Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mattas
8. únor 2014

Ahoj holky, tak se zase po čase ozývám, máme za sebou 3 měsíce, holky mají už obě 4kg.... jsou hodné, jen večery máme náročné, řvou a řvou a nic nepomáhá (ani neustálé chování) ☹ zvládly to i přes dvě krmení tj, 7hodin v kuse.Ale snad se to věkem spraví. Jak Vás tu poslední stránku čtu čekají nás teda ještě krušné časy 😖. Gyty moc držím pěsti ať přijde zase to lepší spaní u malého, já bych zkusila ho nechat vyřvat pár nocí....buď v místnosti se ségrou pokud jí to nebude vadit nebo jinde.
Měla jsem na Vás spoustu dotazů a teď si nemohu vzpomenout skoro na žádnej, ach jo asi mám mlíko na mozku 😕. Přeci jen jeden........ stále nemám koupenou tašku ke kočárku. Jakou by jste mi z praxe doporučily? Nebo co by určitě měla mít? Kočárek mám EasyWalkera a v obchodě mi vnucovali k němu, ale já radši dám na Vás.
jo a ještě se železem do anemický nedonošence. dáváme Maltofer a nevím zda ho mohu kapat do lahve s odstříkaným mlékem nebo zůstat u toho že kapu přímo do pusy před krmením....
Díky holky a všem přeji "klidnou" noc

maladama
9. únor 2014

@mattas Maltofer jasně do mlíka, je to i v návodu a já to mám odpozorované už z neonatologie, tam to tak taky dělali.
Jedině Vigantol se dává buď na lžičce, nebo, vychytávka, co mi poradila kamarádka zdravotní sestra z nemocnice, kápnout na dudlík nebo savičku a nechat dítě olíznout.

jarkalada
9. únor 2014

@mattas my naopak měli doporučeno /měli jsme tedy na železo aktifferin/, že do mlíka nebo s mlíkem ne e. Takže na lžičku s čajem nebo do stříkačky, to bylo úplně nejrychlejší. Ale plíno kolem krku, jelikož fleky z něj nejdou vyprat

gyty
9. únor 2014

@karina862
ja na sto pro vim ze to zacalo po hexe.
a je to stale stejne
az jak jsem sem psala nekolik dni po kompletni a razne zmene usinani byl relativni klid. ale pokazde kdyz se nauci neco noveho /ted treba postavit se v postylce/ tak to zacne provadet s placem v noci .
zmenila jsem usinani - probudil se jen trikrat. jednou jsem nakojila a dvakrat dala dudlik a spinkal.
prez den se ale naucil vstavat v postylce a jak se to naucil - zacal se opet budit s tim ze uz sam znova neusne. neni to sice 30x za noc ale za to trva neskutecne dlouho nez usne a sam to nedokaze.

dneska usinal od osmy do deviti. zatim to trvalo vzdy jen deset minut parkrat se poplazil po postylce a hajal...tak uvidime nakolik se unavil...

mala ta mi dva dny vubec nespi prez den. neusne ani v kocarku jen se kouka a nespi. je nevrla a mne si ocicka a trha ouska a pestickou se bije do hlavicky. ale neusne. do toho absolutne nic nepije. az vecer po koupani a po veceri kdyz rve a to myslim ze rve jako silena tak pul az trictvrte hodiny tak se prisaje a pije jak diva. se zavrenyma ocickama. nevim co s tim. prez den se mi prisava k ruce k prstu div mi tahem nestrhne kuzi ale prso nechce. max jedno potahne a hned se odtahuje pryc.
z flasticky nechce taky nic.
zkousela jsem ruzny druhy flasticek a dudlicku ale proste ne.
v noci se sama vzbudi nakojit jednou az dvakrat.

jinak mala tohle dela taky od prvni vakcinace. odmita prso. prez den. to uz sem sem asi psala .ze nevim co s ni. ze pije jen v polospanku. a to az do ted. driv jsem ji vzala z kocarku jeste spici a prilozila a ona pila. jinak sem nemela sanci ji nakojit. a ted uz dva dny nespi prez den ani deset minut. rano vstane v sedum a jdem do postlky v osum. tak deset minut si brouka v postylce pak zacne jecet a jeci tak 3/4 hodiny. vzdycky davam dudlicek zkousim kojit ale dokud neni vycerpana tak se neprisaje a nepije.

a ted otazku k te detoxifikaci?
nikdy jsem o tom neslysela....
diky

gyty
9. únor 2014

@mattas
to znam)
ze nic nepomaha ani noseni ani houpani nic

kolem tretiho mesice mi tohle zacala delat mala.
bylo to sileny.
nakonec jsem vypozorovala ze to po tom co snim mlecny vyrobek. cim vic mleka nebo smetany tim katastrofalnejsi a delsi rev.
vysadila jsem vsecko mlecne a spravilo se to. dnes ma osum mesicu a uklidnilo se to. uz zase jim jogurty a vsecko a problemy ji to uz nedela.
nevim jestli to byla ylozene alergie na mlecnou bilkovinu kdyz to tak brzy odeznelo ale kazdopadne to bylo tim co jsem jedla.
dneska malej plakal asi hodinu a usnul
ja v noci nekdy necham plakat ale on nerve jako mala spis tak knoura a dozaduje se moji blizkosti. staci mu uplne kdyz na nej polozim ruku. a jak jsem unavena tak to casto vzdam....
uvidime dneska vecer jaka bude noc....
tak drzim pesti at se uklidni

gyty
9. únor 2014

@adriene
ja uz to nevydrzela a jak sem byla unavena a malej ne a ne usnout sam /a ja se zarekla ze mu prso jen tak davat na zuzlani uz nebudu/ tak sem nakonec utekla do detskyho pokoje k malymu!!
jenze sem stejne nemohla spat
slysela jsem jak place i kdyz jen tlumene ale stejne sem ho slysela a naopak se napinala usi jak pitoma jestli uz nahodou nezabral tak mi to nic platny nebylo.
akorat se to moc libilo tomu starsimu a ted premlouva at u nej zase spim.... 😅

adriene
9. únor 2014

@gyty 😀 No to jsou věci... starší je taky dobrá podšívka 😉 😀

Je to tedy věc, je mi tě moc líto. Už mě toho moc nenapadá... snad jen to přestěhování prcků do pokojíčku. A pak snad: nabídnout mu v noci místo mléka čajík?

karina862
9. únor 2014

@gyty o tej detoxikacii najdes toho vela aj na MK, hlavne v diskusiach o ockovani.. robia bud homeopatikami pod dozorom homeopata alebo prave napr. tou spirulinou, coz je sladkovodna řasa.. s tym vstavanim na nohy ho to casom prejde, tiez som musela zo zaciatku chodit kazdu chvilu do loznice a "zvesovat" ich z postielky (sice sa uz vdeli postavit, ale nevedeli ako dole 😀). A mudre si to nehovorila, ze to maju od kedy dostali hexu - nieco ti na to neporadila? Ale proste, ja by som decka odsunula do vedlajsej miestnosti, skusat mozes cokolvek (napr. ten detox, alebo zamysliet sa, ci nemozu mat alergiu na nieco, casto zle znasaju deti aj jogurty/mliec. vyrobky, moze sa to prejavovat aj "iba" bolestou bruska, ev. nemaju egzem?), ale v noci im nepomozes, ked si porevuju len tak celu noc.. naopak nevyspis sa ani ty ani oni a este budes na nich protivna este aj cez den, pze bude na dne so silami.. neboj, pozname to viacere..

mattas
9. únor 2014

@maladama @jarkalada holky díky 🙂, asi je rozdíl aplikace i podle typu železa...... s vigantolem je to kapka jedna a dvě a to jim nevadí když jim to kápnu rovnou do pusy, už si na to zvykly.
@gyty ty jo tak to mě nenapadlo, že by to mohlo být jídlem 😕 , zkusím to vypozorovat....no teda, lituju tě, tady už není rady , jen aby z toho vyrostli co nejdříve 😔

holky a užíváte tu tašku ke kočárku?Jakou?

werinka1
10. únor 2014

@mattas Já mam easywalker. S jinou zkušenost nemam. Ale stejně bych jí potřebovala ještě jednou tolik nafouknout.

koksi
11. únor 2014

Ahoj holky tak už máme za sebou 1.oslavu narozenin... utekl ten rok děsně rychle a ještě teď si pamatuju jak jsem tu řešila že jsou v inkubátorech a takové maličké atd atd.. a už jsou to velké slečny.. mazec.. zamáčkla jsem slzu ... a jedeme dál...život prostě frčí....
tady pár foto...

kacikaci
11. únor 2014

@koksi moc gratulujeme - jsou nádherné! a jsou si strášně podobné 🙂 ať se jim daří!
co kočárek? už si holky zvykly nebo stále ještě bojujete?
já teď teda řeším, jestli ho nevyměnit, polohování na zipy je příšernost ☹

pt1981
11. únor 2014

ahoj holky, tak já po dnešku už mezi čekatelky dvojčátek nepatřím... ☹ Byla jsem na kontrole a mudt mi řekla, že jedno z miminek se přestalo v 8+6 vyvíjet, druhé už je 12+4.... Příští st máme první screening v Brně, tak doufám, že druhé miminko je v pořádku. Opatrujte se a přeji vám všem hlavně zdravíčko a zdravé děti 🙂

anitta
11. únor 2014

@koksi vse neeej jsou uzasne

dexin
11. únor 2014

@pt1981 to nevadí, ber to tak, že to mělo být a hlavně, ať je to jedno v pořádku

@koksi holky jsou úžasné!

jinak musím reagovat na diskuzi k usínání. Já jsem úplně proti tomu, aby se děti učily usínat pláčem. Podle mého názoru je pro miminka pláč jedním z mála komunikačních prostředků a pokud je ignorujeme, dáváme jim najevo, že je nám jedno, co chtějí sdělit. Chápu, že se potřebujeme vyspat. Sama spím max. 2 hodiny v kuse, spíš se budím po 40 minutách, protože kojím každého, jak si řekne a vůbec mi nevadí, když s ním usnu v náručí a vyměním je u dalšího kojení. Říkám si, že rychle rostou a ňuchňat si je jako miminka už dlouho nebudu. Takže tak za mě.

pt1981
11. únor 2014

@dexin děkuji moc za podporu

koksi
11. únor 2014

@pt1981 ajajaj...tak to je nemilé. Nicméně budu držet palce aby aspon to jedno miminko se dál dobře vyvíjelo a mohli jste se těšit na miminko ,-) drž se 😉

koksi
11. únor 2014

@kacikaci děkuji ,-) a že jsou stejné?? hm..mě vůbec nepřijdou. Navíc jsou dvojvaječné... asi to zkreslují ty fotky ,-)) Noe je o 0,5kg těžší, celkově mi přijde že má spíš kulatější obličej než Ami která ho má spíš protáhlejší po manželovi.. no uvidíme jak to půjde dál ,-) když byly malinkaté tak si byly ale opravdu hooodně podobné dodnes na některých fotkách nevím která je která..ale právě jak rostou tak mi přijdou už každá jiná.. navíc Amálka má na tvářičce znamínko takže poplést si je už ani nejde...

Kacikaci...nevěřila bys ale momentálně řeším to samé!!! mě ty zipy tak se..ou...že už se dívám po jiném kočárku. Měla jsem u Eliáška BGB... vyjde na dost ale prostě to byl fakt kočárek No.1 !! takže se dívám jestli ho někdo neprodává ježděný na ty dvojky.... nový vyjde fakt hooodně a to se mi už dávat nechce...stejně holky budou v kočárku tak ještě rok max. celou příští zímu takže tak do cca dubna 2015 a nový se mi fakt kupovat nechce a moment.jdou peníze do baráku... ale fakt mě to štve. Štve mě i nákup.košík že se tam těžko dostává když holky spí, neprotáhnu tama ani menší igelitku s nákupem..dávám tam vše poloku po položce... no příšerný.... A chci se te zeptat na pláštěnku.... kde uchycuješ ten spodní okraj pláštěnky jak je tam ten nápis EW a ta černá látka..jsou tam z každé strany suchý zipy a já nevím kam to připevnit..proto se mi stane že ten černý okraj vyjede nad fusaky a tím pádem mám spodky fusaků vždy mokré ☹ no jsem z toho kočárku hodně zklamaná. Sice se vejde do všech dveří, lehce se ovládá ...ALE....

koksi
11. únor 2014

@kacikaci jinak holky si zvykly a už nebojujeme ,-) už je to dobrý ale že jim to trvalo 😀D takže obě tam krásně spí, na nánožník dopřestřed jsem našila tkaničku takže to zavazuju uprostřed k boudičkám takže už ani nejsou odkryté a nefučí na ně... holt teď je trápení s těmi zipy 😖

maladama
12. únor 2014

@koksi ty zipy! Hned, jak jsem EW uviděla, tak mě napadlo - ty zipy budou oser! Ale ono v tom dvojčecím je tak mizerný výběr, že nezbylo, než vzít ten EW...
já mám holky ještě v korbičkách, ale už musíme přejít na sporťák, asi o víkendu to přemontujeme. Tak už se na ty zipy vyloženě těším. nevíš, jestli půjdou na sporťák cvaknout adaptéry autosedaček?

pt1981
12. únor 2014

@koksi děkuji moc, určitě dám vědět. Zatím mi není moc dobře, malinko mě popíchává břicho a o psychice ani nemluvím... Díky za držení pěstí. Čím víc pěstí, tím víc štěstí 🙂

dexin
12. únor 2014

holky, já si to o těch zipech myslela. Zatím jsem je teda nepoužila, ale tuším zádrhel. No snad to přežijem! Jinak je kočár až na blbý přístup ke košíku perfektní, jezdí se s ním skvěle.

@koksi víš, že ze zadu má košík zipy?

kacikaci
12. únor 2014

@koksi pláštěnku jsme na sporťáku ještě nepoužili, takže neporadím ☹
jinak já koukala na xlander, ale neviděla jsem ho na živo, ale cenu má dobrou, měli jsme ho pro Amy a byl super, ale bojím se aby byl do terénu, my docela jezdíme na hory, do přírody a na to je zase ew dobrej, tak nevím...
já jsem jinak s ew spokojená, fakt se s ním dobře jezdí, ale tohle nevim nevim, u dcery jsem to polohování fakt využívala naplno, než si rozmyslela, jestli chce ležet nebo sedět, tak se to pořád sklápělo a dávalo dosedu, a pořád dokola, a to s těmi zipy teda nepůjde..

werinka1
12. únor 2014

@koksi Gratuluju k 1. narozeninam. Holčičky jsou krásné. A velmi podobné. Jak víš že jsou dvojvajky? Mě to dr. nebyl schopen říct ani po porodu. Prý vytahoval dvě placenty, tak spíš dvojvaj. Ale jsou jednovaj. Nicméně my jsme o víkendu přešli na sporťák. Vylákalo mě sluníčko. Sice jsme ještě fóra měli, ale už tam holky byly dost natěsno a nebyly tam moc spokojený. Teď je to lepší. Jako s tim spánkem zatim nic moc. Spíš koukaj a zaberou až když jsou fakt unavený. Ale nijak zatim nebrečí. To v korbičkach buď musely spinkat, nebo prostě brečely, protože nic neviděly a to je nebavilo. Jsou odkrytější, ale zatím je zima mírná, takže to tolik neva. Korbičky jsme ještě nesložily, mam v je v záloze kdyby se počasí zhoršilo, tak bych je tam asi ještě foukla. Polohování zatim neřešíme, tak to jsem zvědavá. Ani ten nánožník mi zatím problémy nedělá, akorát jsem nevěděla za co ho po stranach uchytit, tak jsem to prostě někam zapla jak se mi to hodilo.

werinka1
12. únor 2014

@pt1981 I za nás držení palečků. Bude to určitě dobré, hodně odpočívej.

maladama
12. únor 2014

@pt1981 určitě to dobře dopadne!
bohužel, takové věci se u dvojčecích těhotenství občas stávají - mám vícero kamarádek, které začínaly s dvojčaty a porodily jedno miminko. Ale všechna ta miminka (většinou dneska už dávno ne miminka) byla v pořádku, dokonce by se dalo říct, že to všechno byli velcí bojovníci (aby ne!), pořádní cvalíci při porodu, žrouti po porodu a dodneska jsou to docela vazby (ne tlusté, prostě velké na svůj věk) - jedna ta maminka říkala, že jí přijde, že jak bylo tělo původně nastartované na výrobu dvou dětí, tak se to všechno napřelo do jednoho a podle toho to vypadá.
Takže držím palce, ať je miminko OK, a tobě přeju hodně sil... určitě to není jednoduché - pro žádnou maminku dvojčecího andílka to není jednoduché, ani když je to takhle v prvním trimestru ☹

pt1981
12. únor 2014

@werinka1 moc děkuji

pt1981
12. únor 2014

@maladama moc děkuju za podporu... Já vím, že se to stává...Je to mé první těhotenství v životě a tak jsem se těšíla, že budou rovnou děťátka 2. Ale jak píšeš, snad to tak i bude 😉 . Klidně, ať je to "obřík", hlavně, že bude miminko zdravé

koksi
13. únor 2014

@werinka1 děkuju ,-) a jestli jsou dvojvaj...100% nevíme 😀 v těhotenství mi říkali že jsou jednovaječný, po porodu to změnili na dvojvaječný...ze začátku jsem si myslela že se spletli, protože holky si byli neskutečně podobný..dodnes na některých fotkách nepoznám která je která ,-) ale jak jsou starší tak si jsou právě čím dál míň podobné..nebo jesti to přijde jenom mě 😀 takže si říkáme že jsou asi dvojvaječný 😎 no chci jim nechat odebrat krev...doufám třeba že budou mít každá jinou skupinu a tím se nám to potvrdí..horší bude když obě buduo mít stejnou 😀 to budeme zase na bodě mrazu a nejistotě 😀D ale ono je to asi fuk... ,-)

JSem zvědavá co nám ty pak napíšeš o kočárku jak jsi spokojená 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru