Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
1. únor 2010

Sarri, vidis, ze uz je lip a dneska uz se nic oskliveho neprihodi, ani ses u toho vareni neporezala a neoparila 😀

irminka
1. únor 2010

tady u nás na dědině je to vcelku fajn projeté, ale některé silnice jsou samý led a já frajerka místo, abych si dala pohorky, tak jsem dnes vyrazila v kozajdách- podotýkám, že bez podpatku, potom to tak dopadá, jsem prostě šmatloch 😎

kocule
1. únor 2010

Toma se naučil prskat sliny, teda jako nevím od koho a s radostí to aplikuje hlavně když je na mě a dělá "koňa". Jsem tudíž celá oslintaná, poprská všechno široko daleko 😀 No od koho to ta děcka mají? U nás se tyhle flusací metody nevedou. 😀 😀 😀 Dneska tady jede celý den kolotoč, Sarri, proboha, to je fakt příšerný. 😀 😀 😀

irminka
1. únor 2010

To má Tomášek určitě po tatínkovi 😉

Mně zase dnes Bořík normálně poserinkal, zatlačila jsem mu nožkama na břušínek a prs, celá mikina a můj makeup v perdeli................hlavně spokojenost miminka

kocule
1. únor 2010

Irmi mě to malej jednou hodil tím tlakem až na tepláky. 😀 😀 😀 Boříček je šikovnej. 😀 😀 😀

hancas
1. únor 2010

ahojky holki teda vás od rána dočíst dá zabrat no jo Zuzík je doma je to poznat 😀 Zuzanku zdravím jsem ráda že jsi ok,bylo mi jasné že tam ležíš.a když jsem psala Romanovi jestli něco neví napsal že jsi asi v porodnici ale že neví co a jak.

Jinak Klárinka víc jak 30 hod.bez teplot antibiotika bude užívat jěště po dobu 10 dnů na lžičce a za 6 týdnu na ultrazvuk ledvin zda se jí tam nezdržuje nějak ta moč jěžiš dr,na mě začala chrlit ty její odborný názvy a já jen stála a kývala hlavou ale nevím nic,jen že zítra konečně DOMU!!!!!

zuzka72
1. únor 2010

Hancas-to jsem ráda, že jste v pořádku, já byla na operaci s mladším synem s ledvinama v 5tt a byl to děs, pak jsme byli věčně po špitálech a nikomu bych to nepřála, dnes už je to chlap a musím zaklepat, že s ledvinama je to OK.

sarri
1. únor 2010

Hani, to je super, že vás pustí. Hlavně, aby to bylo ok.
Kocule, tak jak bez táty? já jsem tomu našemu předala v šest prcky a šla hrát Dinu na mobilu do vany. Ještě jsem mu teda stihla udělat daňové přiznání (tak aby nám mohl za vrácené penízky něco koupit 😉
Tak dnes ukládal ke spaní taťka sám. Sláva. Dnes to bylo nějak náročné.
Lucy, už se těším na fotky s náušnicema. My taky chceme, ale doktorka řekla, že až po očkování. Náušničky máme od křtu od kmotrů (ale vybírala jsem je sama 😵

lucy82
1. únor 2010

Hni to je supeeer, že jdete zítra domu 😉 A jsem ráda že už je Klárinka bez teplotek 😉

No já teď dožehlila a jdu se najíst a pak pokud bude energie sem dám fotečky, ale nepodařilo se mi je vyfotit tak nějak normálně, a pak mi došly baterky ve fotáku, a žádný doma nemáme a samo že nabíječku na baterky manžel ještě nekoupil 😠

Jinak Belatko děkujiii za poradění ohledně UM, Sofinka dneska kakala uplně sama a poprvé bez řevu akorát ji to mlíko nějak nechutná, no tak uvidíme 😕

A holky mi usínají už uplně samy, položím do postýlky a pustím šumění moře a holky jsou tuhýýý, ´takže žádný kolotoč ani ukolíbavky ale prostě jen šum moře. Musím přiznat že jim to pouštím i ráno když chtějí vstávat moc brzy a i mě se u toho nádherně usíná 🙂

lucy82
1. únor 2010

Sarr zatím jsou to jen takový pecičky až po 6 týdnech je můžeme vyměnit, a už se na to těším, koupila je nám moje nej. kamarádka a jsou úžasný 🙂
A vy ještě nemáte za sebou Hexu? Nebo po jaké očkování?

lucy82
1. únor 2010

Jo a zjistila jsem že nějak rychle rosteme a nemáme už žádný overálek na spaní ve velikosti 68, zato asi dvacet kusů ve velikosti 50 až 56, ani jsme je neunosily, a jen 4 ve velikosti 62 a ty už jim jsou taky tip top 😒 Tak ve středu musím udělat nájez na Tesco a něco pořídit a holky držte pěstičky jdeme na kyčle v tu středu tak se modlím aby to Sofinka měla už dobrý a nemusely jsme dávat široký balení. 😒

beruska5
1. únor 2010

ahojky,teda zas sem četla skoro hodku co ste dnes napsali 😀 😀 😀
zuzko tak já mám rodič.dovolenou na 4roky,šla sem na ni s UP ,tak nic jiního mi nezůstalo,nedali mi na výběr,bohužel jsem skončila v práci,nastoupila na UP a pak jsem zistila že jsem tehotná,5 měsíců jsem dostávala dávku s UP a pak až do porodu ani tuk 😢 😢 a aby to nebilo málo tak 2měsíce prěd porodem skončil i manžel kvůli krizi na UP a je tam do ted ☹ tak si vůbec nevyskakujem 😝
4 letá rodičovská-22měsícu budu poberat 7600,. a zbytek měsíců 3800,-+ted ješte dostávam sociálni příplatek
a už mi došlo znížení přídavku na děti ☹ je to sice jen 50,-na osobu ale spíš bi měli přidat a ne snižovat

autosedačky máme tak že Saška je na předním sedadle,ja sedím za ní,starší holka uprostřed na sedáku a vedle ní za manželem zas Samko,jse tam jak sardinky 😝 😝 ale když se nahnu dopředu dosáhnu a vidím na Sašku a když třeba dosáhnu a vidím i na Samka,samo že jsou zatím proti smeřu jízdy

mě dnes Samko počůral celou i obrázek ferda mravence co máme nad přebalovákem 😀 😀
kocule tak Samkovi zas stále tečou sliny jak boxikovi 😅
ddnes se sám přetočil na břicho a spátky,pašák ,mám i foto potom vložím
Saška se přetočí na břicho ale spátky ešte ne

hanula83
1. únor 2010

Lucy, já s hrůzou zjistila, že nám je tak akorát už taky velikost 68 a to jsem si pořád myslela, jak to není velké!! No hrůza, rychle jim musím všechny oblečky začít dávat... Jo a co radila Belatka ohledně UM? Naše Ani má taky ty bolínky, tak mě to zajímá...

hanula83
1. únor 2010

Holky, jak jste na tom vlastně byly vy s kojením? Lucy a Beruška ještě kojí, Kocu to vzdala jako já 🙂... Sarri a ostatní, co vy?

petulka26
1. únor 2010

Hanulo, já jsem měsíc po porodu musela na akutní operaci se slepákem a po ní jsem úplně ztratila mlíko, pěkně jsem to obrečela, ale když to tady tak čtu, tak bych to s tím kojením stejně taky asi nevydržela 🙂

hanula83
1. únor 2010

Petulko, já takový důvod jako ty neměla a taky jsem s tím sekla - kvůli pohodě dětí i svojí. No snad to bude v poho. V nějakém pořadu teď říkali, že naše generace v podstatě kojená vůbec nebyla a taky žijeme.. ale pořád to ve mě hlodá, to jo 😔

lucy82
1. únor 2010

Hani Belatka s Arwenkou mi poradily UM z DM Babylove je to Bio a neobsahuje lepek, a světe div se Sofinka dneska poprvé po měsíci kakala bez bolestí a uplně v pohodě ani jsem o to nevěděla 🙂 Ale nechutná jí, kroutí se u toho jak žížala, ale hlad je silnější a nakonec to vypije 😀 My byly na Nutrilonu jenže po tom měla koliky, pak jsme přešly na Sunar jenže ten jí ucpával a měla to kakání tuhý a kakala mi už až po 4 dnech ☹ A asi 3 dny pijeme to mlíčko a ejhle kakala včera (se silnýma problémama ještě) a dneska parádička, tak snad to takhle půjde dál 🙂 A ten Heřmánek jsem ještě nezkoušela ale pokud ji nebude šmakovat tohle UM tak ji to budu muset nejspíš dělat jak ty 🙂

lucy82
1. únor 2010

No holky pořád mám to kojení chuť vzdát, přes den je to děs, jak vezmu jednu že nakojím tak druhá ač si doposud hrála pod hrazdičkou, začne řvát, a nakojím jednu odložím a myslím že si bude hrát ale ne, řve taky, takže nejradši bych jim prdla přes den taky flašku. No někdy to udělám třeba když chceme jít ven a já nemám nervy se s nima dohadovat jak dlouho budou pít 😀

hanula83
1. únor 2010

Lucy, no já když ji cpu tím heřmánkem, tak je to v poho, ale ráda bych zkusila i něco jiného. Pořád jsme dávali jen Nutrilon, tak jsme zkoušeli Bebu, po té je to ještě horší. Zítra zkusíme Sunar a pak ještě cosi tam máme na zkoušku. Ale prý se to nemá zas tak moc střídat, tak fakt jen zkusíme. Jinak Elenka pije úplně všechno a v pohodě, nic jí po tom není (ťuk ťuk). A pije úplně klidně, za to Anička se taky kroutí jak žížala a stíhá u toho i řvát.

lucy82
1. únor 2010

Hani já vím že se to nemá moc střídat ale pořád jen zkoušíme co nám bude víc vyhovovat ale už bych ráda zůstala u jedný značky 😒 Nelinka taky může pít co chce, a je to v pohodě 🙂 Dala jsem fotečky do alba, už se těším na naše naušničky až je vyměníme 🙂

hanula83
1. únor 2010

No Lucy, krása, takovy princezničky! 🙂 Já se taky ták těším na naušničky 🙂... A jaky pro ně máš svoje? Já nechci visací, bojím se, že by si urvaly ucho... Koukám, že Nelinka je celá ty a Sofinka asi celá manžel, co? 🙂 U nás je to podobně. A Nelinka má krásné řasičky 🙂

lucy82
1. únor 2010

Haní děkujeme, no my máme takový slzičky, visací jsou ale snad to bude v pohodě 😕
A přesně tak Nelinka je podobná mě, no spíš mojí ségře to je celá ona 😀 A Sofinka je celý manžel i na fotkách když byl malej tak je to celá Sofi 😀

beruska5
1. únor 2010

lucy nádherní holčičky,řekla bych když jsou dve hollky tak se budou hodně podobat ale jsou každá jiná ale sladoučké
mi sice už máme cez 5 měsíců ale naušničky stále nic ☹
Sašenka má tu ručičku stále nateklou
zítra znova jdeme na kontrolu tak držte palce nech už konečne dáme´1 hexu,pneumokoka a konečne naušničky

hanula83
1. únor 2010

My taky ještě žádné očkování nemáme. Máme přijít ve 3 měsících, udělá se to zrovna na kontrolní prohlídce, no snad to proběhne v klidu.

Beru, my taky máme holky každou jinou, na fotkách si jsou občas podobné, ale skutečnost je naprosto jiná.

beruska5
1. únor 2010

hanule to jo tvoje holky jsou taky každá jiná ale sladké obě 😉

vy máte ješte čas na očkování ale mně už to neba,stále se to odkládá 😝
Samko už dostal 1hexu a 1synflorix tak chci ten synflorix i pro Šašku ale musíme stihnout všechny 3 vakcíny do 7měsícu ,tak bude to o prsa,i lékařka nám řekla ak ji bude víc jak 7měsíců tak nám to už pojištovna neuhradí
ak bych moc chtela tak bi ji zaočkovala ale osobne nám to nedoporučuje,pokud to má sále nateklí,hrozí že to znova hrozne zareaguje
už je to ted o mochezčí tak vidíme zíttra

belatka
2. únor 2010

Ahojky holky.. 🙂

Lucynko,nemáš zač 😵 😵 jsem ráda,že to pomohlo...jinak,ptala jsem se doktorky ohledně Babylove,protože se mi zdálo,že taky není tak sladký a říkala,klidně dát o odměrku navíc,že se prý nic nestane...dáváme to takhle hned od začátku a kakají pořád stejně dobře... 😉 tak to zkus,je to znát,že 😉 je to hned chutnější... 🙂 i i pro hladovější se to prý doporučuje,prý víc než kaše přidáváná do mlíka...

a ohledně těch mlík,tak je to zase co názor,když nám nesedělo žádný to mlíko,lítala jsem po doktorech,lékárnách a ptala se..a naopak mi bylo řečeno,že vůbec nevadí,že se ty mlíka takhle střídají,že se to právě má okusit všechno,abychom věděly,který to mlíčko jim vyhovuje nejvíc.. 🙂 a dokonce mi dvě doktorky říkaly,že se mlže i kombinovat...např.když někomu chotná ten Nutrilon,nabývá po něm,ale nemůže se vykakat a nutrilon comfort na kakání nezabírá,může k tomu dát třeba Bebu sensitive... 😉 je fakt,že složení je všude stejný..jen v jiných poměrech... 😉

sarri
2. únor 2010

To je zajímavé, že fakt každému dítku vyhovuje jiné jídlo. Holky nekakaly po Nutrilonu, co máme Bebu, tak je stolička jedna radost 😉
Hani, nekojím. Holky měly nízké porodní váhy a nic nevytáhly a já nezvládala je kojit, dokrmovat a odsávat prsa, takže jsem v nemocnici krmila napůl umělák a napůl odstříkané - ještě k tomu jsem měla mléka pro dvě děti málo a když pak pily víc a víc doma, tak hold mateřského dostávaly níň a míň a pak jsem s nima byla v noci sama, tak jsem odbourala noční odsávání a mléko šlo úplně do háje 😒
Lucy, my nemáme ještě žádné očkování kromě TBC. Máme jít příští týden.
Chtěla jsem se zeptat, jak to děláte u doktora? Já mám zatím doktorku v rodné obci, jenže to je od současného bydliště 65 km. Vždycky si naplánuju týden u rodičů, když jdeme do poradny, protože tam máme všechny příbuzné a vždy se najde někdo, kdy se mnou jde. No jinak právě nevím, jak bych to tu dělala, protože na dětskou polykliniku je to s kočárem tak půlhodinka rychlé chůze, kočárkárna úplně jinde než čekárny - nevím, jak bych obě děti sama unesla. Pokud bych jela autem, tak je u té polykliniky pidi parkoviště, kdy šibovat s našim kravským autem není nic pro mě a navíc tam většinou ani volné místo není, bo je většina pro doktory a jet do garáží a pak tahnout děti 300m v autosedačkách, tak to taky nedám.
Když jsem já potřebovala na gyndu a k zubařovi, tak si manžel musel vzít dovolenou.
Nevíte, jak je to s nějakým "paragrafem" pro tatínky, když má člověk dvojčata a potřebuje s nimi k lékaři?

belatka
2. únor 2010

Sarri,paragraf nevím,ale my to děláme takto..Manža je voják z povolání na úřadě a vždy když mě například doprovázel k doktoru,tek mu mudr napsal papír..."Datum a třebas..Nutný doprovod manžela na vyšetření"razítko a podpis....měli by ti to písnout v ordinaci... 😉 to by jim mělo stačit...

belatka
2. únor 2010

kařdej mudr má samo jinou formulaci...některý na to mají a spešl papír.... 🙂

sarri
2. únor 2010

Belatko, právě něco takového. Manžel sice mívá většinou nadděláno plno hodin a nemusí dřepět v kanclu každý den 8 hodin, ale třeba do té nedonošenecké poradny do Zlína je to na celý den a brát si kvůli tomu dovču je škoda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru