Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

venuss
2. led 2013

@koksi No, rodila jsem už prvního syna akutním císařem, nastali komplikace, tak moje doktorka nechce raději nic riskovat a popravdě já jsem za to i ráda, nechtěla bych si už zažít,to co se synem.🙂

venuss
2. led 2013

@adriene no, nakonec jsme nezjistili jestli čekáme jednovaječná nebo dvojvaječná. Na samém počátku těhotenství tvrdili, že se jedná o jednovaječná dvojčátka, ale nakonec tam doktorka našla 2 placenty, takže je možné, že jsou jednovaječná, ale jeví se jako dvojvaječná...No, je to s náma složitý... ale jak jsem psala, už prvního syna jsem rodila akutním císařem, tak doktorka nechce nic riskovat a já jsem za to ráda. 🙂

adriene
2. led 2013

@venuss Tak jestli jsou 2 placenty, tak to budou spíše dvojvajky, ale důležitější je, aby se narodili zdraví a v pořádku. Paní doktorka ví, co dělá 🙂

venuss
2. led 2013

@adriene jj,moje je pečlivá a já ji věřím.🙂

patraska1
2. led 2013

@brusle tak to jsem ráda, že další chvála na námi vybraný kočárek 🙂. Jen uvažujeme o koupi z druhé ruky, kvůli financím...(EW single už doma máme, tak ho nejdřív musím prodat 😉,až dceru přemluvím k neustálé chůzi,uf)
Můžu se jen zeptat, na kolik cca vyšel na té výstavě? Je to ta výstava od Daniela kočárků Kolín? A jak to myslíš, že se vyplatí počkat? Dávají ke konci nějaké slevy??? díky za odp.

koksi
2. led 2013

@venuss aha tak to jo... a jinak vidím že že s tím určováním vaječnosti jste na tom stejně jako my 😀 ale naopak. Nám nejdřív řekli že jsou 2vaječní, jelikož jsou tam dvě placenty, ale pak to změnili na jednovaječný jelikož to jedno "užíralo" plod.vodu tomu druhému a to se prý stává u jednovaječných... a jelikož čekáme buď 2 kluky nebo 2 holky tak to dle pohlaví ta vaječnost poznat nešla ...tak jsme taky na vážkách 😀 Taky jsem si myslela že když jsou 2placenty že jsou 2vaječní ale prý když se embryjko rozdělí snad do 3.dne po oplodnění tak si každé embryjko udělá svou placentu a i přesto jsou jednovaječný dvojčata...takže kdo ví..jak to je u nás a čekáme na porod až to třeba odhlaí krevní skupiny či podoba 😀

adriene
2. led 2013

@koksi Ona se pak dá určit vaječnost z genetických testů, což je nejpřesnější. Nicméně otázkou je, zda je to opravdu tak důležité 😉

nakladalova
2. led 2013

@adriene no prave takovy nejaky chci taky skladny a aby se dalo vsude snim projet a aby se taky nerozpadl

koksi
2. led 2013

@adriene jj, já vím ,-) ale zase nevím jestli bychom to podstupovali.. jako lákalo by mě to vědět. Přece jenom...už např.kvuli dědičnosti ,-) Kluci dvojčata nejsou nositeli dvojčat vůbec, a u holek to musí být právě dvojvaječné , aby do budoucna u nich "hrozilo" mít taky dvojčata nebo další jejich generace...tak už třeba jen proto 😀 abych věděla co nás na stáří čeká 😀 - teda pokud bychom měli holky ,-) ale jasný že to je spíš sranda a není to důležité..spíš třeba po zdravotní stránce... kdyby jedno dvojče něčím trpělo jestli by to pak nemělo i druhé .... nebo... ani nevím 😀 spíš tak ze zvědavosti..ale jak říkám nevím jestli bychom podstoupili testy .... spíš si říkám že to snad po porodu poznáme ,-) i na podobě.... dvojvaječný si snad tolik podobný nebudou ale kdo ví ..... 😀

kzuz
2. led 2013

Ahoj holky, nečetla jsem všechno před ale mám také kluky dvojčátka. jsou dvojvaječný, je jim 3roky, ale už bych do toho nešla. Rodila jsem akutním císařem. Porod super ,ale výchova moc těžká.

brusle
3. led 2013

@patraska1 ne, celkově jsou na té vystavě slevy, my treba dostaly korbičky levněji o cca 30%, fusaky do kočárků zcela zdrarma, tak jako že se vyplatí počkat na tu výstavu. Je to firma daniela z kolína, fakt super jednání
my jsme na výstavě kupovali celý kočár - sporťák, korby, autisedačky, držáky na ně a vyšlo ná to na cca 40 000. Ale korby budu prodávat, kdybys měla zájem, jsou fakt top stav, sporťák tam stál stejně jako na netu, cca kolem 17 000 🙂

brusle
3. led 2013

@kzuz tak to se přidávám, ale od počátku jsem na naše dvojčata sama jen s manželem, ale když se ve všem nastaví řádm, tak to u nás teď klape jako švýcarské hodinky 😀 ale, dalo to práci, to je fakt..........

zvalentova
3. led 2013

@brusle
@kzuz holky, to se krásně poslouchá... věřím, že jednoho dne ti moji řád pochopí a všechno půjde jak po másle 😎

patraska1
3. led 2013

@brusle díky za info, pořešíme to... Určitě budeme EW časem kupovat, třeba budu potřebovat dokoupit i korby, případně se Ti ozvu. Buď ještě budou na prodej nebo ne. Budeme to řešit až tak za měsíc či dva.

oli_k
3. led 2013

@koksi Ahoj, jsem doma protože mi od začátku dávají malí hrozně zabrat. Už od prvních týdnů jsem nemohla spát, takže jsem klidně 4h byla v noci vzhůru a pak po 5.h vstávala a musela začít normálně fungovat. Navíc učím na ZŠ, takže ani ten pracovní neklid mi úplně nepomáhal, postupně mi začal žaludek dělat takový věci, který bych nepřála nikomu a poslední pracovní týden už jsem učila vyloženě "dálkově" z chodby a záchodu. Takže jsem to v 5.týdnu už musela ukončit. Doktor mi chtěl napsat rizik. hned při první kontrole cca ve 4.týdnu (po zjištění dvojčat, do toho učitelka, navíc jen 155cm) to jsem ale měla pocit že to snad půjde zvládnout. Ale nešlo 🙂 Teď už je to trochu lepší, ale stejně mám tak 2x týdně den, kdy mě od rána třeští hlava, co sním to vyzvracím.. Takže mám pořád klidovej režim, pokud delší dobu stojím nebo sedím tak je mi zle. Po tom stresu v práci si to ale občas užívám - když zrovna nedržím lavor v ruce. 🙂 Břicho mi roste snad od 2.měsíce, i když zatím akorát hubnu (zatím 7kg dole), doktor ze mě zas bude mít radost.. V úterý jdu do poradny, tak uvidíme. Zatím všechno vyšlo v pořádku, od prvních ultrazvuků až po screening, tak snad to tak vydrží. Jinak k těm diskusím o kočárkům - mě včera budoucí tatínek překvapil, jel na nákup a přijel s kočárkem 🙂 Máme Herqules twin raptor 3 spin, už je tam úplně vidím 🙂 Jinak na screeningu v I.trim. 20.12. nám potvrdili, co odhadoval gynekolog, že na 85% půjde o páreček. Takže už se na ně moc těšíme. Jen těch nevolností kdyby bylo míň a kdybych tak mohla jíst všechno, co bych chtěla.. 🙂

oli_k
3. led 2013

Jinak já budu na 90% rodit císařem, vzhledem k tomu že jsou dvě a kvůli výšce. Takže počítám, že toho 2.7.2013, kdy mám termín, budeme už všichni tři doma. 🙂

venuss
3. led 2013

@koksi jj, tak to jsme na tom opravdu stejně.🙂 my čekáme 2 holčičky, takže pohlaví nám to taky neprozradilo... My máme dvojčátka zatím stejně velká, no jedno bude o pár gramu mensi...tak taky uvidíme, až se přijdou za náma podívat. Určtění DNA neplanujeme holkám dělat.🙂

dolcevitav
3. led 2013

Tak sme dnes po dalším UZ a dr se nelíbilo množství plodové vody u mimíska A ,měla nebo má některá z vás takový problém ....docela mě pan dr. vynervoval ☹

koksi
3. led 2013

@dolcevitav já si tím taky prošla. Jak už jsem psala výše u nás si nejdříve mysleli že jsou 2vaječný - každý/á má svou placentu ale právě kolem 20tt tuším to jedno začalo "užírat" plod.vodu tomu druhýmu tak to změnili že jsou jednovaječný...ale na tvou otázku... jezdila jsem pak na genetiku co 14dní a kontrolovali to protože u plodu A to bylo oprvdu hraniční a té vody tam bylo opravdu málo. Váhový rozdíl měli díky tomu 0,5kg. Už mě i strašili že budu muset podstoupit laparoskopickou operaci kdy se cévky ucpou a tímpádem plod B nebude moct dál užírat..nakonec se to vyřešilo samo....plod B dostal rozum a teď oba mají plod.vody stejně..jen ten váhový rozdíl teda zůstal.. A už to nedohonilo... ale jsem ráda, že jsem nemusela nic podstupovat.. Jen asi prostě budeš teď víc hlídaná... a to je dobře ,-)

gyty
4. led 2013

ahoj holky, takze to pry na 80% je holcicka a chlapecek! ten chlapecek ale lezi uplne az dole. pri usg mi dr jezdila az v trisle a pak az tam uplne dole musela sem se uplne svliknout ! u prvniho sem si vyhrnula tricko ale ted sem si musela dat normalne dolu kalhoty!vadi to ze je upichnutej az takhle dole? nevite nekdo?
ta holcicka je normalne vejs u pupiku. diky za nazor jestli nekdo nakej mate.
jinak sem se chtela zeptat jak ste na tom s vlasama? ja uz sem uplne vypelichana. komplet a porad to pada a pada a pada. uz sem se nechala dvakrat strihat ale nepomaha to mam umasteny vlasy a padaj jak sileny. co sem koukala na net tak pisou ze az po porodu u prvniho sem mela krasny vlasy a az 3 mesic po porodu mi zacali padat. ale ted je to katastrofa uz vod zacatku. koukala sem na renokin sampon je drahej ale pry funguje ale zas nevim jestli to muzu kdyz sem tehotna....jak ste na tom vy?

maruja
4. led 2013

@gyty ahoj je to normální, já měla holčičku takhle dole a kluka až někde pod žebrama. oni se tam srovnaj 😉
a na vlasy zkus od Klorane z chininem na padání vlasů, mě pomáhá

jarkalada
4. led 2013

@gyty taky jsem měla Lukáška až úplně dole, taky mi jezdil až v třísle, že jsem se divila, jak se tam dostal 😀 Ale oni jak se melou, příště zas může být trochu jinde 🙂 Jinak gratuluju k párečku. Já jsem se při každé kontrole kontrolně ptala, jestli je to stále tak. Že mně osobně je to jedno, ale když už se bude pořizovat výbava, tak aby pak nebylo jiné překvapení 😀

gyty
4. led 2013

maruja @ Klorane je fajn ale sampon jsem nezkousela. a to asi muzu ne? to nicemu nevadi, co? chinin? ja se ptala v lekarne a rekli mi at si vostriham vlasy a cekam ze si nejsou jisty co se vstrebava prez pokozku tak at radsi nic zvlastniho nepouzivam jako ty vodicky a tak.
tak to vypada, ze nejsem sama s tim ulozenim az dole. ja z kontroly pochopila ze to muze byt taky duvod meho neustaleho spineni zatim jsem bez spineni nebyla snad ani jeden tejden. nejdriv se ASI uhnizdovali, pak to byl hematom, pak nevime proc pak silne krvaceni a do dnes spineni opet hematom a kdyz neni hematom a je spineni tak to asi muze byt take tim umistnenim hodne dole. mela si s tim nejaky problem?

gyty
4. led 2013

@jarkalada tak se mi pomalu ulevuje...
ja se hrozne bojim zacit nakupovat vecicky este sem se ani na nic nedivala jen jak mam narizenej OPET prisnej klidovej rezim tak furt koukam na ty kocarky a jakej vybrat. ale bojim se i myslet na naky nakupovani. minule sem se tak tesila a nakupovala na mrne a ted se bojim aby se neco nepokazilo ze cekam.
sem 17tt a koukam ze se to dost ruzni jak se dvojcatka rodi. ale asi nikdo je nema az do 40tt, nebo to lekari nechaji kdyz se drzi az do konce? myslela jsem ze todle tehu si uziju a zatim se vystrasena vod uplnyho zacatku, jestli se jedno neprestane vyvijet, jestli nebude jedno zaostavat ve vyvoji, jestli se udrzi i prez krvaceni, aby se nenarodili priliz brzy, atd atd atd. miluju plavani, pillates, jogu a jizdu na kole a ted muzu jen lezet! to je hruza fakt. sem tak zvykla na pohyb a jen se valim v posteli, kynu a dela se mi krasna cellulitida vsude kde muze!a do toho plesatim...no jestli to tak bude pokracovat tak to bude asi vesely 🙄

jarkalada
4. led 2013

@gyty já z neustálých obav, aby se něco nepo.. alo, začla věci na malé shánět až někdy v 6.měsíci 😎
No snad nevyplešatíš, vlasy ti zas dorostou 😉 A až se malí narodí, první měsíce stejně nebudeš mít čas se prohlížet v zrcadle 😀

maladama
4. led 2013

@gyty já ani v prvním, naprosto bezproblémovém těhotenství s jedním dítětem nekoupila ani jednu věc do 24+0 - nechtěla jsem to pokoušet. Teď to mám stejně, sice mám zhruba v hlavě seznam, ale koupeno nic, odpočítávám do 29. ledna a pak začnu nakupovat 🙂

marton
4. led 2013

@patraska1 Ahojky,jestli můžu tak EW kočárek opravdu doporučuji 🙂 .Nestalo se mi,že bychom se někam nevešli a pokud ano kočárek je poměrně lehce skládatelný a oproti jiným dvojčecím i lehký.Korbičky nejsou extra velké,ale stačí.Dětičky mají každý svoji,neruší se.Sportovní verze je taky super.Je lehce ovladatelný,zvládám při vození i telefonovat 🙂 .Jediný co není praktické je pláštěnka.Složená se do kočáru nevejde.
Přeji pěkné těhu 🙂 .

leeela
4. led 2013

@marton taky máme EW a je opravdu super - já tam plastenku nacpu - vysunula jsem to 'zelezo' co je dole 🙂 Zatím nám nechybí a plastenka se vejde do košíku 🙂

gyty
4. led 2013

@jarkalada jojo mam to podobne 🙂
holt jak porad ctu na netu co se muze stat a jak je to rizikovy ty dvojcatka tak sem z toho cela spatna.

@maladama koukam ze si o par tydnu vic nez ja uz vis pohlavi? ja byla prekvapena ze uz mi to ted na kontrole rekli. ani sem se neptala a necekala to ale bylo to hezky videt ze i sama sem to poznala. bylo to fakt jasny. no ja to mam stejne taky nez se podivam na nakupy par tejdnu este utece mam porad jen lezet...
zatim travim cas jen tema kocarkama na netu a teda porad nic moc. zatim sem podle obrazku a popisu nic nevybrala mam par favoritu, ale zatim zadny vitez hlavne nevim kde se na ne mam podivat co ja vim, tak v kamennych prodejnach maj kdyz uz jeden nebo dva typy..... 😢 😖

kacikaci
4. led 2013

@gyty ahoj, mě teda při prvním těhu vlasy padaly šíleně a přestaly až dva měsíce po porodu, nezabralo vůbec nic, ale ty to snad budeš mít jiné, alespoň kvalita se mi po 20.tt zlepšila i když padaly, tak byly skvělý, leskly se a byly pevný..a hned jak přestaly padat, tak začaly růst nové, takže plešatá určitě nebudeš, neboj 🙂
taky budu nakupovat věci až až až, nechci nic zakřiknout, mám hrozný strach, aby byli oba prcci v pohodě, spolíhám n to, že už spoustu věcí máme po dceři, tak snad toho nebudeme muset tolik dokupovat, až na postýlku, autosedačku a kočárek a pár kousků oblečení.
taky by mě zajímalo, jestli je možné rodit v termínu, když jsou dvojičky? nebo to doktoři urychlují?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru