Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
30. led 2010

Moniko, bacha na chlebicky s majonezou 😉

Hancas, to je mi lito, ze se k tomu staveji takhle laxne! Ty vikendy v nemocnich jsou fakt pomale, prijde mi, ze o vikendech spise funguji jak ubytovna nebo hotel. Uz je malicke lepe? A jak to zvladaji deti byt takhle od sebe?

Sarri, jaka lenucha, staras se o dve deti najednou a jeste stihas takovy mega uklid misto toho, aby sis dala nozky nahoru a relaxovala a uzivala volna? Ja se spis citim jako lenucha, moc toho delat nemuzu, jen brouzdat po netu a zaplavovat vas odkazama 🙂

andisek
30. led 2010

ahoj,všechny zdravím a doufám,že se mohu přidat 🙂 Už nějakou dobu vás pročítám a díky za info co mě čeká a asi nemine..Jsem 29 tt dvojvaječná dvojčátka a doma mám 3 letého chlapečka,takže moc odpočinku nemám 😉 O té registraci u Apolináře-byla jsem tam ve 12 t na UZ a řekli mi,že mám přijít ve 14,kdy mě s dvojčátky jistě zaregistrují...ve 14 tt mě dosti nepříjemně vyhodili,že mají plno,Podolí taktéž,takže jsme hledali alternativu a známosti 😖 Ted už mám nález na hrdle a CS na 3 tak nevím nevím...kolik jste přibrali v těhu ? A vrátila se vám postava potom zpátky ? Přízemní otázky,omlouvám se 😅

balina
30. led 2010

Ahoj holky,
tak se hlasim. Jen tak z poslednich sil.
Je to mazec, tak trosku mam depresi. Nejak si nedokazu predstavit jak to zvladnu dlouhodobeji. Ty rana a dopoledne kdy je clovek jakztakz cilej to je v pohode, ale navecer kdyz obe holky zacnou jecet, docela spolehlive me rozlozej do place. Tak holky, potrebuju rady jak si zachovat "zdravy" rozum. Nebo si clovek casem zvykne?

balina
30. led 2010

Jeste se tu nekdo ptal na prazskou porodnici, ja rodila taky v Krci a registrovala jsem se nekdy v 12 tydnu. Mozna jeste malinko driv. Krc byla celkem v pohode, tak 95% mily a ochotny sestricky (a ty sou tam hlavni 🙂)

hancas
30. led 2010

litsa....přenš jak píšeš prostě se tady nic neděje jen čekáš na pondělí aq tot vše to nás mohli pustit na víkend domů 😒 dělám si srandu má stále antibiotika prej to musí mít jaksi 48 hodin nebo co já nevím,hodě pije dostala pochvalu že je to super bože at už je pondělí a začne se něco dít.
Klárka kubika nějak nehledá ale doma Kubík pořád volá ale jinak je v poho neplače nic.
A navíc oddedneška jsou zakázané návštevy kvůli rotavirům takže super že??ale ven před budovu můžu tak mnaža dnes jen na 10 minut a zítra mamka dorazí ale malá vůbec nikam a musíme být na pokoji at to nechytnem takže celkem fajm

hanula83
30. led 2010

Hani, to je teda hnus přístup. Já to v porodnici taky zažila, ty víkendy jsou tam naprosto nejhorší!!! Na tom dětském to určitě bude stejné. Prostě se nepracuje. Jako by nemoc měla taky víkendy, jenže té je to přece jedno... a navíc u dětí, jsou to fakt blbouni. Ale už jen neděle, rychle to uběhne a bude zas líp.. a Klárinka se už sama líp cítí?

Holky, k těm mastičkám, mně se též nejlépe osvědčila klasická Rybilka. Údajně hrozně smrdí, ale mně se nezdá, že by to až zas tak moc smrdělo... Vím, že kdysi dávno mi to taky smrdělo, ale teď nějak ani moc ne. Jen když člověk hooodně čichá, tak cítí trošku rybinu.. ale ten efekt stojí určitě za to. Zadečky mají jedna radost 🙂...

Sarri, tak to máš dobré, to já bych manžu ven s holkama nevykopala... ale mě to stejně tak baví s nima chodit ven, že si to nenechám ujít 🙂. Dnes jsme měli extra dlouhou procházku a bylo to vážně super, je to hrozně osvěžující, když člověk není pořád zavřenej doma... Co se týče úklidu, tak ten jedu jen tak, jak zvládám. Ale nemůžu říct, že by tu byl nějaký svinčík. Já myslím, že to přijde, až budou holky lézt a chodit, to asi nebudu stíhat za nima uklízet...

Andisek ahojky, já přibrala cca 15 kg a všechno jsem nechala v porodnici, dokonce jsem tak 14 dní po porodu měla míň než před těhotenstvím... Ale u mě je to asi něco jiného, já jsem cvalík a ti moc v těhotenství (asi) nepřibírají.

Bali, tak to mě mrzí, že tak šílíš. Já si to jaksi už nepamatuju, ale začátky jsou asi vždycky trošku horší, jakmile si zavedeš nějaký režim a podle toho pojedeš, tak bude líp... Je taky fakt, že jestli kojíš, tak je to asi dost horší... Co se týče křiku, tak my jsme to měli (a doteď máme) tak, že buď řvala jedna, nebo druhá. Jen když mají "obrovskej" hlad, tak ječí obě, ale já vím, že jsem ohledně toho ječení celkem rychle otupěla... Prostě mi to všechno přišlo tak nějak normální. Já myslím, že je to fakt jen o tom nějakém systému. Jak si nějaký najdeš, tak už pak půjde všechno samo... Holky se budou měnit a ty ten systém budeš nějak uzpůsobovat, ale pořád nějaký budeš mít... Já poměrně brzo vzdala kojení, takže jsem jela tak, že holky prostě papají každé tři hodiny a obě zároveň. Tak to bylo i v noci, prostě pořád. Každé tři hodiny obě přebalit, nakrmit, dát spinkat... Jestli ti můžu poradit a zvládneš to (nervově) 🙂, tak hned holky neber, když začnou řvát. Já se snažila je uklidnit v postýlce, dudlíkem, hlazením, mluvením, třeba jsem se k nim přitiskla... ale nebrala. To se mi osvědčilo, protože holky jsou teď zvyklé chodit spinkat samy, nevynucujou si tak, abych je uspávala nošením (to bych asi zblbla). Když už nic nezabíralo, tak jsem je teprve brala do náruče nebo k sobě do lůžka. Někdy taky nic jiného nezbyde, ale určitě neječí obě naráz, že chcou uspat v náručí... to jsem se ale rozkecala... 😅

sarri
30. led 2010

Hlásím, že generální úklid byl proveden. Fuj.
Hani, já taky uklízím průběžně, ale např. na pořádné čištění trouby a odsavače, kachliček apod. mi většinou čas ani chuť nevyjde. No kdyby jste viděly, co ten nový vysavač vytáhl z koberců - to jsem zírala a to bych řekla, že ten starý měl dobrý výkon. Na procházky chodím taky ráda - teda nesnáším vypravování a snášení dětí a tahání kočáru za sklepa, ale v parku nebo ve městě se producíruju celkem ráda. Akorát to by mi manžel neuklidil zcela podle mých představ 😀
Tak snad bude zítra hezky a zalyžujeme si - no naposledy jsem na tom stála přesně před rokem, tak uvidím.
Balino - já jsem ze začátku normálně řvala - byly jsme 12 dní v porodce - slzy jak hrachy, depka jak prase, ale neboj, časem hormony poleví a najdeš si režim a bude to fajn, uvidíš.

hanula83
30. led 2010

Sarri, jasně, na tyhle důkladné úklidy musím mít taky vyhrazen speciální čas 😉, naštěstí se to nedělá pořád. Já považuju za výkon i uvařit pořádné jídlo. Dnes jsem strašně spěchala s obědem, protože jsme chtěly jít ven a to vypravování fakt není na chvíli... a v zápalu boje jsem si tak strašně spálila ruku o pekáč, že mi tam po tom určitě něco zůstane. Úplně seškvařená kůže... fuj... Já sice nemusím tahat odnikud kočár, ale to oblékání taky stojí za to. Dřív u toho byly docela v klidu, ale poslední dobou to vyloženě nesnáší a ječí u toho jako zblázněné. Ale za tu procházku to stojí... Já teď mám vysavač akorát na tu rýmu u holek, jinak máme všude dlažbu nebo plovoučku, takže roztoče v kobercích neřešíme 😉

sarri
31. led 2010

Hani, mně u oblékání taky v posl. době vyvádí - hlavně čepice - to málokdy ustojí bez řvaní.

j.cien
31. led 2010

Hani,moc na vas myslim,at je malicke uz lip a at vas pusti domu z te pakarny!!
Jinak na prevenci opakovani zanetu mocaku se davaji brusinky,v lekarne ti poradi nejakou formu vhodnou pro male deti..jinak je vse od 3let..

Vsem preji peknou nedeli 🙂 a jdu zkouknout vsechny ty odkazy od Lity 😉

hancas
31. led 2010

holki dnes tady byla vizita a dr.říkal že ju chválí jak pije že je spokojenej jěště má stále kapačky a antibiotika ale nevím proč prej 48 hod.antibiotika a pak se prej uvidí prej neva že nebude jíst ale hlavně at pije to je nejduležitějsí,ježiš já už chcu pondělí at se něco dějě včera jsem se nedozvěděla nic dnes taky ne a zítra zase budeme lítat a chodit po vyšetřeních jen aby bylo vše ok a mi šli dom,mě tady z toho už fakt hrabe.

JJ nemoc víkend nezná tak aspon v laboratoři na krev mohli být ne to je podle mě základ nemocnice

balina
31. led 2010

moc diky za rady a uklidneni. Jak jsem psala, ted je dopoledne, tak je to vse hned optimistictejsi. Holky rvou samozrejme na stridacku. Kazdou noc jina 🙂 a pritel to nemuze poslouchat tak pri nejmensim kviknuti se zene je zvedat. A do toho jsou samozrejme vynoseny od vsech navstev. No vsak ja to vsem zatrhnu. 😀 😀 😀

Meli ste pro decka nejaky vecerni rezim? Jako ze vecer po koupani je tma, tak se chodi spat do pokojicku, aby si navykly ze jsou sami?

Dneska pokud bude takhle docela v pohode pocasi tak bych chtela poprve vyrazit s kocarkem. Sem moc zvedava jak se Bumblik bude drzet na snehu.

Hani taky moc preji aby ste uz byli doma. Ale dnesek ti utece jako voda...

zdepros
31. led 2010

Ahoj holky
Hancas taky přeji ať je Klárinka brzo vpořádku a můžete jít domů 🙂

Balino dej pak vědět jak jsi spokojená s kočárkem, taky už ho máme doma 🙂

Holky chtěla bych se zeptat na přípravu mlíčka, používáte všechny kojeneckou vodu nebo můžu i z vodovodu?
ten prášek se rozpouští v horké vodě a pak se to ochlazuje a děláte si imlíčko do zásoby třeba na celý den?, mám ohřívačku

zdepros
31. led 2010

Tady je dneska nějak pusto a prázdno, žaby to bylo tím hezkým počasím, u nás krásně svítí sluníčko 🙂

beruska5
31. led 2010

zdepros klidne vodu z vodovodu,ale prevarenou

bali je moc důležití režim,já je večer pred spaním vždy vyzleču,bud je koupu nebo ne, mi je treba koupeme 2 x týdne,mají moc vysušenou kůži po koupeeli,ale proste ritual ,že se vyzlečou,namažou krémem celé telíčko,pusinky už automaticky otvírají na kapky,pak nakojím,manžel mezi tím co kojím im vyvětrá pokoj,dám je do postílky.A takhle do 5 min spí.
ale je duležitý to delat stejne a dodržovat i stejnej čas,mi začíname kolem 19h a o 19,45už spí 😀

dnes Saška už 5 x kadila 😖

beruska5
31. led 2010

u nás taky hezky svíti sluníčko ale ven nemůžem stále nám chodník před domem a ostatní ulice neodhrabali pro dvojkočár,musíme stále po silnici a to je na zabití,řidiči lítaj jak blázni a neberou ohled na kočár 😝
zimu mám ráda ale už nech je jaro

sarri
31. led 2010

Hlásím se mrtvá po lyžování. Myslím, že se zítra nepohnu - lýtka cítit už teď 😖
Bali, holky nám spí v obyváku vedle ložnice - dokud budou v jedné postýlce, tak je tam chcu, protože do pokojíčku je to přes celý byt, i když je vlastně taky vedle ložnice. Koupeme ob den a i když nekoupeme, tak kol. té sedmé (někdy i osmé) se baští, odříhne, zabalím (stále i s ručičkama - spí tak mnohem klidněji a neodkopávají se a můžu je mít v postýlce vedle sebe - když šermují, tak se do jedné už pomalu nedají), uložím, pustím kolotoč. Když náhoudou některá řve, tak dávám dudlík, když řve intenzivně a ten dudlík vztekle cucá, tak většinou je to ještě hlad a dokrmuju. Jinak ale z postýlky nevytahuju. Holky spaly v sobotu až do pěti do rána, jinak většinou jí kolem třetí ráno.

j.cien
31. led 2010

Sari tak fajn,ze sis uzila lyze 😉

kocule
31. led 2010

Ahojte holky, tak se konečně hlásím, užili jsme si prima rodinný víkend. Manža mi v týdnu odjíždí na 10 dní pryč, tak jsem fakt zvědavá, jak to zvládnu. 😒 Naštěstí jsem ukecala celou roidnu a přijedou mě psychicky podporovat, když bude nejhůř. 😀 😀 😀

Bali, jediná rada: vydrž! Naše mrňata řvala celé první dva měsíce neustále, byla jsem z toho psychicky totálně vykolejená. 😒 Manža mě třeba večer našel, jak řvu, děti řvou, já se zamkla v ložnici a řvala, že nevylezu, ať si je s nima sám. 😀 😀 😀 Je to fakt těžký, ale časem trošku otupíš a nebudeš to už tak řešit, prostě to nejde. Máš jen jedny ruce, tak si to hlavně nevyčítej. Naši ječáci se ukldnili a dneska jsou to ty nejbáječnější děti pod sluncem, které si hrají, vykládají, přetáčíme se na bříško a jsou fak úžasní. Začátek je blbej, ale je to jednou za život a člověk na to časem zapomene. 😀 😀 Musím přiznat, že jsem tady měla ty první dva měsíce mamku a bez ní bych to opravdu nezvládla. Strašně moc mi pomohla a mohla jsem se trošku vyspat, nebo by mě odvezli. 😝 Neklesej na mysli, bude to opradvu časem lepší. 😉

Jinak brouci v noci perlili; plkali ve 4 h ráno, oba se počůrali při přebalování, takže jsme je museli kompletně přesléct, Toma se pokakal a po takovém výkonu 😀 se samozřejmě totálně rozebral a nechtěli spát. Já myslela, že bude po mě. 😅 Ale ustáli jsme to a chrupali celé dopo, tak jsem to trošku dohnala. Holt nás pořád překvapují. 😀 😀 😀

My režim moc nevedeme, nějak se to nedaří. 😀 Ale chodíme chrupat kolem 19 h, dneska teda už spíme, protože se nedařilo během dne, tak snad zase nebudou ve 4 h vyspaní. 😠 😠

Hani, snad to všechno zítra dobře dopadne a budete s Klárkou doma, je to strašné, takové malé dítě a v nemocnici. ☹

Sarri, klobouk dolů, já to s úklidem moc neřeším, občas to tady vypadá jak po třicetileté válce 😀 😀, takže postupně, ale hlavně, že jsou prťata OK. 😀 😀 😀 Jo a lyže bych si taky dala říct. 😎

kvetinka78
31. led 2010

Babulky, poradíte? Mám 6 týždňové dvojíčky. Majú anémiu a lekár predpísal Maltofer. Ale po troch dňoch užívania synček dostal hnačku a pri každom prebaľovaní je pokakaný. Aj vymáte takú skúsenosť? ako ste to riešili?
V´daka

petranela
31. led 2010

Balino, vydrž jak píšou holky, brzy to bude jen lepší a lepší, uviíš, dětičky přestanou tolik řvát a budou veselejší
😉 Přiznám se, že já si to zatím nedovedu představit co mne čeká!

Holky, vím, že už jsem se vás jednou ptala, ale pořád nemáme vyřešený, v čem budou mimina ležet doma přes den v obyváku po narození. Nejvíc by se mi líbily ohrádky s vyvýšeným dnem, ale jsou hrozně nizoučký, nejvyšší ohrádku jsem našla s výškou 86 cm. My jsme celkem vysocí a to celodenní ohýbání k nim bude asi masakr, tak bych chtěla něco vyššího, ale nenašla jsem nic lepšího. Vím, že některé dáváte mimča do jedné postýlky, ale zase je tam šířka 60 cm, není to málo? Zdá se mi to jen na prvních pár měsíců a pak už stejně musí jinam.
Myslíte, že podobná ohrádka by mohla být praktická?
http://www.prodeti.mimishop.cz/detail.php?zbozi...

j.cien
31. led 2010

Petranel,ja mam podobny "problem"...shanim nejakou sikovnou ohradku s polohovacim dnem,ale velkou!Aby se dala pak vyuzit,i kdyz budou vetsi ,aby mela dvirka-mohli by si tam sami hrat..
Bud jsou origoš ty pidi,i kdyz pisou "pro dvojcata"..nebo jsou vetsi,ale zase bez polohovaciho dna 😖
Zatim jsme ve fazi,ze uvazujeme o koupi te velke-treba i 140x160 a do ni,ze by nam stolar dodelal to polohovaci dno...

kocule
31. led 2010

Holky, my máme mega ohrádku ppro dvojčata, ale zatím je tam moc nedávám, musím se k nim ohnuut a na to už nemám sílu. 😖 V obýváku mám kočárek pro dvojčata z bazárku, tam si hoví jeden jak na letišti a ještě jeden pérák na ježdění přes prahy. Postýlky jsou v pokojííčku a nehne se s nima. Taky jsem to řešila a nic jiného mě nenapadlo. Nutno dodat, že jeden kočárek stál 800 Kč a druhý 300 Kč, takže investice veškerá žádná a zaplať pán bůh, že je máme. Právě teď sedím u netu, vozím nohama pérák a uspávám Adul. Toma leží na letišti. 😀 😀 😀

petranela
31. led 2010

J.Cien, to jsem ráda, že to neřeším sama 😉 Taky jsem si dnes říkala, že se zeptám stolaře, kolik by stála vyvýšená ohrádka na míru, no ale určitě dost peněz. Je to fakt docela problém sehnat něco vhodnýho velkýho pro dvojčata... většina se vyrábí jen pro jedno dítě, na dvojčata nikdo nemyslí... Já chci co nejvyšší, ale to se prostě nevyrábí. 😒 Původně jsem chtěla pojízdný koš na mimčo, ale u dvojčat je to na nic, protože by se celý den neviděli a nemohli komunikovat. A koše pro dvojčata se taky nevyrábí....

kocule
31. led 2010

Jo a ohradu mám s matracema, tu 140 na 160 cm, podlahovky jsou docela studené. 😝 😝

petranela
31. led 2010

Kocule, to máš dobře vyřešeno, hlavně na přejížení a uspávání je to super. 😉

kocule
31. led 2010

Ani nemluv, děcka se rádi v kočárku vozí, proto to zabere hned. V postýlkách by mi neusnuli. 😖

petranela
31. led 2010

No právě, proto jsem chtěla ty košíky na uspávání, asi to taky budu řešit podobně jako Ty. Díky za cenné zkušenostii!!!!Taky si myslím, že by v postýlkách normálně neusnuli, bez houpání, bez popojíždění... No je to škoda, že pro dvojčata je zatím tak málo možností ve srovnání s jedním miminem.

lucy82
31. led 2010

Ahojky 🙂
Bali vydržžžžž 🙂 Uvidíš že bude líp, já jsem ty začátky taky nedávala, i přesto že přes den dost spaly a budily se jen na kojení, ale po tom porodu je člověk utahanej a celkem vynervovanej 😒 Nejhorší byly večery kdy mi usínaly až třeba kolem půlnoci a já byla polomrtvá když se budily každý dvě hodiny na kojení. Ale postupem času se to zlepšilo, na večer jsme po asi 3 týdnech kojení a nervů daly UM a spaní se hned vyřešilo. Holky jsou jedlíci a zkrátka jak večer byly už ospalý tak nevytáhly tolik kolik by jim na noc stačilo. Takže jsem se řídila heslem spokojené děti rovná se spokojená máma 😅 Když jim byl asi měsíc tak jsme zavedly režim že se prostě bude chodit kolem 19hod spát. Dřív byly s námi v obýváku než jsme šly spát my a to jsem neměla někdy čas se jít ani vysprchovat. A bez mamky která sem skoro denně dojížděla bych to prostě nezvládla. Manžel byl taky doma, ale prostě manžel mi s dětma nepúomůže tak jako zkušená mamka 🙂
A teď už krmíme dřív, Nelinka mi tvrdě usínala v šest hodin a pak nemohla znova zabrat, takže jsme musely tu dobu posunout, koupeme ob den, takže buď v šest koupeme nebo se jen opláchneme a oblečeme a jde se papat, po papání počkáme až si odříhnou, dáme do postýlky, pustíme svítící měsíček, pustíme hrací hvězdičku a jdeme pryč. Sofinka většinou usíná hned jak se položí do postýlky, Nelinka šermuje rukama takže si vždy strhne dudlík a pak řve takže buď podávám dudlík, nebo pokud dudlá a dělá ,,ejaeja,, zuřivě tak většinou ještě dokrmím ale taky nevyndávám z postýlky. Pak většinou usne. A teď jsem hokám začala pouštět CD šumění moře a sppinkají hned 🙂

No a holky mi teď nějak divně spí, teda převážně Sofie, budí se kolem 2 hodiny (dřív až tak ve 4 až 5 hodin), pak se budí kolem 5 hodiny a v šest už je vyspalá takže na nervy. Dneska jsem ji vrzla v šest manželovi a my s Nelinkou spaly do devíti, ale jak to bude přes týden no budou to nervy, navíc dneska vypila jen 90ml a víc nechtěla takže už abych šla spát ☹ 😒

Peti: tahle ohrádka by byla super, já měla holky asi do 6ti nedělí v postýlce v obýváku, pak se mi tam už nevešly tak putovaly na zem nebo do lehátka. Ale teď jsou většinu času přes den na zemi, až začnou lézt tak budou v ohrádce. Manžel vyráběl 🙂

kocule
31. led 2010

Taky mě to všechno štve, člověk musí holt zapojit svoji kreativitu. 😀 😀 😀 Třeba ta ohrada je blbá v tom, že má nosnost jen 13 kg, což už mají oba teď dohromady a budeme muset buď dát ty matrace na zem, teď jsou na takové desce, nebo tam dát něco zespodu, aby to neruplo. Nemůžu si za nima vlézt, takže jsme stejně většinu dne na naší posteli, kde mají prostor a můžou vyvádět. Navíc mi doktorka doporučila být s nima v jejich úrovni, protože se ještě dlouho na ručičkách nezvednou a je potřeba je motivovat, aby na mě viděli. Prostě nekoukat ze shora. 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru