Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
21. zář 2009

Ahojky

Maui gratuluji k holčičkám, krásně jste to zvládli, tak ať holky krásně rostou a můžete jít co nejdříve domů 😉

Zuzi juju jdou otočit korbičky, dřív to nešlo ale už to dovedly k dokonalosti že se na tý stříčce jen otočí kloub a můžeš to dát jak pro tak proti směru jízdy 😉 Akorát mi tam nějak nepasují cvoky takže možná je to jen u toho mého kočárku, protože když chci ty stříšky zachytnout tak na dvou stranách mám naproti sobě stejný cvoky ☹ Nu ale kdyžtak se to vyřeší suchým zipem 🙂

lucy82
21. zář 2009

Arwenko už jsem hlasovala, jsou kouzelní 😉

hanula83
21. zář 2009

Tak jsem taktéž hlasovala 🙂

sarri
21. zář 2009

Hanulo, myslím, že ta meduňka je spíš na uklidnění a na spaní. To mně se chce spát docela dost brzo - usnu větš. už po deváté, ale pak mě budí čurání a hlavně ta bolest kyčlí, pánve a někdy taky kolen. Pravda je, že jsem jednu dobu chtěla dopřát klidný spánek alespoň manželovi a spala v obýváku a bylo to horší na tvrdém.

hanula83
21. zář 2009

Sarri, já také většinou usnu hned, ale budím se většinou už tak za hodinu po usnutí a právě kvůli té bolesti kyčlí a samozřejmostí už pro mě je, že jdu na záchod. Jo, chci právě tu meduňku zkusit kvůli spaní, protože jak se v noci budím každou hodinu, tak z toho spánku vlastně není nic. Navíc většinou kolem druhé v noci se vzbudím naposledy a už nezaberu. A taky je pravda, že manžel už je taky ve střehu, protože si nikdy není jistej, jestli to moje noční skuhrání je ještě v normě nebo se něco děje ;). Asi to holt lepší nebude, dokud se ti prcci nenarodí 😉...

kvetinka78
22. zář 2009

POradíte mi tie skúsenejšie ohľadom kočiarika?
Máme vyhliadnutý a už aj zarezervovaný kočiarik Pegperego duette pre dvojíčky, budeme ho kupovať už použitý od známych. Sú to športové kočiariky a autosedačky, ktoré sa dajú pripevniť na konštrukciu kočiarika. Táto varianta je však použiteľná až keď sú mimi staršie. Akú alternatívu je vhodné zvoliť dovtedy? - tie vložné tašky je možné priamo vopchať do športového kočiarika. alebo radšej celé tie odnímateľné korbičky ? a tie vložné tašky tam pasujú rôzne značky? Aké sú vaše tipy?

janysek70
22. zář 2009

Ahoj berušky, doufám, že jsem našla správnou diskuzi a zkopíruji Vám sem SMS od Petulky26 😵 :

Dnešní SMS od PETULKY :
Ahoj Janýsku, v neděli se mi císařským řezem narodila holčička Elen 1300 g a chlapeček Lukáš 2300 g. Holčička je malinká, ale má se k světu, sama dýchá i papá. Chlapeček je na tom trochu lépe. Já se mám dobře, pomalu se dávám dohromady po operaci. Pozdravuj všechny holky z MK. A prosím, hoď taky info do rubriky těhotenství, čekáme dvojčata, ať o mě holky mají nějakou zprávu. Díky Petulka26

zuzka72
22. zář 2009

Díky janysek70, tak petulka to má už za sebou, hlavně ať jsou dětičky v pořádku, holčička je tedy malinká, ale dožene to.

balina
22. zář 2009

Ahojky, tak máme nová miminka 🙂 🙂 🙂 Maui a Petulo moc gratuluju !!!!! Krasne se to ted rodi 🙂 🙂 🙂

My jsme byli dnes na velkem UTZ a cekame holcicky. Porad jsem doufala, ze to bude parecek. Njn. Aspon si ted budu moct pripravovat cancaci oblecky. Jinak vcera jsem mela poradnu a doktorce se zdalo ze mi nesvedci pobihani po lese a chozeni do prace. Tak mam nakazany prisny klid na luzku. No ja se snad zblaznim. Deeesna nuda.

Arwen, mam odhlasovano.

sarri
22. zář 2009

Gratuluju Peťulce. Ať se dětem i mamince daří a Elenka Lukase brzy dožene 😵

haassinka
22. zář 2009

Petulko: gratulace k miminkům!!! doufám, že to holčina rychle doroste🙂

nám dneska přišly ty zimní kombinézky a overálky, tak jakmile to půjde nafotím, jsou super🙂 ale ta velikost 😅 má to být 0-3měsíce a mám takový dojem, že se do té kombinézky vejde 7měsíční synovec 😀 zítra to schválně vyzkoušíme...no děti nám v tom budou asi trochu víc plavat

sarri
22. zář 2009

Haassinko, taky jsem koupila kombinézky na 2-4 měsíce a zdají se mi být tak na půl roku. Manžel pravil - vycpeme novinama 🙂

haassinka
22. zář 2009

Tak už jsou fotky v albíčku🙂

sarri: :D :D vy je máte alespoň na celou zimu, tak do toho mimča dorostou🙂 nebudete muset kupovat na zimu další kousky

kankovka
22. zář 2009

Petulko, moc moc blahopřejem k miminkům. A neboj, Elenka všechno dožene. Holky bývají větší bojovnice 🙂

Květinko, ohledně kočárku ti asi moc neumím poradit. Asi bych se zeptala přímo v obchodě, kde se ten tvůj kočárek prodává, jaké jsou možnosti s dokoupením vložných tašek nebo korbiček. Každý typ kočárku to má jinak. Kdyby šlo obojí, asi bych spíš přemýšlela, jestli děti budu v taškách muset přenášet, třeba do patra nebo výtahem.

Jinak my jsme dnes byli taky na UTZ, podle doktora se zdá být všechno vpořádku.Jupííí! 😀 Objevil chlapečka a možná holčičku, ale nebyl si jistý. Ach jo, jak moc bychom si jednu holčičku přáli! No nic, aspoň můžu zrušit představu červeného kočárku. ☹ A teď si budeme muset počkat na další UTZ až do 31 tt. No to asi nevydržím. 😢

haassinka
22. zář 2009

kankovka:proč až do 31tt???? to ti dělají utz tak málo často??? já už na něm byla snad 7x :D:D
a druhá věc - proč by jsi se vzdávala červeného kočárku? můj manžel chtěl červený (také jsme ho objednali), ať už to budou kluci nebo holky...červená přeci není zdaleka jen holčičí🙂

sarri
22. zář 2009

Haassinko, kombinézky jsou opravdu moc pěkné 😉

kankovka
22. zář 2009

Haassi, já vím, že červená není jen holčičí. Však taky Matýskovi kupuju i červená trička nebo mikiny. Ale vozit 2 kluky v červeným kočárku se mi zdá přeci jen divný. ☹
A ty UTZ není prý potřeba dělat víckrát, když je vše vpořádku. Navís můj gyndr. svůj vlastní nemá, tak chodím do nemocnice. Tam mi dneska dr. řekl, že pokud mě nepošle na další vyšetření můj gyndr., že není třeba dělat jiný UTZ, až za 10 týdnů. A můj gyndr. mi zase řekl, že pokud mě v nemocnici nepošlou na jiné vyšetření, tak to není třeba. Takže jsem z toho pochopila, že pokud je vše vpořádku, tak se asi častěji UTZ nedělají. Jen ty předepsané podle screeningového plánu. Asi se ta dvojvaječná dvojčátka, která nejsou po IVF, tak nepozorují. 😒

haassinka
23. zář 2009

kankovko, manželovi se dnes zdálo, že máme 2 kluky, tak uvidíme 😀 ale sporták bude černý, tak v tom hlubokém červeném to nějak přežijeme, mě to teda nevadí:D
záleží asi na lékaři a jestli nemáš žádné problémy...jinak asi opravdu důvod k dalším vyšetřením není, buď jenom ráda!!! já se o ty naše drobečky pořád bojím, ale věřím jim...naposledy jsme je viděla včera a uvidíme je zase za 2týdny a potom zase za další 2 týdny🙂

Tak jak to vidíte s tím janotovým balíčkem???? mě je z toho normálně špatně vždycky když na to pomyslím☹ budeme si brát hypotéku atd...a těch peněz nám opravdu z předpokládaných příjmů ubyde hodně...a pořád mi přijde nesmyslné šetřit na rodinách s malými dětmi a ne u jiných skupin obyvatelstva, které si ani žádné finanční podpory nezaslouží 😖 ach jo

sarri
23. zář 2009

Hlavně, že sobě na prachy sáhnou jen "aby se neřeklo". Co to je 4% z platu zákonodárce, když by na porodném u dvojčat vzali 6.000 a rodičovské příspěvky (pro rodiny s dvojčaty už tak hodně nízké) chtějí snížit o víc jak 10%. Dyť i průměrný důchod ja kol. 10.000 - pro jednoho důchodce - pokud má zdravotní problémy a není zcela soběstačný, tak pobírá další příspěvky až do výše 12.000 - nikomu to nezávidím a přeju každému pokojné klidné stáří v důchodku, kterého se mi nedožijem, neb hranice odchodu se neustále zvyšuje a budeme hold muset umřít za pochodu 😝

Holky, ale hlavně když budou prcci zdraví a ono už se to nějak vyvrbí.

zuzka72
23. zář 2009

Tak jsem zpátky od doktora, říkal, že děloha odpovídá tak 20tt u jednoho dítěte, takže je to v normě, akorát říkal, že mi to břicho roste nějak dovnitř, místo ven. 😀 No uvidíme v pátek, co mi řeknou na té genetice. Holky nevíte co nesmí mít chlap v dospělosti, kvůli tomu, aby nebyl neplodnej? Neštovice, nebo přiušnice? Ten můj měl v 15letech neštovice, tak si říkám, jestli to není tím.

balina
23. zář 2009

ahoj, zuzko myslim ze to jsou priusnice. Ale neni to nejaka stara a davno prekonana povera?

hanula83
23. zář 2009

Já taky myslím, že to jsou příušnice, ale nevím, jestli to stále platí. Mám takovej pocit, že jo.

brusinkapetka
23. zář 2009

Ahoj holky. Zuzko, jsou to příušnice. Já se hlásím po gen. utz. Konečně máme jasno, čekáme holčičku a chlapečka 🙂 a vše je jak má být.

sarri
23. zář 2009

Holky, tak s porodným a rodičovským pčíspěvkem to zatím vypadá dobře 🙂

zuzka72
23. zář 2009

Brusi gratuluji
Holky díky, já jen zjišťuji proč ten můj chlap je neplodnej, ale o nic nejde, jen mě napadlo, jestli to není kvůli těm neštovicím.

haassinka
23. zář 2009

zuzko: to asi nikdy nezjištíš...můj manžel je naprosto zdravý, zdravě sportující, dobře se stravující, nikdy nekouřící, skoro "nepící" :D (zkrátka nepije tvrdý alkohol)..nikdy neprodělal žádnou vážnou nemoc...prostě vůůůůůbec nic...a stejně měl špatný spermiogram...
to je prostě prostředím ve kterém dnes žijeme....stresem...sedavou prací možná...

zuzka72
23. zář 2009

Haasi-to je asi ono-je řidič z povolání 😀

kankovka
23. zář 2009

Jo jo, taky jsem se dívala na zprávy. Paroubek chce prosadit mj., aby porodné a rodičovský příspěvek zůstaly, a ostatní strany prý v tomto ustoupí. To by bylo fajn. Začalo mě to štvát hlavně proto, že čekáme dvojčátka, a kromě dvojnásobného porodného žádné výhody. A ještě by to chtěli zkrouhnout! Je to ostuda, že o tom,že by si snížili platy ve vládě nebo sněmovně, skoro nepřemýšlejí. A přitom se pořád jen dohadují , plivou na sebe špínu, místo aby vedli náš stát s rozumem. Ale to už jste tady psaly. Jen jsem si ulevila.

lucy82
23. zář 2009

Ahojík holky
Prvně chci pogratulovat Petulce, at jsou dvojčátka zdravoučky a dělají mamince jen samou radost a věřím že Elenka brzy Lukase dožene 😉 Ale teda o kilčo rozdíl to je dost, Lukas jí asi bral všechno papání 😢

Nu jinak jsem neměla náladu ani moc psát a jen jsem hltala ten debilní balíček tak snad se zítra nevzbudím a nebude to zase jinak. By mě nasraly 😠

haassinka
23. zář 2009

zuzko: já si myslí, že to na plodnost určitý vliv má 😉

Jinak doufám, že se nám brzy všem uleví, až bude konečně jasno kolem toho pitomého balíčku🙂
A v albíčku mám novou fotku Pupúa 😅 jenom zepředu...hrozně se mi zvětšuje pupík, asi mi vyleze ven

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru