Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mikii
5. únor 2011

@katkar6 obrovská gratulace k mimísků a dokonce máme stejná jména 🙂 🙂 🙂

koubovka1
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vám nebude vadit nove příchozí. jsem po umelém oplodnení a čekám dvojčátka, zatím jsem pořád vystrašená. Mám toho za sebou už docela dost. Přirozené otehotnení před 3,5 rokem potrat ve 20tt, poté první pokus o umelé a to také dopadlo spatne, ale uz na začátku, ted to vypadá slibne a moc se tesím.
Doufám, že se budu moci s vámi podelit o radosti a starosti tehu s dvojčátky.

majka07
7. únor 2011

@koubovka1 držím palečky a přeji aby vše dopadlo dobře a samo gratuluji. 😵

werty
7. únor 2011

@koubovka1 Ahojky 🙂, já budu taky ráda sdílet snad jen radosti. I já jsem pořád vystrašená. K mimiskům jsme měli taky dlouhou cestu. Moc doufáme, že vše bude v pořádku. Tím jak jsem od listopadu doma na neschopence, tak mi připadá, že to víc prožívám.

sovicka_
7. únor 2011

@koubovka1 držím palce, aby to dopadlo až do konce 🙂 Umím si představit, že máš strach, ale určitě to bude v pohodě 🙂

koubovka1
8. únor 2011

Ahojky, děkuji za milá slova, dneska byla KO a vse je v pořádku,pekne rosteme, ted bude důležitý výsledek screeningu a pak uz si trochu oddychnu.

zuzka.o
8. únor 2011

Zdravím všechny těhulky a přeji hodně zdravíčka a pohodové těhu sdvojčátky.
Nezlobte se, že vám sem tak vpadám, ale od příštího týdne budu prodávat kočárek Bumbleride Indie twin, barva lava (černošedá). Vezre 2010. Kupovaný v únoru 2010, ježděný od konce května 2010. Je úžasný, vůbec bych ho neprodávala, ale můj závisláček Eliška na mě potřebuje nutně při jízdě ve sporťáku vidět, tak jsem musela objednat sice těžšíkočát, ale vidí na mě. Moc nerada se ho budu zbavovat, doteď mi úžasně sloužil, zvládli jsme i sněhovou kalamitu.... Mám ho s vložnými taškami od narození, děti se mi tam vešli do 9.měsíce, jsou to dlouháni po nás.
Kdybyste některá měla zájem, písněte mi prosím do IP a domluvíme se 🙂

Dobrou noc všem

werty
9. únor 2011

Ahoj holky, právě jsem se vrátila z velkého ultrazvuku v nemocnici (dělali mi ho navíc, protože jsem měla při NT jednu hodnotu krve na hranici). Ultrazvuk dopadl výborně. Mimča vypadají, tak jak mají. Já jsem moc šťastná, byla jsem z toho docela nervózní. 🙂
A už taky víme, co tam je - podle doktora je to ženská a chlap (já bych spíš řekla holčička a chlapeček 😀 ).

majka07
9. únor 2011

@werty tak to moc moc gratuluji a přeji ať to tak hezky jde dál 😵 😵 😵

katkar6
9. únor 2011

@werty držím palečky, aby to tak dobře šlo i dál

@majka07 jak to jde s mimískama? Ti naši jsou nějací hodní (klepu na dřevo, ať to nezakřiknu). Většinu času prospí a jedí převážně po třech hodinách. Kéž by si to nepokazili. Ríšánek býval úplně jiné miminko. S ním jsem si to fakt užívala. Jedl po hodině max po dvou a byl hodně plakavý a dalo hodně práce ho uspat.

majka07
9. únor 2011

@katkar6 tak to máme podobné, pí, jedí, chvilku oči jak baterky, hlavně Kajulka, musí to tady prozkoumat a zase upadne do spánku, jako přesná kopie Maju, jen teda M. spala přes noc, ale ona byla veliká, tady krmím po třech aj 4 hodinách, záleží na holkách, já musím dřív, abych odsála alespoň něco co mám a rozdělila jim to. Ale abych řekla pravdu, tak si to fakt hrozně užívám aj Maju, hrozně rychle rostou a já si to chcu vychutnat 😵

fudy
10. únor 2011

werty: Velikáááánská gratulace!!! Já jdu na utz příští týden,tak snad už bude pohlaví jasné.

werty
10. únor 2011

Díky moc. 🙂

@majka07, @katkar6 To je úžasné, jak máte hodné děti.

majka07
10. únor 2011

@werty 🙂 kámoška říká, že to mám za odměnu co jsem si vytrpěla no spíše vyžrala vždycky v nemocnici. U M. jsem měla sekci, pak pooperační komplikace a čekala mě ještě jedna operace a byla jsem v porodnici měsíc a teď jsem byla 2x si lehnout, ale pak porod, sekce a já se jim nechtěla probrat, jako první probrání v poho, pak jsem ale upadla do bezvědomí a anesteziologové běželi zpátky na sál a křísili mě prý přes půl hodiny, no tak jsem skončila na ARU jinak jsem tam byla skoro 14 dní, holky jsem viděla 4 den po porodu přesně jako u M., byly na kapačkách, hodně krvinek a Kajulík málo cukru, první su dostala Kajulku a to až po týdnu a Teríska mi na pokoj dali až den a půl před odchodem dom, jinak byla jipková, no masakr, ale všechno to stálo za to a dalšího prcka už neplánujeme, to už bych se třeba fakt neprobrala....

katkar6
11. únor 2011

@majka07 tak to sis teda opravdu užilá svý. To si ty hodný miminka zasloužíš 🙂 . Nějaká ta spravedlnost asi fakt funguje. 😉
Dneska jsme byli v poradně. Dostali jsme pochvalu, že plně kojíme a děti pěkně přibírají 🙂 . Jsem ráda, že máme dost mlíčka. U Ríši jsem si dělávala legraci, že bych odkojila i dvojčata 😎 . Tak mám teď možnost 😀 😀 .

majka07
11. únor 2011

@katkar6 a kolik vážíte? K nám chodí dr. domů, bude prý až do půlroku holek, tak jsem ráda, je fakt skvělá. Na 3 týdnech měla T. 2800 g a K. 3800 g přibírají taky moc pěkně 😵

dixie_chick
11. únor 2011

Ahojte dievcata, je medzi vami aj niekto, kto rodil dvojicky v prazskom podoli?

werty
11. únor 2011

@dixie_chick Ahoj, já jsem zaregistrovaná u Apolináře. Jen nevím, jestli budou vymýšlet, že tam smějí rodit jen lidi z Prahy...☹ To bych musela buď změnit bydliště nebo najít jinou porodnici.

dixie_chick
11. únor 2011

@werty Ahoj Werty, A tam sa registruje tak isto ako v podoli? Podla mna ked ti nerobili problemy pri registracii, tak teraz uz nebudu, nie? 😕 Ja som sa zaregistrovala v podoli, ale nepoznam nikoho, kto by tam mal dvojicky, tak som chcela nejake info od ostatnych dievcat...
a ako prebieha tehotenstvo? ako sa citis?

katkar6
12. únor 2011

@majka07 Včera, teda na dvou týdnech, měl Kubíček 2800 g a Andulka 3090 g.
K nám Dr. domů nechodí, má toho prý moc. Do poradny jdeme zase 11. 3.,15.3. na gyndu po šestinedělí a 22.3. na kyčle, tak budu muset zjistit, kdo bude mít volno a půjde se mnou, aby mi pomohl. To je to blbý, že to člověk s nima nezvládne sám. Doma by to šlo a bylo by to příjemnější. Bydlíme ve druhém patře a s kočárkem se dostanu maximálně do paneláku, takže, když chci někam vyrazit, musím se se vším z toho druhého patra nějak dopravit ke kočárku a pak ještě jedny schody ke vchodu (to už i s kočárkem). Děti zatím leží v těch přenosných taškách, ale až jim bude tak půl roku a budou sedící, tak nevím, jak je poberu. Asi to vyhraje jeden na záda do krosny a druhý na břicho do klokanky, abych mohla alespoň nějak zamknout. Ještě to bude veselý. 😒

majka07
12. únor 2011

@katkar6 hezký váhy. U nás dr. chodí na první domů a pak se chodí k ní, ale ona sama nabídla, že by do půl roku chodila se sestřičkou na poradny k nám domů a pak tady hnedka ordinuje ob dva baráky vždy v úterý, takže sice to mám kousek, ale ocenila jsem její nabídku, alespoň nic nechytneme. To Ti vůbec nezávidím, ta výprava musí být šílená, hrozná představa, vůbec Ti to nezávidím.

broukb
12. únor 2011

@koubovka1 ahoooj ty si od nás z diskuze čekání na IVF viď..no vidíš moc moc gratuluju a jsem ráda, že ti to taky vyšlo!!! dvojčátka jsou super 😉
@werty gratuluju k párečku 🙂

Holky netsíhám dočítat, nějak už nespinkáme jako dřív, ted jim stačí půl hodky a je po spaní 😀 jediný kdy chrupčej je venku na procházce, takže jse tam furt 😀 Dneska jsou nám přesně 4 měsíce..jo a musim se pochlubit jaký nám tchýně upletla čapky..jsou nádherný!

broukb
12. únor 2011

@katkar6 taky mooooc gratuluju, jsou nádherný!! 😵 😵 Hlavně, že všechno dobře dopadlo

broukb
12. únor 2011

jhéé já se překoukla, vidim Maju tak píšu k vám..ale to nevadí 😀 😀 😀

zuzka72
13. únor 2011

@broukb tchýně je moc šikovná a dětem to sekne 😉

zuzka72
13. únor 2011

@katkar6 gratuluji, teda to jste si taky prožili, hlavně, že vše dobře dopadlo...

werty
13. únor 2011

@majka07 to jste si tedy užily. Hlavně, že už jste všechny v pořádku. Já doufám, že jsem si všechny trable už vybrala (IVF, hyperstimulační syndrom s pobytem v nemocnici). Teď doufám, že se jim u mě bude co nejdýl líbit. 🙂
@katkar6, @majka07 máte krásný váhy a miminka
@broukb super čepičky 😉

majka07
13. únor 2011

@werty díky. Koukám, že jste jednoduchou cestu neměli tak ať už je vše jen dobré. 😉

koubovka1
14. únor 2011

@broukb jj chodila jsem tam. Jo konečne jsme se dočkali, vypadá to, že to bude v pořádku, ted čekám na výsledky screeningu z genetiky, tak to snad bude dobrý.

werty
14. únor 2011

@dixie_chick Ahoj, já to zatím nějak zvládám. Jsem doma od listopadu a první 3 měsíce jsem si užila zvracení, které se občas ještě vrátí... Jak je Tobě? Jak to zvládáš? Máš nějaký typ, co pak s velikým bříškem?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru