Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
11. zář 2009

Arwi, ten kočík je fakt super a aj farba sa mi páči. Mám rada zelenú a táto je taká príjemná. Prečo si sa vlastne rozhodla pre korbičky? Ja uvažujem o vložných taškách. Síce nebudeme mať autosedačky k tomu, ale myslím, že to bude v pohode.Aj keď dúfam, že sa nebudú tlačiť v tom kočárku...uričte budem čakať na tvoje hodnotenie ako si s ním spokojná 🙂

beruska5
11. zář 2009

Ahoj.Zuzka72 ano rodila sem císařem,obe deti bili sice hlavičkama dolu, ale prave pro tu jistotu že se pak druhy nestočí a nenastanou komplikace.
Arwi ješte sem nespadla na hubu ale dávaj zabrat,obě už mají trochu víc jak porodní váha,moc im nejde vše vycucnout ode mne takže taky si odsávam a dokrmujem vlastním a občas mám taky mín mlíčka takže dokrmujem sunarom.Samko mel potíže s kakaním a tak sme v lékarni koupili granulov.feniklovej čaj od hippu od 0 měsícu a po každem kojení im dam se stríkačkou asi 2ml,odvtedy neni žadnej problem,bříška nebolí,kadíme krasne že mi ani pleni nestíhaj. 😀
Už se dnes hrozne teším,konečne nám dovezou kočár.Máme jeden starej na zahradu ale už se teším když se prejdeme i po meste.

brusinkapetka
11. zář 2009

Ahoj holky 🙂. Tak mně skolila nějaká angina nebo co, tak se z toho snažím nějak dostat bez léků a nakukuji sem až po pár dnech. Arwenko, kočárek je moc hezkej. Miradko, bříško mi tvrdne od 16.tt. Dostala jsem na to magnosolv, někdy to je lepší někdy to tvrdne i tak. Ale asi je to normální. Bobci si dělají pořádný pelíšek🙂. Holky, máte někdo zkušenost s pícháním pod žebry? Mám to ted už asi třetí den, vždy jen na levé straně, pod prsem, v žebrech. Je to strašně nepříjemné, bolí to při každém pohybu i nádechu. Čím to je? Poradíte?

miradka
11. zář 2009

Ahoj Brusinko, zdá sa mi, že už mi mangnosolv zabral, odkedy som ho vypila, necítim tvrdnutie. Včera som mala celý deň pocit že ho mám natvrdlé...Neviem či cítiš také pichanie ako ja zvyknem mať, ale mňa zvykne pichať už roky, nesúvisí to s tehotenstvom. Je to pocit, akoby sa čosi kdesi zaseklo a nejde sa mi nadychnúť. Netrvá to dlho, ale je to dosť nepríjemné. Nikdy som to neriešila..neviem čo to može byť. Väčšinou to vydržím, buď nehnute alebo práve zmením polohu, ale niekedy ani to nejde urobiť.

petkan
11. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Arwenko, moc gratuluji k dětičkám, jsou nádherní... A máš můj obdiv za statečnost, klobouk dolů!!!!! Už bych je taky chtěla mít u sebe, živé a zdravé. Kočárek je moc pěkný, viděla jsem nedávno tady paní asi s tím samým, jen měla místo zelenkavé něco strakatého, taky pěkný.

Jinak byla jsem v úterý v rizikové poradně, tak už ležím s nohama nahoru, zatím ještě doma. Ve zprávě mám, že čípek mírně dilatován a hrdlo mediasakrálně.... dr. říkal, že na jedničku s hvězdičkou to není, ale na dvojčata že pořád ještě dobré, ale mám radši polehávat. Tak jsem se chtěla zeptat, zda ste to taky některá tak měla kolem toho 20.tt jako já, nebo už to se mnou jde z kopce....?

sarri
11. zář 2009

Kocule, díky moc za info. Taky se chystám rodit ve Zlíně. Kdy máš nástup? A máš slíbeného císaře? Su zvědavá, tak snad Ti to moc neva.

Holky, poraďte, jaké plenky kupujete pro novorozence, aby to bylo dobré pro pahýlek pupíku? Pomalu bych mohla koupit nějaké věči do porodky, kdyby mě tam zavřeli dřív, tak ať manža neshání porodnické vložky 😉

Miradko, dobře, že jsi šla. Já se také vždycky cítím blbě, když jdu k doktorovi mimo termín poradny, ale pak si řeknu, že než aby mě něco mrzelo, tak radši půjdu zbytečně a budu za paranoidní prvorodičku. Apropos když jsem v prvním trimestru ležela v nemocnici, tak tam bylo kvůli tvrdnutí hospitalizováno hodně holek a doktoři to rozhodně nebrali na lehkou váhu - a to čekaly jedno dítko.

brusinkapetka
11. zář 2009

Miradko, tohle je jiné než co popisuješ. To taky občas mám, jako píchání u srdce. Tohle je na druhé straně a je to jak kdybys tam měla něco co tlačí nebo zapíchlé. Nepomáhá na to nic, jen musím vyčkat až to přejde. Mně by spíš znamenalo, proč to je 🙂

brusinkapetka
11. zář 2009

koukám, že jsem předtím napsala na levé straně, ale je to napravo🙂. Těhu demence 🙂)))

kankovka
11. zář 2009

Holky, a nemůže to píchání být od páteře?

kankovka
11. zář 2009

Já teda nejsem doktor, ale jednou mě taky píchalo u srdce( no, to už je víc jak 10 let) a dr. mi řekl, že je to od páteře, ať se na sebe podívám, jak křivě stojím. Tak nevím, ale skoliozu mám jak blázen, takže jsem to přičítala té páteři. ☹

kvetinka78
11. zář 2009

brusinkapetka, ja mám tiež problém s rebrami- u mna to nie je píchanie ale taký tlak, skoro pálenie, najpr to bolo na ľavo a teraz to prechádza až do prava. Doki povedal, že je to z toho, že na rebro tlačia detičky. a tiež niekedy cítim aj zadné rebro ale hlavne teda predné. Ja to najviac cítim keď sedím, napr. keď šoférujem. Trošinku na to pomôže keď si ľahnem na crbá a dám ruky hore akoby pod hlavu alebo za hlavu. vtedy akoby to pálenie prestalo. Inak tiež neviem, čo budem robiť, keď budú deti väčšie, až to neprestane.

miradka
11. zář 2009

Sarri, tak keby som včera išla fakt do nemocnice, tak by si ma tam asi nechali...ufff unikla som im 😀

Petkan, práve toho čípku som sa obávala. Tak ja ho mám zatiaľ ok, ale keď som doktorovi hovorila, že mi tvrdne brucho tak vzdychol tým sposobom ako keby čakal, kedy to na mňa príde...čípok je ale ok, takže pohoda. Ty pekne odpočívaj a hlavne moc nechoď. Aj ja mám kľudový režim, preventívne...máš ten magnosolv?

Brusinko, tak to bude asi fakt tým ako deti tlačia...kedy máš ísť k dr na kontrolu?

brusinkapetka
11. zář 2009

Holky, moc děkuju. Jsem si myslela, že aby tam tlačili prckové, že jsou na to ještě moc malý, v 18 tt, ale asi je to možné. Třeba se tam nějak šprajcli šejdrem🙂. Miradko, jdu ted až 23.9. na velký utz a 29.9. k mému gyndr. Tak to do té doby snad nějak vydržím. Je teda fakt, že víc to tlačí když déle sedím nebo stojím. No tak se jdu ted na chvíli natáhnout, at mají více místa prdolové malinký.

kocule
11. zář 2009

Sarri, vůbec nejsi zvědavá 😀. Všechno jsem nakoupila v lékárně, včetně těch kalhotek. Mají různé velikosti, vzala jsem si dva balíky, tak je budu prostě vyhazovat, zůstanou mi i na použití na doma. Dostala jsem ty porodnické vložky ještě od kamarádky, tak je asi věnuju v porodce. 😀 Holky, když to čtu, jak máte křeče atd., tak nechci reklamovat nebo tak nějak, ale mě strašně moc pomohla Bio Spirulina. Obsahuje to úplně úplně všechno, je to přírodní a křeče jsem neměla ani jednou. Jedla jsem to celé těhotenství a pomohlo mi to i na zácpu, kterou teda mám celých 9 měsíců,ale není to tak strašné. A cenově se to docela dá. Bříško mi tvrdne tak třikrát denně, takže jím ty magneziové tabletky, raději pro jistotu a fakt to moc pomáhá.

Císař se samo na přání nedělá nikde, to ani nejde. Ale zatím máme blbou polohu miminek, takže to tak nejspíš vypadá. Už nám moc nezbývá, do porodnice nastupuju v PO ležet a uvidí se, jestli se to rozjede samo, nebo nás nechají do konce a pak nás vezmou na sál. Ve Zlíně ti dopředu císaře nikdo nenaplánuje, což mě trošku mrzí, protože manža je dost zaměstnanej a mám strach, aby to časově stihnul, ale udělají ho podle zdravotních výsledků ze dne na den. Takže tak. 🙂 Na jednu stranu je to moc dobře, že nechají miminka vykuklit, na stranu druhou člověk nikdy neví, kdy to přijde. 😝 Jsem zvědavá, jak si to ti naši rarášci řeknou, zatím se jim evidentně v bříšku líbí a ven se nechystají, malý se ani nehne a malá sebou šije v rámci svého prostoru, takže se sice otočí, ale pořád PPH a KP. 😝

Arwi, ty jsi fakt borka. Moc moc gratuluji tobě i ostatním maminkám, mimíšci jsou opravdu nádherní a strašně moc vám závidím, že je máte už u sebe. Ježíš, jak já se na to těším! 😉

kocule
11. zář 2009

Na plenky jsem zapomněla. Máme Happy New Born od Belly, mají otvor v plenečce přímo na pahílek. Doporučila mi je známá a mají je v Makru. Jinak budeme vesele látkovat. 😀

sarri
11. zář 2009

Kocule, já mám právě strach, aby mě nějaký nedšenec nenechal rodit normálně, bo máme jednu placentu a prý hrozí vykrvácení plodu Béčka. Tak jsem si myslela, že mi normálně naplánují císaře a půjdu tam na nějaký termín...

kocule
11. zář 2009

Sarri, ty budeš určitě jiný případ, jak to chodí s jednovaječnými, to přesně nevím, ale určitě hazardovat nebudou, neboj se. Jsou tam super lékaři, má lékařka si nás nechá celé těhotenství až do porodu a jsem jí za to strašně vděčná. Na Zlín mám jen ty nejlepší reference a tím, že tam bude naše doktorka, tak se ani nebojím, nechám to plně na ní. Co vím, tak se jednovaječné kvůli placentě ukončují ještě dřív, ale to ti určitě řekne paní doktorka v poradně. A tím spíš to budeš mít asi plánované.

sarri
11. zář 2009

Kocule, ke komu chodíš? Já teď k Grossmannové. Slyšela jsem na ni jenom chválu a na Zlín taky.

kocule
11. zář 2009

Sarri, já chodím normálně ke gynekoložce do ambulance na Tomášov, k dr. Brychtové, která tam jednou týdně ordinuje, jinak je v nemocnici a ta mě teď převelela právě do nemocnice. Kontrolu na rizikovce mi pro jistotu dělala dr. Henčlová, která se na to specializuje, i když nemám vůbec žádné zdravotní potíže, naštěstí. A paní doktorka to s ní konzultovala. Uvidím, jak to bude po nástupu, když už budu ležet, ale snad to dobře dopadne a zůstaneme u ní. Paní doktorka je super, má k tomu všemu takovej zdravej přístup a jen více takových lékařů. Poběhala jsem v nemocnici více vyšetření a všichni bez výjimky byli moc milí a vstřícní, fakt si nemůžu stěžovat. I kamarádky byly moc spokojené, s kvalitou péče i s personálem, takže se cítím tak nějak dobře a odpadá ta hromada strachu. 😉

petkan
11. zář 2009

miradka, já magnosolv nemám, nic mi zatím netvrdne. Megnezium mi dávali jen v nemocnici skrz to krvácení a křeče.
Jinak, doufala jsem, že se mi ty potíže s čípkem vyhnou, jsem dost vysoká, normální postavy, i dr. doufal, že nebudu mít takhle problém to těhotenství udržet, no a vidíš. A to jsem převážnou část těhotenství zatím proležela 😕

sarri
11. zář 2009

Kocule a kdy Tě převeleli do nemocnice? Já chodím taky na Tomášov a Grossmannová taky pracuje v Baťovce.

kocule
11. zář 2009

Sarri, dr. mě převelela v 33 plus 1 do rizikové poradny v nemocnici. Dívala jsem se dneska na cedulku na dveřích a tvá paní doktorka se tam střídá s dr. Henčlovou, takže si tě možná nechá a nebude mít důvod tě tam posílat. 😉

zuzka72
12. zář 2009

Holky dala jsem fotky do alba tak mrkněte i břuch.

sarri
12. zář 2009

Zuzko, to je zatím pidibřúšečeček 🙂

brusinkapetka
12. zář 2009

Jé, Zuzi, jsem koukala....takové pidibříško. Moc hezké 🙂

serenka
12. zář 2009

Ahoj holky,
jsemtady po dlouhé době, ležela jsem v nemocnici s vysokým tlakem, beru už 14 dní Isoptin na snížení, máte tyhle potíže také některá???
No a včera při screeningu v II.trimestru mi zjistili velké množství plodové vody, trošku mě postrašili co mi hrozí, nemáte s tímto některá zkušennosti?
Jsem dnes 21+0

haassinka
12. zář 2009

zuzko: tak tvoje foto mini pidi bříšečka mě přinutilo udělat taky nové fotky:D zatímco ty máš asi tak malý 1+kk, tak já už jsem jim stačila postavit vilu 😀 😀 😀 jestli to tak půjde dál, tak překonáme i arwenku:D

arwenko, berusko: jak se daří dětem a maminkám? kojíte obě dětičky najednou? a pokud ano, tak jak je zvládáte sami přisát a potom dát odříhnout? to mi nějak nejde do hlavy, jak se to dá se dvěma rukama zvládnout

serenka
12. zář 2009

Haassinko, ty máš ale pěkné bříško...já mám strašně obr, asi ta zvětšená plodová voda u obou mininek 😒 Mrkni do mého alba

haassinka
12. zář 2009

serenko 😕 to máš ale opravdu velké bříško, ještě ti nepraská? a co ti řekli k té vodě? průšvih by určitě byl, kdyby jí měli broučci málo, ale čemu vadí, že jí je víc, tak to netuším 😖 asi málo pijou 😅 máte vybranou krásnou kombinaci jmen

sarri
12. zář 2009

Serenko, kup si na vysoký tlak rybí tuk (prodává s v takových kapslích a je to výborné i na vývoj mozku miminek) a česnek (také tablety) - nic tím nepokazíš, je to přírodní. Já baštím od začátku těhu a tlak mám učebnicový - teda nerada bych to teď zakřikla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru