Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
17. říj 2012

@adriene u nás ze začátku spotřeba cca 15 plínek na 24h pro oba 😎

jarkalada
17. říj 2012

minimálně, když prospali celou noc. Pokud se vzbudili v noci, ještě jsem znovu přebalila do čisté

adriene
17. říj 2012

@jarkalada Ta 15 jde... to ja cekala tak 10 na jednoho denne... ale je pravda, ze mimi to maji ruzne... 😀 Prospat celou noc? Juuuu... 🙂
A velikosti plenek? Jak dlouho tak pocitat, ze budou mit plenky 2-5 kg?

maruja
17. říj 2012

@adriene ahoj tak u nás první 3 m

maruja
17. říj 2012

@adriene já kombinuju látkovky s jednorázovkama 😉

adriene
17. říj 2012

@maruja Diky... tak to tech baliku muzu nakoupit i vic... hmm 🙂
Latkovky s jednorazovymi? No proc ne 🙂 Jen u nas to asi nepujde... nemame kanalizaci, to by ten septik byl furt plny 😎

froka
17. říj 2012

@venuss
@evikj33 Moc děkuju holky. Jak budu vědět, tak pisnu. 🙂

jarkalada
17. říj 2012

@adriene noc prospí /i jááá, konečně 😀 / od 3.měsíce. No to záleží,jak budete velcí, to dopředu vědět nemůžeš. Ale 3 balíkama 2-5 asi nic nezkazíš 🙂 Pak příp. dokoupíš

sariky
17. říj 2012

@adriene ja taky nelatkuju, jedu v normalnim konzumu 😝 a s tou velikosti je to docela osemetny. my jsme nakoupili dopredu velikost tusim 2-5 kg, ale dvojcata, i kdyz mela pres 2 kg, v tech plinach uplne plandali. nejvic se nam osvedcili pampers early born (nebo jak se to jmenovalo). do zasoby jsme nic nekupovali, protoze kazdy dite je jiny a nektery decka maji treba na urcity pliny alergie a tak. ted kupujeme dle ceny, nejvic nam vyhovuji tesco gaga pliny, nekdy mame i tesco pliny (ty zeleny), pampersky sleep and play jsou priserny, ale taky obcas pouzivame..... no musis si pak sama najit, co ti bude nejvic vyhovovat. a k te spotrebe - ze zacatku to bylo cca 10 plinek denne pro jedno dvojce, takze ta spotreba byla fakt priserna. i kdyz ted to neni o moc lepsi :-/

adriene
17. říj 2012

@sariky No pojede to ve velkem, to mi je jasne 😉 Ono je tezke to odhadnout, to vim 😖 Jen jsem si rikala, ze neco nakoupim, aby to pak nebyl takovy financni sok 😀 kdyz budou mit sem tam ted nekde neco v akci, urco se to vyplati. S tou alergii chapu, no uvidime... procitala jsem i ruzne diskuze, z nich vim, ze ty sleepen play jsou strasne... tak ty kupovat nebudu urcite 🙂

sariky
17. říj 2012

@adriene nevim, jak jste pripraveni vy, ale ze zacatku to stejne byl sok, protoze jsme rychle potrebovali dokoupit spoustu veci (nektery veci jsme neodhadli, s necim jsme vubec nepocitali.... proste zivot 😉 a kdyz se nad tim tak zamyslim, tak sok je to porad. sotva se "vyresi" jedna zalezitost, objevi se nova a furt dokola. zrovna dneska jsme konecne objednali jidelni zidlicky. no proste furt neco a penize jen leti 😠

adriene
17. říj 2012

@sariky Tak pro me byl uz vubec sok, ze cekame dvojcata... clovek byl pripraven na cokoliv, ale na toto fakt ne 😅 A se zarizovanim... jde to postupne. Od kamaradky jsem dosala komplet obleceni na 1 dite a ted dokupuji ruzne dalsi obleceni dvojmo, hlavne v bazarku pro dvojcata. Zatim jsem z obleceni nekoupila nic noveho... prijde mi to zbytecne. Leda tak soupravicky do porodnice asi nove koupim 🙂
Jenze s tim oblecenim je to v pocatecnich cislech tezke... kdo vi, kdy se narodi? A tak mam oblecky vel. 50, ale jen par... tak nevim no 😒
A pak jsou to veci na prebalovani, myti, spani, autosedacky, postylky, neco do postylky 😀
A penize leti... 😒

evikj33
17. říj 2012

@adriene Tak já už mám cca 3balíky Pemprsek je to žlutej obal jsou to vel 2(3-6kg) a pak Huggisky 1balík nuborn(2-5kg) a pak ty slep end plej(jsme dostali) ale jen 2balíky malejch vel.2 a 1x velikost 3.Tak to nějak spotřebujem-mám i látkovky vše v jednom a čtvercovky+svrchnáčky,tak to pak nějak prostřídáme. @sariky Mohla bys načrtnout sezna co jste hned nazačátku potřebovali stačí jen odoka-bodynka,overalky,dupky atd..Něco už mám,ale už si od malého moc nepamatuju co a jak a taky bez čeho jste se neobešli a co jste moc neužili? 😕 Budu moc ráda,pokud vás to nebude obtěžovat Mám ještě sadu lahví Avent 2velké a 2malé-bude stačit v začátku(chtěla bych kojit pokud to zvládnem)a měli jste doma i nějaké mlíčko pro jistotu?

adriene
17. říj 2012

@evikj33 Bezva napad, ten seznam bych take brala 😀
Bile latkove pleny nakoupim urco, na utirani 😀 a pak uvidime, jak na tom budou kyclicky 😉
Avent lahvicek mam stejne jak ty, kdyby nahodou a koupila jsem sterilizator do MT...
Ja koupila par balicku pampers premium senzitive 2-5 kg, ty maji prave u rossmann ted v akci, jedna vyjde na 3,2 kc, coz mi prislo v poho. Kdyby byl tak clovek vedma a vedel, jak velke se ty nase deti narodi 🙂

sariky
17. říj 2012

@adriene
@evikj33 ja to znam. clovek by potreboval tiskarnu na penize....
ty huggiesky newborn jsme taky meli a byly nam velky. jak rikam, nam sedeli snad jen ty pampersky early born (pro predcasne narozeny deti). a obleceni nam bylo velky uplne vsechno. i ta 50tka. ale me to bylo jedno, hlavne ze jsem je mela do ceho obliknout a nemuseli byt v eraru. to se strasne tezko odhaduje ty velikosti. s tim mam problem doted - na obleceni pisi velikost 6-9 mesicu a nam je to kolikrat maly uz ted (a to je nam 5 mesicu a rozhodne nejsme zadni obri).
nevim, kdy se maji vase dvojcata narodit, takze s tim shanenim obleceni se to bude hodne odvijet od rocniho obdobi. moje deti se narodili na zacatku kvetna a ze zacatku nesmely ani ven, takze jsem nepotrebovala zadny extra teply obleceni, vse vyresila deka. taky jsem ze zacatku mela problem s oblikanim, protoze jsem s nima neumela zachazet, tak jsem jim oblikala to, co mi slo rychle navliknout. nejvic jsem davala pyzamka (overalky s dlouhym rukavem a zabudovanyma ponozkama) a pak klasicky bodycka s dlouhym nebo kratkym rukavem a bud nejaky teplacky nebo gatecky a ponozky nebo pak byly hrozny vedra, tak byli treba jen v plince. a ze zacatku jsem je mela skoro furt v rychlozavinovacce. no a co nas zaskocilo? mela jsem problemy s kojenim, takze jsem pak na rychlo kupovala odsavacku a nakonec jsem stejne nemela mliko, takze mali jsou od narozeni na nutrilonu. a to byl velkej fin. sok, protoze nas to stoji cca 5 tis mesicne (jen ten nutrilon, to k tomu nepocitam pliny a dalsi veci). nutrilon jsme koupili az pri odchodu z porodnice, protoze jsme vubec nepocitali s tim, ze bych nekojila. takze jsme k tomu dokoupili lahvicky, kt. jsme taky dopredu nemeli nakoupeny a to byly dalsi vydaje, protoze mali nechteli pit ze vsech lahvicek, ale jen z chicco lahvicek s kaucukovyma savickama. no ty zacatky byly fakt strasny...
jinak obleceni jsem novy nekupovala skoro zadny, vse z druhe ruky. novy jsem koupila jen rychlozavinovacky, matrace, perinky, povleceni a tady ty zalezitosti. ze zacatku jsme nemeli ani zadny hracky, protoze mali to stejne nevnimali, to jsme poridili az postupne.
jo a k tomu mnozstvi obleceni - to se tezko odhaduje. moje decka byly (a porad jsou) hodne ublinkani, takze je prevlikam tak 4x, 5x denne. a to je spotreba jak blazen. navic z vlastni zkusenosti - kolem nozicek nam protikaji uplne vsechny plinky (i pampersky active baby), takze po kazdym kakani taky davam cisty obleceni. a kolikrat to vytece az do ohradky, takze peru i osusku , na kt. lezi. noooo ted me nic vic nenapada.
mozna ke kosmetice - to bych toho moc nekupovala. do ted koupu jen ve vode nebo max v olejicku a zadek umyvam v umyvadle obyc detskym mydlem a zijem. zadny dalsi kremy nepouzivame. na zadek bepanthen, aviril detsky krem nebo obyc aviril zasyp. ale to si vyzkousejte, co vam bude vyhovovat a jetli na neco nebudete alergicti...
vic me ted nenapada

adriene
17. říj 2012

@sariky Diky za super tip 😉
K te kosmetice... tam jsem koupila jen 1 detskou emulzi, sudocrem a bepanten na zadek a detsky olejicek... vic toho kupovat zatim neplanuji... snad to bude stacit.
No... tez doufam, ze budu kojit... ty vydaje za nutrilon... to je des! :( ale clovek nikdy nevi... rikala jsem si, ze dopredu kupovat odsavacku nebudu... ze kdyztak pak dle potreby...
Jinak jak jsi to popsala.... zacinam se bat 😅

sariky
17. říj 2012

@adriene zbytecne toho dopredu moc nekupuj. navic dneska neni problem kdykoli zajet do obchodu a dokoupit, co ti chybi. a neboj, zvladla jsem to ja, zvladnes to taky 😉

zvalentova
17. říj 2012

@adriene
@evikj33 to je ta různorodost, oproti Sariky je mým klokanům všechno velké. Od léta stále nosí vel. 68 a min. měsíc ještě budou 😀
Cca do třetího měsíce jsem i kvůli rychlosti dávala jen overaly a na cesty ven body + tepláky. Navlíkat pidi děti do ještě menších oblečků jsem nestíhala. Zvlášť když je všechno tlačilo, takže žádné džíny, lacláče apod.
Oblečení určitě dostatek, ze začátku jsme asi všechny převlékaly Xkrát denně. I dneska když jsou relativně v pohodě je pár nehod, blitíčko apod. a převlékám.
Děti mají sklony k atopickému ekzému, takže čistá voda, max. modrá indulona.

Za mě nejhorší zážitek - kojení v porodnici. Spousta keců jsou jak dvojčata naučení a ono prdlajs. Chovali se ke mě jako k mono matce, jejich dětská doktorka mi při prvním seznámení po porodu sdělila že stejně nebudu mít dost mlíka, tak rovnou dostali Nutrilon. Hodně ztratili na váze, odmítali tahat, byla jsem tam 10 dní a z toho 9 probrečela a nikdo mi nepomohl se s tím vyrovnat.
Pak jsem tam narazila na jinou dětskou co byla na záskok, nakonec se vyprdla na všechny jejich rady a zkušenosti, udělala si svůj vlastní "rozvrh", a hnedka druhý den balila klokany domů.

Pleny jsem dopředu koupila dva balíky Huggies new born 1 a víc nic. Stejně protékaly a neseděly. Teď jedu v látkových a Pampers.

adriene
17. říj 2012

@zvalentova Alespon se nestresujes, co jim hned ted navlect 😀

sariky
17. říj 2012

@zvalentova ja mam taky hruzostrasny zazitky z porodnice ohledne kojeni (a ten zbytek stal taky za to). ale jsme superzeny a vsechno zvladneme 😉 😝

evikj33
17. říj 2012

@sariky @zvalentova Tak pokud jde o kojo,stím mám zkušenost jen od malého,naštěstí dobrou v porodce byly super dětské sestry,moc pomohly a poradily.Nestresovaly a nehnaly do UM.Odsávačku už mám ve skříni(medelu el.)od sestřenky.S kosmet.mám jen Bepanten,Rybilku,niveu tuhé mýdlo dětské a olejíček.a špulky do uší 😀 Jinak co se týka oblečka mám nějakou 50 asi 8xbody a 8x overal pro každého +nějaké dupky.zavinky 2nové a 2starší a Kombošky,4rukavičky +čepice, protože mám termín 2.2.2013 ale asi je jasné že pokud odoláme do ledna budem rádi 😅 Jinak mám asi 70čtvercovek,20plen POP-IN a 4svrchnáčky a chtěla bych to pak prokládat s jednorázovkama(jak se trochu zajedem)Většinu oblečení taky nemáme nové-jen pár svátečních kousku k dr. a tak.Přecejen za to nové jsou to nehorázné palky.

stanpetr
18. říj 2012

holky ja teda nastesti kojeni v porodce dobry...asi to bude i tim, ze se holky dobre chytly, tak se na me chodili divat jako na "exota" pri tandem kojeni 🙂
tu kosmetiku bych taky nejak nehrotila a neprehanela...cim min chemie tim lip...

a obleceni...z te 50 rychle vyrostly...to jsem mela jen tak 6 ks bodycek a tak ze 4 dupky....ted jsme na 62/68.... a tech uz mam vic

plinky...ze zacatku jsem pouzivala jsem happy 0...ty byly sidce do 2 kg...ale kdyz mely kolem 4 tak jim tepr byly tak akorat, ted mame pampers premium a ty jsou super, v rosmanu na ne byvaji akce, tak to cenove jde....
slep and play jsme dostaly balik u Jirika...a horsi plinky neznam 😝

evikj33
18. říj 2012

@stanpetr Tak ty jsi celkem raritka donosila jsi holky krásně 🙂 Tak potom taky tu 50 jste na dlouho neměly.Já asi s tou 50 počkám,dá se dokpoupit pár kousku mám a nadoma to mužou mít větší.jj v Rossmenu je zrovna akce balík za 250kč Jinak jak jsi kojila v porodce tandem-měla jsi sebou kojo polštář-ten ještě nemám a jak jsi dávala ten odkaz-tak už je nedělaj. 😕 Prej změna sort.

adriene
18. říj 2012

@stanpetr Take bych rada kojila tandem... ale uvidime ... plany jsou jedna vec a realita byva druha 😉
Z te 50tky toho prave moc nemam... budu asi muset trosku prikoupit, kdyztak to vzdycky prodam 🙂
A Pampers premium se mi zatim zdaji nej, tenhle tyden maji v rossmann akci, tak jsem nakoupila 🙂

stanpetr
18. říj 2012

@evikj33 jj mela jsem ho tam uz...snim to slo dobre...nevim bez nej si to nedokazu predstavit...
ted jsem ho nasla na aukru http://aukro.cz/kojici-polstar-ez-2-nurse-twins...
novy uz asi nepujde koupit, ja ho mam taky uz pouzity a je to v poho...

stanpetr
18. říj 2012

@adriene ja je ze zacatku pouzivala i u Jirika...a prijdou mi nejlepsi...
i kdyz spoustu maminkam prijdou moc chemicke...tak nevim...ja jsem spokojena...

jouda
18. říj 2012

Ahoj holky, taky čekáme dvojčátka v únoru. Jsem si to tady pročítala jak jste připravené a já ještě ne. Budu na tom muset začít pracovat.
Ceny oblečení pro děti mě docela děsí, hlavně když to vynásobím 2. Mám v plánu nakoupovat tu 50 ,ale bojím se že jí budou mít velkou. Sežene se i něco menšího?

sariky
18. říj 2012

@jouda urcite. je spousta veci pro early born deti 🙂

adriene
18. říj 2012

@jouda Mensi se delaji, treba tady v bazarku se daji sehnat... otazkou je, zda ma smysl takhle malinkate nakupovat...? Clovek tezko odhadne, kdy se mimca narodi...
Ceny za obleceni jsou silene, proto nakupuji bazar... je to jak nove a za super ceny 😉

stanpetr
18. říj 2012

pokud vam to holky neva, tak kupujte bazarkove veci, deti to nemaji jak znicit, pac z toho hnedka vyrostou a ty ceny jsou uplne nekde jinde...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru