Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

janiczka2011
2. srp 2013

@pehu ja jsem po dvou potratech a nyni ve 21tt (zitra se snad dozvime uz co to bude ptz minule jeste nebylo poznat), beru Prontogest (jako Utrogestan) 200 mg na noc na posileni spodku a budu ho brat az do konce, tak pokud ti ho dr nenasadili tak si o nej rekni, je to takova jistota, jinak snazim se byt v klidu a neprepinat se, vic asi delat nejde 🙂

pehu
3. srp 2013

@janiczka2011 Já toho beru více 🙂. Mám nasazený utrogestan, ascorutin, fraxiparine, euthyrox a teď mám preventivně předepsané globule na poševní prostředí. Klidový režim dodržuji 🙂.

janiczka2011
3. srp 2013

@pehu tak to mas plnou naloz, cili neni co dalsiho 😎 drzim pesti 🙂

iiwaa
3. srp 2013

Ahoj všem. 🙂 také čekám dvojvaječná dvojčátka 🙂 jsem v 9tt a už se na miminka těšíme 🙂 A také se mě všichni ptají jestli jsou z umělého oplodnění. ale nejsou podařilo se nám to přirozeně 🙂

dexin
4. srp 2013

@iiwaa ahoj, vítám tě tu. To je tak dojemné, že mi zrovna dvojčecí těhu skončilo a tobě začalo! Přeju ti krásné a pohodové těhotenství! Pokud tě bude někdo strašit, neposlouchej ho a užívej si toho krásného pocitu, že ti v bříšku rostou 2 životy.

iiwaa
4. srp 2013

@dexin ahoj děkuji 🙂 moc se těšíme 🙂 je to hezký pocit. A moc blahopřeji k mimískům 🙂

letitko
4. srp 2013

ahojky holky, tak jak se vam vsem dari .o) a co ta vedra jak to zvladate? Mam na vas dotaz co kojici polstar- jaky a kdy ho porizujete(pred nebo az po porodu?) dik

dexin
4. srp 2013

@letitko mám obyčejný vysypaný kuličkama a krásně na něm kojím, ale ten dvojčecí se tu velmi chválil. Jinak bez kojo polštáře tandem asi neukojíš!

michelle1
5. srp 2013

@letitko já zkusím polštář, co mám po Laurince a snad to půjde, je dost velký a naducaný.

letitko
5. srp 2013

@dexin dekuju, no prave premyslim zda do nej investovat :o)

adriene
5. srp 2013

@letitko Ahoj, mám kojo polštář My brest friend twins plus, koupila jsem použitý, levnější a jen a jen chválím. klukům je teď 5 měsíců a krásně na něm kojím v tandemu od začátku. Nemůžu si ho vynachválit. Kluci z něj nepadají, mají super oporu hlavičky i zádíček... prostě super! A kupovali jsme ho před porodem 😉

letitko
5. srp 2013

@adriene dekuji za radu, asi ho taky koupim predem :o)

gyty
5. srp 2013

ahoj holky

bylajsem zarodinou v zahranici a nejakou dobu sem tu nebyla a nestiham docitat!!!!
nez to prelouskam tak sem hodim nase zazitky novinky obavy atd

oba pribiraji chlapecek uz holcicku dohnal a maji na gram stejne v 6tydnech 4580
holcicka se od 6tydnu na naskrasnesmeje a fixuje ocickama jak nas tak predmety
ale chlapecek ani v 9tydnech....
dnes se na me poprve usmal ale stejne si nejsemjista zda ten usmev opravdu patril me nebo byl jen tak....
vubec jej nedokazu zaujmout aby se na me podival.pritom svetlo a tmu rozezna...nevim.
navic holcicka krasne drzi hlavicku taky uz od 6tydne chlapecek krom toho zese stale prohyba do luku hlavicku neudrzi jako by mel misto krcicku snurku...
zato kaka nekokrat denne a holcicka jen 1 za tri ctyri dny a to pouze za pouziti rektalni rourky a po nekolikahodinovem silenem revu a bolestech. vetsinou ma tmave hnedou vodnatou stolici. jen semtam je prolozena tou zlutou jak pani doktorka rika stolicejakoby s michanymi vajicky
oba dva tandemove kojim

jak jste na tom s psychomotorickym vyvojem dvojcatek?
a jak to vidite s tou stolickou? na netu jsou urcite nazory ale nechapu jak by mohla byt stolicka hladova u jednoho a u druheho ne....nerozumim tomu
k dr jdeme az 19. a do 12.ma dovolenou tak se ani nemam kde poradit....

moc diky za prispevky a ja jdu docitat co se tu mezi tim udalo!!

gyty
5. srp 2013

tak jsem hledala na netu a nasla jsem ze podobne problemy muze take zpusobovat alergie na mleko. sem tam si dam jogurt a je dost mozne tu stolici hnedou vodnatou a zapachajici muze mit prave po tom!
uvidim zkusim vysadit vse co ma mleko...
jinak se ale nemuzem bez pouziti rourky vykadit vubec....
jak ste na tom? jak casto jestli vubec pouzivate?

zuzulice
5. srp 2013

Ahoj holky, vy, co máte nebo čekáte dvojčátka - měly jste to vždy v rodině? 🙂 Nebo nebylo to třeba těsně po vysazení antikoncepce? Že prý se tělo někdy zblázní a pustí víc vajíček 🙂

michelle1
5. srp 2013

@zuzulice tak já brala 2 měsíce Clostil, ale zároveň to máme i v rodině, takže nevím, čemu to teď přisoudit 😀

zuzulice
5. srp 2013

@michelle1 ahoj, a jak "moc" to máte v rodině? 🙂 Já dost na to, aby se to stalo 😀 A koukám, že už jedno dítko máte, to asi bylo překvápko, že čekáš dvojčátka, že? 🙂

michelle1
5. srp 2013

@zuzulice mamka je z dvojčat, bratranec má dvojčata 🙂 Jojo překvápko to teda bylo, jsem to taky aspoň 3 týdny vstřebávala!

zuzulice
5. srp 2013

@michelle1 tak to mam, kdyz je tata a babicka z dvojcat, mamci bratranci... Taky sanci 🙂 tak dobre asi je, ze je to jednim vrzem 🙂at vsechno vychazi!🙂

kiwiik
5. srp 2013

@letitko Nasim holkam je pul roku, plne kojim a bez specialniho polstare, pres kazdou nohu mam jeden normalni vetsi polstar a jde to. Verim, ze to muze byt s kojicim polstarem mozna pohodlnejsi, ale nevim, nezkousela jsem to, docela mi to takhle vyhovuje. Uz jsem kojila i v terenu bez jakehokoliv polstare, musela jsem sice zkusit jinou polohu nez normalne, ale taky jsem je nakrmila.

kiwiik
5. srp 2013

@gyty Nase holky maji stolici porad jednou za ctyri dny a ze zacatku jim to delalo take obcas problem, rourku jsem pouzivala vzdy, kdyz jsem mela pocit, ze je to bricho hodne boli. Nekde jsem ted cetla, ze se toho clovek nemusi bat, pry neni pravda, ze by se pak neumeli vykadit sami, jak se casto rika, ale nevim... Psychomotoricky vyvoj probiha u holek dost podobne; jen pretacet na brisko se zacalo B az o 3 tydny pozdeji nez A, zato to ale od zacatku delala technicky lepe, takze ted je na tom vlastne trochu lip, zacina pivotovat. Usmevy byly behem tri dnu.

maladama
6. srp 2013

@zuzulice já mám jednovajky, to je prostě absolutní náhoda, že se vajíčko rozdělí úplně - paradoxně ovšem v manželově rodině (manželka od bratrance) jsou taky jednovajky, ale z tama jsem to fakt podědit nemohla 🙂

delina81
6. srp 2013

@zuzulice Mám dvouvaječná. V rodině to nemáme a s početím prvního prcka byly problémy, tak jsem brala Utrogestan na vyrovnání cyklu a Norprolak. Nevím, co tělo teď tak nastartovalo, jestli porod, dlouhékojení, celkově ty změny ....otěhotněla jsem 11měsíců po porodu.

karina1
6. srp 2013

Ahoj holky, sorry ze vam tu leziem - predavam oblecenie aj ine veci po dvojcatach, ak by ste mala niektora zaujem, odber v prahe. Inak ked vas tak citam, prida mi to skoro neuveritelne ako to leti - mam pocit, ze to bolo vcera, co som nedockavo cakala na pohlavie deticiek v brusku a teraz uz maju rok. Strasitaaansky to leti, UZIVAJTE SI TO, tehu aj tie prve mesiace a nenechajte sa strasit lekarmi ani okolim, aby ste tie najkrajsie chvile nepremrhali zbytocnym stresom. Krasne tehulkovanie aj materstvo vsetkym dvojcatkovym maminkam zelam 😉

gyty
9. srp 2013

@kiwiik diky za zkusenost...
ja opravdu zjistila ze male nedelaji dobre mlecne produkty. takze po zkousce sem je vysadila z jidelnicku a budu asi muset zaradit nejake lekarenske suplementy na vapnik....
taky se ji zacalalepsit plet mela stale takove to novorozenecke akne a co nejim nic s mlekem se ji plet cisti.
jen ten nas malej .... usmivat se uz zacal ale jen na hlas. ocima me proste nevyhleda at se mu do vyhledu stavim jak chci....mala si me vzdycky nadsene najde ale on zatim ani jednou...usmiva se na hlas ale ocickama se diva za me vedle me ale nikdy ne na me...
za 10 dni jdeme na kontrolu tak se bojim co mi lekarka rekne...

gyty
9. srp 2013

@karina1
mas nekde nejaky inzerat co je na prodej?
diky

karina1
9. srp 2013

@gyty zatial nie, nestiham to cele nafotit a inzerovat, mam toho vela, ak by si mala o nieco konkretne zaujem, rada nafotim a poslem na mail. Decka prave oslavili rok, takze je to viac-menej vsetko, co potrebovali do roka.

anitta
9. srp 2013

Ahojky . Chci se zeptat jak moc intenzivne vas v mem tt deticky kopali . Dnes me obe holky od rana cutaj ze vzdy nadskocim a nekdy to i boli :/ asi uz tam nemaji misto nebo nevim.

gyty
9. srp 2013

@karina1 ok
diky. promyslim. nekdy senajdou na bazarku hezky kousky obleceni. tak po necem takovem sem tam zapatram. mam holcicku a chlapecka. 10tydnu. muzu se zeptat na tvuj nazor k tomu co sem psala o neco vys? chlapecek me nenajde pohledem ani se na mecilene neusmeje. holcicka uz od 6tydnu krasna navaze kontakt sama sesnazi se divat cloveku do oci ale on vubec . spis kdyz se mu postavime primo do pohledu tak uhne...

karina1
9. srp 2013

@gyty u nas to bolo podobne - decka totalne ine od narodenia aj vizualne aj vyvojom aj povahou - vsetkym 😉 chlapcek sa smial od 3 tyz., vnimal hracky, usmieval sa na ne.. holcicku hracky vobec nezaujimali, zato ani nedychala, ked videla cloveka a rozhlizela sa po miestnosti.. smiala sa ovela pozdejsie ako chlapcek.. mudra na KO skumala ci sa otacaju za hrackou (nazaujimalo ju ani kedy sa usmievaju, ci to robia cielene ani nic podobne) a potom skusala vzdy sluch, ale to asi pozdejsie. Moj nazor, netreba to moc skumat, deti su totalne ine, my dla tabuliek teda vobec nejdeme, nieco robia niekolko mesiacov v predstihu, nieco pozdejsie a pritom napreduju krasne. Moji boli predcasnaci o mesiac driv, zasadne je pasenie konikov do snad konca 3.mes., pretacanie do ukon. 6.mes (samoska u nedonosencov sa este koriguje) - ak toto nieje splnene, vacsinou sa posiela na neurologiu a cvici sa. Moja rada uzivajte, neskumajte 😉 Akurat na to pasenie a pretacanie by som si dala pozor a pripadne aj mudru upozornila. Ak sa to neriesi, potom mavaju deti problemy aj pozdejsie (napr. nespravna chodza).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru