Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
5. led 2010

Petranela, Eirin, J.cien - tak uz jsem zvedava, copak ze to nosite za miminka pod srdickem 🙂 Jestlipak se nam tu na diskuzi hezky vyvazi pomer holcicek a chlapecku 🙂
A nejak vnitrne to citite jak? Ja citila presne, ze to budou chlapeckove a pak mi to doktor potvrdil, ta holcicka mi tam porad nesla.

Rejchl - gratulace k chlapeckum 🙂 Ja take nosim dva kluciky, minule byl jeden hlavickou dolu a jeden nahoru, ale kazdy den se ve mne tak divoce melou, ze si myslim, ze pozici meni kazdy den 🙂

Ja bych take rada cisare z duvodu obav o zdravi milacku a hlavne toho druheho. Mne bude rodit muj gynekolog, protoze je zaroven porodnikem, tak doufam, ze se s nim nejak domluvim. Ale vubec neumim odhadnout, co si mysli o cisari, i kdyz jsou mimisci oba hlavickama dolu. Kazdopadne mi na zacatku tehotenstvi rikal, ze u dvojcatek neni nic jiste, dokud nejsou oba venku, takze je dost opatrny. Priste se ho zkusim zeptat.

Housky, naposledy byli chlapeckove oba stejna vaha, to byl cca 20.tt, ale cetla jsem, ze v pozdejsim stadiu tehotenstvi se to stava a pak je treba oba drobky sledovat, neni to vyjimecne a i pri porodu ma mnoho dvojcatek rozdilnou vahu. Treba v te nemocnici na presnejsim pristroji vyjdou vahy jine a srovnanejsi, me ty vahy take merili pri tom genetickem utz a to se dela na specialnim pristroji.

sarri
5. led 2010

Lito, na Dorjan si můžeš dát sportovní i hluboké korby jak chceš. No v té sportovní se mi take víc líbí Bumbr. My tu máme rovinku, tak ta váha není rozhodující a taky zvažuju, že až budou holky chodit, tak budeme na rodinné vycházky chodit jen s monosporťákem jako záchranou pro bolavé nožičky a v případě čtyř bolavých nožiček tam bude eště taťka 😉

lita
5. led 2010

Holky, dekuju za zpravy o dostupnosti Bumble, bude to asi tip top. Dobra zprava ale je, ze cenu nebudou zvysovat, mozna ale o par kacek kvuli DPH. Rada bych si ho uz take rezervovala, ale co kdyz prijdou s dalsima barvickama, nerada bych se unahlila. A take bych si ho chtela v realu prohlednout, pristi tyden snad stihneme zajet do Malvika, budu tedy doufat, ze ten cerveny na obhlidku jeste bude.

Sweethy, ty uz budes mit mimisky za chvilku u sebe! S tim otekanim to musi byt obtiz, uz ted mi sem tam natekaji ruce nebo nohy, ale rozhodne to zatim neni konstante a ve velkem. Drzim palecky, at to vse v pohode zvladate a zvladnete 🙂

lita
5. led 2010

Darling, chlapeckove jsou nadherni a sladci drobeckove 🙂
A smala jsem se u komentare Sarri, trefne 😀

Hanulko83, mas skveleho manzela! Pomaha v noci a pak jeste musi rano do roboty. Muj manzel si ted cte knihu o miminkach a je tam velka kapitola o dvojcatkach a tam se pise, ze u jednoho miminka je dobre, kdyz manzel pomaha, ale u dvojcatek je to nutnost. Tak jsem rada, ze zacina chapat, ze to nebude prochazka vonavym a rozkvetlym ruzovym sadem 😀 Protoze pred tim vzdycky prisel s nejakym napadem, ktery mi prisel dost nerealny.

A dekuju s tipem o odrihnuti na boku, ja sama jsem pry nerihala a do tedka to neumim! Proto nepiju bublinky, protoze se mi vzdycky potom desne nafoukne bricho, takze vim, jake to je, kdyz milacky zlobi prdiky 🙂

lita
5. led 2010

Sarri, aha, tak to je hezka funkce, protoze si myslim, ze je dobre, kdyz ditka koukaji ven a ne na zadychanou maminku 😀
My bydlime v Praze a tady je kopcu dost. Navic se ke konci roku budeme stehovat do oblasti, kde je kopcu jeste vice a strmejsich. Jen budu chtit na toho Bumbla jeste nekde pridelat rucni brzdu, aby mi kocar s detma neujel z prudsiho kopce.

sweethy
5. led 2010

Ahojky, tak kontrola, nebo spíš jen návštěva nemocnice za mnou, doktor vůbec nějak neřešil, že už bych mimča měla co nejdříve venku, vycházel z termínu 5.2., což teda nemám radost, protože neodpovídá podle ničeho, jen podle úplně prvního uzv, ale ani ne podle IVF ani podle MS ani podle toho podrobného screeningu v 1. trimestru, no co už, termín nakonec mám a to 14.1., pěkné datum, chtěl až 18., ale to už bych mu nedarovala 😠 Takže v pondělí ještě kontrola a ve středu nástup, já už se taaaaaaaaaaak těším 😵
Jinak my máme taky bumbleride, zatím v něm doma spí kocour, je to snad poslední kus, co se dal v tom loňském roce ještě sehnat, tak snad bude tak úžasný i při používaní jako teď už při samotném pohledu na něj.

balina
5. led 2010

Sarri krasny kocarek 🙂 . Ja jsem do cerneho Bumblu koupila fusaky z tehle same latky - velky kvety, co prodavaji na mimibazaru. Vypada to supracky.

johanka1234
5. led 2010

KLUCIIII JSOU NA SVETE!!!! Irminka porodila vcera 1. 22:41 Borek 3,0kg a 49cm a 2. Bruno 22:43 3,15 a 49cm!!!!

zuzka.o
5. led 2010

Jééé...zrovna nakukuju a taková úžasná zprávička.....MOOOOC GRATULUJU 😵 😵 😵
Teda, to jsou ale chlapáci!!! Nádhera 😵

kvetinka78
5. led 2010

Ahojte tehulky a maminky.
Do nového roku Vám želám všetko najlepšie. K nám prišiel tento rok Ježiško skôr a dňa 22.12. nám priniesol Jakuba -2710g a Máriu 2490 (35t. a 5 dní). Narodili sa cisárskym rezom. Narodili sa 2 dni pred vianocami a na Silvestra nás pustili domov. Ja som ležala v nemocnici od 13.11. Tak pre mňa to bolnaozaj sviatok byť po takom dlhom čase doma. Na tento silvester určite nikdy nezabudneme. Detičky boli v poriadku. V inkubátore boli iba 2 dni. inak sú v poriadku. Mária, hoci je menšia, je taká čulejšia, Inak papáme každé 3 hodiny, potom spinkajú. Papáme Bebu HA 1. Kojenie sa mi nespustilo, iba teraz, ale aj to len tošičku čo odstrekneme.
Inak na pôrod dúfam že skoro zabudnem, bol veľmi komplikovaný. Už počas tehotenstva som mala zlé výsledky krvi- nízke železo a málo trombocitov. počas pôrodu som mala veľkú stratu krvi, museli mi dať 6 transfúzií. Potom nasadili silné antibiotiká a na to všetko som mala táviace ťažkosti, ktoré mám dodnes. A z tej straty krvi som oslabená. Ale aj tak som rada že sme všetci prežili, veď obe detičky boli 3 krát obtočené pupočníkom....takže pôrod bol v hodine 12...
Keď sa teraz na ne pozriem, stále nemôžem uveriť, že sú to naše miminká. Teraz som veľmi unavená- z nočného stávania a ale aj z toho pôrodu. Ale verím, že to už bude lepšie.

sweethy
5. led 2010

Jůva, gratuluju Irmince, to je úžasné, že už to má kluky na světě 😵 A mají teda nádherné úplně ukázkové váhy 😵

sarri
5. led 2010

Lito, já jsem si četla knížku o dvojčatech a to mi vyvrátilo omyl, že tatínek, když jde ráno do práce, tak by se měl nechat v noci spát. A to tím argumentem, že maminka na mateřské s dvojčátkama je v práci prakticky pořád a to se ještě velmi málo dostane mezi lidi, takže se nemůže dostatečně socializovat a náš taťka nepracuje manuálně, takže jedno noční krmení pomáhá - většinou kol. půlnoci až jedné a pak v šest už vstává, tak to si krmím sama. Zatím mně nejde krmit holky zároveň, protože se u toho vrtí a čučí na světlo nebo na tapetu na zdi a pak jim to teče všude. S pomocí tatínka se doba krmení zkrátí na polovinu a jakštakž se vyspí všichni 🙂 Bumbrláč je hezký, sporťák by se nám hodil k babičce - když je muž na služebce, tak se tam stěhuju a podvozek zabere skoro celý kufr, korby do rakve na střechu a zbytek krámů všude po autě. ještě se mi líbil kočárek TFK.

Teda, ta Irminka má pořádných chlapů 😀 Gratuluju.

Balino, s fusakama je to trošku boj. Nedovedu si představit, že bych v těch korbách vozila větší děti ve fusaku. Zatím je to OK, ale budu ráda, když zvládneme celou zimu odjezdit.

Jinak hluboce smekám pře všema, co jste v opravdu pokročilém stádiu těhu. Já to dotáhla jen do 35tt a to už bylo utrpení. Sama srovnání s monotěhotenstvím nemám, ale kamarádka je ve 20tt, bříšečečečečko jak kdyby ji trápily prdy, cvičit chodí, na plesy, prostě pohodička. To já ve 20tt už jsem vláčela pupek a nemohla udržet moč 🙂

Nechce nám někdo vyžehlit? Za odměnu by si mohl nakrmit dvojčata. Ne? Tak ne, no. Jsem to jenom zkusila 😀

sweethy
5. led 2010

A rovnou gratuluju i kvetince k miminkám, hlavně že všechno dobře dopadlo a jste v pořádku všichni tři doma 😵

reddwarf
5. led 2010

Ahojky,dvojmamky-minulý týden jsem vám psala,že nám nedopadly dobře triply a doporučili nám amnio,tak po konzultaci s genetičkou,jsme trochu klidnější...výsledky jsou vyšší,ale pouze u hcg,což mohlo ovlivnit částečně i ivf a rozhodující bude velký utr.příští týden a pak se uvidí,takže doufám,že se tam neobjeví nic navíc a bude vše jak má být 😉... Gratuluju k miminkům!!!! 🙂

zuzka.o
5. led 2010

KVETINKA....mooooc gratuluju k dvojčátkům. Teda, neměly to lehké, 3x obmotané.... a je skvělé, že jste všichni v pořádku. Hodně odpočívej a užívej si dětiček.... Hodně zdravíčka do nového roku 😵 😵 😵

balina
5. led 2010

je holky statecny, uz to maji za sebou. Gratuluji Irmince i Kvetince 🙂 🙂 🙂 To jen ty moje prisavky se me nechteji pustit 😀

Sarri a ty nemas fusaky? A v cem jezdite ven? Ja pocitam s tim, ze tyhle malinky se mi do tech zmensenejch fusaku v pohode vejdou a pristi zimu uz holky budou ve sportaku takze tam nebudou moc napechovany. Tolik teda teorie.

clea.1
5. led 2010

Tak císaře máme v kapse hned 2x 🙂 Nějak nechápu jak se zas jeden z nich stihl opět otočit(bolí mě celej člověk)
a zástupce primáře mi ho dneska oficiálně dal do papíru i kdyby prej se otočil zase zpět.
Termín mi dali konečně taky,takže už to do něj doklepat a je to.
Konečně si aspoň to moje zdecimovaný tělo uleví.

zuzka72
5. led 2010

Clea.1-gratuluji k císaři-a musela jsi si i dupnout?
Tak já jsem po kontrole a UTZ, byl se mnou i Petr, měl zrovna volno. Chlapeček A hlavičkou dolů, váha 1636gr, chlapeček B 1653gr, čípek na 1čl, hrdlo otevřeno na špičku, placenty obou plodů mimo DS. Verdikt: Nic nedělat, ležet,objednat se k docentu Procházkovi do nemocnice a tam i zůstanu. Volno mají až 13.1. takže tam jedu. Pak se uvidí, co dál, samo, že na UTZ se mi zase udělalo blbě, tak mi ho dělal z boku.
Irminko-hurá-gratulace 🙂
Květinko-gratulace 🙂

zuzka72
5. led 2010

Jo a B je příčně-šikmo.

sweethy
5. led 2010

cleo, tak gratuluju ke konečnému rozhodnutí o císaři a i k termínu 😉
Zuzi, u tebe to snad taky bez námitek ten císař bude, když je chlapeček B příčně.

j.cien
5. led 2010

Ahojky,
Irmince a Kvetince OBROVSKA GRATULKA 🙂 🙂 🙂 !
Kvetinko tak to je narez..tolik transfuzi krve..to se nediv,ze jsi utahana a vycerpana...ale hlavne,ze to cele melo stastny konec a ze jste vsichni v poradku!!!!
Holky uplne vam to zavidim !!!Mne ted nejak fest tvrdne to bricho,tak se zas bojim..at je vse OK..v noci skoro vubec nespim,jak me to bricho tahne...furt se mi chce curat,tak se ohlizim v zrcadle a zda se mi,ze mam to bricho nejak moc nizko... 😕 ale treba si to jen namlouvam...Ale kdyz treba smrknu nebo kychnu,tak mam jeste asi minutu uplnou krec v tom brise,nez to povoli....mate to nekdo taky,je to normalni???¨

Holky ten Dorjan jsem videla,ale pro mne je nizko ta rukojet...v te nejvyssi poloze je to jeste malo,jsem vysoka 177a musela bych se k nemu hrbit..takze u nas bud Teutonia nebo ten Bumbrlik 😉

j.cien
5. led 2010

Redwav,tak snad ani to amnio nebude treba!!Moc ti drzim palce 😉

Lito,co se tyce pocitu ohledne pohlavi...my s manzelem od samotneho OPU verime ,ze nasi bojovnicci jsou parecek 🙂 ,ale ja posledni dobou mam spis pocity,ze cekam 2 holcicky...ale nevim proc,jen pocit 😵 Ale hlavni pocit mam bohuzel-strasny strach,at to dobre dopadne..porad mam v hlave pribeh od Katy.M,jak porodila snad ve 24tt a miminka zily,ale oni se je ani nepokouseli zachranovat...ze se zachranuje az od 26tt.... 😢 ,porad na to musim myslet...manzel uz je na mne zly,mam stale spatne sny...

clea.1
5. led 2010

No jsem konečně trošku klidnější,jen ten termín mě nenadchnul,protože už stěží chodím.Nesnesitelná bolest trápí moje třísla a břicho.
Perlička na závěr - dneska jsem se už vytočila tak,že jsem z auta doslova vyletěla( a to se do něj těžko skládám a vykládám) , když jsem manžela poslala do lékárny pro mastičku na hráz a lékarnice mu řekla ať si dojdu k doktorovi aby mi jí předepsal. 🙄 🙄 🙄
Takže jsem na ní vlítla a mastičku (nějakou) jsem dostala,ale ona dostala vynadáno.Kocourkov hadr. 😀

zuzka72
5. led 2010

Clea-ale ta mastička na hráz je ti asi na nic, kdyžmáš císaře. 😀

hancas
5. led 2010

zuzíku....pan dr.procházka je skvělej chodila jsem k němu a i mě rodil je mladej docela fešák 😀 až na ty kozy v nemocnici nevěděla jsem kam dát nohy hrozný,ale to určo víš

hancas
5. led 2010

MAMINKY Olomouc a okolí 23.4 bude v Holici v centru Heřmánek bazárek pro dvojčátka.čas bych jěště upřesnila ale bylo by to dopoledne!!!!!

hanula83
5. led 2010

Jo jo, potvrzuju, že Procházka je dobrej, teda jestli je to ten, kterého myslím, je hrozně velikánskej 🙂 a hroznej sympaťák... Já k němu taky původně měla jít, ale zrovna byl na služebce, tak jsem byla u Kiliána a ten je taky super. Když tam ale budeš ležet, tak stejně se na vizitu střídají, takže je to jedno. A ten Procházka chodí vždycky každé úterý na velkou vizitu s přednostou.

hanula83
5. led 2010

Moc a moc gratuluju Irmince a Květince 🙂

hancas
5. led 2010

ale hlavně mě chodil i na vizitu Lubušky ten byl od pohledu na ranu a to co jsem slyšela že udělal tak se radši odrodím sama než od něho je to bývalý přednosta a promář

radka.k
5. led 2010

j.cien
ty křeče v podbřišku mívám taky - po kýchnutí, prudkém pohybu, když se leknu, atd... myslím, že to normální je, tak se nenervuj zbytečně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru