Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
24. zář 2010

@sarri tak to se mame na co tesit. Ale zase mame maly byt, tak deti budeme mit minimalne dalsi dva roky na ocich 🙂

sovicka_
24. zář 2010

@sarri a existuje ještě nějaká třetí možnost než podložkový a za plenku? 😕

darma
24. zář 2010

@sovicka_ ahoj, také tě vítám. Byla jsem také rozhodnuta pro kočár Bumbleridle, ale bohužel, není v čechách k dostání. Psala jsem do Kolína - oni to v Brně pořádají a odepsali, že ho nemají, mít nebudou a v Brně taky nebude. Tak jsem se rozhodla pro tfk twiner twist, je hodně podobný - koukni na videa. Koupíme nový sporťák a korbičky z druhé ruky.

https://www.youtube.com/watch?v=9XFNxWQs8LQ


https://www.youtube.com/watch?v=P2ts43jHkA0
sarri
24. zář 2010

@sovicka_
Sovi, nevím o tom, že by byla ještě nějaká možnost.

@darma
Darmi, TFK je určo dobrá volba - myslím, že jeden z nejkvalitnějších. Zvažovala jsem ho jako druhý sporťák.

darma
24. zář 2010

@sarri dík, to jsem ráda, mám sice vybráno, ale ještě počkáme, ještě jsme opravdu na začátku 🙂

sarri
24. zář 2010

@darma
No to jo, já jsem musela ležet, tak jsem akorát vše studovala a ukládala odkazy do oblíbených a pořizovat to začala až po 30tt a kočárek a postýlky až byly holky nasvětě - měla jsem NB s připojením v porodnici, tak pak, když byly obě holky ok, tak jsem všechno objednala.

atreides
24. zář 2010

@darma jsem moc ráda, že se nic neděje 😵

na ten TFK jsem taky koukala, ale vadilo mi právě to polohování zad u sporťáku, jinak vypadal hezky a hlavně má ručku! 🙂

gilotek
24. zář 2010

My jsme měli Nanny u Martina skoro do 1 roku a pípal nám jen jednou v jeho asi 2 měsících, jinak naprosto v pohodě 🙂

sovicka_
24. zář 2010

@darma no to ještě bude dilema s těmi kočáry 😀 😀 V kolíně Bumbleride nevedou, vůbec ho nemají na stránkách, ale i jinde jsem četla, že momentálně není, to je fakt.

Tento je tedy ještě těžší než Bumbleride ... jo a chápu dobře že tam nejdou dát autosedačky? Když to má člověk jako sporťák, tak je to pak už bezpředmětné, samozřejmě 🙂 ale zkraje bych je ráda používala.

Stejně si připadám jak cvok - řešit kočár takhle brzy, je to normální? 😅 😅 Já ho samozřejmě nechci ještě kupovat, jen by mě zajímalo, na kolik mě ta sranda přijde 😀

atreides
24. zář 2010

@sovicka_ vítám tě,
k tomu kočíku, všude píšou, že bude až kolekce 2011 a tu by jsi měla stihnout 😉

sovicka_
24. zář 2010

S tím polohováním atd. to ještě musím prokoumat, tomu zatím moc nerozumím 😔 A také jsem četla o polohování nožiček - což jsem si vždycky myslela, že je u sporťáku už jedno... 😕

sovicka_
24. zář 2010

@atreides dík za přivítání 🙂
Prostě se teď jen předpřipravím a řešit to budu stejně tak v březnu.... v únoru... prostě - příští rok 😀

atreides
24. zář 2010

@sovicka_ no jasně, ale člověk aby už "bajvoko" věděl že? 🙂

darma
24. zář 2010

@sarri to sis tedy užila nervů....hlavně, že to dobře dopadlo....je to povzbuzující 🙂
@atreides no, já jsem taky šťasná - uvidíme za týden, snad to všechno bude dobrý 🙂
Já jsem taky zvažovala to polohování u sporťáku, ale se synem jsem ho až tak nevyužívala, chtěl pořád vidět a v tu dobu spal už jen jednou denně v postýlce, takže polohování opravdu nebylo třeba. Jenže tady to bude asi jiné, když se mi do korbiček vejdou jen do půl roka (syn jezdil v hlubokém 9měsíců). každop, je to dobrá připomínka - má jen 3 polohy.

darma
24. zář 2010

@sovicka_ jojo, v kolíně ho v nabídce mají - musíš najet na značky kočárků
http://www.kocarky.cz/kocarky-bumbleride.html

No já myslím, že hledání kočárku je to první, co ženskou napadne, když zjistí, že je těhule 😀

majka07
24. zář 2010

@sovicka_ vítám Tě.
@gilotek, jééé se máte, my zatím na autí čekáme, zatím se v Itošce neobjevilo nějaké pěkné, jedna už sice jo, ale tu nám nedoporučují, byla bouraná a nevím co ještě takže čekáme dál na nějakou pěknou.

sovicka_
24. zář 2010

@darma ahá, to jsem přehlédla 😅 😅 no ale když je k vidění,proč ho sákryš nepřivezou? 😕

@atreides přesně 🙂

atreides
24. zář 2010

tady na tom celkovém přehledu je u toho Bumbleride napsáno, že je kolekce 2010 zrušena
http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php

@darma mě spíš vadily ty zipy, že než to člověk porozepíná a pozapíná a teď každýmu dítku zvlášť
já ho právě na spaní využívala s Niny hoooodně, tak jsem byla ráda za lehký plynulý polohování a komplet s nožkama současně

bejatka333
24. zář 2010

@ gilotek - jeeee vidím, že se Ti líbí stejné postýlky, jaké už máme doma, ta polská firma Klups má i postýlku s méďama 🙂 Jen jsem je nekupovala na MMB, ale objednali jsme je přes internetový obchod v Polsku, vyšlo to trošku levněji 😉

zlatovlaaska
24. zář 2010

@atreides
@majka07
ahoj holky, jen tak jukám a vidím, že se bavíte o jedné postýlce. Tak ti naši pořízci (porodní váhy 2,95 a 3,17 a 50 cm oba) byli v jedné postýlce do pěti měsíců. Druhá byla v obýváku 😀19. 8. jsme je dali každého zvlášť, takže to bylo přesně 5 měsíců a 2 dny (v pěti měsících měli 7,95 a 8,41 a cca 70 cm). Už to měli těsný, ale spinkali každý v jednom rohu hlavičku a nožičky jsem jim dávala do středu jako k sobě, ale jak se pak už začali vrtět víc, už to nešlo. Tím, že mi vyhovala postýlka v obýváku, tak jsem s rozdělením nespěchala. Ale každý to má jinak. To jen moje zkušenost 😉

zlatovlaaska
24. zář 2010

koukám, že se bavíte o kočárkách, tak naše zkušenost, když jsme si v Kolíně objednávali Easy Walker, tak jsme dávali zálohu 1000 Kč, s tím, že kdybychom si to rozmysleli, že propadne, ale v případě, že by se něco stalo, tak nám zálohu vrátí celou. Naštěstí jsme dopláceli zbytek penízků koncem února 🙂 a kočár jsme jeli objednávat někdy na přelomu října/listopadu, celou dobu jsem plašila, že se prckové můžou narodit dřív a že od objednání je kočár třeba i za 10 týdnů (to mě plašila kámoška, že prý i 3 měsíce) a nakonec jsem podle termínu porodu v těhuprůkajdě 30. 3. rodila 17. 3. - plánovaný císař 😉 ale jim to je fuk, klíďo ho tam mají ve skladu, volali jsme tam snad 2-3 dny předem, že tam manža dojede. já s tím pupkem jsem už nikam nechtěla jezdit...

jo, snad měl bumbleride nějaký technický problémy s bezpečností, myslím, že při sklápění stříšky by se tam mohly dostat prstíky prcků a zranit, ale moc si to nepamatuju, pán v Kolíně nám u tohohle kočárku vysvětlil, proč by on ho nekoupil, byli jsme stejně rozodnutí pro EW, ale zdál se nám dost drahej a hledali jsme levnější alternativu, ale nenašli.... ale to je jiná písnička, že EW furt opěvuju 😀

i na jiných stránkách např. http://www.e-broucek.cz/kocarky/pro-dvojcata-so... píšou, že bude až nová kolekce. z diskuse dvojčátka 2009/2010 ho má myslím lita...

držím moc palce při výběru toho správného 😉

atreides
24. zář 2010

ten problém u bumleride byl u kolekce 2009, tahle se PRÝ vyprodala

@zlatovlaaska to by mě zajímalo proč by si ho pán nekoupil. Nevím, ale že by proto, že by míň vydělal? Těžko se mi věří řečem prodejců. Každopádně EW máme jako druhý v pořadí o tom žádná 😉 , jen nemám ráda tady ty prodejcovský řeči.

zlatovlaaska
25. zář 2010

@atreides aha, no tak vidíš, ona to byla jiná kolekce, to to tak uteklo? 😕 já jsem se o to pak dál už nezajímala.

no oni ty EW dováží, takže je vychvalují, to je logický. prostě viděl náš zájem o EW, tak zmiňoval a ukazoval, co bumble a jiný, který jsem si vytiskla nemají, ale to jsme tam byli v říjnu/listopadu 2009, takže to co říkal, už taky nemusí být pravda. Ale říkal, že má např. EW tlustší matraci v korbičce, dá se sundat a vyprat, unitřek korbičky je taky na suchý zip, takže jde odstrojit a vyprat. Korbička se u EW dobře nosila, u Bumblu je taška a tu když jsem vzala do ruky tak se převažovala jako hlavička dolů. Nošení prcků v korbičkách bylo u nás prioritní, bydlíme ve 2. patře bez výtahu, takže jsme s nima chodili dolů a nahorů někdy i 2x denně. Dole byla jen konstrukce. Ale pro pobavení ti musím říct, že jedna kámoška, co má dvojčátka, už skoro tříletý, tak měla snad 11 kočárků a jediný EW má do dneška, taky měla dlouho na chalupě TFK, tam si vzhledem k terénu vychvalovala brzdu, což EW nemá a pak delší dobu měla jeden kočárek za sebou od jané. ale třeba myslím z dorjanu byla nešťastná, byl neforemný a strašně težký. a když částo jezdíš a hlavně po terénu, tak váha a stabilita kočárku je strašně důležitá. pak mě dala radu, abych si nekupovala kočár s pevnýma předníma kolečkama, že bych při každý snaze zatočit musela kočár nadzvedávat a to je pěkná fuška, hlavně, když už mají kluci 9,3 a 8,6 kila, to bych byla rambo raz-dva. stačí, že je stále nosím ty 2 patra 😀 ale taky má EW nepraktický věci, třeba jak je vnitřek korbiček přichycený k vnějšímu obalu suchým zipem, tak je logicky ten sucháč ostrý, takže jsem klukům pořád dávala ponožky, aby si neodřeli nožičky a to bylo pořád o nandavání ponožek, když už s nima pak máchali ve vzduchu nebo u sporťáku opěrka nohou se nedá polohovat. možná ještě něco, ale je lehký, stabilní a báječně se s ním jezdím. bydlím v centru města, takže kočičí hlavy a dlažba jsou mým každodenním soupeřem a já ještě jdu s hafušou, takže jsem atrakce pro turisty 😀 jednou rukou tlačím kočár a v druhý mám vodítko s pejskem...

no nic, jdu tady něco podělat, sice jsou kluci hodní na dece, ale právě proto to musím využít 😀

gilotek
25. zář 2010

@bejatka333 nemáš prosím odkaz na ty polské stránky s postýlkama? Já jsem tu s méďou taky viděla a líbí se mi 🙂

gilotek
25. zář 2010

@majka07 jj jsem moc ráda, že už máme čím jezdit a nemačkat se 😉

sovicka_
25. zář 2010

jé, holky, díky, že jste se tak rozepsaly o EW a Bumbleride, super, přesně taková info potřebuju.
Právěže prodejcům se mi taky nechce věřit, potřebuji vlastní úsudek.

Pro mě je prioritní cena - ale pokud seženu jetý, tím lépe
Pak váha (budu nakládat často do auta) a tedy i jednoduchost složení kočárku
Možnost nacvaknutí autosedaček (i jiných značkových, nejen nějakých, které vyrábí ten výrobce kočárku)
Šířka - musím se vejít do 80cm dvěří
Manipulace - otočná přední kola
Dělené korbičky, které se snadno oddělají, dělené stříšky u sporťáku, polohování zad u sporťáku

@zlatovlaaska prosím tě a to polohování nožiček - je to takové minus? Já se v tom nevyznám, vím, že když jsou třeba obyč. golfky pro jedno dítě, tak jsem se u kámošek nikdy nesetkala s tím, že by to bylo polohovatelné... tak to moc nevadí, ne?

Celkově se mi víc líbí EW, hlavně když tam jsou korbičky a autosedačky. Ale když se tak dívám na ten sporťák... tak mi Bumbleride přijde tak nějak víc pohodlnější, je to možné?

A teď k postýlkám - mně by totiž nikdy nenapadlo, že bych mohla dát obě děti do jedné postýlky, nevěděla jsem, že se to tak dělává a vůbec jsem tu možnost nezvažovala. Jako nápad se mi to moc líbí 🙂

sovicka_
25. zář 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat k té společné postýlce - já jsem myslela, že se mimču podkládá matrace, aby bylo mirně z kopce, jak se to řeší, když tam jsou dvě děti? vypodloží se oba konce, aby ta matrace vytvořila jakoby takové "mírné účko"? 🙂

gilotek
25. zář 2010

@sovicka_ My jsme matraci podkládali jen když měl malej rýmu, jinak jsem ho opírala trochu na bok o postýlku - hodně blinkal.

A ta nanny snímala krásně i když byla matrace vyvýšená 🙂

atreides
25. zář 2010

@zlatovlaaska no vidíš, zrovna jsi mi odpověděla na otázku kterou jsem ti chtěla dát a pro mě docela prioritní, že se nedá polohovat u sporťáku část pro nožky ☹ to mi přijde jako velký nedostatek u tak drahého kočárku.

sovicka_
25. zář 2010

@atreides a čemu to vadí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru