Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

provazek
30. říj 2010

@bubisek Mě pomohla, mazala jsem si místa, kde mě to svědilo nejvíc a myslím, že po 3 dnech bylo po svědění ale vyrážka než zmizela trvalo trochu dýl 🙂

lenca78
30. říj 2010

@bubisek Jee, bubisku, tak to tam nejak vydrz. V nemocnicich je to nuda. A notebook ti snad neukradnou.
Drzim palce, at te to nesvedi. Ja mam sama atopicky ekzem uz roky a je to hruza. Ja jsem hlavne holky uplne blba, normalnim kremem bych se nenamazala, ale tema tehotenskyma jsem se ze zacatku mazala a nedoslo mi, ze kdyz nejsou pro atopiky, ze se po nich osypu 🙂. Vypadala jsem moc hezky. Tak uz se mazu jen tema svyma a je mi dobre.

Jinak me taky hodne svedi kuze, ale prijde mi, ze to je jen tim, jak mi roste bricho, treba ze strany na boku a pak par dni zase nic. No na testy jdu tak jako tak za tyden, tak to reknu doktorce.

mikii
30. říj 2010

@lenca78 taky mě dneska začalo dost svědit, tak jsem se začala drbat až jsem měla červené břicho. Ale myslím,že to bylo tričkem, tak jsem ho vyměnila a je klid. No uvidím zítra.

Tak jsem si dopoledne trošku poklidila orchidejky, už jsem se na chudinky nemohla dívat. Ale už mě pěkně bolí nohy a záda,tak musím zase ležet. A ještě tady dneska krásně svítí a když vidím ty okna, no hamba.......

lenca78
30. říj 2010

@mikii miki, je to za trest, kdyz je clovek doma a vidi, ze pres okna nic nevidi, co? Ja uz to delam tak ze jsem je zacala trosku myt. Postupne. Jen si vezmu papirovou uterku, Clin a pretru zvenku alespon kousek denne. To se fakt uz nedalo na to koukat 🙂 Ono kdyby bylo hnusne, tak to clovek nevidi.
Jinak dnes jsem to prehnala s prochazkou se psem,byli jsme venku pres tri hodiny, tak mam bricho jako sutr :( Snad to bude bez nasledku.

bubisek
30. říj 2010

@provazek A jeste mi prosim pripomen, ve kterem tydnu si te v te porodnici nechali?

@mikii - zachod i sprcha jsou na tom rizikovem odd. pekne na pokojich,coz je teda parada. Taky jsem premyslela,jak budu jako v noci chodit petkrat na zachod nejakou kilometrovou chodbou s pruvodem ostatnich tehuli.
A to tvrdnuti bricha mam taky,hlavne vecer. Takze mi davaj klasicke tablety magnezka,nechtela jsem totiz ten magnosolv,protoze mi je po nem na zvraceni. Kdyby to tvrdnuti bylo s bolestmi,tak davaj infuze.Tak at ti ta kontrola dopadne dobre.

frodo78
30. říj 2010

Ahojky všem, omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale trochu nestíhám 😖 . No sem tam jsem se koukla, co je u Vás nového, ale přehled nemám a tak to vezmu souhrně - MOOOC gratulace novopečeným maminkám a novým miminkům a hodně zdravíčka štěstí a všem, co musejí být v nemocnic přeji taktéž hodně moc zdraví a trpělivosti a hodně jezte ať nedopadnete jako já ☹ - v 33 tt mě nechali na rizikovém a tam jsem za 20 dnů hospitalizace zhubla skoro 6 kg. No a když jsem rodila v 37+3 tt tak mimáčci byli menší než jsme čekali. Já to přisuzuji té šílené nemocniční stravě a té jaterní dietě ☹ ☹ No když jsem přišla z porodky, tak jsem měla o 3 kg méně než před otěhotněním.... Jinak je to celkem fičák - a jsem na to všechno takřka sama. Navíc naše malá Boženka nechce moc jíst, tak jsem s ní musela v pátek znovu k doktorce. Je to boj, myška moje malá.... Také jsem měla zánět v prsu, tak jsem dostala ATB. No bolest to byla děsivá...A horečka přes 39 - šílené stavy..Pak jsem v tom nemocném prsu ztratila mléko a teď jsem asi o mléko přišla definitivně ( a to jsem ho měla tolik!!!). Asi je to od nervů ( dost se bojím o to moje vyžle) a také asi z fyzického vyčepání. Manžel nějak nezafungoval - dost mě to šokovalo. No mí rodiče se snaží pomáhat jak to jde - mamka občas uvaří, že já nemusím a táta si občas zajde pro mímáčky a jde s nimi na hodˇku dvě ven, abych si odpočala. No jenže mě ten čas padne na domácnost - žehlení a drobný úklid ap...Zase abych měla čas na mazlení těch mých zlatíček. No a tak jsem skoro na pokraji sil 😖 . Je to náročné - v noci krmení a přebalování, což by ještě šlo, jenže Boženku krmím skoro hodinu, aby mi něco snědla a když se pak přidá konejšení, tak jdu skoro od krmení ke krmení. No zkrátka mé šestinedělí je cokoliv jen né odpočinek a o hýčkání si můžu nechat také jen zdát ☹ ☹ tak je mi z toho docela smutno - nevím, proč se ten můj manžel tak chová, proč se tak změnil.No, ale jsem šťastná, že ty své drobečky mám!!!!!!Jsou nádherní - je to zázrak, ti maličcí človíčci... Holčiny, moc na Vás myslím a všem přeji jen a jen to nej nej, Těhulkám hodně síli a radosti a pohodové těhulkování a stvým maminkám také hodně sil a pohody 😉 Mějte se krásně a vzpomeňte si občas i na nás. Mám o tu svoji holčičku takový strach ☹ Honzík papá přímo ukázkově, ale Boženka je takové vyžle, že bych brečela........................ Iveta

bejatka333
30. říj 2010

@frodo - Ivet, moooc Tě obdivuji,že to tak perfektně zvládáš. Z toho co čtu vnímám, že jsi skvělá máma. Snad to tatínka přejde a je to jen "takový poporodní šok" a brzí se zapojí alespoň trošku a pomůže Ti s mimískama. Přeju Ti hoodně zdraví a aby holčička začala papat a přibírat na váze...Oparujte se!!!

kanegoo
31. říj 2010

Dobré ranko holky

@frodo78 Ivet, drž se, jsi dobrá, jak to zvládáš a určitě bude brzy ještě líp!!!

lenca78
31. říj 2010

@frodo78 Ivet, jsi strasne sikovna maminka, ze se zvladas o deti starat sama. Preju ti, aby holcicka zacala lepe papat, at mas o starost mene. Drz se. Mas krasna mimina a uz jen to, ze jsi tak dlouho donosila, je velky uspech. Taky ti preji, aby se tatinek polepsil a zacal aspon trochu pomahat. Hodne sil.

kanegoo
31. říj 2010

Holky maminky, jakou máte autosedačku vajíčko?
Švagrové se malá ve 3 měsících ve vajíčku, které je proti směru jízdy, už odráží od sedadla - což teda není zrovna dobré na záda!! Ale už se to nedá posunout.. A po směru jízdy - to prý už nejsou bezpečné sedačky.
Mají to nějak nedomyšlené, ne?? 😠
Díky za rady a zkušenosti 🙂

atreides
31. říj 2010

@frodo78 Ivetko je mi to moc moc moc líto 😔 jsi borec největší, že se držíš, ale bude líp, tomu věř 😉 A Božence to nejde, že je tak malinká nebo že nemáš mlíko? A co z lahve, kdyby jsi jí to odsála - to by nechtěla? To by ti mohl takhle pomoct aspň manžel. S ním bych si asi promluvila. Oni ti chlapi někdy neví co mají a nemají, pro ně je to taky velká změna a jsou z toho vedle a promluvit si pomůže víc než by člověk čekal.
Důležité je, aby jsi byla v pohodě ty a když jde tvůj tatínek s mimuškama na procházku, tak si běž lehnout - bordel v bytě šťastné dítě a dítě je šťastné pouze tehdy, když je máma.
Budu na tebe moc myslet a držet palekčy! Opravdu bude líp.

atreides
31. říj 2010

@kanegoo sedajdu ještě nemáme, ale zvažuju maxi cosi cabriofix
Nožky tak nevadí, ale nesmí přečuhovat hlavička

gilotek
31. říj 2010

@frodo78 Ivet, bude líp!!!!!!! Vím, je to těžké myslet pozitivně, ale všechno se urovná. Pro manžela je to prostě změna. Musí si na novou situaci zvyknout. Asi si nedokázal představit co to všechno obnáší a jaké změny nastanou. Vzpoměla jsem si když se mi narodil syn, jak byl manžel taky trochu mimo, ale srovnalo se to. Navíc když jsou na světě hned 2 mimina !!!!!! Boženka se rozpapá uvidíš. Hlavně zkus co je taťka venku s malejma odpočívat ! Žádné žehlení a uklízení. Prostě budeš mít třeba 2 měsíce doma bordel jak v tanku, budeš kopat do hromad krámů, ale ty potřebuješ co nejvíc odpočívat. Když si lehneš i na tu hodinku, uvidíš, že pak půjde zase všechno o trochu líp.
Já jsem si šestinedělí s Martinem taky protrpěla, bojovali jsme s kojením, na mě šli deprese, brečela jsem hodně.
Drž se Ivet

😔 😔 😔

gilotek
31. říj 2010

@kanegoo My jsme měli vajíčko chicco. Tam je hlavně důležité, aby z vajjíčka nečouhala hlava. To odrážení dělal Martin taky...

kanegoo
31. říj 2010

@gilotek A to jsi měla tady proti směru jízdy?

@atreides Taky zvažuju Maxi Cosi - vyšla nejlíp v testech spolu s Kiddy (http://www.babyweb.cz/Clanky/a4175-Novy-test-au...) - ale určitě použitou..

gilotek
31. říj 2010

@kanegoo jojo, proti směru jízdy, vozili jsme ho vzadu za manželem.

kanegoo
31. říj 2010

Mi to stejně s těma nožkama přijde blbé - pořád je mít pokrčené a nebo pořád v autosedačce hopskat.. A to má teprv 3 měsíce a sedačka má být do 9 i více kil.. To už se tam určitě děti nevejdou, ne?

majka07
31. říj 2010

hezkou neděli

Ivet ať je brzy líp.

Jj, souhlasím s gilot, nožičky nevadí, důležitější je hlavička, jak se blíží hranice 2 cm od shora, je třeba vyměnit autosedačku. Co jsem za ty roky o tom přečetla tak do druhé kategorie by měli jít děti co pevně drží hlavičku ikdyž v některých případech to nehrozí, protože jim je vajíčko malé 😀 , ale jsem zastánce čím dýl ve vejci tíl bezpečnější pro mimo. M. byla do 10 měsíců ve vajcu, už hlavička byla v hraničním limitu takže rychle do druhé kategorie. Furt mi přijde prcek s nožičkama krapet ven bezpečnější než aby byl v autosedačce po směru, pak náraz a .... stačí vidět videa........
@kanegoo mně to tenkrát taky přišlo divné, ale pak po shlédnutí videí, prostudování co vše se může stát mimču kdyby jel po směru jízdy... jéje, už mi to pak divné nepřišlo 😉

kanegoo
31. říj 2010

Holky, díky 🙂
Když ony ty nožičky nejsou ven, ale zapřené do sedadla 😒 Asi se to, kromě toho, že se vyndá ta vložka nebo posune trochu pás, nedá jinak regulovat, co?
Jo, a navíc má švagrová v Renaultu tak blbě zadní sedadla, že když se tam dá vajíčko, tak to je tak nakloněné, že malá ve vajíčko skoto stojí! V jiném autě to třeba tak nedělá.. (má vajíčko ke kočárku X-lander)

kanegoo
31. říj 2010

Holky, ještě potřebuju další radu - koupila jsem starší postýlku a babka mi ji poslala bez těch vyndávacích tyček 😠 Prý je dodá, ale nevím, nevím.
Nevíte, kde by se daly sehnat??

lenca78
31. říj 2010

@kanegoo ahoj, ja uz vajicka mam, Romer baby safe plus isofix. Nekde jsem cetla, ze kdyz jsou sedacky s isofixem, daji se ruzne naklanet . Po tom tvem dotazu v to doufam 🙂. Isofix nam ale pujde jen u manzelova auta. Ja mam takovou starou plechovku, kde si to pak musim vyzkouset, jak to bude vzadu fungovat. Muzu byt rada, ze tam mam aspon nejake pasy 🙂

A k te postylce - to netusim. Nikde jsem to v nabidce nevidela. Doufam, ze pani nekde ty tyce ma a opravdu ti je posle.

gilotek
31. říj 2010

****** Č E K A T E L K Y ******

BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
CIHI - 24. prosince - chlapečci
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****

MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna - dvojvaječná - holčičky LIBEREC
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna . dvojvaječná - necháme se překvapit
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února - jednovaječná - ???holčičky ???
JAPENI - 23.února-jednovaječná - holčičky
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná - holčičky
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března - chlapeček a holčička
VALMARK - 2. března - dvojvaječná - chlapečci
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna - dvojvaječná
SOVIČKA - 8.května - dvojvaječná

majka07
31. říj 2010

@kanegoo já bych se zeptala v obchodě, kde se prodává dětské zboží, jestli neví, zda by se to dalo někde sehnat a nebo je to totálně už mimo 😉 ale snad to baba pošle. To jsi brala tady nebo na MMB?

atreides
31. říj 2010

@kanegoo jj taky použitou 🙂

Chicco jsem taky koukala, ale jsou prý docela malý, tak právě koukám na ty MC nebo Romer baby safe plus- ale těch není použitých takový výběr

atreides
31. říj 2010

@kanegoo jakože tam máš díru? to netuším, ale určo nějaký truhlář by je udělal ne?

sovicka_
31. říj 2010

@gilotek stále jsem poslední, ach jo, copak nepřijde další dvojčatovka? 😀

Zase mi byla smazána ikonka, to asi kvůli této veřejné diskuzi...přechod na uzamčenou se asi nezvažuje, co? 🙂

gilotek
31. říj 2010

@sovicka_ a proč ti ji smazali? 😝 😕

sovicka_
31. říj 2010

@gilotek asi nesplňovala pravidla 🙂 byla jsem tam já, pravda, trochu z dálky... ale když se divám na fotky jiných holek... no nic, no. Vyberu nějakou jinou, snad s ní nějaký čas zase vydržím 🙂

gilotek
31. říj 2010

@sovicka_ to víš že jo. Hele já taky musím koukat na můj ksicht 😀 😀

kanegoo
31. říj 2010

@lenca78 Jak vypadá a na kolik vyjde ten isofix? To je taková ta podložka s tyčkou, takže nemusíš připoutávat pásama?

@atreides Psala mi kamarádka, že mají Chico Synthesis - že to je jedna z největších sedaček..
Jj, díru ☹

Kupovala jsem ji na "bazoš" nebo tak něco..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru