Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
7. říj 2009

Ahojík holky, předně gratuluji Nataase, super a přejeme hodně zdravíčka 🙂

Já jsem se teď vrátila z nemocnice, ležela jsem tam od neděle s vysokým tlakem, naštěstí je už v pořádku ale musím brát 3x denně něco na snížení tlaku 😉 Dneska mě pustily a protože je jedn hlavičkou nahoru tak mi rovnou naplánovly císaře na 23.října. Ležela jsem na pokoji s maminama těsně před porodem a můžu vám říct že děs, celou noc hekaly, bylo to strašný jak dlouho to všechno trvá, tak nevím jestli bych si lajzla porodit dvojčata přirozeně 😅 Ale císaře se taky bojím jak čert kříže 😖

zuzka72
7. říj 2009

Ahoj děvčata!!! Já jsem 14dní ve špitále a tady zase tolik miminek. 😀 Všem moc gratuluji-všechny jsou krásné.
A teď co mě postihlo. 25.9. jsem šla na odběr té plodové vody, vše OK, vzorek brali z obou mimin, byla tam nějaká "bezdomovkyně"-5dítě a říkala, že se nemám bát, že už je tam po páté a, že na nějaky šetření se kašle a, že bude dělat vše(no nechápu tu spravedlnost, ty děti nechtěla a nic se jí nestane a má vše v pohodě). No a já asi po hodině odběrů UTZ a pohovoru s genetikem v češtině i v angličtině s mediky odešla s tím, že výsledky ty rychlejší zavolají a pošlou za týden a ty pomalejší pošlou za 3týdny a budou taky volat. Tak si jdu pomalu k autu asi 100metrů a najednou rup, praskla mi voda, kalhoty mokry, všechno durch. Podotýkám, že riziko potratu je 1:200 (proč musím zrovna já mít všechno?) Tak jsem to otočila a frčela na Gynekologii asi 50metrů, tam mi po 2,5hodinovém čekání udělali UTZ a vyšetření a vzali na okamžitý příjem-to byl pátek, nasadili kapačky, léky. A jinak mě nekontrolovali. Říkali, že čekají, až, jak tělo zareaguje a vypudí plody ven-takže psychika na bodě mrazu. Vúterý už jsem to nezvládla a klečela na kolenou ať mi udělají alespoň UTZ jestli ty děti žijí, nebo né, nebo co se děje. Nikomu bych tu situaci nepřála. Doktorka se slitovala a UTZ mi udělala. Srdíčka bušila a vody měli přiměřeně-zázrak. Potřřebovali pokoj, tak mě přestěhovali na větší, kde byla mimo jiné i mamina 17tt s podobnou diagnózou-odtekla ji samovolně plodová voda. Jenže ještě ten den navečerer před zraky nás všech porodila-potratila dvojčátka-děsny, měla jsem opět psychiku na dně. Další den mě opět převezli na jiný pokoj, abych já, ani ta paní jsme neměli z toho trauma. Já se bála, že dopadnu stejně a vyškemrala jsem si v neděli další UTZ, protože po tom, co jsem viděla, jsem měla opět nervy na špagátě, nechtěli mi ho udělat, tak jsem se zoufalá vydala na jinou budovu, kde mi dělali genetiku s tím, že je poprosím, aby mi udělalai UTZ-bohužel o víkendu nepracují. Šla jsem zpátky a u oběda se mě sestra zeptala co mi je a já začala brečet, jak maly děcko, slitovala se a zavolala doktorku a ta mi ten UTZ udělala. Fakt,kdo to nezažije nepochopí. Teď jsem už doma vody mají přiměřeně ale musí se to hlídat, kdykoliv mi voda může odtéct, nesmím nic dělat a musím vydržet do 24týdne nejmíň. Je to bomba, když jsem viděla, jak rodí maminy ve 26týdnu s 800gr dětma-obdivuji je, že to dokáží vypiplat. Prej stejně skončím zase v nemocnici, ale mám to vydržet do toho 24týdne, do té doby to berou pouze, jako plod a nezachraňují to. Snad to vydržíme.

zuzka72
7. říj 2009

Mimochodem volali mi ten výsledek plodovky a řekli mi, že ho nemohli udělat, že se jim to pomíchalo-nemám já smůlu? Takže teď budu čekat na ty pomalejší, snad se jim taky nepomíchají.

haassinka
7. říj 2009

Ahoj Zuzko, to je hrozné co tu píšeš ☹ Ale drž se!!! To nejhorší už máš snad za sebou, odtok plodové vody, no to musí být děsný šok, ani bych nepředpokládala, že tam nějaká zbyde...ale co t chování lékařů, že ti nechtěli udělat utz??? to jsou teda "lidi" ☹o
a s těmi výsledky mi to je líto, tak jsi kvůli tomu riskovala a oni to pomíchají...to je fakt zlý sen

Moc ti držím palce, jsme tak stejně daleko a určitě se nám narodí zdravá dvojčátka🙂

petkan
8. říj 2009

Ahoj Zuzko, tak to je šok. Běhá mi z toho mráz po zádech. Máš asi silná miminka, když tohle ustály. Je ale hrozné, že jsi musela být svědkem i něčeho takového, jak jsi popisovala. To teda fakt nepřidá. Chce se mi z toho brečet. Vydrž, myslím na Tebe!!!!

sarri
8. říj 2009

Zuzko, držím palce.
Lucy, já už su v porodnici a za 14 dní bych taky měla rodit a bojím se taky jak přirozeného porodu, tak císaře....no, nějak ven musí.

lucy82
8. říj 2009

Teda jo Zuzi když jsem to četla uplně mi běhal mráz po zádech ☹ A nejvíc mě jako zarazilo že ti nechtěly udělat UTZ aby zjistily jak na tom děti jsou, to je naprosto nehorázný 😠 Opravdu jsi statečná a jsem ráda že jsou děti v pořádku, hlavně teď odpočívej, nic nedělej ať to dotáhnete alespoň do toho 25tt. Moc na vás myslíme, a držte se 😉
Já teda musím říct že u nás v nemocnici se o mě ukázkově staraly, několikrát denně poslech dětí, každý den křivka, dělaly mi i UTZ. Fakt na naši nemocnici nemůžu kromě vybavení říct nic špatnýho 😉

Sarri jůůů vy máte v nemocnici internet? Ten mi tam u nás děsně chyběl, jinak bych tam vydržela dýl 😉 A jak tedy budeš rodit? Už ti někdo něco řekl? Držím pěstičky, to se naše děti narodí tak nějak stejně co? 😉

sarri
8. říj 2009

Lucy, internet tu mám svůj - manžel změnil zaměstnání, nemá tedy žádnou dovolenou a každý den za mnou jezdit nemůže- navíc ostatní příbuzní to mají hodně daleko, tak si aspon muzeme psat pres skypa a líp to uteče.

Jak budu rodit je ve hvězdách - každý říká něco jiného- jedna doktorka, že děti se společnou se rodí císařem, druhá, že pokud jsou hlavičkama, tak by rodila přirozeně a třetí, že to záleží na domluvě. Momentálně mně tak hrozně bolí pod žebrama, že se nedá nijak ležet a je to peklo, tak se snad i na ten porod začnu těšit.

ivaajirka
8. říj 2009

Ahojky duotěhulinky a duomaminečky,Teda Zuzko mooc držíme palečky a doufáme,že už jste si vše zlé vybrali a budete mít už jen samé dobré zprávičky.Všem hodně zdravíčka a držete se holky.
U nás ted marodí malej takže noci hrůza zítra se už vrací manža po 14dnech jupíííí 😵 😵

kvetinka78
8. říj 2009

budete používať resp. už používate monitory dychu? Ktorý druh je podľa Vás vhodný pre dvojičky? Pre každé mimi je potrebný samosatný monitor že, alebo je možná nejaká kombinácia?

darling007
9. říj 2009

Ahoj Květinko, já budu kupovat monitory dechu Respisense. Připíná se na plenkové kalhotky, takže budu moct mít mrňousky ze začátku v jedné postýlce, dokud se tam vejdou.
Nevýhodou monitorů pod matraci typu Nanny je to, že snímají celou plochu postýlky, takže když máš dvě děti v jedné postýlce a jedno přestane dýchat, monitor to nezachytí, protože to druhé dýchá dál. Takže musíš mít od začátku pro každé mimi zvlášť postýlku a v té extra monitor dechu.
U nás je problém s místem v ložnici, takže to aspoň ze začátku vyřešíme takhle.
Navíc ten Respisense můžou mít v kočárku, v autosedačce, když budou na hlídání u babičky... všude s sebou.

ivaajirka
9. říj 2009

Já si půjčím co mají u nás v porodnici půjčujíje na rok 😉

lucy82
9. říj 2009

Ahojky, Sarri tak se drž a dej vědět jak jste se nakonec s tím porodem rozhodly 😉 Myslím na tebe?

A co Petulka? když nakoukneš písni jak se mají Elenka a Lukas? 😉

Nataaso a co vy jak to zvládáte?

No a s těmi monitory dechu, taky bych si je půjčila u nás v nemocnici, ale půjčují je za 150kč na měsíc, což na rok vyjde tak jak kdybych si monitor koupila novej, a pak ho můžu zase prodat. Takže si monitory koupím, teď brouzdám na dvojcata.cz a tam holky monitory použité jeden rok prodávají za slušnou cenu.Ale pořád nevím jestli Nanny nebo ty co se připnou za plenku 😒

sarri
9. říj 2009

Tak se dnes zase hlásím. \večer bylo ještě vzrůšo, bo sem začala špinit krev. Doktorka tvrdila, že je to z vyšetření den před tím a pro jistotu mi prst pres čípek narvala ještě jednou a do zadku mi nechala píchnout koňskou dávku magnézka, tak se pak nedala jedna půlka vůbec používat. Ale jinak snad vše ok.

monitory taky chceme koupit- asi nové kvůli záruce- ty za plenku

kankovka
9. říj 2009

Ahojda holky, o monitorech zatím jen uvažuju. Ty Respisense jsou asi nejlepší, hlavně pro dvojčátka. Myslím, že nejlevnější nové jsem našla na www.detske-chuvicky.cz za 2 600 Kč jeden. No je to teda pálka!
Sarri a Lucy, už se vám to blíží, tak moc držím pěstičky 🙂 !
Zuzko, tobě taky 🙂 Určitě sis to nejhorší už vybrala a bude to jen dobrý. Moc bych ti to přála.

kankovka
9. říj 2009

Tak Set respisense pro dvojčátka tam mají za 4 699 Kč.

haassinka
10. říj 2009

kankovko, jak jsi posílala ten odkaz - jsou tam nějaké chůvičky angel care a mají dvě podložky, myslíš že se to dá použít pro dvojčátka?

Jinak jsme se teď nějak probudila a zjistila, že všichni chodí na nějaké testy a já byla jen na screeningu v 11.týdnu a potom už nic...neměli by mi brát aspoň krev??? jestli je vše ok....jinak na nějaké ty triple testy už je asi pozdě co?

serenka
10. říj 2009

Ahoj holky,
prosím vás, netrápí některou z vás také brnění rukou? Mě tedy už ruce přímo bolí, v noci nespím, nemůžu rozkrojit ani rajče,strašný pocit, jsme z toho zoufalá...prý to jsou v těhotenství nějak utlačované nervy v karpálním tunelu v zápěstí? Co vám na to pomohlo?
Jinak už mám plodové vody u obou miminek méně, díky cukrovce, kterou mi před 14 dny zjistili, že jsem nasadila dietu a prý děti při cukrovce hodně čůrají jako cukrovkáři do té plodovky. Na vysoký tlak mám stále prášky a je v normě. Akorát před týdnem u plodu B se nedařilo dobře natočit průtok pupečníkem,tak jsme šli za dva dny znova na UZ a opět 2x špatné a pak 2x dobrý graf, jdeme v úterý po týdnu zase na kontrolu. Dr. to prý řeší ten špatný průtok tak,že napíchají kortikoidy jako uzrávačku na dovyvinutí plic a po 2 dnech miminka ale musí na svět. Dnes začínám 26tt,musíme ještě dlouho vydržet. Papa

zuzka72
10. říj 2009

Serenko, to tak dělali i ted když jsem byla ve špitále, jak viděli, že by bylo mimčům lépe venku, tak napíchli 2x ty kortikoidy a šlo se na věc. Neboj to bude OK.

skarbek
10. říj 2009

Ahoj skoro mamky 😉

koukám,že řešíte monitory... my pořídili nanny a spokojenost,aktuálně je nabízím k prodeji,tak kdyby byl zájem pisněte do IP. Jo i rychlozavinovačky za pár kaček 🙂

serenka
10. říj 2009

Darling007, já jsme někde četla, že ty monitory na plínku jsou náchylné třeba na zavanutí větru okolo toho monitoru, žeto hned snímá vše špatně?
Já tedy koupila 2x Nanny, už dáme dětičky každého do své postýlky radši, když píšete, že na té 1 desce spát dvě děti nemají, aby to správně fungovalo.
Si představte, že mi jedna maminka dvojčátek říkala, že když chci mít miminka v ložnici v postýlkách a i přes den v proutěných košíkách v obýváku, abych je měla na očích, když budu v kuchyni vařit, žehlit v obýváku atd....takže bych ty monitory měla mít i v těch košílách, že oni také mají 4 monitory doma pro děti...abych si to prý pak jednou nevyčítala 😒
Tak vám nevím...

SKARBEK, za kolik je prodáváš?

skarbek
10. říj 2009

serenka: PC je skoro 3 litry za jednu,tak bych je chtěla prodat tak za 1200 za kus,ale jsem ochotná jít s cenou dolů 😉 můžu se zeptat za kolik jsi kupovala ty? A nové či bazar,se zárukou? A stran názoru té paní... pokud se teda můžu vyjádřit 😅 myslím,že to je trochu přehnané čtyři monitory! Pokud budeš mít děti na očích,tak je uvidíš 🙂 a kdyby už,tak vždycky si ten monitor můžeš z postýlky přendat kam potřebuješ,ne?! 😉

Jo a holky,máte či plánujete některá kočárek Peg pérego duette SW,za sebou?

serenka
10. říj 2009

SKARBEK : já je kupovala NANNY před 2 měsíci za 2590 v Kolíně, ale měla jsem tam 10% slevu. Ty kde a máš na ně ještě záruku? Dá se ten syndrom poznat na dítěti bez monitoru? Dokdy se mají monitory používat?

skarbek
10. říj 2009

seren: záruka skončila letos v srpnu,mám je od jedné holky z Olmiku,která je měla pro svoje holky,ale nespaly ji v postýlkách,takže je měla na nic,tak mi je odprodala. Takže jsme opravdu první uživatelé! Jsou plně funkční a spolehlivé. Já slyšela,že doporučujou používat rok,a tak jsme taky udělali 🙂 . Ty uvažuješ,že koupíš ještě dva? 😕 O rozpoznání syndromu si netroufám říct,ale myslím si,že dítě v té chvíli bojuje o život,tak by to mělo jít poznat,ne? 😨

serenka
10. říj 2009

Skarbek, vůbec nevím jak to mám s těmi monitory udělat, zda koupit ještě 2 navíc do těch košů...tam budou také třeba půl dne, když budou maličký od narození a přendavat tamty z postýlek do košů 2x denně to bude asi moc náročné !
Chjo, nechci nic ale podcenit. Oblečky kupuji z MMB, to se ošidit dá, ale ty monitory bych chtěla asi mít i v těch košíkách. my máme záruku 48 měsíců na krabici od těch monitorů napsanou....

kvetinka78
10. říj 2009

skarbek, my budeme mať ten kočiar PegPerego duette za sebou. kupujeme to už použité spoli s autosedačkami. Iba k tomu dokúpime vložné tašky- zatiaľ neviem aké ale asi babyland. Aj ty plánuješ do toho vložné tašky?

skarbek
11. říj 2009

Dobré ránko 🙂

kveti: já už tašky neplánuju,kluci už jsou velcí klacci 😉 😀 ale budu prodávat autosedačky,tak proto se ptám 😉 kdybyste,holky o někom věděly.....

serenka: jj,klasika záruka 2 roky. Zdá se,že máš celkem jasno,pokud to tak cítíš,tak je kup 😉,budeš jistější a není nad klid v duši! Třeba nějaké bazarové 😀 ,třeba ty moje 😅 😉 Mě kluci spali od začátku pořád v postýlkách,večer,přes den,takže jsem problém více monitorů nemusela řešit.

lucy82
11. říj 2009

Ahojky Serenko mě už to pak připadá taky trošku přehnaný, mít 4 monitory, v noci přece jen spíš a nemáš šanci na děti nahlédnout, ale přes den jsi vzhůru a můžeš se na děti kdykoliv podívat. To by jsi musela mít monitory i v kočárku, tam děti taky spinkají. Ale je to každého věc 😉

A co Arwenko jak se máš? A ostatní holčiny, piště pište. 😉

kankovka
11. říj 2009

Haassi, chůvičky Angel care jsem zatím nezkoumala, tak neporadím.
4 monitory se mi zdají také přehnané, protože děti pak spí i v kočárku. Proto jsem si myslela, že respisense je nejlepší, když je přenosný. Ale zatím si to rozmýšlím. Na Matýska jsem nic takového neměla, před třemi lety jsem to brala úplně jinak. I v nemocnici říkali, že pokud je mimi zdravé a donošené, není monitor potřeba. Tak jsem ho prostě neměla a vůbec jsem to neřešila. Jinak si myslím, že se ten syndrom nedá rozpoznat, jsem sice laik, ale myslím si, že se někdy stane, že mimi zapomene dýchat a nijak s tím neumí bojovat. K dýchání ho přivede leknutí ze zvuku nebo pošimrání nebo něčí hlas, mimi se třeba ani neprobudí, ale začne zase dýchat samo. V některých porodnicích prý mají monitory už v každé postýlce. U nás teda rozhodně ne.

Haassi, triple testy už jsi asi propásla, ale prý to nevadí. Někde jsem četla, že někteří doktoři je u dvojčátek ani nedělají, protože výsledky bývají často zkreslené. Důležitější je prý screening ultrazvukem v 11. až 13. tt. Jinak krevní obraz by ti asi udělat měli. Mně třeba zjistili, že mám málo železa a další krevní obraz mi udělají příští týden. A teď ve 20. až 22. tt bys měla jít na další důležitý UTZ. Tak ti přeju, ať jste vpořádku.

darling007
12. říj 2009

Serenko, právě kvůli tomuhle chci ty monitory Respisense - že je miminkům můžu připnout i do kočárku, do autosedaček, nebo doma do lehátek, když je budu mít u sebe třeba v kuchyni. Přeci jenom si myslím, že nebudou 24 hodin denně v postýlkách v ložnici, chci je mít na očích průběžně, když budu v kuchyni, v obýváku...

Holky, dneska v noci se mi to stalo poprvé a trochu mě to vyděsilo, tak se chci zeptat, jestli je to normální - najednou mě začaly strašně bolet žebra na pravé straně, ale fakt hodně, jako bych byla ve svěráku. Špatně se mi dýchalo, trvalo to možná tři hodiny. Celou tu dobu jsem chodila po bytě sem a tam, nemohla jsem ležet ani sedět. Najednou z ničeho nic to přestalo, myslím, jestli se tam třeba kluci nějak špatně nezašprajcli nebo co a pak se zase otočili jinak, když to přešlo... 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru