Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

radka.k
12. lis 2009

Liptonek
Právě že je to všude nafoceno tak, že hl.korby jdou dát jen hlavama od sebe, ale já ty korbičky koupila od paní na Mimibazaru a ta mi říkala, že to nasazovala tak, jak je na fotce, tedy za sebou. Tohle je fotka právě od ní.
V březnu, až to vyzkouším, dám vědět, ale ona na kočár pěla chválu. Vypadá fakt úžasně a takhle když je prázdný, tak manipulace nádherná, se zátěží zatím nemohu posoudit. Délka je 1,5m.

eirin
12. lis 2009

Zuzko, výsledky ze screeningu už mám, vše dopadlo nejlíp jak jen mohlo. Jinak jsem si taky myslela, že kamenný obchod pomůže, jenomže tam mají pro dvojčata zpravidla jenom jeden, alespoň co jsme mohli vidět my, takže nic moc. Ale nám se do výtahu šířky 70 cm stejně žádný nevejde.
Jinak pohlaví si určitě říct necháme hned jakmile to bude možné.

zuzka.o
12. lis 2009

EIRIN: gratuluju k výsledkům 🙂

liptonek
12. lis 2009

zuzka - kočárky jsem chtela vidět na vlastní oči. člověk neví, kdy mu dotor řekne, že už se nesmí hnout, nebo že musí do špitálu. Tak proto jsem začala tak brzo. Zbytek se dá přeci jen objednat přes net. Ale kočár je lepší nejdřív vidět.

liptonek
12. lis 2009

radka - tak to je super, když to jde i takhle. Herdek, a já myslela, že už máme favorita 😀 Teď jsi mi nasadila brouka do hlavy 😀

zuzka.o
12. lis 2009

Moje řeč, LIPTONEK, já chci kočír mít vybraný tak do konce února, přesně jak píšeš, vše ostatní se dá v pohodě objednat z domova, výběr je velký, ale ten kočár je důležitý vyzkoušet.

eirin
12. lis 2009

Holky kdybyste objevily nějaký lehký a snadno složitelný kočárek, tak vám budu vděčná za info.

irminka
12. lis 2009

tak já už mám kočár i koupený,máme ho u našich, ale jsou tam korbičky vedle sebe, bydlíme v rodinném domě, takže nebude problém ve výtahu..mám ho i v albíčku

zdepros
12. lis 2009

Ahoj holky

mám asi blbý dotaz k tvrdnutí břicha, nevím jak to poznat zda mi tvrdne, mám poslední dobou pocit že je tvrdý pořád, občas mě na boku píchne, ale jen slabě, pohyby ještě necítím, ale to tvrdý až nafouklý břicho mě znepokojuje ☹

radka.k
12. lis 2009

Já mám taky břicho jako beton pořád, ale nemyslím si, že se jedná o to tvrdnutí. Když se rychle pohnu, nebo sebou trhnu, tak mi někdy taky pořádně projede ostrá bolest břichem, ale za pár vteřin to přejde. Myslím, že kdyby se dělo něco vážného, že to určitě poznáme 😵

zuzka72
12. lis 2009

Já ho mám taky jako beton a nemohu se kvuli tomu ani pohnout a mám ho strašně napjaté, alespoň mi to tak připadá. A taky mě dost píchá pořád v tříslech, ale prý je to tím, že dělohu přidržují po stranách úpony a ty se napínají.

kvetinka78
12. lis 2009

Babule, s tou váhou máte naozaj pravdu- netreba sa stresovať. Veď čo by dali iné ženy, ktoré ani nemôžu byť tehotné za to, aby mohli byť tehotné, hoci by mali vypadať ako tank, že?
zuzka neboj, aj ja sa ešte dlho načakám, kým prídem na rad ( teda dúfam, že to nebude moc skoro, aby boli detičky dostatočne veľké). Aj ja mám niekedy také nepríjemné pocity, že aby t už skončilo. Hlavne keď lapám po dychu, mám pocit že sa dusím a v noci sa nemôžem skotúlať z postele keď idem na WC alebo sa s ťažkosťami otáčam na posteli.Som naozaj rada, že už máme všetko nakúpené, lebo už ma unavujú aj krátke nákupy. My máme Peg Perego duette- za sebou. Dokúpili sme do neho vložné tašky. Mne sa na ňom páčia tie autosedačky, ktoré možno šikovne nastoknúť na konštrukciu.

zuzka72
13. lis 2009

M8m dotaz kolik váží dvojčata v týdnu v jakém jste teď, víte to někdo? Já se na to vždycky zapomenu zeptat. 😒

sweethy
13. lis 2009

Zuzi, já byla na uzv ve 27. týdnu a obě měli 1 kg, ale jaká je norma, to netuším.

zdepros
13. lis 2009

Zuzka72, přesně takový pocity jak popisuješ mám i já tak asi nic neobvyklého, taky by mě zajímalo jak jsou velká mimča, jdu k dr až za 14 dní, tak snad taky nezapomenu, posledně jsem si i o fotku zapoměla říct ☹

zuzka72
13. lis 2009

Dala jsem fotky vorvaně do albíčka, tak mrkněte, ale opatrně, ať to s váma nesekne. ☹ 🙂

irminka
13. lis 2009

zuzko? ty jsi ale teloš 😎 Jaký vorvaň? Máš krásné bříško.....

zuzka72
13. lis 2009

No Irmi nevím, když dokázalo během týdne takhle vyrůst, co bude dál? Bojím se, abych neměla před sebou vagón, abych se ještě mohla hýbat, snad se to v nějaké fázi zastaví. 😉

zdepros
13. lis 2009

jj, hezký bříško, myslím že mám podobný, večer máme focení tak to sem vložím, ráno jsem měřila obvod 90cm, ale váha tak do tří kil

irminka
13. lis 2009

ha,ha a já mám obvod kolm pasu 120 cm.....To je co?

geliva
13. lis 2009

ahoj, občas vám tady nakukuju...
kolik mají vážit nevím, ale včera jsem byla na kontrole a měřili cca 6cm a říkala doktrorka, že to odpovídá

zdepros
13. lis 2009

irminko, ty už máš nárok 🙂

ivaajirka
13. lis 2009

Ahojky holky tak jsme doma z poradny jsem na prst otevřená jinak nic vše vpořádku.Srdíčka taky.Kluci už mají A-2500g a B-2800g.tak jsem zvědavá jak ještě dlouho vydržíme 😵

katka73
13. lis 2009

ahojky holky ja jsem byla včera na ultraku jsem ve 30tydnu a mareček važí necelych 1500g a nelinka 1300g je to zajimave jak se da určit vaha přes ultrazvuk jenom jsem ještě nespočítala kolik měří na další ultrak jsem pozvana za tři tydny protože se doktorovi nelibí ten vahovy rozdil a že jsou i špatně otočeni tak pokud se to do 3-4tydnu nezlepší tak pujdu na cisařak.dohromady jsem přibrala necelych 14kg ale lekařka řika že bych mohla ještě nabrat už kvuli miminkum tak se snažím jist i přesto že mam problemy ze žahou protože mareček leží podelně pod prsama a tam mě tlačí na žaludek ale to už nějak přežiji bylo huře tak papapa

haassinka
13. lis 2009

zuzko72: máme termín den po sobě, tak jsem zvědavá, která to vydrží déle 😀 ale doufám, že obě alespoň do února

Jinak bříška máte všechny krásná🙂 A s tou váhou je asi fakt lepší se teď netrápit, není to až tak důležité

Já vám povím, mě se dneska zdál otřesný sen ☹ poslední dny se totiž bojím, že už každou chvíli porodím, občas mi je totiž dost zle....no a dnes se mi zdálo, že jsem měla maličkýho kloučka (jen jednoho!!!!), byl tak malý, měl svraštělou červenou kůži a zalepený očička....a já si vůbec nevěděla rady co s ním, připadala jsem si strašně neschopná...potom už jsem nemohla vůbec usnout 😢

miradka
13. lis 2009

Ahoj holky, už som tu dávno nebola, nejako nestíham všetky diskusie čo mám rozčítané... 😅

Mimča sú v poriadku, akurát mi zistili hraničnú hodnotu glukózy, tak sa musím objednať do diabetologickej ambulancii, dr ma poslal do rizikovej, ale tam ma nechceli. No ale začínam mať blbý pocit, skor strach...už pár dní ma dole v delohe - hooodne nízko, možno u čípku alebo kde - pichá, akoby do mňa niekto pichal ihlou. Neviete čo to može byť? Neviem či mám plašiť a riešiť to, alebo vydržať ešte týždeň kedy mám poradnu ☹

zdepros
13. lis 2009

Miradka, to přesně nevím co by to mohlo být, ale jestli je to hodně bolestivé píchání tak bych se asi dr. zeptala.
Všimla jsem si u tebe v albíčku že máš kokosovo pohankovou matraci, můžu se zeptat jakou stranou nahoru u miminek?, mě to nebyli schopný říct ani v obchodě 😒

miradka
13. lis 2009

zdepros, no je to vždy také nečakané pichnutie že až "auknem" a skrčím sa, ale trvá fakt len ako vpich, akurát že sa za nejakú dobu opakuje ☹
S tou matrací to ani ja neviem, ale zistím 🙂

darling007
14. lis 2009

Ahoj holky, tak se zase po týdnu hlásím. Ještě držíme pohromadě "3 v 1" 🙂
Zase nás pustili na víkend domů a zítra večer zpátky do nemocnice. Včera byl den blbec, dvě holky, co se mnou byly na pokoji a byly na tom podobně jako já (akorát že s jedním mimčem) porodily ☹
Takže nálada pod psa, bála jsem se, abych já nebyla ta "do třetice"... Holt pátek třináctého.
Budeme se snažit ještě vydržet. Nestíhám vás dočíst, koukám, že je tu spousta nových dvojmaminek. Tak všem pozdravy a hodně hodně štěstíčka! 😉

haassinka
14. lis 2009

Ahojky🙂

Mám dotaz na majitelky kočárku EASY Walker Duo - jaký je rozdíl mezi modelem 2008 a 2009? lze vůbec poznat, jestli mám ten novější nebo ne? 🙂 nikde nemůžeme najít označení

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru