Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanegoo
31. říj 2010

@mikii Asi uvidím v praxi, jaké to bude. A možná mrknu k ťamanům nebo tak - nebudu kupovat origoš na kočárek.. I když ted jsem mrkla na ten Emitex 2v1 - nevypadá špatně..

mikii
31. říj 2010

@atreides no mě přijde,že jsou všechny tak na jedno dítě. Sice, mám dole koš, ale v zimě ve sněhu bude asi všechno špinavé a mokré. No jo, na všechno jsem měla fůru času a teď nikam nesmím.

atreides
31. říj 2010

@mikii tak na jedno nebo dvě, to je těžký, záleží co tam člověk vozí

atreides
31. říj 2010

podle mě nejvíc místa může zabrat, když bych nekojila, lahve na mlíko a to bych si už raději na to pořídila toto
http://www.e-maminka.cz/product/avent-therma-ba...

lenca78
31. říj 2010

@kanegoo no me uz ani tak netrapi ten maly kosik dole jako sirka kocaru. Ma byt 79cm, my mame vytah 80, tak jsem si rikala super. No jo, jenze striska sportaku ma trochu presahy, narvat kocar do vytahu byl docela adrenalin. nakonec jsem tam ten kocar dala, ale byl prazdny a musela jsem ho nadzvednout 🙂. Jsem zvedava, jak to bude pak vypadat s korbickama, ty zatim nemam.

mikii
31. říj 2010

@atreides no to je fakt, ale kámoška mi ukazovala tu origoš na EW. Má roční děti, a když tam dáš sváču a křupky, pleny a něco na převlečení tak ji má narvanou. A pak nic nemůžeš najít.
Ale asi to chce vyzkoušet a pak se uvidí.
Ono pokud to není taška na kočár, tak tam nemáš právě ty sponky na její uchycení a někdo ti to může lehce ukradnout a taky se ti to bude špatně otevírat.

mikii
31. říj 2010

@lenca78 no to budeš mít teda o prsa. A pak ho budeš nechávat na chodbě nebo v bytě???

atreides
31. říj 2010

@mikii hlavně hodně kapsiček, jinak je v ní děsný bordel 😅 a nejhorší, když ti dítě řve a ty nemůžeš něco najít 😀

atreides
31. říj 2010

@mikii na tu tašku jsem našla toto 😉

http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1842861

atreides
31. říj 2010

@mikii tady jedna maminka prodává tašku po dvojčatech

http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2088937

lenca78
31. říj 2010

@mikii no to jeste nevim, myslim, ze s korbickama problem nebude. byl tam problem se striskou u sportaku, protoze presahuje pres madlo. Jeste to vyzkousim, ale nechtela jsem se s tim moc tahat, ted s tim brichem. Jinak dole mame kocarkarnu, tak muzu nechat kocar tam.

atreides
31. říj 2010

@mikii ještě k těm taškám 😀 měla jsem vyhlídnutou tuto, ale zase nevím jestli není mooooc obr 😅

http://www.spuntik.cz/babymoov-prebalovaci-task...

majka07
31. říj 2010
kanegoo
31. říj 2010

@lenca78 😠 - no, ta to by mě nas.alo! Když píšou, že se vejde do 80, tak by se měl sakra vejít! My jsme naštěstí na baráku, ale jinde jak??

kanegoo
31. říj 2010

@majka07 Díky, zkouknu

sovicka_
31. říj 2010

Teda já jsem celá pryč z těch cen za autosedačky, to opravdu stojí jedna osm tisíc, nebo jsem to blbě pochopila ?

majka07
31. říj 2010

@kanegoo není zač.
@sovicka_ některá autosedačka opravdu vyjde klidně na takový peníz 😉

sovicka_
31. říj 2010

A ten isofix stojí kolik ? Nebo díky jemu je prostě ta cena tak vysoká ? Jde mi z toho hlava kolem, copak krademe ? 😀

sovicka_
31. říj 2010

@majka07 no, já chtěla ta vajíčka k Bumbleride (Romer) nebo k EW (Maxi Cosi), ale netušila jsem že jedna stojí tolik, myslela jsem, že na inzerát pořídím třeba za dva až tři tisíce obě...

darma
31. říj 2010

@kanegoo No, je fakt, že ten košík není nic moc, ale mně bude stačit - bydlím na vesnici a na nákupy jezdíme jednou týdně autem, buď manžel, nebo já, s malým jsem byla párkrát.......takže s nákupy nějak neřeším. Tašku na rukojeť budu taky chtít, ale asi nějakou univerzální....nebo z druhé ruky
ale teď jsem si uvědomila....že v tom obchodě jsme sice viděli kočár sporťák i s korbičkama, ale neřekla jsem si o to, aby mi ukázala, jak se to tam nandavá....to mě šve....korby chci kupovat z bazaru, tak snat to tam nějak namontujem....

sovicka_
31. říj 2010

@darma můžu se zeptat, jaký kočárek že to budeš kupovat? Mám v tom už vážně hokej, kdo bude mít jaký 😀 nakonec mi z toho vychází, že tu vede Bumbleride (nesehnatelný) a TFK a EW...

mikii
31. říj 2010

@sovicka_ jo jedna maxi cosi + isofix stojí nové cca 8tis. Já je koupila za 8tis oboje . Ale jen s tím,že jsou fakt netknuté a vím,že je ještě v pohodě zase prodám. Jinak myslím,že opravdu stačí použité.Ale problém je v tom,že každá mamina píše,že jsou jen po nich. A přitom už je mělo více lidí. pak taky záleží aby byli z nekuřáckého auta a nebourané.
Já je můžu ještě i připevnit na EW kočár.

@atreides tak ta je taky zajímavá,ale přijde mi jako kufr....

sovicka_
31. říj 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat na tenhle kočárek http://www.kocarky.cz/kocarek-dorjan-danny-spor... - nikdo o něm neuvažoval? Je fakt, že ta sportovní verze není moc sportovní, jsou tam pořád ty boudičky....

Existuje vůbec dvojčecí kočárek s pěknou sportovní variantou, kde by byla přehazovatelná rukojeť u té sportovní verze?

sovicka_
31. říj 2010

@mikii ta cena je prostě příšerná, asi budu muset pár věcí oželet, vůbec nevím, z čeho bych to všechno zaplatila 😕 Jako nebojím se, že bych svoje děti pak neuživila, ale mám prostě problém pořídit tu počáteční výbavu, s rodiči raději nepočítám, sami mají málo, a tak nevím, kde na to vzít 🙂 Pořád se to ve mně mele - nový kočár vs. starý kočár, EW vs. zkoušet sehnat Bumbleride 2010... šestřit na autosedačkách nebo ne? A tak 🙂

geliva
31. říj 2010

@sovicka_ ahoj, já ten kočárek mám a zatím jsem hodně spokojená (velkou roli u nás hrála taky cena) ale zatím používáme jenom hluboké korby, tak potom na ty sportovní jsem taky zvědavá, jaké to bude.
a holky jsou celkem malé a mám trochu obavy až je v mrazech budu muset nabalit, jestli tam vlezou, ale to bude asi u všech kočárů
k té přehazovací rukojeti: ty korby jdou nasadit po i proti směru jízdy, tak to trochu nahradí, akorát to nemůžeš teda měnit během jízdy
s autosedačkama radši ještě počkej, až pro jaký se nakonec rozhodneš kočárek. k tomu dorjanu jdou i autosedačky a je to super věc, tak abys potom neměla sedačky zbytečně navíc

kanegoo
31. říj 2010

@darma Na YouTube je video ke kočárku TFK - mělo by tam být, jak se to nandává.
My asi taky budeme mít TFK - teda pokud se manžel konečně rozhoupá!! 😠

@sovicka_ Myslím, že přehazovací rukojet u dvojčecího kočárku není, jedině snad Tako..

sovicka_
31. říj 2010

@kanegoo aha, jasně. Asi jsem to blbě pochopila s tou rukojetí 🙂

@geliva dík za referenci. Teď si ho pořádně prohlížím, nevypadá zle, ale trochu mi vadí, že má menší přední kolečka (pokud se dívám správně, teď jsem si toho všimla).

V čem zásadně se vlastně liší ten TFK Twinner Twist Duo od EW? 😕
Případně, pokud kupujete TFK, proč ne EW? 🙂
Díky 🙂

majka07
31. říj 2010

@sovicka_ sovi, ani se nedivím, já chtěla s isofixem, ale auto iso nemá, takže nám by to bylo prdlajs platní, vůbec nevím zda nové autí bude mít, ale jestli jo, tak chcu hlavně ty další s iso. Jinak já kočárek mám s přehazovací rukojeťí.

mikii
31. říj 2010

@sovicka_ jj to máš pravdu,že ty ceny jsou šílené. Ale já mám nový pouze kočár a ten nám koupili tcháni s babičkou. Jinak postýlky, oblečení, korby na kočár všechno kupuji přes mimáč. Takže to docela jde. Ale chce to kupovat asi věci docela zachovalé,abys je pak mohla zase prodat.
Třeba ještě pořád nemám monitor dechu a chůvičky. pořád řeším jaké a jestli nové nebo použité...

sovicka_
31. říj 2010

ha, koukám na youtube na video a už to vidím....

opěrka pod nohy u TFK se dá zvedat, u EW ne (akorát jak jsem viděla, jak do toho dítě, sedící v kočáru, kope, bych se trochu bála, zda je ten plast trvanlivý 😀)
přijde mi, že přední kolečka jsou opět trochu menší u TFK
A ve složené verzi mi ten TFK přijde nějaký objemný... 😕
Ještě něco zásadního? 🙂

Jinak se mi ale ten TFK také začíná líbit. Jen ne jeho cena 😀
Mluvím teda o Twinner Twist Duo TFK... pak jsem našla Twinner Twist TFK, který nemá dělenou stříšku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru