Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sorini2
12. bře 2011

ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste to měli s termínem... každý mě straší že na 99% půjdeme dříve, že se málo dvojčátek rodí na termín a nebo po termínu, že jim dr. vždy řekli tak a za týden jdeme na to... je to pravda a nebo blbost..

sorini2
12. bře 2011

@monika03 určitě, čím více se to bude blížit tím tě budeme tedá já více otravovat

monika03
12. bře 2011

@sorini2 většina dvojčátek se opravdu rodí o něco dřív, ale jsou i vyjímky které miminka donosí do konce max týden před termínem. Já šla na císaře, protože jsem měla vysoký tlak- celý život mám nízký a i v těhu se držel v pohodě až pět týdnů před termínem mi vyskočil. Takže týden jsem ho měla vyšší a pak fakt vysoký, o víkendu jsem to zabalila protože dolů nešel a ohrožovalo to miminka, i když já se cítila dobře. No a v nemocnici mi kapačkama hned tlak sráželi, počáteční preklampsie. Pokud by se jim to nepodařilo šla bych na sál ještě v noci, ale šlo to dolů tak mi to naplánovali na druhý den. Takže děti přesně měsíc před termínem byly na světě. 😉

reddwarf
12. bře 2011

@sorini2
@kocina7 Ahojda holky,přidávám se k Monče,my jely s holkama z porodnice v červnu,tak oblečení jak psala Moni,body dl.rukáv,soupravičku,slabší deku...V nemocnici jsem měla erár na holky,ale co se týkalo plen a ubrousků,tak nám dali pouze na první dva dny a pak jsem musela mít svoje a to je docela spotřeba 😉 cca 8-10ks/den jedno mimčo.Záleží jak která nemocnice-někde dávají i vložky 😕 ,to bych si na vašem místě zjistila,protože to jsou fakt pak zásoby jak blázen 😀 .
Jinak s tím porodem,já rodila 38+2 sponntáně,ale jen díky "zásahu" jedné dr,že mi pomohla se zátkou,ale jinak si myslím,že bych držela déle-takže se hlavně opatrujte a nestresujte 🙂 ,pěkně papejte a přeju bezproblémové těhu 🙂

sorini2
13. bře 2011

@monika03 pěkný den, já mám právě od začátku s tlakem problémy, jsem měla strašně vysoký a tak mi nasadil dr. tablety na snížení, zatím se držíme, ale musím je brát 2xdenně a jak to tak vypadá, tak se jich do porodu nezbavím ☹ místo snídaně si dám hrst tablet a je to..

sorini2
13. bře 2011

@reddwarf pěkný den.. já bych chtěla rodit v ostravě na fakultce a popravdě vůbec nevím jak to tam bude i když jeden porod no spíše potrat ve 22tt máme za sebou a tam jsem od nich dostala vložky, ale já je pak odmítla měla jsem svoje s lékarny a vím, že si je zase vemu, ještě mi zbyli 2balení tak 2koupím, a s těma plenama to vidím na 2balení... docela mazec. já nevím, že ty miminka musí tak kakat a čůrat 🙂 vůbec nešetří mamčinu a taťkovou kapsi... a oblečení neřeším, to si půjčíme jejich a ani pro sebe se mi nechcou kupovat hromady nočních košil na kojení, asi využiju jejich andělíčky a bude to.. no jo když nabízejí proč toho nevyužít, že. děkuji..

monika03
13. bře 2011

@sorini2 tak to opravdu hlídej, jak jsem psala ono já se cítila dobře, ale miminka to ohrožovalo. Tlak jsem měla vysolý i po porodu, nechtěli mě kvůli tomu ani pustit z porodnice. No pak naštěstí přišel na velkou vizitu primář a řekl, že je to běh na dlouhou trať, že se to upraví časem. Takže léky jsem brala tuším ještě asi osm týdnů po porodu. Jinak jsem měla takovou dávku, že když jsem je vyzvedávala v lékarně tak na mě hleděl pán jak na blázna a ptal se jestli se dr. nemohla splést, prý tak vysoké dávkování ještě neviděl. 😝

sorini2
13. bře 2011

@monika03 jo hlídám se... a po těch tabletách se držím úplně v normě... ale musím na kontrolu co 14dnů. ale mi to nevadí jsem jistější a ultrazvuk mám při každé kontrole.. 🙂

kocina7
14. bře 2011

Ahoj maminy moc děkujem za rady co se tíče miminek v porodnici a věcí kolem nich. Je fajn mít se na koho obrátit takže moc děkujem určitě vás ještě využijem kdo už má miminka tak už má zkušenosti a to je fajn 🙂 Tak přeju všem jen to hezké.

jjjb
15. bře 2011

@kocina7 a @sorini2 já myslím, že každá porodnice to má jinak 😉 Já jsem potřebovala jen plínky, vlhčené ubrousky a nic víc. Kosmetiku jsem používala tu, co jsem dostala v tom uvítacím balíčku(krabici) co se dostává po narození dětí. Oblečení nebudu ani psát, jsou narozeni v prosinci, tak to by vám bylo k ničemu. Jinak pro sebe tunu vložek, kalhotek, prsních vložek, bez tady tch věcí bych se neobešla. Ručníky jsem měla jen pro sebe, děti se koupali jen jednou (za 5 dní) a to jsem pro ně ručník vyfasovala. Oblečení jsme měli taky erár a jsem ráda, pořád jsme je převlíkali atd. Ale u nás mají košilky vzadu na zavazování, tak těch jsem byla ráda, že jsem se zbavila a nechtěla dlouho o nich slyšet 😉 Kdyby vás něco napadlo, klidně se ptejte...

jjjb
15. bře 2011

a jinak já rodila díky preeklampsii ve 36+5 akutním císařem, malá se začala strácet, tak musela rychle ven. Předtím jsem ležela 7týdnů ve špitále. Vše ale dobře dopadlo, žádné problémy, nic a pustili nás 6tý den domů. 😵

kocina7
15. bře 2011

@jjjb Moc moc děkujem za info a můžu se zeptat kolik těch jednorázovích plen si sebou na dvojčata vzít jestli jeden či dva balíky a po kolika kusech já totiž vubec nemám představu kolik toho brát na dvě děti a taky jakou velikost. ☹

jjjb
15. bře 2011

@kocina7 mám pocit že jsem brala jeden velký balík a manžel mi pak ještě menší donesl. Záleží jak tam budete dlouho, každý to má jinak. Počítej tak 16-20ks/den/obě děti!! Měla jsem koupené ty uplně nejmenší newborny nebo jak se to píše a byli jim malinko větší, ale nikdy neprotekli ven. Ale ubrousky mi nosil snad co druhý den 😀 to jsem měla pořád málo. V tom kufříčku jedny budou, ale určitě stačit nebudou!! Já už si to moc nepamatuju, děti mají přes dva roky, ale určitě jsme troje potřebovali. Vše záleží kdy se prcci narodí a jak tam budete dlouho. Myslím, že není problém aby ti průběžně někdo nosil co budeš potřebovat. Tahat všechno sebou naráz tak bych jela kamionem. Spoustu věcí jsem ani nepotřebovala. Mám jednu radu, využij andělíčků!!! Pyžamo nechej v klidu doma!

sorini2
15. bře 2011

@jjjb jo tak u v Ostravě ve fakultce mají andělíčky... to mám odzkoušené, tak je to super, no prostě nafasujeme lodní kufr a bude 🙂 🙂 🙂 🙂 a prosímtě nevím jaké jsi měla do porodnice kalhotky, já mám doma ty z lékarny takové ty síťované, jestli jsi je náhodou měla kolik si jich potřebovala a vložky mám taky s lékarny zatím 2balíky ale určitě přikoupíme.. ale ty kalhotky nevím, jestli jsou jedny na den a nebo se dají nosit i 2dny...

jjjb
16. bře 2011

@sorini2 ahojky, andělíčky jsou fakt super, budeš od krve, desinfekce, pak mlíka a nafasuješ každý den nový, tak toho využij. Lepší než si zničit své pyžamo. Kalhotky jsem měla taky z lékárny koupené myslím 4, ale dají se přemáchnout v ruce. Už si to moc nevybavuju, ale mám pocit, že jsem je měla jen první dva dny, pak už jsem měla svoje, protože ty sítované se mi srolovaly vždycky na jizvu a motalo se mi to do svorek a docela to bolelo. Záleží jak budeš rodit, ale určitě 2 nebo troje bych si vzala. stojí pár korun. Vložky jsem měla tři balíky a pak mi manžel ještě donesl, po císaří to byl děs, fakt spotřeba... je to ale individuální!! Jo a ještě postřeh, vem si toaleťák 😅 , strašně mizel a byl ho nedostatek a samozřejmě erár nebyl. A doporučuju kojo čaj, toho jsem vypila hektolitry, proto si myslím, že jsem se i po císaři rychle rozkojila... pravda, vydrželo nám to 4měsíce, ale nějaký základ mají 😉

kocina7
16. bře 2011

Holky jaké plíny jednorázové jste si kupovali co se vám osvědčilo a jakou zásobu jste si domu udělali než se vám dětičky narodili 🙂 Jakou značku a velikost 🙂

sorini2
16. bře 2011

@jjjb jojo toaleťák to je jasné.... to věřím, že je nedostatek...a jinak kalhotky mám troje, tak asi koupím ještě jedny a bude... jinak je to docela mazec, člověk neví co a jak, by každá porodnice měla přesně psát, co si má nastavající mamka vzít a co dostane a nebo ji bude pučeno, no nebylo by to lepší.. pro mě teda jo, ale jste tady děvčata vy.. 🙂

monika03
16. bře 2011

@sorini2 já si koupila v dm takové jednorázové kalhotky- jemná netkaná textilie a přišly mi super. Byla jsem pořád od krve, takže jsem nemusela řešit přepírání a prostě je vyhodila. 😉

jjjb
17. bře 2011

@kocina7 já měla do porodnice koupené pampersky a u těch jsme dlouhou dobu zůstali, měla jsem je od známého za super cenu, takže jsem se modlila, aby je děti snesli. Pak jsme přešli na huggisky premium, u nich jsme byli dlouhou dobu a ted máme zase pampersky, teda jen na noc. Každému vyhovuje něco jiného, to je těžké radit... Zásobu jsem měla opravdu velkou, podle mě se neřiď, já měla snad 20balíků 😀 různých velikostí, ale říkám za super cenu, takže bych byla hloupá, kdybych je nekoupila... Plínky mají pořád někde v akci, tak si kup pár balíků a jak budou někde za levno, tak si přikoupíš co vám bude vyhovovat. Dnes už není problém si je objednat i přes net 😉

@sorini2 jo máš pravdu porodky by mohly dát třeba na net, nějaký seznam nebo tak něco. Ale ono je to těžké, každý to má jinak. A každý potřebuje něco jiného. Co vyhovuje jednomu, druhýmu ne atd.

reddwarf
17. bře 2011

@kocina7
@sorini2 ahoj holky,pokud máte poblíž DM,tak se s těhu průkazkou zaregistrujte,teda pokud ještě nejste a dostanete knížečku s kuponky,něco málo kuponků mi ještě zůstalo-plínky,vložky...kdybyste měla některá zájem,napište adresu do ip,a já vám je pošlu-některý už nevyužiju 😉

beatrice7
21. bře 2011

@kocina7 Ahojky, ptáš se na plínky, my jsme si koupili různé plenky do začátku abychom zjistili co nám nejvíc vyhovuje, a pro nás byly bezkonkurenční Pampers Premium Care, měkkounké a dobře seděly, i když jsou dražší. my jsme je ale nakoupili v Intersparu v akci, vyšly stejně jako Pampers Active baby které taky nejsou špatné.
Naopak hodně zklamaná jsem byla z Huggies, klukům neseděly, když kakali, tak to bylo v dupačkách. Přestali jsme je používat.

beatrice7
21. bře 2011

@kocina7 Velikost plínek jsme měli od začátku jedničky i když kluci po narození vážili 2700 g, hlavně nedělej žádné velké zásoby, my jsme dvojky skoro nepoužívali, hned z nich vyrostli 😉

Jo a vlhčené ubrousky Nivea nebo Johnsons Baby, free fragnance, jsou příjemné, netrhají se jako Huggies. I když já klukům zadečky otřu ubrouskama a pak stejně umyju mýdlem a vodou.

hanulka3112
21. bře 2011

Ahojky Holky nevím jestli si na mě ještě pamatujete, přišla jsem vás pozdravit a zároven se zeptat na nějaký dobrý tip na sporták pro dvojčata, když by jste byly hodné a napsaly mi to do IP mockrát děkuji a doufám, že dětičky jen prospívají 🙂 🙂 🙂

gammaray
26. bře 2011

zdravím budoucí maminy dvojčátek 😵 😵pokud třeba některá z vás scháníte použtý-levnější kočárek,nabízím můj k prodeji ,po mých dvojčatech.je to trojkolka s nafukovacími koly,široká pouze 78 cm(projede všemi dveřmi)má 2 samostatné hluboké vaničky,2 sportovní sedačky(děti se v nich tolik neperou s to oceníte),fusaky,pláštěnky,moskytiéry v základní výbavě.je neponičený-nevybledlý.byla jsem s ním moc spokojená.jsem z okr.karviná.

koubovka1
27. bře 2011

Zdravím všechny čekatelky i maminky dvojčátek, chtěla jsem se zeptat, jestli byste holky mohly poradit jaký krém na strie a na bradavky se vám osvědčil, už musím začít mazat.
děkuji moc

gammaray
27. bře 2011

@koubovka1 zdravím.jestli si to dobře pamatuji,tak preventivně na strie jsem měla krém nebo to bylo tělové mléko s názvem ELASTI-Q.strije se mi vůbec neobjevily,já jsem ale celkově něměla nejak velké břicho. 😵 😵 na bradavky jsem používala dětskou mast na opruzeniny s názvem BEPANTHEN.bylo na ní přmo napsané,že je na ošetření bradavek kojících matek.používala jsem ji už před porodem a pak jsme se s ní mazali všichni tři(děti zadky a já předky)přeji hodně štěstí..

atreides
27. bře 2011

@koubovka1 ono je to celkem jedno, ale hlavně ať je mastný
já mám krém i mast na bradavky z Rosmanna Babydream a jsem moc spokojená! 😉
ještě si na ty bradavky chválí PureLan od Medely
jinak klasika Bepanthen
na bříško mi přišel jetě úžasný od Hippu olejíček, ale už ne ta cena 😝

abecedka
29. bře 2011

Ahoj holky, chci vás poprosit o radu.
Dnes mi doktor řekl, že to budou dvojčata. Přirozenou cestou. Dle menstruace jsem 11 týden ale on mi řekl že velikost je na 9 týden. Je to běžné? A už vidí zda jsou jednovaječná nebo dvojvaječná?
Já z toho byla tak vedle, že jsem se na nic nezeptala. Dost mě to vykolejilo 😅

koubovka1
29. bře 2011

@abecedka ahojky, nejdříve gratulace ke dvojčátkům, hele kdyby to bylo špatné, tak by ti to doktor řekl, přeci jenom už jsi dost daleko na to, aby čekal co a jak, Já jsem dle ms taky dál asi o týden, takže se nestresuj

abecedka
30. bře 2011

@koubovka1 díky. Ve vedlejší diskuzi jsem se dočetla, že se to jednovajčené - dvojvaječné pozná až z toho sreeningu, je to pravda? Jedné tam dokonce u jednovaječných doporučil potrat, kvůli rizikům 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru