo....v 6 měsíci jsme vypadala jak před porodem 😀 a dotazy typu,kdy to bude už brzo,co?mně přiváděly k šílenství 😀 😀

no to s tím sladkým mi říkala i sestřička v poradně..ale já s e stejně neudržela a zapomněla na to a pak jsme měla strach,že mi to nevyjde..ale vyšlo 😀 😀

z359
26. čer 2008

Tak já se toho bojím i z důvodu, že můj tatínek měl cukrovku, tak se bojím, abych k ní nebyla náchylnější teď v těhotenství
To se teda asi taky zblázním, jestli se mě budou takhle ptát, ale naštěstí u nás hodně lidí ví, že čekáme dvojčátka, tak snad to bude v pohodě

marrha
26. čer 2008

já spíš myslela,když jsme šla do obchodu apod.. 😀

a je fakt,že přd porodem na mně hleděl snad úplně každý....dneska když s edívám na fotky se ani nedivím....no,ale museli se tam nějak vlézt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru