Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

elly01
14. dub 2010

Gelivo, ještě jednou veliká gratulace k holčičkám 🙂 Jak byly vůbec holčičky veliké?
vitam nove těhulky Sarika a Ali.cku 😉 Ať vám mrňousci krásně rostou, i když Ali.cka už to má také za pár.
Lito, děkuji za typ na fusaky, já bych asi šla rovnou do Emitexu, takhle si to nechám projít hlavou a víc se na to zaměřím.
My máme dnes po kontrole, mimísci už mají více než 2500g ( i když to měření beru s rezervou) Všichni si to moc pochvalovali, jak máme v bříšku krásné cvalíky. Za týden 1. monitor a za 14 dnů nástup do porodnice a za tři týdny budou snad už na světě. Na dnešní den jsme spali asi jen 3 hodinky ☹

monika03
14. dub 2010

Ahoj holky! Už nějaký pátek si Vás sem chodím číst- to víte stydlivka! 😅 Ale dnes jsem se konečně rozhoupala napsat a vidím, že nejsem jediný nováček. Jinak moc, moc gratuluji k novým miminkám a přeji spoustu zdravíčka!!! No a zrovna bych Vás chtěla využíta poprosit o radu zda máte některá také za sebou problémy se zkracováním čípku. Všechny vyšetření až doposud nám vycházely výborně, jen tenhle týden mě doktor varoval, že se mi začal zkracovat čípek. Mám docela velký strach, protože mi to přijde moc brzy.

elly01
14. dub 2010

Jéé, další nováček, Moni vítej 😉 🙂
Já s čípkem asi neporadím, problémy jsem s ním neměla.
A víš, jak dlouhý je teď?
Dal Ti pan doktor nějaká doporučení? Klidový režim, častější kontroly....???

monika03
14. dub 2010

Děkuji za uvítání! 🙂 No délku mi budou měřit tenhle pátek v Brně Veveří, kde jdu zrovna i na screening. Už se hrozně těším až zase uvidím miminka. Doktor mi jen řekl, že se mám co nejvíce šetřit, ležet maximálně stát. Nejhorší je prý sezení. No a na kontrolu mám jít k němu příští týden a prý by mi dal nějaký kroužek- tělísko, které tlačí na stydkou kost a nepustí miminka ven.

kocule
14. dub 2010

Mončo, Sariku, ahoj, vítejte, s čípkem taky bohužel nepomůžu. 😒 Ještěže tady máme zase těhulky, za chvíli bysme tady zůstaly jen vysloužilé matky a šoupli by nás jinam. 😀 😀 😀 Sariku neboj, teď už je to jen na přírodě. Ta si nejlíp poradí, sama s tím nic neuděláš. Musíš si věřit, že to zvládnete, uvidíš. 😉

Lucy, teda čepičky jsou vážně nádherný! To dělala tvoje maminka? Ta je vážně dobrá! A jak vám sluší. 😉 U nás tohle nehrozí, perníčky bude s náma na vánoce dělat moje babi. 😀 Moje mamča do těhle babičkovskejch věcí pořád ještě sklouzává. 😀 😀 😀

kocule
14. dub 2010

Haňulko a jak je tobě? Je to lepší? U nás je taky humus, jsme doma od soboty, bleeee. 😠

salu
14. dub 2010

LITO, ty fusaky jsou fakt krásný, ale ty peníze x2 ☹ to víš, už jedno dítko máme, tak to řeším. Jsou pravdu hodnět teplé, to mám potvrzené, ale zase se do toho děti nemusí tak nabalovat.
Nobilis nepřekvapil, ani nezklamal. Bříško ale nepopraskalo 😎 Ale to ty už řešit nemusíš 🙂

MONIKO.03 - vítej mezi námi. Já měla minulý týden také časté tvrdnutí, tak jsem šla na měření Cervix skóre. Dělali mi to vnitřním UTZ. Dej si ukazováček a prostředníček k sobě a natáhni prsty. Ta mezírka, co je mizi nimi by měla být 1-2 mm (pro odtok menstr. krve). Pokud se tahle mezera zvětšuje, tak se ti uvolňují porodní cesty. Mě naměřili 3 mm, což je prý v normě (vzhledem ke druhému těhu). Doporučili mi klid, poléhat, nenamáhat se.
Horší bohužel je, když se ti tzv. zkracuje čípek. To je, že ti začne mizet (jakoby natahovat směrem nahoru ke vchodu do porodních cest) - jako kdybych ti ty dva prsty od nehtu začaly mizet směrem nahoru a jakoby se jeden táhnul doprava a druhý doleva) 😒 To se vlastně otevíráš a při normálním porodu jsi v první době porodní a máš ty bolesti.
Měla by ses šetřit a ten kroužek ti určitě pomůže. Dříve se dělal ještě tzv. steh na čípku, který zabraňoval otevírání. Teď se to už moc nedělá, jsou nové metody.
Nepodceňuj to a drž se. Mimísci potřebují být ještě chvíli u tebe v bříšku.

salu
14. dub 2010

Omlouvám se za ten popis, ale takhle je mi to vysvětlováno a snad jsem to i já dobře pochopila. 😒

geliva
14. dub 2010

tak holky měly při narození 41cm a 1690 a 1670gr.
zatím nekojím, protože jsou holky v nemocnici, snažím se odstříkávat, ale mám toho mlíka málo, no ale snažím se a doufám, že se to rozjede.

j.cien
14. dub 2010

Ahoooooj
🙂
Tak kontrolka paradni,Petr byl vsude se mnou,na monitoru pomahal sestricce hledat srdcika a pak dulezite sudlal tou sondou,kdyz to prestalo snimat holcicka A se fest vrtela a kazdou chvili nam utekla,tak to dele trvalo.....holccicka B zustava KPa byla klidnejsi,podle monitoru vse OK,deloha bez kontrakci Vleze to neslo,to mi bylo zle...tak jsme to nakonec dotocili v sede
😉
Dr. si taky pochvaloval,ze to budou krasne donosena dvojcatka,coz moc neni zvykem a ma pocit,ze do toho 29.4to moje deloha vydrzi....jen jestli to vydrzim ja ....
😕
Kontrolu mam pristi utery,pokud by se neco delo,tak mi da i drivejsi termin cisare-pac miminka vypadaji uz ted dost velike-tu vetsi odhadnul az na 2,8kg....OMG....ale neni se cemu divit,ja jsem KUS masa a Petr se narodil jako 5kg mimino

Kupodivu tam byla jen 1 pani prede mnou!!!cekala jsem davy a nic....ale je fakt,ze jsem odchazela a acekarna byla narvana...takze jsme to tam s Petrem pekne zaspuntovali....ale zato jsem rada,pac jsme probrali vse kolem porodu ,Petr je z dr.po dnesku doslova nadseny,tak jsem take rada
😵

j.cien
14. dub 2010

A ted vas jdu docist 😉 !

irminka
14. dub 2010

fotečky retra kočárku 😀

jdu vás dočíst děvčata

😀

balina
14. dub 2010

Irmi supr kočár, takovej praktickej co? A toho místa v něm...

monika03
14. dub 2010

Holky díky všem moc za uvítání!!! 🙂
Salu a tobě tisíceré díky za vysvětlení! Budu teda provádět samovyštření! 🙂 V těhotenské knížce mám: zkrácení čípku 1, směr čípku 2= celkem kritická hodnota 3. ☹

eirin
14. dub 2010

Cien, to jsou skvělé zprávy, a váhy super 😵 Nás čeká měření zítra, tak jsem zvědavá..

j.cien
14. dub 2010

Lito opet te obdivuji,ze stihas vse 😉 🙂 i nas 😵 !

Irmi,kocarek prima-retro 😉

A vitam vsechny nove dvojtehulky a vsem preji poho tehu 🙂

j.cien
14. dub 2010

Diky Eirin 😉 ,vis jak to s tim odhadem vahy...ale asi to budo fakt macatice 😀 ,my oba jsem giganti 😀 😀
Jen me mrzi,ze v tom nespani me zacinas dohanet ☹ ....

zdepros
14. dub 2010

Ahoj holky

Geliva, moc gratuluji k holčičkám 🙂 , já rodila v 34t, kluci byli 14 dní na jipce, no celou dobu jsem se snažila odstříkávat a nějak se to nerozjelo, kluci si vytáhli tak max 15ml a víc nic ☹ , ale třeba to vy zvládnete 🙂

Tak jsem zkusili heřmánkový čajík a nic, včera samotnej, dneska jsem Kubíkovi z něho udělala mlíčko a zas nic, byli jsme u Dr. ta nám doporučila zkusit probiotický kapky a změnu mlíka, ach jo, tak já už nevím co s ním a přitom Davídek žádný problém nemá-ťuk, ťuk, je to zvláštní, hlavně aby už něco pomohlo a brouček přestal trpět

eirin
14. dub 2010

Cien, bylo to jen tu jednu noc, od té doby zase spím dobře. U tebe se to nelepší?

Irmi, přesně takový kočárek jsme měli my s bráchou, celý oranžový byl...

j.cien
14. dub 2010

Eirin ,tak to je prima,ze spis uz dobre 😉
Ja to popletla...to Elly chudak taky nespi ☹ .... u mne je to stale stejne...ale uz si nestezuji,tech 14dnu uz proste musim vydrzet!!!

petranela
14. dub 2010

J.cien, gratuluju ke kontrole! Holky jsou teda už krásně veliký 😉 Já jdu na měření v pátek, tak jsem zvědavá, kolik váží ti moji.

Irminko, fakt super retro kočár, hned bych ho brala! Až ho budeš jednou prodávat, dvojčecí těhulky Ti utrhnou ruce!

mrkvicka28
14. dub 2010

Irminko kočárek je super a je vidět že v něm mají kluci dost místa.
Holky mám dostaz ohledně monitoru dech které jsou lepší, slyšela jsme že některé hlásí falešné poplachy,a když je dáváte do postýlky dávate je pod matraci nebo jem pod prostěradlo. já bych chtěla dát klukům do postýlek polohovací polštářky ( klíny) a tak nevím kam ten monitor pak dát pod ten klín?

rejchl
14. dub 2010

Diky moc za odpoved,ale mam zase par brouku v hlave 😀 Muzu davat klucikum p oporodu pit nejaky cajik????Nebo se to nesmi.A cim cistite pupík nez se zahoji.

rejchl
14. dub 2010

Irmi krasnej kocarek.To budes delat paradu🙂
J cien gratuluju,vahy miminek jsou uzasny.

salu
14. dub 2010

Cien, už jsem měla obavu, kde se nám touláš 😉

Mrkvicko - jukni tak 2 stránky zpět, probíralo se to tady, asi vede Nanny. Já dávala tu podložku pod matraci, až na rošt.

Moniko - ježiš, žádné samovyšetření nedělej 😝 Jako laici to nepoznáme 😎 Možná manža 😝 pardón 😅

salu
14. dub 2010

Rejch - na pupík si koupíš v lékarně líh, speciálně na to určený, ředěný ..... poradí Cien.

salu
14. dub 2010

Cien - tys ty holčičky teda krásně dopekla 😎 Fakt závidím !!!! To je úžasný. Naše Áňa měla na 40+1 2,80 kg 😝

sarri
14. dub 2010

Ahojte, tak su mrtvá - delegaci z práce mám za sebou a na dlouho vyšúrované úplně všude - jak jsem na ně čekala, tak jsem zvládla i prach na kvítkách poutírat 😉
Lito, právě kvůli těm poplachům zkus reklamaci - nefunguje to, jak by mělo.
Irmi - tak to je amerika v tom kočáru 🙂
Moni, se zkracováním čípku nic nenaděláš - mně se po 22tt začal zkracovat a v 32tt jsem byla otevřená na prst a v 34tt na dva a 35tt porod - pomůže tomu ležení, aby zbytečně miminka na ten čípek netlačila - u mně dělalo hodně to, že mám jen 168 cm, takže pro 2 děti vzorně ležící hlavičkama dolů málo místa, takže velký tlak.
Rejchl - i kdyby teď byly hlavičky na milimetr stejně - což je prakticky nemožné, tak při rozběhnutí porodu by se do porodních cest prostě jedna dostala jako první, takže toho se neboj.
Jo a dvojčata monochoriální - biamniální nechávaly ve Zlíně max. do 36+0 (porod se teda plánoval vyvolat tak, aby nevyšel na víkend, takže maximum 36+2)
Cien, tak to je super, že je vše super (ano, aktivní slovní zásobu mám momentálné až tak květnatou 😀
A ještě jeden zážitek z dneška - Elišku to přetáčení na břicho hrozně chtlo a po koupání, než jsem jí udělal masáž aj., tak se mi 10x přetočila na břicho - jsem byla s oblékáním úplně bez šance. Naštěstí ji to nenapadlo dělat ve vaně.

sarri
14. dub 2010

Rejchl - pupíky jsme čistili slivků a dala jsem toho pěkně do štamprlky a až jsem bobky uložila, tak jsem to lupla - to se hodí, člověk bývá po koupání dvou dětí hodně zničený a na psychiku trochu toho destilátu 😀

mrkvicka28
14. dub 2010

a máte někdo zkušenosti s přenosným monitorem na plínku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru