Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
7. čer 2010

@betina Tak jsem akorát psala Sarri, že jste na tom byly podobně. Jak se cítíš?

Já jsem taky měla krizovou noc, spala jsem nakonec skoro v sedě od 1,30, břicho trochu bolelo, ale ustála jsem to. No lepší už to nebude. ☹

salu
7. čer 2010

@monika03 Moni, já taky od rána příšerný nohy! a tohle počasí bude pro nás bohužel negativum. Já do ničeho jiného nevlezu než do botasek, úplně uvolněné tkaničky. jo a opět manžela nazouváky 😀

monika03
7. čer 2010

Salu- tak to je super! Ono je to fakt hnusný pohled na ty moje kopyta!!! 😝 V sobotu jsem byla v teniskách a pak je nemohla vyzout, včera jsem si vzala letní sandály a jak jsem se v průběhu dne koukla na nohy tak jsem se styděla, že je vůbec vystavuju v děrovaných botech, no a večer zase otlaky!
Proč mi pořád nejde ta funkce "odpověz"???

salu
7. čer 2010

@monika03 Já taky řeším, co si vzít. A když teď začaly ty tepla, tak bych konečně mohla vytáhnout šatky nebo kraťasy, ale co k nim na nohy ????? Ukazovat se mi je taky nechce.

salu
7. čer 2010

@monika03 to je divný, že ti nejde ta funkce, vždyť je to jenom o kliknutí. Nechceš napsat adminu?

monika03
7. čer 2010

Salu přesně nad tímhle jsem uvažovala, že si zajdu koupit něco lehčího a kratšího, ale fakt se mi nechce se takhle vystavovat, péct ale v tomhle počasí taky ne tak nevím jak to vyřešit? Možná sedět doma a nevycházet!!! ☹

monika03
7. čer 2010

Já právě nevím co to má znamenat normálně mi to fungovalo a teď nic! Možná zkusím nejprv zrestartovat noťas a pak uvidím.

salu
7. čer 2010

@monika03 já už nikam skoro nechodím, fakt se to nedá. Jsem hotová, valím se. Jenom občas nějaké povinnosti s Aní.

salu
7. čer 2010

@monika03 přijede kamarádka na pokec, tak se na chvíli odpojím. zatím pa

monika03
7. čer 2010

Tak restart nepomohl! Jo tak to se nedivím, taky už říkám, že pokud vůbec ještě někam tak tento víkend a končíme s výletama. Ale docela se mi popravdě jak to vidím ani moc nechce- vím, že to ti nejbližší chápou a neberou tak, ale připadám si děsně. Co ti na ty otoky řekl doktor???

vlckulka
7. čer 2010

holky, potřebuji trošku poradit - jak moc cítíte pohyby? JSem teď trošku na vážkách, miminka sice cítím, ale mám pocit, že o dost méně a méně výrazněji než např. minulý týden. Nevím, zda to může něco signalizovat či zda je to víceméně normální, protože už nemají moc místa.

monika03
7. čer 2010

Vlckulka- já mysím, že pokud je cítíš tak bude vše v pořádku, opravdu to bude nejspíš místem. Holt jim poskytuješ malý domeček a oni by raději nějaký palác! 😉

vlckulka
7. čer 2010

@monika03 tak mě by se taky palác líbil 😀 Většinou mi při kopanečku nadskočilo jakoby břicho a teď nic, musím si lehnout nebo sednout a přiložit ruku, abych vůbec něco cítila.No nebudu kecat, trošku mě vyplašili 😅 , ale je tedy pravda, že od minulého týdne mi pěkně vystouplo břicho dopředu.

monika03
7. čer 2010

Vlckulka- no vidíš, taky bys chtěla větší bydleníčko. Nebo třema se jen drobečci otočily a kopou na druhou stranu.

vlckulka
7. čer 2010

@monika03 díky, doufám, že to tak je. Nevím jak ty, ale neustále se sleduji 😀 - říkám si, už aby byli na světě, že si trochu ulevím, ale pak se stejně nepřestanu bát a obávám se, že to bude ještě horší. No jo, to jsou ty vymodlený děti 😵

monika03
7. čer 2010

Taky bych je raději měla už venku, ale vzhledem k tomu, že si zkouším představit co to bude tak jen ať si tam asi hezky ještě pobudou! 😀

vlckulka
7. čer 2010

Určitě ať tam ještě zůstanou a pořádně se "dopečou" - užijeme si ještě poslední možnosti, kdy se vyspat a pak to začne 😀 Musíme ještě vymalovat a totálně přestěhovat dva pokoje, aby jsme se sem vešli. Já tedy budu jen koukat 😀

monika03
7. čer 2010

Vlckulka- já teda nevím jak ty, ale já už moc dobře nespím. Nevím co se děje, už se budím i když nekopou- dnes třeba ve čtyři, kontroluji čas a pak teda zaspím, ale budím se skoro každou hodinu.

vlckulka
7. čer 2010

@monika03 netvrdím, že spím celou noc v kuse, ale pořád, když chci, tak si mohu lehnout a odpočívat a někdy i spát, to už pak asi nepůjde - v noci se mi spí špatně, strašně mě bolí kyčle a přetáčení, tak to je fakt zážitek. Jinak mi to nedalo a volala jsem Dr. a říkal mi, ať tedy přijdu - byla jsem na UTZ, takže vše v pořádku, dítka mají 1400g a 1300g a konečně jsem se dozvěděla, že čekáme dvě holčičky 😵 😵

gilotek
7. čer 2010

Ahoj holky, mohla bych se k vám připojit? Také čekáme dvojčátka, jsem v úplném začátku a příští týden máme jet do gennetu na krevní rozbor a posledního června na konzultaci a ultrazvuk. Prošla jste si tím některá? Můj bratr měl jako dítě DMO tak proto. Ale vůbec nevím co mě čeká a mám děsnej strach.
Navíc nevím a bojím se, že mám v bříšku už jen jedno mimi. Doktor na ultrazvuku mi říkal, že se velmi často stává, že se jedno dvojče vstřebá.
Do toho už skoro měsíc jen ležím, je mi furt zle, zvracím, domácnost vede manžel s mojí mamkou a starají se i o syna, protože fakt nejsem schopna ničeho. Už do sebe aspon dostanu nějaké jídlo, takže je to snad na dobré cestě, ale takhle krušně mi fakt ještě nebylo a mám ze všeho strach....

monika03
7. čer 2010

Vlckulka- já už se lekla, že někdo má ten komfort a může si chrnět celou noc!!! 😀 😀 Tak to je super!!! Moc, moc gratuluji k princeznám- jinak taky moc hezké váhy!!! 😉

vlckulka
7. čer 2010

@monika03 kéž by to šlo spát celou noc, to už můžu opravdu jen závidět, mám to podobně jako ty, pořád se budím, jenže pak většinou nemůžu usnout a ještě u toho hekám a budím manžela 😀. A vy víte, co čekáte? Nějak mi to ušlo, tedy pokud to víš.

@gilotek vítej 🙂

monika03
7. čer 2010

gilotek - vítej mezi námi, to víš, že se můžeš přidat- jsme rády! 😉
Bohužel Ti neporadím, vůbec netuším jak může takové vyšetření probíhat. No a na velkém ultrazvuku pak miminečka uvidíš v plné kráse. 🙂 Mě taky na prvním ultrazvuku, dr. říkala, že se může objevit syndrom mizejícího dvojčete, shodou okolností to měla loni i moje kamarádka a kromě toho, že to objevili na ultrazvuku tak o ničem nevěděla. Hlavně se zbytečně nestresuj a věř mimískům, že jsou silní! 😉 Buď ráda, že máš super pomoc v rodině a hlavně v klidu odpočívej. 🙂

vlckulka
7. čer 2010

@gilotek předpokládám, že se jedná o screening na vývojové vady v prvním trimestru - nejdříve odběr krve a poté UTZ - na tom byla asi převážná většina z nás a asi vás bude čekat také genetika, to je také standard. Není se vůbec čeho bát 🙂

monika03
7. čer 2010

vlckulka- hekání taky důvěrně znám- provází jej každé otočení. 😀 Jo tak to ti ušlo jen to, že my to víme a nikomu nepovíme. 😉 😀

fiallinka
7. čer 2010

@gilotek ahoj, vítám tě - s tím mizejícím dvojčetem je to samozřejmě možné, taky jsem se bála, ale většinou se to stává ještě o něco dřív v těhu...vyloučeno to teď není, to určitě ne, ale šance je už menší...

a jinak pročti pár stránek psali, o tom vyšetření jsme tu teď psali a mluvili jsme o tom - nic to není, prostě ti vezmou krev a podívají se na ultrazvuku na mimina, poměří je, výsledek hodí do počítače a řeknou ti pravděpodobnost nějakých vad. Nicméně riziko DMO teď fakt podle mne zjistit nemůžou 🙂. Horší je, co potom, kdyby testy vyšly blbě, tak by ti navrhli časem amniocentézu a tom musíš pouvažovat - nebudu se rozepisovat, fakt si nás radši přečti zpátky.

salu
7. čer 2010

@vlckulka jupííííí, další dvě holčičky 🙂 gratuluji. Je dobře, že jsi šla raději na UTZ, všechno je hodně o psychice, akorát by ses bála a tahle je najendou víc sluníčka v dušičce. Taky jsem takhle na 28tt raději šla a malá mě kopala do zad, takže vše OK.

vlckulka
7. čer 2010

@salu máš pravdu, je lepší tam při pochybnostech dojít, uklidnila jsem se a můžu si to zase hezky užívat 😵 Jedna holčička se přetočila zase prdelkou prdelkou a teď mě pěkně tlačí pod žebrama, nevím, jestli do nich boxuje či co to tam vyvádí 😀

betina
7. čer 2010

vlculka, gratuluju k dvěma holčičkám a hlavně, že jsou mimi v pořádku, divej, já bych taky letěla, než se trápit pochybnostma a dvě děti jsme ještě nečekaly, tak člověk neví 😀
Salu,Moni, holky, s těma otokama..to fakt nevím, zatím je teda nemám,a le co není, můež být že, ale s těma výletama atd..se mi chce už brečet ted. prostě se bojím, jak to bude dál, protože jak začaly ty vedra, tak si tak akorát potřebuju zalízt někam do stínu a s tím prckem to nejde. tak si dneska slítnu pro nějaký šaty (stan) 😀 a prdím na lidi a k tomu jen nazouváky, důležitý je holky, abysme přežily 😀

hanula83
7. čer 2010

Vlckulko, holčičky jsou super 😵 ... kluci samozřejmě taky, ale já mluvím o svojí zkušenosti 🙂)...

Holky, my máme sice naše holčičky neplánovaně, takže nejsou vymodlené, ale můžu vám říct, že ten strach mám o ně úplně stejný... Začalo to chvílí, kdy jsem se o nich dozvěděla a pak už jsem se pořád jen bála. Ať je v pořádku donosím, pak ať proběhne v pořádku porod, pak ať se jim nic nestane, nechytnou nějakou nemoc apod... a to trvá doteď... 😕 ... Na druhou stranu všechno tohle vám ty děti stokrát vrátí, ten strach stojí za to 🙂...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru