Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

haassinka
13. říj 2009

petulko: Určitě to Elenka brzy doroste a budete doma všichni! 🙂 Máš alespoň doma nějakou podporu? Koukala jsem na fotky, dětičky jsou moc pěkné🙂 Vysvětlil vám někdo, proč byl tak obrovský váhový rozdíl mezi holčičkou a chlapečkem - kyž jsou dvojvaječní? Mějte se krásně a těšíme se na další fotky už z domova 😉

lucy82
13. říj 2009

Petulko ahojky, je super že už jste s Lukáskem doma a Elenka to určite brzy dožene a pošupajdí k vám 🙂 Moc na vás myslím a je krásný že je Lukásek hodnoučkej 😉

Ostatní zdravím a já už se začínám bát toho císaře
😒

hanula83
13. říj 2009

Lucy, a ty už toho císaře máš jistého? Asi jsem to nějak přehlédla...

hancas
13. říj 2009

ahojky hokky já mám doma už 21 měsíční drobečky,kdyby cokoliv někdo něco chtěl jak oblečení...nebo radu ráda pomlžu napište do IP a věřte že dvojčátka je něco úžasného 😀

lucy82
13. říj 2009

Hanule juju mám ho naplánovanýho na příští týden 23.10. Strašně se bojím teď jsem na jedný diskuzi přečetla že zemřela holčina po SC a rodila dvojčátka. Tak mám zase plnou hlavu co kdyby se něco stalo 😕

hanula83
13. říj 2009

Lucy, tak to je teda mazec, že se to může stát.. A víš nějaké podrobnosti o tom případu? Jako proč se to stalo a za jakých okolnosti..? Já se toho taktéž děsím, největší hrůzu mám z celkového uspání. Všichni mě mají za hypochondra, ale já jsem z toho úplně rozhozená. Tebe uspí jen lokálně? A mimča máš teď jak?

radka.k
13. říj 2009

Ahoj holky, hlásím se do vašich řad. Jsem 17tt, dvojvaječná dvojčata spontánně.
Zajímalo by mě, kdy vám začalo růst břicho. Já do minulého týdne vypadala asi jen jako po větším obědě a večeři 😉
Ale teď během pár dní mi narostlo fakt těhotenské břicho. Při minulém mono těhotenství mi taky rostlo až později, ale s dvojčaty jsem čekala mnohem dřív.

lucy82
13. říj 2009

Nic moc nevím, všichni jsou z toho paf, takže tam bylo napsáno jen toto 😒 No na jedný diskuzi kam ještě taky chodím se to stalo minulý rok taky. A to tý dotyčný protrhli doktoři močový měchýř 😒 Ale nechci vás strašit, jen je děsný že v dnešní době se něco takového taky může stát 😠

Mě budou dělat jen epidurál, celkovou u nás v nemocnici dělají jen v krajních případech 😔 A i toho se bojím že vše uslyším a bude to asi mazec necítit půl těla. No jedna je hlavičkou dolů a jedna je hlavičkou nahoru takže jdu na císaře z tohoto důvodu i když by to prý šlo rodit i přirozeně, hlavně musí být Acko hlavičkou dolů ale že spíš přistupují na císaře, normální porod jen na přání maminy když jsou v těchto polohách 😕

lucy82
13. říj 2009

Ahojky Raduš vítám tě u nás a přeji pohodové těhu 😉 A podívej se ke mě do albíčka, já začala kupovat těhu oblečení už v 8tt takže mě fakt začalo růst docela brzy 😝

hanula83
13. říj 2009

No tak teď jsem z toho ještě víc mimo než jsem byla ☹... Ale buď ráda, že jdeš jen na tu lokální, protože takhle aspoň budeš mít vše pod "kontrolou". Já bych teda fakt nechtěla celkové uspání... ta představa, že mě uspí a už se třeba neprobudím. Já vím, že to asi přeháním, ale mám teď takové pocity. A co jsem tak slyšela, tak je to lokální umrtvení lepší pro všechny, i pro mimča. Navíc ti je hned ukážou a to je taky dobré 🙂. Každopádně to budeš mít aspoň za sebou a už si budeš jen užívat mateřské starosti a hlavně radosti 🙂.

hancas
13. říj 2009

maminky nečtěte takový škaredý články fůůůj ale já se toho taky bále než jsem porodila byli toho plné noviny těch úmrtí prvorodiček....vše dobře dopadne a miminka budou na světě co nevidět uvidíte!!

hanula83
13. říj 2009

Hanči, ono už právě stačí to maličké procentíčko, že se to může stát. Těch obav se člověk asi nezbaví, dokud to nebude mít za sebou. Chci být optimista, ale ono to zas tak dobře nejde 😒

lucy82
13. říj 2009

Hani my to zvládneme, ale bude to boj, tobě už něco doktoři řekly ohledně porodu?

Hancas a v kolikátým tt jsi ty rodila a rodila jsi přirozeně nebo taky císařem?

hancas
13. říj 2009

hančíku já měla strach až do té chvíle než jsem je viděla a pak zase starach aby bylo vše ok a ted stach aby někde nespadli,nic je nepřejelo...takže to je strach na celý život a tchýně mi řekne že se o ně strašně bojím.p..a a proč bych se nebála když to jsou mé děti a jsou to zlatka

hanula83
13. říj 2009

Lucy, v pátek jdu naposled ke svému gyne. a pak říkal, že už budu docházet jen do nemocnice. On na to má názor, že nejspíš půjdu na císaře. Uvidíme, jak se to vyvrbí a co mi pak řeknou v té nemocnici. Každopádně pro mě ideální stav je císař - epidurál. Budu rodit v olomoucké porodnici a taky o ní kolují hrůzostrašné historky co se týče doktorů. Tak jsem zvědavá, na jakého narazím.. Ty to určitě zvládneš v pohodě a konečně už ty drobečky budeš mít u sebe. Snad mi to taky rychle uběhne 😉.

hanula83
13. říj 2009

Hani, jo, každej mi to taky říká, a je to vlastně logické, že toho strachu se člověk nezbaví už asi nikdy. Ale teď je to takový krok do neznáma 😉. A taky si myslím, že nejhorší je začátek.

hancas
13. říj 2009

haníku...začátky jsou těžké ale opravdu to stojí za to .neboj zvládli to ostatní zvlíádneš to i ty a další maminky dvojek.a

hanula83
13. říj 2009

Hani a ve kterém týdnu se ti vlastně děti narodili? Vím, že jsi měla přirozený porod. Bylo to nějak "narychlo" nebo jsi předtím už byla v nemocnici? Já jsem na tu olomouckou teda vážně zvědavá 😉...

zlatovlaaska
13. říj 2009

ahoj radko, teda ostatní holky nepřehlížím 🙂 jen nestíhám víc diskusí a na vás tak občas číhnu a zatím jsem se moc nezapojovala... jsem na začátku 17tt a taky na sobě pozoruju pupajze až poslední týden. do té doby se mi holky i "posmívaly", kde prej ten pokojíček pro ty svoje dvojky mám 😀 ale jak jsem koukala tady holkám do albíček, tak se asi máme na co těšit 😀

zlatovlaaska
13. říj 2009

ty jo, lucy, ty to máš už opravdu za pár 😉 moc držím palce a budu na tebe myslet. 😉

hancas
13. říj 2009

hančíku--narodili se o 6 týdnu dříve,s tím že jsem byla jednou na kontrole v nemocnici a za týden na to jsem v noci jela protože bolení bříška jak při menstruaci po 5 min.tak si mě tam uř nechalo prej radši když mám dvě ae kdy budu rodit to se prej neví možná dnes,možná za 2 dny naštěsti za 14 hodin byli venku a vše ok .nic jdu chrupkat měj se mamko a šetři se

hanula83
13. říj 2009

Hani, děkuji za info, to bych měla zrovna teď i já o 6 týdnů dřív. Zní to docela jednoduše, jak to píšeš, kdyby to tak probíhalo i u mě, tak by to bylo fajn 😉). Šetřím síly, co to jde, škoda, že je nejde našetřit do zásoby, jistě je budu potřebovat 🙂. Taky se měj.. 🙂

arwenka
13. říj 2009

ahoj tehulinky a maminecky.
Vitam u nas nove clenky klubu.
Deticky nechteji spinkat, takze odsud porad odchazim plnit pusinky vyplivnutymi dudaky (oni mi to delaji naschval, abych k nim chodila, no fakt). Je tady nejaka mamka, ktera to jeste doted zvlada bez dudaku
Mamka sem jezdi hlidat, protoze musim delat, Jarda je zrovna ted na nocni, tak jsem tady sama, sama jsem i koupala a ted se zastavila.
Nejvic strachu mam o Nikyska.Nedovedu si predstavit, kdby melo byt takove miminko tak strasne nemocne ☹
Desim se te kontroly, pevne doufam, ze bude v poradku, ze se to proste vyvojem upravi, ale uz shanim informace, co se da delat. Je mozna jen operace a je hodne riskantni, jeji setrnejsi metodu delali v CR jen jednou, v Plzni. Bojim se, ze kdbych tam volala a psala, tak se se mnou vubec nebudou bavit, neznaji me, muzou to odoperovat nekde tady a tak ☹
Jarda si vubec nepripousti, ze by mohl byt nemocnej, bere jako hotovou vec, ze nemocnej proste neni a zadne informace neshani, pomalu ani nevi, co je to za nemoc ☹ ☹ ☹
Mamka to nevi, to by s ni seklo, takze jsem na to docela sama.
Jdu jeste v rychlosti prohlednout Vase mimisky a briska.

Chci vas pozadat o jedno - nechte cernych myslenek, ze se neco stane, nestane se NIC a urcite i muj synacek bude zdravej !!!!!

zuzka72
14. říj 2009

Tak já se ptala dokiho, kdy indikují císaře a on když první dítě jde koncem pánevním a druhé hlavičkou, že by se do sebe těmi hlavičkami mohli zaklesnout a pak by ty dvě hlavy v sobě mamina nevytlačila, ale i tak, že při této poloze se to dá i normálně a že to záleží na nemocnici a na doktorovi, že každý to vede jinak a že na to nemám myslet, no to se mu teda řekne. Včera jsem byla na té kontrole, doktor se zhrozil, co vše jsem prožila a že už snad mám vybráno dopředu, asi se nade mnou slitoval, že mi udělal UTZ, říkal, že až příště, ale já, že chci mít jistotu a on mě pak 20minut ojížděl břicho. Mimča sebou mleli o 106. Kopali nohama, mávali, hlavičky měli velikostně Ok, průchod pupečníkem OK, srdíčko OK, prej jsou to asi 2 kluci-hurá, mámto potvrzeno už po třetí. No uvidíme, až budu mít ty výsledky z genetiky bude to na 100% to pohlaví. Mají volat dnes, nebo zítra-moc se toho bojím. 4.11 jdu na srdíčka a 10.10 na screening v II trimestru, 27.10 na kontrolu-tak držte pěstičky. Holčina co ležela se mnou ve špitále mi psala, že má ve 26týdnu holčičku-600gr. To je co? Jo a v nemocnici jsem měla jedno mimčo hlavou dolů vpravo dole a druhy koncem pánevním vlevo nahoře a včera byly obě dvě vpravo, jedno dole a jedno nahoře. Jen si tak říkám, když sebou tak melou a nedej Bože zjistí, že to jedno je fakt špatny, jak poznaj, ktery to bylo? Mě z toho asi jebne. Při mém štěstí, kdyby došlo k vyndání jednoho, tak mi vyndaj určitě omylem to zdravy. Ať už volaj ty výsledky.......

hancas
14. říj 2009

zuzíku---vše určo dobře dopadne,já měla taky vždy starch před každou kontrolu,před každýma výsledka a vše bylo ok.tak věř že vše taky bude ok.drřím palečky mamko

petulka26
14. říj 2009

Lucy, chtěla bych tě jen trochu uklidnit. Já jsem miminka rodila taky císařským řezem jen s epidurální anestézií a není to nic tak hrozného. Chápu že se bojíš, já jsem měla taky hrozný strach, ale jakmile mě začali operovat tak jsem se úplně uklidnila. Jakmile zjistíš že opravdu necítíš žádnou bolest tak už to docela jde. Popíšu ti přesně jak to probíhalo a snad ti to trošku pomůže.

Nejdříve jsem šla do sprchy, kde jsem byla asi dvacet minut než pro mě přišla sestřička. Ta mě odvedla na monitor kde ještě pro jistotu skontrolovali srdíčka miminek, a přitom mi rovnou napíchla kapačku. Potom už jsem šla na operační sál, kde na mě čekala anestezioložka, která mi měla píchnout epidurál. Původně mi ho chtěla píchat v leže na boku, jenomže přes moje velké bříško jsem nemohla dostatečně přitáhnout kolena k hrudníku, aby pořádně nahrbila záda, takže mi ho nakonec píchala v sedě. Jeden sanitář mě držel za ramena abych neupadla a ona mi to píchla. Vůbec to nebolí, ani jsem nevěděla že už mě píchla. Potom mě položili na operační stul, to už jsem skoro necítila spodní část těla. Jen když se mě někdo dotkl cítila jsem takové mravenčení v nohou, ale během chvilinky přestalo i to. Potom mě zakrili plentou a nasadili mi kyslíkovou masku. Pak už začala samotná operace. Nemusíš se bát že něco uslyším, u nás to probíhalo, tak že ti doktoři spolu prakticky vůbec nemluví, ani si neříkaje třeba o podáná nástrojů a tak, takže to probíhá téměř v naprosté tichosti, alespoň tedy u nás v nemocnici. Miminka byla na světě zruba během tří minit od začátku operace. Bylo to fakt rychlé, já mám obě děti narozené v jedné minutě 🙂 A pak už jen slyšíš jak miminka pláčou. To pro mě byla hrozná úleva protože jsem si říkala, že když pláčou tak jsou oba živý. Než je odnesli pryč tak mi je ještě v krátkosti ukázali. To když mimča vyndavají není úplně příjemné, cítila jsem jak semnou doktoři hýbou, aby je dostali ven, ale není to nic hrozného. Pak se mě anestezioložka ptala, jestli nechci něco na uklidnění, když už jsou miminka venku, ale říkala jsem jí že to zvládnu i bez toho. No a pak už tě doktoři jen zašijou, není to cítit, jen s tebou občas trošku zatřesou, cítíš třeba slabounké zmačnutí nebo zatahání, ale je to spíš takový pocit, než že by si něco pořádně cítila. Celá operace trvala zhruba třičtvrtě hodiny. A pak už mě vezli na JIP, byla jsem naprosto při vědomí. Na chodbě jsem ještě mluvila s mamčou a taťkou kteří tam na mě čekali. No a pak už jsem ležela na JIP, byla tam děsná nuda 😠 protože jsi při plném vědomí, nic tě nebolí, jen nemůžeš hýbat nohama, což je docela blbej pocit, já se pořád snažila pohnout alespoň prstama u nohy, ale nešlo to 😀 Asi po třech hodinách se mi povedlo pohnout trošku kolenem do strany, tak jsem měla velkou radost, no a pak asi během dalších třiceti minut už jsem normálně mohla nohama hýbat. Jediné co bylo nepříjemné, bylo to že mi dali nějakou injekci na stažení dělohy, a to docela bolelo, ale jen chvílku. No a pak už jsem se jen vyspala a ráno mě převezli na oddělení. Po dvou hodinách mi sestřička pomohla do sprchy. Pak už jsem jen počkala až zamnou přijde mamka na návštěvu a šly jsme se podívat na JIP za miminkama. Chodit mě ještě hodně unavovalo, a ta jizva mě trochu bolela, ale celkem bez problémů jsem to zvládla. Po šesti dnech mi vindali stehy, a to už jem byla prakticky úplně v pořádku. Vůbec jsem nečekala že se člověk dá tak rychle dohromady po takové operaci.

Tak se opravdu neboj, není to nic hrozného, a brzy už budeš mít svoje holčičky u sebe. Budu na tebe moc moc myslet.

zuzka.o
14. říj 2009

Ahoooj všechny těhulky i maminky 😵

Tak jsem trošku pročítala diskusi a musím říct, že jste tady všechny perfektní. A teda ten popis porodu od PETULKY byl nádherný.

zdepros
14. říj 2009

Ahoj holky

Petulka26, ten tvůj popis fakt vypadá že to nic není, já byla před rokem pouze na laparce a to jsem byla mrtvá skoro tři dny tak si vůbec nedovedu představit tohle 😉

zuzka72
14. říj 2009

Petulka a tu kyslíkovou masku jsi měla pořád, já si pamatuji, že když jsem ji někdy při operaci měla, tak jsem myslela, že se udusím a pak hned usnula. Představa, že se dusím a mám ji celou dobu při vědomí je hrozná, ale možná jsem to špatně pochopila, prosím, prosím-vaysvětli mi to. Děkuji.

zuzka.o
14. říj 2009

Holky, začínáme jukat po výbavičce.... co kočárek, to bude asi oříšek, co? Máte nějaký super tip?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru