Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
11. led 2010

Asi jak se tam pořád někdo dopisuje do staré tabulky 😉

kocule
11. led 2010

Nějak nás to zlobí, my taky vypadli s mírama a datem narození. 😀 😀

Hani, malej musí cvičit Vojtovku, protože byl v bříšku evidentně s hlavičkou na jedné straně a nemohl ji otočit, takže se nám na té jedné straně líbí víc. Urvaná z toho nejsem, na druhou stranu, mladej je děsně akční a tohle na něj zabírá perfektně, musí makat. Ráno jsme dali zatím jednou (musí se 4krát denně) a chrupe, je utahanej. Věc nevídaná. 😀 😀 Jinak s tou gymnastikou, začal se v 5 ránno přetáčet v postýlce na bříško, tak se lumpadlo jedno totálně tozebral a samo se mu nechtělo chrnět. Nechat ho v křesílku už nemůžu, protože se mi v něm taky točí a mám strach, aby nespadnul. 😝

Zuzi, to je přesně ten kočárek. Ta barva semi taky moc líbí, asi si vezmu tuhle. Chtěla jsem námořnickou modř, ale tu nedělají, tak bude červený. Dobrý, viď Sarri, já červený za boha nechtěla. 😀 😀

Musím dneska objednat zase papu, děcani nás asi vyjedí. Budu je muset přibrzit, když bude ta nižší mateřská, holt budou držet diééétu. 😀 😀 😀

lucy82
11. led 2010

Dobré ránko, tak my jsme vstvaly o půl osmé, a teda ještě bych spala, o víkendu stávají v deset a přes týden takhle brzy 😝 😀
Tak jsem je ještě dala do obýváku na deku, tak nevím pospávají ale budí se každou chvilku že jim padá dudel, pak Nelinka kouká, směje se, pak zase usne, No uvidíme jaký bude dnešek.
Hani co to je, to jsou nějaké kapky? Sofinka pořád nic už jsou to zase tři dny 😒 Ani ty laktobacily nezabírají, tak já nevím 😒

kocule
11. led 2010

Jo na jizvu mi porodní asistentka doporučila měsíčkovou mast a masírovat, aby se krásně hojila a změkla, jka jsou tkáně sešité. Fakt dobré, jizva parádní, bolest žádná, akorát ta kila. 😝 😝

lucy82
11. led 2010

Kocule tea jo o 20cm 😕 To jste kusani, my ještě nosíme 56-62 🙂 Ale plenky už jsem musela dát trojky protože ty dvojky nám jsou kolem stehnisek moc těsný 😅

kocule
11. led 2010

Lucy, malá taky tak moc neroste, no nevím, asi budeme mít 2 metry. 😀 😀 Taťka je nadšen, Tomča má ideální figuru na brankáře, takže to má jasný. 😀 😀 😀 A stehniska máme taky parádní, hlavně malá. Ikdyž ta drží diééétu, nemůžu do ní nic dostat, potvůrka. Ona nemá moc hlad, tak vždycky bojujeme a je řev, jako když se zabíjí prase. 😝

Duphalac je dobrej, já si ho taky dávala po porodu, když jsem měla zácpu, ale nevěděla jsem, že jej můžou takhle malá miminka. Beruška jedna malá, jak to, že ji to tak moc trápí. To je hrozné, chudinka malá. Snad vám to pomůže a bude zase dobře.

zuzka72
11. led 2010

Kocule-ty někde objednáváš papu? Jako poštou?

kocule
11. led 2010

Jasan. V lékárně na netu. Do 2 dnů to máme doma. 😉

lucy82
11. led 2010

Kocule já nevím, vždycky kakala každý den, přitom je kojená stejně jako Nela, jen večer dostanou obě Sunar, to kojit už vzdávám protože mají hrozně hlad. Tak jestli to dělá ten SUnar, nebo nevím 😢 No pokud dneska taky nic tak zkusím rourku 😖

lucy82
11. led 2010

Tak ted píšu a slyším že se někdo po..-... Tak honem běžím a byla to Nelinka, Sofinka pořád nic, a já už měla takovou radost 😅

Kocule a vyjde to levněji na tom netu?

No doma je pěkná nuda, ven se jít nedá, včera jsem byla nakoupit sama a tak tak jsem prošla já, maximálně mono kočár, my s dvojkama máme asi do oblevy smůlu 😢 😢

kocule
11. led 2010

Lucy, já bych řekla, že Sunarem to nebude. Mimča tyhle problémy v tomhle věku prostě mají a pokud jsou kojeny a Sunar je jen jedna dávka, tak o tom pochybuju. Ty laktobacílky nevzdávej, může jí to jen pomoct a vydrž. Mě se to kecá, když na to naše děcka netrpí, ale my měli zase jiné problémy a taky se to pomalu dává do pořádku. Na kakání mají ty laktobacílky obrovskej vliv, malé pomohly hodně a nevím, z čeho měla to trávení takové divné. 😝 Od sestřenky malá řvala první rok celej, ale to fakt řvala a pomáhalo jen jezdit po kočičákách autem ve 3 h ráno, aby se trošku vyspali a dělá jim to i druhá holčička. ☹ ☹ Pak to přešlo, ale užili si svoje. Vydrž, bude to časem určiě lepší!

kocule
11. led 2010

Na netu to levněji vyjde, objednávám třeba 10 krabic Beby Sensitive. V obchodě přes 260 Kč, na netu kolem 240 kč. Když k tomu vezmu nějaké ty ubrousky na prdýlku, taky sobě krém na tělo, protože mám dost suchou kůži a používám Adermu, kterou všude nemají, nebo mají, ale s vysokohorskou přirážkou, tak to mám obvykle bez poštovného. Navíc zásoba doma a nejsem ve stresu, že dojde, prostě beru jen krabice. Máme 1 krabici na 2 dny, takže hrůza.

hanula83
11. led 2010

Já taky dělám zásoby, v pátek manža dovezl 12 ks balení Nutrilonu, stejně tak kojenecké vody. On to sice má v lékárně přímo u huby, ale oni to taky musí objednávat, tak se na to teď nějakou chvilku zas nemusí myslet. Jinak takhle nakupujeme všechno, denně nakupujeme snad akorát pečivo nebo šunku.

Kocu, tak to jo, Vojtovka je dobrá a myslím, že i preventivně. Teď se hrozně moc rozmáhá, co tak slyším, tak ji cvičí hodně miminek. Naše Anička taky ze začátku chtěla spát jen na jedné straně, ale časem jak začala otáčet hlavičku, tak začala spát i na druhé straně... co se týče té mateřské, tak jsme taky říkali, že ještě že máme stromky za zahradě, protož za chvíli budem muset ohlodávat kořínky...

Lucy, ten Duphalac se dává po lžičce. Pro takové miminko je tam napsaná jedna kávová lžička denně. Já jí dala půl lžičky a stačilo to. V lékárně to určitě budou mít... Tak to máš už pěkné filuty, když rozeznají víkend a všední den 😉. Holky mi kterýsi den spaly v noci 9 hodin, úplně jsem vyletěla jak čert z krabičky a letěla je zkontrolovat. Jinak spí teď tak 6 hodin v noci.

lucy82
11. led 2010

Tak já jdu kouknout taky na net, došly mi ubrousky, roztok na čočky, Sunar už taky dochází, tak manža musí dneska koupit, a musím se naučit kupovat taky po víc kusech protože do obchodu se fakt s dvojčatama nedá 😖 Kort v tomhle marastu ☹

sarri
11. led 2010

Kocule, červený x-lander se mi taky líbí, tak ho testni a dej vědět. Moc nevěřím těm menším plastovým kolečkům. My chceme kočár k našim na vesnici, kde jsou chodníky vydlážděné za Husáka a od té doby na ně nesáhla lidská ruka a taky chceme jezdit přes pole do vinohradu a do lesa, tak potřebuju neco opravdu pevného 😀
Kde vám doporučili cvičit vojtovku? V poradně? my máme jet 28.1. do Baťovky do poradny pronedonošené děti - už teď mám z toho větry.

Taky hodně nakupujeme na internetu - Beba se tam vyplatí a teď jsem viděla nějaké akce na Sunary http://www.lekarnadomu.cz Akorát se toho musí vzít víc, by se neplatila pošta.
máme známého, co má lékárnu, tak nám dává Bebu a nákupku, což je za 245/800g - levněji nikde neseženu, ale prý v \polsku mají levná mléka, tak to manžel má za úkol příští týden na služebce prověřit.

hanula83
11. led 2010

No já jsem na to počasí úplně naštvaná, byly jsme zvyklé vyjet každý den a teď už třetí nebo čtvrtý den trčíme doma. Asi se podívám, jestli se taky v těhle Kotěhůlkách odhrnuje silnice a že bysme vyšly aspoň do obchodu, došly vajíčka a než manža dojede večer, tak nebudu mít už náladu dělat bábovku 😉...

zuzka72
11. led 2010

Holky a proč sháníte sporťák? To už se vám děti do hlubokých nevlezou? Má potom cenu pořizovat hlubokej? Poraďte! Mám to Graco a chtěla jsem Jumper hlubokej, ale teď když to tak čtu, že po 2měsících přecházíte na sporťáky.....No možná jsem to blbě pochopila. 😉

slunilibu
11. led 2010

ahoj holky.
juknete na mimibazar....tam se nekdo primo na dovoz UM z Polska specializuje a fakt to vyjde levneji. 😉 A je to stejna kvalita, slozeni...jen treba jiny nazev.

Penizky vam pekne litaji, co?! 😔 Ja to znam od brachy....taky kluky krmili UM a mesicne je to vyslo na na 6000Kc. 😝

kocule
11. led 2010

Hani, Adul to dělala taky, ale srovnala se sama. Navíc drží hlavinku rovně, Tomča trošku nakřivo, takže to rovnáme. Můžu říct, že za 2 dny byly vidět výsledky a fakt nám to cvičení nevadí. Mimča u toho sice řvou, ale náš malej je uřvánek, takže žádná změna a jsem v klidu. 😎 Teraupeutka nám říkala, že někdy neví, jestli uklidňovat uslzená miminka nebo uslzené maminky. 😀

Zuzčo, my máme hlubokej na zimu z bazárku právě proto, že je na chvilku a v zimě se stejně nedá moc ven. Já do toho sporťáčku vložné tašky brát nebudu, mám doma dvoje, jedny z našeho domácího kočárku a jsou v super stavu, takže když tak použiju tyhle. Děcka jak začínají sedět, tak jsou děsně zvědavé a korbičky by už asi nepochodily. 😀

Sarri, my do poradny pro nedonošené nechodíme, páč jsme na dvojčata donošení až hrůza. 😀 Ale napsala nám to dětská, protože se jí to nezdálo. Malému jsme dali čas, aby se srovnal sám, ale nepodařilo se, tak chodíme na Kúty, jsou tam super lidi. Ještě se na něj musí mrknour neuroložka, aby bylo cvičení hrazeno z pojišťovny, ale to už je drobnost. Vše v jedno baráku, jsem moc spokojená.

Z téhle lékárny beru taky, točím jich víc podle toho, jak jsou akce.

kocule
11. led 2010

Počasí mě taky štve, ale snažím se chodit ven, nebo by nás kleplo. Malí se musí proluftovat, jinak jsou neskutečně protivní, nespí a nudí se. Nebyla jsem akorát v těch velkých mrazech. Blbé je, že musíme tak kolem 15 h nebo později, aby to mělo spací efekt 😀, a to už je teď docela zima. 😠 😠

hanula83
11. led 2010

No právě Kocul, já s nima zase chodím nejpozděj tak ve 2, abychom nezatmněly... A dnes nevím, byla jsem se podívat ven a silnice jsou sice odhrnuté a chodníky jakžtakž taky, ale na na těch chodníkách je místo max. pro mono kočár... takže musíme po silnici. Anička zas dnes nemá svůj den, tak je taky půjdu provětrat...

lucy82
11. led 2010

Jé holky vy se máte to my se ven nedostaneme, tedy ven z kočárkárny je tam sněhu že by tam projel tak možná jen traktor a jinudy to vzít nemůžu ☹ Musím počkat až to manža odhází. Sofinka taky nemá svůj den furt tu pobrekává 😒

darling007
11. led 2010

Ahojky holky!
Kočule, to jsem ráda, že se vám kočárek líbí, je fakt suprovej! Zatím jsem na něm nenašla jedinou chybičku. Objednávala jsem ho z http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb... a vyšel včetně vložných tašek, pláštěnky a tašky na rukojeť na cca 13 tis. Kč. Slunečník jsem nechtěla, připadala bych si jak v cirkuse 🙂
Hanula83 a Zuzka72, fakt jsem se už dopisovala, ale nechtěla jsem podruhé, abych se "nevnucovala" 😀
Tak já se ještě dopíšu...
Jinak, holky, po císaři jsem si jizvu masírovala několikrát denně vyškvařeným vepřovým sádlem a jizvička krásná...

kocule
11. led 2010

U nás taky nejsou odhrnuté chodníky, takže děs běs. Manža včera s nima byl, i když mrholilo, tak se na to asi dneska vykvajznu. Půjdu zítra a pak ve čt máme cvíčo s Tomou a pak jedeme za manžou do UH mu předat autíko, páč s tím mým malým prdítkem se to v tomhle počasí nedá, takže bude výlet na celé dopo. To se bude chrnět. 😀 😀

hanula83
11. led 2010

Jo, Anička taky. Už to vypadalo, že usne, ale pak jí zas něco přelítlo přes nos a začala mrančit. A kolotočem jsem vzbudila Elu, takže začaly obě. Musela jsem udělat přídavek jídla, jinak by mi se mi protrhly bubínky 😉... A už fakt dlouho nebyly venku, tak je to asi tím, byly zvyklé chodit se mnou denně.

darling007
11. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - (36tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1670 g a Honzík 1320 g, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka, císařský řez

Jinak, Zuzka72, to je přesně ten náš kočárek, jen ho mám v modré barvě 09

kocule
11. led 2010

Jeee, Darling, asi do něj půjdeme. Já ho našla dokonce ještě levněji na Krtečkovi. www.detskezbozi.com Chci jen ten základ, tak se mrkněte, jak to vychází cenově i s komplet příślušenstvím. A slunečník taky nechci. 😀 😀

darling007
11. led 2010

Kočule, mám fakt radost, že jsem pomohla...
Sarri, i ta přední kolečka jsou gumová a docela měkká, fakt nemám problém.

kocule
11. led 2010

Moc moc díky, není nad to, když poradí zkušená maminka. 😉 Já jako nevědoucí těhule jsem absolutně netušila co a jak...

sarri
11. led 2010

To u nás je náledí jak blázen, tak asi budeme čučet doma, neb nevím, co bych si počala se zlomeným údem ☹
Už mě to pěkně štve - potřebuju na vzduch pohnout špekama kolem zadku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru