Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

evikj33
4. led 2013

@gyty Neplaš já sice trpěla na ranní nevolnosti,ale časem jsem se naučila je rozdýchat,mám je občas i ted +pálení žáhy a od 34+ už nemužu být na zádech ani u Monitoru,ale jinak si nemužu stěžovat,celkově jsem měla velkou obavu,ale vše je zatím Ok,až na hnačku co jsem dostala po vánocích a včerejší 1denní hospit.kvuli 2monitorum co se dr. nezdáli,ale večer už to bylo Ok a jen začla slabá činnost dělohy,tak jsem dostala Magnosol 1sáček denně a dnes jsem šupajdila domu.čipek 3cm otevřena na prst mimi obě hlavičkama malá pomalu naléha,ale jde to.Ještě doma celkem vše zvládám,mimo stírání podlah(to děla manža)akorát když žehlím víc prádla tak trochu mravenčí stehna.Takže 10.1. další poradna a přirozenej porod,pokud by to nešlo samo tak okolo 38tt budou vyvolávat.Bylo mně řečeno že v rozmezí 37+0 +- nějakej den podle lužek a akutnosti.Takže zatím držíme a do toho a na Silvestra jsme ještě byli v lesíku na opékačku cca 1,5km tam a zpět a asi 4h.a zvládlo se to v poho.Jinak já po tom 20tt taky pomalu nakupovala hlavně přez net-hodně na bazárku a postupně prala a žehlila at toho není moc najednou a za těhu jsem +2kg(ale já měla velkou startovací váhu tak umně to až do 34tt stálo)

marton
4. led 2013

@leeela Dobrý nápad 🙂 Ale stejně je strašně neskladná,oproti těm"obyč".Kluci ji neměli moc rádi.Chybělo jim okénko vpředu 😉 .

gyty
4. led 2013

@evikj33 no ja mam nastesti hodne vecicek po malym, tak akorat to lezelo dost dlouho v kufru tak to este preprat a vysusit a pak vyzehlit. a asi koupit par kousku uplne mrnavyho obleceni pac mam nejmensi asi 62 mozna dva tri kousky 56 ale to je asi vsecko...
a jak si zatim zvladala tehu? nejake problemy? tezkosti?
diky

evikj33
4. led 2013

@gyty Jak říkám krom ranních nevolností které jsem bud rozdýchala nebo blindila to bylo Ok až později se přidalo pálení žáhy,hlavně vnoci a zatím nemám ani velké otoky nebo podobné prob.ani jsem nekrvácela,nešpinila i těhu cukrajda se nám vyhla.Akorát jak prdelky rostou už nezvládám ležení na zádech ani u monitoru a občas i u UTZ mám problém jdu do mdlob.Spím vesměs na boku a několikrát zanoc se točím a chodím čurkat. Děti už maj celkem přez 5kg a rostou vcelku stejnoměrně +-60-100g(dle šikovnosti dr 😀 )poznáme po narození.Já mam pár kousku vel. 50 a pak od 56.nahoru něco po malem něco od bratrancovi manželky po holkách a jen pár kousku jsem koupila novejch k dr. a na parádu.Tlak jsem měla až ted větší asi i z toho že si nas tam chtěj nechat 130/90 Jinak moč Ok a krev taky.

gyty
4. led 2013

@evikj33 uha ty fakt omdlivas? jejejejej tak to ja omdlivam i bez tehotenstvi!to se mam na co tesit, ale treba se mi to vyhne...snad... taky si rikam ze zacnu na vel 50 akorat se mi moc nechce do toho prani zacinat s tim uz ted. sem porad silene unavena jen bych spala ale v noci nezaberu a nezaberu. me ten na tom triple testu rikali ze kdyz jde o dve mimca tak sem tam vyjde blbe abych se hned nelekala kdyz si me zavolaj ale nevim jak se to v tom pripade resi, kdyz to vyjde blbe...

evikj33
4. led 2013

@gyty Já právě u dvojek na ty triple nebyla,že to neuměj vyhodnotit a pak je to falešně pozitivní.Takže jsem měla jen screning ve 13tt a pak ve 20tt a ještě podrobné vyšetření srdíček okolo 21tt (Fecho)Jinak zatím jsem neomdlela ale jak už cítím že to nemně jde volám a sestra říkal já to už navás zahlédla že nějak blednete,tak šup na bok a bylo to Ok(prej tlačej na dutou žílu) i dr. u UTZ říkal že pokud něco mám se hned otočit na bok.Jen naboku se u dvojek zase blbě točí ten Monitor,tak většinou sedím nebo stojím(včera jsem dokonce pochodovala)dr.mně houpal pupkem ze strany na stranu sestra tleskala,ale děti nic až večer to bylo o něčem jiném. a vnoci ani nemluvím jak zaslechli miminečko plakat na chodbě v porodce hned byl rambajz 😅

gyty
4. led 2013

@evikj33 aha
to me nabirali testy v 10tt a ted v 16tt ve 13 nic . brali tehdy krev a delali velkej ultrazvuk s merenim kosticek hlavicek briska a nozicek.
no dobry je ze si este neomdlela ja u prvniho tehu omdlela pri vaginalnim vysetreni primo nahore v lehu. tak si me tam rovnou nechali pak se to o me jeste parkrat pokusilo po tom co sem se probrala a pomohli mi dolu z ty vysetrovaci lavice...
sem zvedava jak to bude s nama vypadat dyl az vic pribereme....

adriene
4. led 2013

@gyty Je to tak... tez v poloze na zadech na UZ. cca od 24. tt dlouho nevydrzim, tlaci to na dutou zilu a jde na me mdloba... takze hned na bok, ci do sedu 😒 no a monitor zatim soudit nemuzu, pac jsem nebyla... ale predpokladam, ze to bude stejne... Navic mam k tomu otoky kotniku... ty mi tak nevadi, spis ruce a prsty otekaji... zvlaste k ranu je to az do bolesti a kreci, co me probudi ☹ A ted se k tomu pridala zvysena glykemie, takze v pondeli na diabetologii..tak uvidime 😉 Na druhou stranu musim rict, ze stale "funguji"... uklizim, vytiram, varim, stejuji, rekonstruuji, maluji pokoje... jen u o neco pomaleji 🙂 Kazdy to tehu proziva jinak, me nejvice limituje ta navysena vaha (uz 19 kg), coz proti @evikj je sakra rozdil (zavidim ji 😀 ) Ono udychat 20 kg navic, kdyz na to neni clovek zvykly... to je neco ☹
Z oblecku nemam noveho skoro nic... krom 2 bodycek, 2 kombinezek do porodnice. A pak jsme neco noveho dostali od znamych. Kupovala jsem ale hlavne pres bazarek dvojcat na FB pres internet za par kacek...hezky to chodilo domu a ja prala a prala 🙂

koksi
4. led 2013

@kacikaci jo jo...měla jsem uplně ty samé myšlenky co ty... říkala jsem si...poslední těhu..to si musím užít a zatím jen trpím... Nejdříve mi bylo hroooozně zle, zvracela jsem snad do 18tt, pak se to jakž takž srovnalo ale tak od 28tt se už sotva hýbu. Rychleji se zadýchávám, křeč.žíly se mi vždy v těhu objevily až měsíc před porodem teď už od nějakého 20tt otoky ani nemluvím, břicho jsem okolo toho 28tt měla jak před porodem s klukama takže teď už jsem jak hroch.. Norm.vel.nosím 38, bundu mám půjčenou ve vel.44 a ani tu už nedopnu..ale už ji ani nepotřebuji protože mám nařízený klid režim, jsem otevřená na 2cm takže nikam stejně nechodím. a to jsem 32tt a věř že už nevím jak si lehnout, jak si sednout, šourám se po bytě jsem ráda že jsem ráda...takže představa že bych měla rodit až za 2měs kdy mám TP tak to ani náhodou...teď si samozřejmě říkám že to musím ještě vydržet aby miminka měla dovyvinuté plíce atd...ale už sama cítím jak budu strašně ráda až to bude za mnou a já se v pohodě natáhnu jak budu chtít, nikde mě nic nebude tlačit, omezovat v chuzi atd... ano ano být těhotná s jedním dítětem nebo se dvěma je opravdu rozdíl. Ale samo že jsou vyjímky co i to dvojčecí těhu si užívají ,-)

evikj33
5. led 2013

Ahoj holky takmně ráno odešla hlen.zátka tak nevím za jak dlouho mám čekat že se bude něco dít.U malého jsem nic takového neměla.. 😕

zvalentova
5. led 2013

@evikj33 zavolat do porodnice a domluvit se 😉

gyty
5. led 2013

@adriene
a jaky velikosti si kupovala? ja fakt nevim ale ctu ze nektere mamky maji obe deti i 3,5kg!!!!to mi prislo jako nesmysl ale asi to tak bude kdyz to pisou. muj malej byl mensi a to byl jen jeden! je jasne ze kdyz se narodi pred terminem budou mensi ale nevim jestli kdyz je vyssi pravdepodobnost ze se opravdu narodi driv nez ve 40tt koupit par vecicek v male velikosti mam nejmensi 56 ale to jsou jen dve kosilky a pak uz jen 62.
no ja mam z ted kapanek problemy se v posteli otacet prave diky tomu ze jsem mela kapku podvahu a nevypadala jsem zdrave, bricho v podstate naruby a propadle dovnitr a byly mi nehezky videt zebra, bala jsem se ze prave kvuli tomu nemzu ani otehotnet ale nedarilo se mi pribrat. no a ted najednou hup nahoru o 5 kg a je to vsecko v brisku a prsou. to trochu poboliva ale ne deloha spis citim napnutou kuzi a ze mi proste brisko roste a o dost hur se mi dejcha kdyz sedim.
este dotaz muzu pro ty mimca susit v susicce? ja si na ni hrozne zvykla a pradlo z ni je jako novy nadejchany a jemny a kdyz jsem ted vybalila kufr co mam po malym tak i kdyz je vsecko vyprany a vyzehleny ...no nechce se mi to na mimca davat! a kdyz to vysusim v susicce mam to jeste prezehlit?

gyty
5. led 2013

@evikj33 ja bych hned zavolala do porodnice! a asi tam i jela.

evikj33
5. led 2013

@zvalentova @gyty Myslíte že bych měla,jinak mně je celkem fajn nic nebolí,ted jsme byli popřát bratrancovu malému a chystám se žehlit...Manža je v práci a dojede okolo 19.h malej zustal pro jistotu u mamky.Mně se do té Porodky ještě moc nechce někomu právě ta zátka odešla a rodil třeba až za několik dnu,dokonce i za 14 tak nechci být za plašanku.. 😕

zvalentova
5. led 2013

@evikj33 s jedním bych to asi nechala "přírodě", ale s dvěma bych byla opatrnější. Hlavně telefonát nic neznamená, ženské ti řeknou jak postupovat, ve finále ti třeba řeknou, buďte doma do kontrakcí. 😉

koksi
5. led 2013

@evikj33 já bych pro jistotu taky jela.... dvojčata jsou dvojčata a neriskovala bych. Však když to nic nebude pošlou tě domu ale pro ten osobní klid bych tam jela ,-)

evikj33
5. led 2013

@zvalentova @koksi Tak jsem tam volala a sestra řekla že pokud neodtéká voda a nemám kontrakce ani nešpiním tak mám být v klidu..Tak počkám co se bude dít je fakt že je to druhé těhu a porod prej muže nastat rychlej zatím je to jen občasné tvrdnutí a prckové se melou 🙂

kacikaci
5. led 2013

@evikj33 ahojky, držim palce, ať je vše v pohodě a jestli už se něco opravdu chystá, ať máš rychlý porod bez komplikací

koksi
5. led 2013

@gyty já jsem měla na prďolky jen vel.56 ale po pár informacích s dvojčecíma maminka jsem to přehodnotila a teď na posl.chvíli nakoupila vel.46-50. A i ta 50 jim bude asi větší protože na těch oblečkách píšou že vel.50 odpovídá 2,5kg.
a tady pár názoru co jsem našla na jedné diskuzi:
* Kupte menší jak 50,já měla donošené děti,narodili se ve 38týdnu-měli 2,65kg a 2,92kg a 46 a 47cm,velikost 50 jim byla velká a 56 jim byla až po půl roce*
*Mám dvojčátka narozená o 2 týdny dříve a v 56 fakt lítali Domů jsme šli s váhou 2,17 a 2,60...mamka mi letěla koupit do Kiku dupačky ve vel. 50 a unosili bysme i menší*
*Dcera se narodila v 39tt a měla 2780g a ve vel. 50 plavala tak jsem kupovala menší v sekáčích*
*Mě vyvolávali porod na konci 38. týdne, oba kluci měli 48cm a vážili necelé 3kg. Měla jsem připravenou vel.56 a do té mi dorostli až ve dvou měsících.Kupte něco málo z té 50, aby jste to měla k doktorce, menší už bych asi nekupovala, i když pro předčasně narozené se kupuje i 46*

takže to jen pár příspěvků ohl.vel....takže ta 56 bude fakt obrovská. Jinak ty pidi vel.mají velký výběr v KIKu ,-)

koksi
5. led 2013

@evikj33 moc držím palce a kdyby ses dnes rozrodila tak ať je vše ok a miminka jsou brzy na světě a v pořádku!! Drž se!! 😉

evikj33
5. led 2013

@kacikaci @koksi Holky díky jak jsem dožehlila zas vyšel kus Hlenu a začíná bolet v zádech tak počkám co se bude dít a pokud by se mně to nezdálo,jak dojede manža radši pojedem máme to přece jen 40min.autem tak at se něco nepos..

gyty
5. led 2013

@evikj33 drzim palecky! pokud se to opravdu rozjizdi tak at je vsechno v poradku, mas to rychle za sebou a jste vsichni zdravi!! 🙂

gyty
5. led 2013

@koksi ty brdo ...

nemam slov... no chce to opravdu koupit par hadriku v tech mensich velikostech. koukam ze i kdyz jsou dopecene do konce stejne jsou pod tri kg...prece jen tam nemaji tolik mista jako kdyz je jen jedno. diky za rady.
delali ti taky screening v 10 tt a 16 tt? z krve plus ultrazvuk?
co si myslis o te susicce a zehleni?

koksi
5. led 2013

@gyty jojo holt ta 56 je asi pro dvojčátka na začátek asi bezpředmětná a chce to něco z těch menších velikostí ,-) klidně ti pak něco prodám ,-)) (to jen v případě zájmu..vidím že tobě se mimča narodí až hodně po mě...ale nevnucuju se ,-))) )
Jinak screening jsem postoupila ve 12tt a pak i v 16tt a de facto tím, že to jedno mimčo užíralo plod.vody druhýmu tak jsem jezdila na kontroly co 2-3týdny..takže vždy mi dělali celkové UTZ velmi pečlivě. Obě miminka měřili, dělali váh.odhady, sledovali průtoky atd..takže já jsem tam byla pečená vařená i víc než bylo nutno ,-) Na krev jsem šla jen v tom 12tt aby se vyloučily VVV. Pak už ne. a sušička...to je moje věrná kamarádka ,-) takže používám, žehličku už díky tomu ani nepoužívám a oblečky na mimi jsem v tom taky sušila..dupačky jsem jen poskládala, kabátky taktéž, mikinky..ale body jsem přežehlila lehce žehličkou to jo...ale jinak žádná přeháňka ,-) já žehlení moc neprožívám a myslím že ani miminkům nebude vadit že nemají vše vyžehlené uplně tip top....navíc ta suška to fakt hezky nadýchá takže když se to hned poskládá tak mi to přijde jak vyžehlené ,-)

koksi
5. led 2013

@evikj33 tééééda...aby jsme si tu zítra nečetly že už máte dvojčátka venku ,-) drž se!!

evikj33
5. led 2013

@koksi No snad to nebude tak žhavé 😀 jsem chtěla ještě volit prezidenta 😀 😀

koksi
5. led 2013

@evikj33 to možná můžeš i v porodnici ne?? tam by přece měl někdo chodit s urnou aby o to ti lidi nepřišly...ale kdo ví jak to je..já jsem na to taky myslela že jestli bych volila kdyby mě to příští týden třeba chytlo 😀

valkat
5. led 2013

@gyty
@koksi ahoj holky,nechci vám krást iluze ale já rodila 39+4 a měli jsme 56 protože měli 3,7 a 3,3kg

jarkalada
5. led 2013

@koksi @gyty já měla vše vyprané a vzorně vyžehlené z každé strany, i rukávky, naskládané v komodě- do velikosti až 3m. Než se děti narodily.
Od jejich narození jsem viděla žehličku možná tak 4x 😀 Třeba na bodýčkách vážně není vidět, jestli jsou vyžehlený nebo ne, a navíc to by se z toho člověk zbláznil, když každýho třeba 2x denně ještě převlíkám... 🙂

rychetkami
5. led 2013

@koksi já jsem rodila na začátku 39tt, chlapeček měl 3,3 a holčička 2,6 kg a stačila mi 50ka...a chlapík se v růstu hodně rychle rozjel, ve 2 měsících měl 62ku, holčička 56ku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru