Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hancas
15. led 2010

MYSLÍm že jsem to četla v mamice nebo nějakém časáku

hanula83
15. led 2010

Holky, já bych další dvojčata brala hned 🙂, to by bylo super... ale taky si nemyslím, že by to dvakrát po sobě vyšlo... no na to je stejně ještě brzy myslet.

lucy82
15. led 2010

🙂 Tak já teda nevím jestli bych chtěla znova dvojčata 😀 😀 Bo jsem nějaký dny tak vyšťavená že sotva lezu 😝 Včera nechtěla usnout Nelinka, usnula až kolem deátý, a já musela pověsit prádlo, okrájet ledvinky, vysát prsa, dát do myčky, a pak jít konečně spát 😀 No a dneska pro změnu Sofinka, ale ona měla bolení bříška, takže jsem ji musela sundat široké balení, pak i plínku a ejhle než jsem došla pro rourku že ji pomůžu tak se vykadila a byl klid, akorát zase nemohla zabrat 😀
Holky jaký máte denní program? Jako co s dětma děláte atd?
Sarri tobě holky po každým kojení usnou??? Mě teda Sofinka spinká maximálně hodinu přes den, Nelinka jo to je spavec, ale ne po každým koju 😅 A krásně ti spinkají v postýlce, vy máte zavinky vid? Protože moje holky sebou v postýlce mlátí že ji musí mít celou pro sebe, musí mít roztažené ručičky, takže by se mi tam jistě pomlátili 😖

hanula83
15. led 2010

Lucy, my máme teď momentálně takovej program, že mezi krmením a přebalováním se snažíme tak jednou dvakrát za den pást koníčky, většinou dopoledne. No a po obědě se snažíme každej den chodit ven. Procházka dělá dobře jak jim, tak mě. Jak málo stačí k radosti 🙂... No jak se po procházce vzbudí a napají, tak se snažím v rychlosti umýt nádobí, poklidit, umýt zem, vyprat prádlo, vyžehlit, prostě co je zrovna potřeba. Jinak tak kolem sedmé už je doma taťka, tak si je na nějakou dobu přebírá a já něco uklohním nebo ještě poklidím. Pak tak kolem osmé nebo deváté jdou spinkat. Někdy usnou hodně pozdě, třeba až v 11... Určitě nemáme úplně pevný režim, v tolik a v tolik je to a to... to fakt ne. Navíc se nám pořád budí i v noci, naštěstí většinou těch 6 hodin vydrží spát, jinak mají stále intervaly po třech hodinách...

hanula83
15. led 2010

Jinak dnes mi Elenka udělala něco podobnyho, sotva jsem ji přebalila, tak se pokakala a pak znovu, tak už jsem čekala s plínkou u zadečku, kdy konečně bude konec 😉... Anička na to bolení bříška taky trpí ☹

lucy82
15. led 2010

Jé Hani tobě holky vydrží tak dlouho vzhůru 😕 To mě holky usínají kolem šesté tvrdě, pak nezaberou, takže v těch šest musíme koupat, neo omývat a pak aby byly o půl sedmé v pelechu 😀 Jinak jsou večer hodně protivný 😝
No my dneska byly venku a děs běs, kolem nás to není vůbec prohrnutý a když je tak jsou to děsný závěje, že se v tom nedá ani chodit natož jezdit. Jela jsem s mamkou, sama bych uvízla 😠 Kočár jsme musely i poponášet aby jsme se ze silnice dostaly na chodník a naopak. Fakt hrůza v naší čtvrti, nakonec jsme musely na trolejbus a jet do centra, jinak by jsme nikam nedojely 😠

Jo a holky, Nelinka mi začala při pasení koníku padat na záda 😕 😔 Dám jí zpátky a zase, zhoupne se a je na zádech, tak nevím co s tím 😅 😅

hancas
15. led 2010

lucy...to mi též dělala Klárinka že se vždy přehoupla na zádička myslím si že nemají ještě tu stabilitu,postupem času se to zlepšilo takže jsem to nějak neřešila 😉 uvidíš že to bude ok

hanula83
15. led 2010

No u nás jsou chodníky prohrnuté na dvojkočár tak tak a někde vůbec, snažím se to zavčas odhadnout a kdyžtak u nějakého výjezdu vjet na silnici a pak zase zpátky... Po té silnici se mi to vůbec nelíbí, protože kolem mě jezdí rychle auta jakoby vůbec nebraly v potaz, že jim to taky může ujet... Prostě bezohlednost vládne světem. No ale ať je to jak chce, tak ven musíme, protože se doma teď hodně nudí a kočár na ně zabere na 100 % a já se taky aspoň provětrám, je to fajn. Jinak to já tady na dědině spoléhat na trolejbus nemůžu 😉. Autobus jezdí co dvě hodiny a navíc si nedovedu představit, že bych do něj kočár nakládala :-/... Ale i kdybychom měli jezdit jen po zahradě, tak je musím vytáhnout, teda pokud nejsou velké mrazy nebo abnormální závěje, to jsme taky byli doma...

Jinak s tou Nelinkou, to už jsem viděla u jednoho z mých synovců, taky to dělal. Asi je lepší ji nechat a speciálně to neřešit 😉...

zlatovlaaska
15. led 2010

ahojky, zdravím v pátek večer. tak co, paříte???? 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83
15. led 2010

Zlatovl., no jasně, tady se paří o sto šest 😉... naštěstí ta pařba už skončila (teda vypadá to, že konečně usnuly) 🙂...

zlatovlaaska
15. led 2010

tak u nás je ledovka 😖 dneska jsme šly s mámou na kukačku do jednoho obchodu, co je jak internetovej, tak kamennej, tak abych to očíhla a pak to mohla objednat za levněji... podle toho, kolik toho "chci" nebo "potřebuju" 😀 tak se to vyplatí.... když si to tak vyzvednu, bude to všechno připravený a za internetový ceny 😀 no tak cestou jsem sebou řízla, naštěstí jen na koleno, ale zrovna v jednom úseku to taky bylo sotva prošlapaný, myslím chodník a místy ledovka a po silnici jezdí všichni jako hovada... ☹ 🙄 po návratu domů jsem spala asi 3 hodiny, jak mě to zmohlo 😀

hanula83
15. led 2010

Zlatovl., já v těhu po obědě spala každý den, alespoň dvě hodiny, asi hlavně proto, že jsem v noci téměř nespala. Teda pokud jsem chodila do práce, tak samozřejmě ne, protože jsem jezdila domů někdy až v šest večer, tak už to nemělo cenu. Ale pokud jsem byla doma, tak vždycky... Odpočinek je strašně důležitý 😉.

zlatovlaaska
15. led 2010

hani, já mám tu diskotéku zatím v břiše a taky dobrý 😀 😀

zlatovlaaska
15. led 2010

hani, to já dneska strašila od 4 do 7 ráno, pak jsem do deseti vytuhla a odpolko chrupala zas. ale nebráním se tomu, jen ten den moc rychle uteče...

hanula83
15. led 2010

To je fakt... tohle bylo zase dobré v porodnici, když už jsem tam byla dva týdny před porodem a tak jsem tam ty dva týdny víceméně prospala 😉. Nejhorší bylo, že ležet se moc nedalo s tím břichem, to už jsem třeba spala jen v sedě. A v noci jsem chodila luštit křížovky... No nic, využiju toho, že ty dvě už chrupkají a jdu taky... dobrou.

zlatovlaaska
15. led 2010

dobrou, já půjdu asi taky brzo, ačkoliv jsem dneska byla jako šípková růženka 😀

petulka26
16. led 2010

Ahoj holky, my tedy režim už celkem máme zavedený a docela to funguje. Večer jdeme před půl osmou koupat, a pak se hned napapají a jdou spinkat. Usinají oba tak do deseti minut co je položím do postýlky. Potom spinkají celou noc a budí se mezi šestou a sedmou, pak pokračujeme s krmením každé 3 hodiny plus mínus půl hoďky podle potřeby. Dopolko taky zkoušíme většinou pást koníky, a hrajeme si s chrastítky a odpolko tak na dvě hoďky ven. Teď je to horší, protože to tady taky není protažený, takže se vracím domů totálně mrtvá. Doufám že už to brzy sleze.

kocule
16. led 2010

Krásný den, babizny, my včera byli na trachtaci. 😵 Manža mě vzal do divadla, takže jsem měla fofry jako blázen, abych se nachystala, požehlila a udělala všechny ty zkrášlovací procedury. 😀 Akorát jsem tam málem usnula, jsem zbitá jak špalek. 😀 😀

My už v noci krmíme jen jednou, kolem 2 h, což je paráda a jinak se chrní. Přes den taky papáme co 3 hoďky, takže mezi tím cvičíme s Tomčou, paseme duo koníčky 😀 😀, hrajeme s hračkama, pouštíme kolotoč a snažím se je co nejvíc utahat. Pak mi usnou třeba na hoďku, páč jsou vyřízený a já něco dělám. Je to tady jak po výbuchu. 😝 Večer se papá kolem 7 h a jde se po večerníčku spát. 😀 😀 Chci je na to naučit, aby s tím pak nebyl problém a zatím se daří, no uvidíme. 😝 Dneska úůjdou s taťkou ven, krásně u nás svítí sluníčko a čerstvý vzuduch jim udělá dobře. Mě taky, bude tady chvilku klid. 😀 😀 😀

zuzka72
16. led 2010

Holky mi dojeli z glóbusu, mají tam naprosto super bundofusaky, teflon, sleva z 399,- na 110,- hodím pak foto, hned jsem to koupila, jsou do autosedačky-úúúžasny. 🙂 Kdo nemáte mrkněte tam.
Jinak co se týká toho, že by ten kdo má dvojčata měl další na 99%-tak je prej blbost, ptala jsem se doktora a logicky to aji člověka napadne, znáte copak někoho s dvojčaty přirozeně, kdo by měl pak další děti zase dvojčata? Já teda ne a to jich znám hodně a v rodině měla babička i teta dvojčata a pak další děti a už žádná dvojčata. to je spíš náhoda.

beruska5
16. led 2010

Tak mi vstávame ráno kolem 7h 😝 a musíme mít akci,bud hraní nebo nosení
v 9hjídlo,pak spíme asi do 10h a hrají se až do obeda,pak si zas pospí,kolem 14h zas jídlo a ven na procházku tak do 17h 😀 (to prospíme),v 17h zas jídlo,pak je dám do lehátka a hráme se asi do 18.30h už dáme poslední jídlo a kolem 19h jdeme spát.Saška spí tak do 3h a pak až ráno,Samko kolem 1h vnoci,4h a ráno.
Ale dnes sme vzhuru už o 5,30h 😝 😝 a ne a ne spát ☹

hancas
16. led 2010

maminky kdo by chtěl nějaké oblečení od veli.52 do 86 stačí napsat mám doma 6 pytlů a nevím co s tím

zuzka72
16. led 2010

Hancas a co textilní plínky-ty by jsi neměla?

hancas
16. led 2010

ty jěště používáme Klárinka bez něj neudělá ani krok musí mít svůj rožeček na plínce a spí s ním i v noci závislačka
mimo oblečení mám :
ohřívačku do auto
lehátka do vany
knížky
nějaký bryndáky
odsávačku mm zn.Medela(koupená v porodnici)
venenku sice na jedné straně má ten okraj na nošení rozbitej ale jinak ok
ubytek prsních vložek
nějaké lahvičky malé myslím chicco
hrneček na naučení zn.nuk a canapoll babies
a já iž nevím co všechno 😀

petranela
16. led 2010

Ahoj holky,
jaké si pořizujete tašky ke kočárkům? Máte nějaké doporučení? V obchodě jsem žádné nevybrala, nic se mi nelíbilo, tak bych ráda objednala přes net. Ty klasické tašky se mi zdají dost malé, chtělo by to nějakou aspoň trochu větší.
K černému kočárku bych chtěla nějakou pěknou zajímavou asi barevnou tašku, ale zatím nic moc mne nezaujalo...

radka.k
17. led 2010

petranela
já jsem max.spokojena s taškou ABC Design - je prostorná a především drží svůj tvar, ikdyž je třeba prázdná. Minule jsem měla originál tašku ke CAM CortinaX3 a ta byla naprosto děsná - nedržela tvar, neměla ani zip, jen takovou sponu, žádnou kapsu, jen takovou vnější siťku. Ještě k té ABC - myslím, že dělají jen jednobarevné, žádná divočina, takže pokuď chceš nějakou divočejší, tak jsem moc nepomohla.

j.cien
17. led 2010

Peknou nedeli vsem 😉
Myslim na Swethy a na Miradku,jak se asi holky maji 😵 ..

Zuzi ty bundofuacky jsou perfektni!!Skoda,ze mame tu v sirokem okoli Globus nemame 😖

irminka
17. led 2010

ahojte babulenky,

Tak jsem hodila do albíčka Bruníka, tak kukněte.......

Takže my pořád kojíme Bořka a Bruník má Nutrilon, ale sem tam z něho blinká, takže ho furt hlídám, je to o strach ☹, no nedá se nic dělat, hlavně zdravíčko,že?

Já vás sem tam čtu, ale už není tolik času.......když byl sám Bořek, tak to šlo, ale ted se budí skoro stejně a jak to udělat? No, učíme se 😉

zatím se mějte a myslím na vás................

sarri
17. led 2010

Tak hlásím špatné zprávy - mě bolení v krku přešlo téměř okamžitě po česnekové terapii, jenže včera v noci začala Eliška hrozně soplit, kýchat, kašlat. V noci se pořád budila, jak se jí blbě dýchalo. Nevíte, co na rýmu u tak malých dětí? Teplotu nemá a teď docela spokojeně spinká s cucinem ve vyvýšené poloze a dýchá nosem, aniž by jí to chrčelo.
Ach jo a zrovna o víkendu. Zítra půjdeme k doktorce, ale hrozně se bojím, by to nebyla nějaká chřipajzna. Byli jsme ve čt na plavání, tak jestli se nachladila, nevím. Spíš mám pocit, že je navlékám až moc.

hancas
17. led 2010

sarri...naši když mají rýmu odsávám a dávám mokrý ručník na topení at mají vlhkjý vzduch a líp se jím spinká

jinak nám včera večer zvracel kubík a o plnoci klárka takýe postýlka pozvracená plšíci,koupelka....takže to dnes peru a peru,prostě nechápu z čeho teploty nemají tak jsem dnes nasadila dietu,ráno piškoty s čajem na oěd zeleninová polívečka na svačinku dám rohlík nebo zase piškoty a večer asi vynechám bebu a dám rohlík a čajík sice budou mlíko chtít ale mám strach ab se zase nepozvraceli a zítra bych už nasadila normál stravu,co v na to??

petulka26
17. led 2010

Sarr, tak my máme rýmu už zasebou, samozřejmě že mi jí chytli jeden od druhého, takže jsem to měla současně.
Za tři dny jsme z toho byly úplně venku, díky odsávačce na vysavač. Vždycky jsme stříkli do nosánku kapičky (vincentku) a asi za 3-4 minutky odsály. Za tři dny bylo po všem. A během dne i v noci
se jim díky té odsávačce lépe dýchalo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru