Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kankovka
18. zář 2009

Serenko,přesně tak, já jsem také od června na neschopence a předtím jsem byla 3 roky na mateřské se synem. Naše známá pracuje na OSSZ a řekla mi, že mateřská se mi i v tomto případě bude počítat z toho, kolik jsem si vydělala před první mateřskou. (Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou.) Tak snad se neplete.
Jinak jsem koukla do tvého albíčka, máš tam moc krásné věci pro mimísky 🙂 . A už máš asi dospělé děti, viď? (Mamce se narodila moje sestra, když jsem chodila do tanečních, tak je o 15 let mladší.)
A to bříško máš celkem velké, ale já jsem na tom myslím podobně, jen je o trochu menší. A to ještě nevím, jak jsem na tom s plodovou vodou, jestli jí taky třeba nemám víc. Na UTZ jdu v úterý, tak se to snad zjistí. A konečně snad budu vědět pohlaví. Jupííí! Já se tááák těším!
A nenervíkuj! To si teď musíš zakázat! Dvojčátka jsou přeci jen pro ten organismus větší zátěž. Kdyby to bylo nutné, nechali by si tě v nemocnici . Tak zkus žít z toho, že jsi zatím doma.

serenka
18. zář 2009

Kankovko, máš pravdu, musím se radovat z toho, že můžu být doma ještě a né ležet v nemocnici 😉
Dětičky svoje ještě nemám, manžel má z 1.manželství dcerku, která s námi žije 10 let už, od naší svatby, je mi 34 let a manžovi 39 a dcerce 19 🙂
Tak ti držím pěsti na úterý, ať jsou mimi v naprostém pořádku a ať máš tu plodovku v pohodě 🙂 Pak napiš, budu tě vyhlížet.
Já jdu na kontrolu v pátek do poradny, dneska jsem jen vyřešila po telefonu s paní Dr. internistkou, že mi včera vylítnul hodně tlak, tak k Isoptinu mám ještě brát Dopegyt. O Dopegytu píšou, že s e v těhu může, ale u Isoptinu píšou, že ve vážných případech...ten už beru 3 týdny. Věřím jim, je to přeci jedna z nej nemocnic to Podolí.
Tak až budeš vědět pohlaví, tak také začneš nakupovat oblečky, viď?

kankovka
18. zář 2009

Jé, tak to promiň, já myslela, že je to tvoje dcera a že už máš nějaký porod za sebou, to se moc omlouvám 😒 .
Proto máš možná takový strach. Mně je 32, a tohle druhé těhotenství asi víc prožívám. Jednak je to tím, že si teď víc uvědomuju, jaký je zdravé dítě zázrak, a taky je to tím, že teď mám dvojčátka. 😉
Stejně nám nezbývá nic jiného, než těm doktorům věřit. To máš štěstí, že chodíš v Praze, tam jsou přeci jen větší odborníci. To já mám gynekologa v okresním městě, a zatím mě nikam neposlal, jen na UTZ chodím do nemocnice. Myslela jsem si nejdřív, že mě s těmi dvojčátky pošlou na nějaké specializované pracoviště, ale zatím nic, tak uvidím. Asi proto, že doteď je všechno v pořádku. Ťuky, ťuk.
Jinak určitě dám v úterý vědět, jak to dopadlo. Pořád tajně doufám, že tam mám schovaného kluka a holčičku. To víš, mít tři kluky... 😒 Oblečky moc kupovat asi nebudu, mám jich dost po Matýskovi(skoro všechno jsme zdědili po synovcích). Taky mi něco neutrálního pro začátek půjčila kamarádka. Spíš budu postupně dokupovat, takže nepočítám s tím, že budu dětičky oblékat stejně. Jen budu mít třeba pár stejných kousků pro parádu.
Serenko, drž se!

serenka
18. zář 2009

Kankovko, nemáš se za co omlouvat přeci 😉
Tak ty už máš jednoho klučíka doma, tak to máš zkušennosti se vším, já ne, pro mě je vše obrovská premiéra...jsem po IVF.
Já koupila pár oblečků po tom, co nám 2x po sobě řekl pokaždé jiný Dr., že to je páreček. Jinak jsem dostala igelitku oblečků od jedné maminky, která má 2-měsíční dvojčátka vedle ve vesnici. Akorát ještě nějakou čepičku na zimu asi, nevím vůbec co kupovat. TP mám 23.1., ale dvojčátka se rodí prý dříve. Asi s nimi nejdříve chodit ven nebudu, že, bude zima? Vůbec nevím jak je oblékat v zimě, ty novorozeňátka. Radši budeme zalezlí doma a přečkáme zimu nějak a až se oteplí venku, tak vyjedeme v zimních fusacích v kočárku ven a dostanou čepičky!! 🙂

haassinka
19. zář 2009

serenko: pokud nebudou opravdu velké mrazy, tak ven můžou, pokud nebudou tedy moc předčasně narozený....pro tento účel jem včera objednala krásný zimní kombinézky:D
http://www.mimidekor.cz/detail.php?zbozi=1409323

serenka
19. zář 2009

Haassinko, ty kombinézky jsou ale nádherné 😉
Budeš mimi dávat ještě pak do fusaku v těch kombinézkách? Vůbec si nedokážu představit, jak je oblékat teple.... Třeba, když bude 5 stupňů tepla a budu s nimi chtít jít v únoru ven, tak je dát v dupačkách do kombinézky a ještě do fusaku a položit do kočárku do hluboké korbičky?

kankovka
19. zář 2009

Serenko, asi takhle bych je taky oblékla, přes fusak můžeš dát ještě deku. Asi záleží na tom, jak teplý ten fusak je.
Haassi, kombinézky jsou opravdu nádherné! 🙂 Taky budu muset nějaké pořídit a čepičky taky. Matýsek se totiž narodil v červnu, takže takhle malinkou kombinézku opravdu nemáme, ani jednu. Ještě uvažuju o nových fusacích, protože ty, co mám jsou už letité, sice teplé, ještě po mně a bráchovi. Ale myslím, že do těch menších korbiček, co jsou na kočárcích pro dvojčata, se mi ty fusaky asi nevejdou. Navíc teď ty fusaky užiju určitě dvě zimy. Příští zimu ještě mimísci nebudou chodit, ale už budou sedět, tak by to chtělo takový fusak, aby dobře držel ve sporťáku. No nic, to byly jen takové moje úvahy. 😒
Serenko, jinak ven jsem s Matýskem chodila každý den i v zimě, když teda nemrzlo, nebo nelilo. Vždycky tak kolem oběda, kdy bylo nejtepleji. Ale teď se všecko uvidí, podle toho jak budou dvojčátka velká.

serenka
19. zář 2009

KANKOVKO,
mrkni na tenhle odkaz, tyhle fusaky jsem pořídila já z druhé ruky :
http://www.aesthetic.cz/index.php?lvl=3&idk=11&...

Fusak se dá zkrátit, je na zip dole, a vejde se ti do korbičky v kočárku a i je na webu obrázek, že i do autosedačky. Já měla doma tyhle fusaky 1 den a hned jsem je odnesla známé švadleně, sešívá mi tam nějaké rozpárané švy a chybějící gumičku atd. Jinak vypadají úžasně, jsou teplé a určitě se dlouho užijou. Vzadu mají dírky, že se připevní do sporťáku. Mrkni na ně a nebo se podívej po nějakých podobných, určo se vejdou do korbičky. Jaký kočár jsi vybrala?

serenka
19. zář 2009

KANKOVKO, tady jsme našla z 16.9. inzerát na ten fusak co jsem ti doporučovala, také ho prodávajíza 1.000 Kč, mrkni. Druhý do páru seženeš 😉

serenka
19. zář 2009

Kankovko, tady je ten slíbený odkaz:
http://detske-obleceni.sbazar.cz/kombineza-z-co...

kankovka
19. zář 2009

Serenko, díky, fusaky krásný, ale dost drahý. Koukala jsem spíš na fusaky od Emitexu, ty jsou asi za 1200 Kč jeden, ještě uvidím. Jinak kočárek jsem vybrala zatím jen na netu, Dorjan Danny Sport Twin, a určitě ho pojedeme okouknout. To víš, musí ho schválit i manžel po té technické stránce. Připadá mi celkem přijatelná cena, a hlavně má nasazovací autosedačky. To chci, využila jsem to i u předchozího kočárku, protože bydlím na vesnici, všude jezdím autem a nebude se mi chtít brát s sebou do auta pokaždé hluboké korbičky. Asi ho pojedem omrknout do Kolína, nevím, kde blíž by ho měli. A taky zkusíme porovnat s jinými kočárky.

serenka
19. zář 2009

Kankovko, jestli jsou ty fusaky od Emitexu taky zkracovací, tak to je pěná cena. Ten použitý stojí 1 tisíc Kč. Ale msuíš sehnat ještě druhý, ale to lehce. Dorjan vypadá pěkně, myslím, že ho mají ještě na www.malvik.cz,mrkni, tam jezdíme nakupovat my a mají i slevy na věcičky, třeba na povlečení měli slevy a já koupila 3-dílné za 500 Kč jedno růžové a jedno modré s medvídkama atd. Mají slevy i na fusaky, autosedačky atd. Ale to mají asi jen vjejich kamenném obchodě v Hostivicích u Rudné, záleží odkud jsi. V Kolíně jsem byla.

haassinka
19. zář 2009

serenko: fusaky budeme mít, od Emitexu, myslím, že stojí sotva 1100Kč a nové....ale když, jak říkáš, bude 5stupňů nad nulou, tak určitě budou stačit ty dupajdy, přes ně kombinéza a přikrýt silnější dekou, nebo dát do fusaku...plus samozřejmě teplé ponožky a botky a rukavičky🙂

až ty kombinézky přijdou, tak dám vědět, jaké jsou a můžete objednávat:D

kankovko: jinak ty fusaky mají v sobě díry, aby se mimča daly přikšírovat do kočárku 😉 takže snad budou držet dobře

hanula83
19. zář 2009

Ahoj holky, já jsem si objednala zavinovačky od Emitexu a myslela jsem, že to bude i s dekou do kočárku stačit. samozřejmě když budou ještě v korbičkách a navlečení oblečkama. Ty zavinovačky jsou hrozně měkoučké a příjemné, jsou určené do autosedačky, ale i do kočáru. Fusaky nemám..

kankovka
19. zář 2009

Hanule, zavinovačku do autosedačky od Emitexu znám, výborně se mi osvědčila u Matýska, teď jsem si k ní koupila i druhou, ale dávala jsem ji jen do autosedačky. Taky jsem uvažovala, že by to mohlo stačit i do kočárku místo fusaků, ale ještě jsem se nerozhodla úplně. Zase si říkám, že na další zimu ty fusaky budu stejně ještě potřebovat. Tak nevím.

sarri
20. zář 2009

Ahoj holky, já mám taky jenom zimní zavinovačky EMITEX, fleecovou deku a kombinézky.

Prosím o nějaké fígle, jak se alespon trochu v noci vyspat. Hrozně mně bolí záda v kříži a pánevní kosti, pálení žáhy nepočítam, ale ta pánev, jak chvíli ležím na jednom boku - převalím se a za chvilku to bolí na druhé straně.

serenka
20. zář 2009

Sarri, mrkni na meduňkový čaj, zklidňuje, prý ho těhulky můžou mi bylo řečeno v lékárně v Podolí 🙂 Mě doopravdy na noc omámil 😉

maui
20. zář 2009

Ahoj holčiny,strašně moc děkuju za gratulace,připadám si fakt jak v 7.nebi:-) Porod byl rychlovka,doktoři při třetím ne zcela ideálním monitoru v průběhu 3 dní ztratili nervy a nařídili sekci.Zaplaťpánbůh za to,prý jsme byli opravdu rarita.Holky měly pupečníky zapletene do sebe jakou housku a Sárinka měla na tom svém dokonce regulérní uzel.Stačil by prý jeden prudší jejich pohyb nebo silnější kontrakce a mohla jsem o obě přijít☹ Naštěstí to dopadlo jak to dopadlo,holky se s tím předčasným příchodem na svět vyrovnaly skvěle,i díky 2 kortikoidovým injekcím na dozrání plic,a teď už jsem s nimi na intermediálním oddělení.Ještě asi týden budou v inkubátoru,ale normálně se o ně chodím starat,koupu je,prebaluju,zkoušíme prikladat...Jsou ale maličké,takže kojení bude asi běh na dlouhou trať,ale mně je teď všechno jedno...🙂 🙂

petkan
20. zář 2009

Maui, moc gratuluji 🙂 Podle toho co píšeš jste měly obrovské štěstí. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a přeji ti brzké zotavení a holčičkám ať dobře prospívají 😉

beruska5
20. zář 2009

Ahojky maui.Moc ti gratuluji k holčičkám.Hlavní e ste všechny v poradku a zdrave.S kojením si starosti nedelej,Samka už plne kojím ale Saška je lína,cucne jen trocha.Dost mi v porodnici doporučovali ,aspon ze začátku kym sou mimča moc malinkí a nevedí se dobre prisát,silikonové kloboučky na bradavky.V porodnici mi to dost pomohlo.Hlavne hodne spi a oddychuj.Co bych ted dala za 10ti hodinovej spánek 😔
Dala sem nové foto andílku do alba,tak mrknete.

sarri
20. zář 2009

Uf, Maui, tak to jsem hrozně ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Mě čeká sekce cca za měsíc. Mám hrozný strach o mimča, aby to všecko dobře dopadlo.

maui
20. zář 2009

Sarri,neboj,určitě to dobře dopadne,nesmíš si připouštět,že by to mohlo dopadnout jinak.I když mám pocit,že když jsi celé těhotenství pod takovým stresem,nějak si toho dobrého konce víc vážíš🙂 Já zažívám strašnou spoustu emocí,od úlevy,přes pokoru a vděčnost až k euforickemu štěstí🙂
Beruško,odpočinek si vážně vychutnávám,ale jak jistě víš,do zásoby se naspat nelze.Bývám tak hodinu u holčiček a pak mám dvě hodiny pro sebe,od 12 do půl 6.mužů psát v kuře,luxusní rezim

sarri
20. zář 2009

Díky za povzbuzení, opravdu moc Ti to upřímně přeju.

maui
20. zář 2009

...spát v kuse🙂 🙂 To je hrozný to psaní přes mobil,chvílema píšu úplně naslepo🙂

martnov
20. zář 2009

Maui, móc velká gratulace k narození holčiček, po očku jsem sledovala diskusi a jsem mod ráda, že ti to dobře dopadlo 🙂 Takže se potvrdili mo-mo jednovajky, viď? Všechno společný... jsi teda opravdu vzácnost. Přeju ti, ať ti holčičky krásně rostou a dělají jen samou radost.

Pro sarri: neboj, tvoje mimča to všechno zvládnou, holčičky a to jsou bojovnice, už ti moc nechybí a za chvilku je taky máš u sebe jako maui... je to opravdu velká radost ta jednovaječná dvojčátka!

Petkan: už jsme ozkoušeli kočár tandem Jané Twin Two, je super, manžel by s ním jezdil pořád, dobře se s ním jede zatáčí, jediné co je horší, je najíždění na obrubník (zvednout přední kola kočárku), přecejen je to dlouhej autobus 🙂 Ale zas se vejdem všude. Když nás jde víc na procházku, bereme dva mono kočárky.

zuzka72
21. zář 2009

Lucy82-jsem se chtěla zeptat, ten kočárek co máš a můj je také favorit, tak jsem si všimla, že korbičky jdou otočit na stranu ke mně, jakože na děti vidíš, je to tak? Já se bála i mi to říkali v kšeftu, že to nejde, tak to jsem teď z něj o to víc nadšená.

hanula83
21. zář 2009

Maui: Taky se přidávám ke gratulantům, o to víc, že to dobře dopadlo 🙂

Kankovka: Já právě nevím, do kolika zhruba měsíců ta zavinovačka je, zdá se mi docela velká, ale asi to do příštího roku nevydrží. Každopádně se mi na netu tak zalíbily, že jsem je koupila a teď toho nelituju. Ve velkém mrazu s nima stejně nebudu chodit ven, tak doufám, že to opravdu bude stačit.. 😉

Sarri: Já mám naprosto stejný problém, už tak týden se budím s hroznou bolestí kyčlí. Vždycky na té straně, na které ležím. Doktor řekl, že je to normál. Ale zkusím na to zde doporučený meduňkový čaj... Na bolest zad v kříži už jsem si tak nějak zvykla, takže ji ani nevnímám, ale v noci se mi na to osvědčilo spát na měkčím.

darling007
21. zář 2009

Maui, taky připojuji obrovskou gratulaci ke zdravým holčičkám!!! 🙂
Užívej si toho velikánského štěstíčka a vůbec nepřemýšlej, co by se bývalo mohlo stát, kdyby...
Holky, taky se rozmýšlím, co koupit mrňouskům na zimu a nejspíš taky objednám ty zavinovačky do autosedačky od Emitexu. Budu je mít i do kočárku.

arwenka
21. zář 2009

ahoj,

moc bych vás chtěla poprosit hlas pro naše dvojčátka. Hlasovat můžete tady:

http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...

Přepisuje se tam kód z mailu, ale není to nic složitého...

Moc děkuji, Karolina

zuzka72
21. zář 2009

Arwi-máš to tam. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru