Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arabiana
24. čer 2013

@maladama Ahaaaaa, díky 🙂

kiwiik
24. čer 2013

@dexin Určitě si uzivej, co to jde. Já jsem to moc nestihla, sice to bylo naprosto bezproblémové těhotenství, cítila jsem se vyborne, ale doktoři mě pořád strašil, jak je to rizikový- jednovajky, společná placená a tak, takže jsem si pořád zakazoval se na ne těšit, dokonce ani fotku s břichem nemám a moc mě to mrzí ☹ No ale hlavně, že jsou holky v pořádku 🙂

dexin
24. čer 2013

@kiwiik to je přesné, ještě, že jsou holky v pořádku. Ono po ukončení těhotenství zůstane v srdci takový melancholický pocit a stýskání po bříšku, že? Jenže s těma dvojkama toho má člověk fakt ke konci pokrk, takže si to prostě užívám v tuto chvíli a doufám, že mi bříško prostě chybět nebude. Teď jsem ve fázi, kdy se na ně strašně těším, jak budou venku a hlavně na to překvápko pohlaví! A taky jsem zvědavá na porod. No prostě blíží se to! 🙂

kiwiik
24. čer 2013

@dexin Neboj, nebude ti chybět. Jen to chce, pořádně si uvědomit ten současný krásný pocit a zapamatovat si ho. Moc ti přeju, aby vyšel spontánní porod (mně ho zakázali kvůli společné placente a taky je mi to trochu líto, chtěla jsem to ještě jednou zažít, ale teď , když to po sobě čtu, říkám si, že jsem hloupá, protože jediné důležité je zdraví dětí), ať ti to vyjde podle tvých představ a mas pak na co vzpominat🙂

kiwiik
24. čer 2013

@dexin Teď ještě koukám, jsi odněkud z frýdecko-mistecka? My jedeme zítra do Frýdku na nějaké vyšetření a budem tam dva dny, tak kdybys někde potkala červený Bugaboo donkey, klidně nakukuj 🙂

anitta
24. čer 2013

Ahojky holky ;)
Dnes jsem byla na kontrole a jedna holcicka ma 740g a druha 674g ve 25tt dr rikal ze rostou pekne ;) tak snad nadale budou pokracovat;)
Chci se zeptat jestli si pmatujete delku delozniho hrdla? Ja mela 42mm a pry ok.

kacikaci
25. čer 2013

@anitta gratuluju ke krásným výsledkům, jen tak dál 😉

my jsme dneska 38+0 po poradně, čípek se zkracuje, zátka stále přítomna, ale prý už snad brzy odejde, a otevřená na 1 prst, co je horší je to, že mimís vpravo se otočil a je KP, se snad po..takhle na poslední chvíli 😒 takže s ním teď budu divoce rozmlouvat, aby si to rozmyslel a ještě se zvládl přetočit, abychom mohli rodit normálně
na monitoru už pěkné kontrakce, ale nepravidelné..
pokud se porod nerozjede sám do příštího úterý, tak budou klukům zřejmě pomáhat..no uvidíme..snad se prďola ještě rozmyslí a otočí se, z císaře mám obrovskou hrůzu, chci fakt zažít ještě jeden klasicekj porod, když už to je naposledy ☹
jinak váhové odhady A 3200 a B 3300 g (jsem zvědavá, jaká bude realita)...a jsme prý raritní držáci 😀 maminka se o svoje broučky asi dobře stará 😝

bemo
25. čer 2013

@anitta Ahoj Anitko, jsi to Ty? Poprvé jsme se seznámili na Jarňáčcích 2009. Já jsem Lucka, mám Natálku a Ivoška, jestli si mě pamatuješ.

anitta
25. čer 2013

@kacikaci teda vy jste opravdu drzaci! To snad neni mozny tak krasne vahy to je uplny rekord;) drzim moc palce st se prdolka jeste pretoci ;) uz je to otazka par dni ne li hodin ze?

dexin
25. čer 2013

@kacikaci to se ti teď otočil během týdne? A je to Ačko nebo Bečko?

samaan
25. čer 2013

Ahojte všichni,v těhotenství jsem nosila těhotenský pás. Pokud by mel někdo zájem,nyní nabízím za 250,- . Mne pomohl,doporucil mi ho i gynekolog. Jinak preji vsem pohodove tehotenstvi a hodne odpocinku,pak uz ho moc neni🙂

kacikaci
25. čer 2013

@dexin no předevčírem se tam hemžili jak sběsilí, takže předpokládám, že se to stalo o víkendu..a přetočilo se Bečko, Ačko je už hooodně dlouho hlavičkou dole, před 14 dny na UZ byli ještě oba hlavou dolů
myslíš, že můužu nějak dopomoci jeho zpětnému otočení? musím říct, že mě to dost sebralo, snažím se z toho vzpamatovat a být v klidu, aby to kluci necítili, že jsem ve stresu, ale nějak mi to zatím nejde, prostě se císaře hrozně bojím, a chci i, aby si moje tělo a samozřejmě i kluci prožili přirozený příchod na svět 😒 na bulovce mě rozhodně nenechají rodit dvojčata s polohou KP 😠

biolage
25. čer 2013

Ahojky holky, nahodou jsem nasla tuto skupinu. Doufam,ze se k vam co nevidet pridam. Skoro pred tydnem mi dali do briska dve embrya 🙂

dexin
25. čer 2013

@kacikaci fakt nenechají? Já to konzultovala s několika doktory a když je Béčko KP, tak se porodit dá! Já bych teda určitě tuto kombinaci rodila přirozeně. Zkus chodit po čtyřech, tím jim tam uděláš místo. A cítila jsi tu změnu polohy na pohybech? Mě se totiž obě děti furt melou, Ačko teda furt zapřené nožkama pod žebrem a Bečko nevím, cítím ho prostě různě.

dexin
25. čer 2013

@biolage doufám, že se přidáš! Držíme pěsti!

kacikaci
25. čer 2013

@dexin cítila jsem, že se něco děje a hlavně se mi změnil tvar břicha, mám ho už asi 3 týdny šišaté, ale teď je vyboulené ještě trochu jinak. ale nemyslela jsem si, že se přetočil, nepoznala jsem to, zapírají se mi oba i do žeber i do kyčlí, bolí mě fakt už všechno, do toho neustálý poslíčci, takže už fakt nevim.
no zkusím si to kdyžtak vydobýt, ale nevím, prostě na bulovce počítají čísla pohodových porodů, nechtějí si přidělávat komplikace ☹
zkusím chůzi po čtyřech, díky za tip!

@biolage moooc držím palečky, ať Vám to vyjde!

dexin
25. čer 2013

@kacikaci hlavně nestresuj, tím nepomůžeš ani sobě ani dětem! Oni se na ten KP u béčka nikde netváří nadšeně, ale rozumný gyndař ti řekne, že ačko ty porodní cesty protáhne a proto to není taková hrůza. Moje švagrovka rodila prostřední dítě KP a říkala, že nejlepší porod a kámoška rodila KP obě holčičky a bez problémů.

kacikaci
25. čer 2013

@dexin musím to nějak rozdýchat a pak se připravit i na tuhle možnost, snad to nějak zvládnu a povolí mi rodit normálně i takto..uvidíme
díky za podporu

dexin
25. čer 2013

@kacikaci není zač, musíme se tady vzájemně podpořit! on ani ten císař není tragédie a hlavně to není žádné selhání, ale pŕirozený porod je prostě pro všechny zučastněné lepší 🙂

letitko
26. čer 2013

@kacikaci drzim palce :o)

anitta
26. čer 2013

Ahojky holky od kdy jste citily uz vetsi unavu a tlak na spodek? Ja jsem dnes uplne ko tyden od tyden vic a vic unavena a tlak na spodek uz taky pri namaze zacina. Jedna holcicka je nozickama dolu tak mi dupe na cipek a na mocak a to je teda pekne neprijemny !

dexin
26. čer 2013

@anitta já ty tlaky dětí cítím teprve pár týdnů a je to intenzivnější týden od týdne!
tak já byla dneska na kontrole. Jsem 33+0 a váhové odhady jsou 2200g a 2100g, tak mám radost, že jsou takoví velicí! Akorát teda Béčko zase v příčné poloze, takže jdu chodit po čtyřech! 🙂

anitta
26. čer 2013

@dexin ty jo to maji broucci krasne vahy ;) parada!!!

koksi
26. čer 2013

KARLISKO..... DRŽ SE!!!!!!!

michelle1
27. čer 2013

Holky, kdy jste zaznamenaly ten první hnízdící reflex? Já už bych s tím nejradši začala 😀 Ale pak si říkám, má se mi na to měsíce prášit........ 😀

anitta
27. čer 2013

@michelle1 ahojky ja uz nakupuju davno ale chci mit uplne vse pripraveno ke 30tt protoze uz ted mam dny kdy sotva lezu tak at to mam . Pres postylky hodim igelit aby se na to neprasilo a uklizet se bude normalne a gruntovat jeste nez s holkama dorazime z porodnice;) to ma za ukol rodina;))

Holky kdy se ty sileny kopance trosku uklidni kolem ktereho tydne jste citily kopsnecky zase mene?

dexin
28. čer 2013

@michelle1 já jsem minulý týden vyprala a vyžehlila, těd pomalu dokupuju věci ze seznamu.

@anitta já je teď cítím nejsilněji a moc nevěřím tomu, že se to sklidní. mám fakt aktivní prcky.

kacikaci
28. čer 2013

@anitta mě teda šílený kopance nesutaly nikdy, kluci jsou lumpíci a řádí a řádí.. 😅

holky, máte někdo zkušenost? v prvním těhu jsem to nezažila, tak nevím..odchází mi od včera hlenová zátka, a přestaly mi poslíčci, které jsem měla teď 14 dnů fakt silné, i monitor mi natočil veliké kontrakce..ale dneska ani včera nic, jen slabounce, a kluci se hrozně zklidnili, hýbou se stále pravidelně co dvě tři hoďky, ale fakt je cítím maličko...může to znamenat klid před bouří??? nebo si zase něco jenom vroucně přeju? 😝

dexin
28. čer 2013

@kacikaci je to klid před bouří, který si tak vroucně přeješ! 😝 😉

gyty
2. črc 2013

ahoj vsem

nemam moc casu tak sem moc nechodim
ale rada bych poprala vsem cekatelkam at vydrzi co nejdele, kazdy den navic v brisku se pocita!

tem co se jiz mimiskove narodili gratuluju

za me muzu jen rict ze bych se prala za prirozeny porod. A bylo KP takze se zvolil cisar i kdyz mi rikali, ze by se dalo rodit i prirozene ale na druhou stranu hrozi komplikace a tak po pohovoru byl zvolen cisar.
ale kdyz pominu vse kolem rozdilu pro miminka mezi cisarem a normalnim porodem a vezmu v potaz jen sebe tak jen kvuli te rekonvalescenci - cisare opravdu ne.

ale porod jsme zvladli miminka meli vahy A kluk 2500 g a B holcina 2880g
takze utz nelhal.
uplne presne odhadli vahovy rozdil

ve 4t mel klucina 3500 g a holcina 3600g takze ji skoro dohnal!

zatim uspesne kojime! doporucuju polstar my best friend twin plus! uz jsem to tu jednou psala. je super a zkousela jsem na navsteve normalni polstar i kojici obyc a tuhle investici do my best friend tedy nelituji a doporucuji!!

bohuzel nejak se mi nedari sjednotit biorytmy dvojcatek takze kdyz jeden spi ten druhy se dozaduje kojeni a pozornosti preztoze je kojem soucasne. jeden proste usne a ten druhy ma oci dokoran a chce se mazlit a chovat ale neusne cca po pul hodine chce opet prilozit napije se a chce usnout u prsa. ale beda jak jej spiciho prenasim do postylky. behem 5ti min se opet probere a vse na novo. a kdyz konecne usne skoro soucasne se probudi dvojce .... snazim se ale nevim co s tim.

jinak zminuju ze budu prodava detskou el vahu soenhle aime. super opet doporucuji. bylo to hlavne pro muj klid.
miminka byla a jsou plactiva. a chteji pit tak po dvou az trech hodinach. ale ze zacatku to bylo po 5ti.
tak sem se bala zda vubec pribivaji a kolik toho vypiji. kdyz jsem po kazdem kojeni navazila rozdil od 60 do 180 tak sem se uklidnila.

takze budu prodavat.
kdyztak se ozvete kdo by mel zajem.

jinak dalsi z postrehu mam teutonii cosmo team a za me super ale jedna vec me dohani k zurivosti - pada striska - stale a porad. vubec nedrzi. staci pohoupat ani se nemusim rozjet a hotovo.
tak konec pauzi! uz se zase probudil.....
ted je jim 5 tydnu a i dle dr pribivaji velmi dobre. rikala ze za tyden by to melo byt cca 150 g coz jsme hodne presahli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru