Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
22. led 2010

Zuzko, taky jsem se toho bála ale není to tak hrozný. Bolest necítíš vůbec, cítíš jen občas trochu tlak a nějaké zatahání, ale jinak je to docela v pohodě. Akorát je nepříjemný že potom vůbec necítíš ještě několik hodin půlku těla.

Jo jo Lucy přesnídávky dáváme už cca 3 týdny a zhruba 2 týdny jim večer do sunaru přidávám dvě lžíce kaše, takže to není úplně hustý ale evidentně jim to takhle zatím vyhovuje. Budu postupně tu kaši přidávat.

kocule
22. led 2010

Zuzi, jak jsem se probrala, tak jsem hned začala pít, ze slánky. Tuším, že jsem se probrala tak kolem 9 h, ani moc nevím. Pít potom musíš, jsi vycévkovaná, tak aby viděli, že je vše OK. Takže jsme se musela prolejvat, ale nevadilo mi to. 😀 😀 A druhý den na velkou. Jen mě trošku škrábalo v krku, mluvila jsem jak ochlasta, jinak nic. 😀 😀 😀 Přešlo to ještě ten den, ale to jen spinkáš, byla jsem děěěěsně unavená z takovýho výkonu. 😀 😀 Jen jsem volala našim a poslala sms, který jsem měla připravený dopředu, jen jsem doplnila míry a váhy a spala jsem do večera. Kolem 20 h mi pomohli na nohy, musíš chodit kvůli trombóze a šlo se na záchod. Jak se vyčuráš sama, tak je to v klidu. 😎

Teda tak brzo bych nic nedávala, připadají mi děsně malincí. Stejně začnu tím mlíčkem a uvidíme dál. Jo jo, my jedli ve 2 měsících i svíčkovou, takoví jsme byli někteří experti. 😀 😀

zuzka72
22. led 2010

A ještě jedna věc, když jdete na sál, kde máte ten mobil? To vám ho schovají a pak dají? Nebo pod hlavou? 😀 To mám ale blby dotazy co?

kocule
22. led 2010

Zuzi, na pokoji. 😀 😀 😀 😀

zuzka72
22. led 2010

😀 😀 😀
Já myslela, že jsi na JIP, tak mi nešlo do hlavy, kde se tam vzal.

lucy82
22. led 2010

Zuzi můj mobil měl manžel, vzala jsem si ho sebou když mě připravovaly na sál, ptž mě tam vezli dřív a manžel tam ještě nebyl tak jsem myslela že bude volat 😀 Ale našel mě, naštěstí to stihl 🙂

petulka26
22. led 2010

Já jsem měla taky mobil sebou, při operaci mi ho hlídala sestřička a pak ho i s ostatníma věcma dala sestřičce na JIP. Tam se nesmí telefonovat, ale já jsem sestřičku poprosila a byla jsem tam zrovna sama, tak mi to dovolila 🙂

hanula83
22. led 2010

Zuzi, já mohla pít do půlnoci před operací, pak maximálně na svlažení rtů. Holky byly 11:29 a 11:30 a napít mi dali tak kolem druhé myslím... Ale nepamatuju si nějakou žízeň. Já myslím, že ta žízeň a bolest hlavy je právě jen u té částečné narkózy. Oni jak ti dávají asi ty kapačky, tak nějak pít nepotřebuješ... nevím, jestli to tak je, ale myslím si. Jo ale v krku mě bolelo dost, jako při chřipce. To přešlo až tak třetí den... Je to kvůli té trubici do krku, aby ses nezadusila.

hanula83
22. led 2010

Můj mobil měl manža a jak mě dooperovali, tak mi ho poslal po sestře na JIP...

S těma přesnídávkama je teda fakt strašně brzo, taky bych nedávala...

lucy82
22. led 2010

Tak holky si už hrají hodinu pod hrazdičkou a vůůůbec mě nepotřebují, to je havaj 😀 😀
Jojo Zuzi oni ti dávají ty kapačky takže i já žádnou žízeň nějak extra nepociťovala 🙂

zuzka72
22. led 2010

Holky čím víc se to blíží tím víc se toho bojím.... Jak já vám ty slaďoučky uzlíčky závidím, že už je máte u sebe. 😔

kocule
22. led 2010

Zuzi, já třeba na JIP vůbec nebyla, vezli mě rovnou na pokoj. Proč, to nevím. 😕 Kamarádku taky, tak to asi u nás dělají. Normálně tam se mnou byla mamča s mimčem, ale bylo moc hodné, tak mi to nevadilo. Kamarádce tam miminko spolubydlící řvalo hlady, takže byla naprosto hotová. 😝 Hlavně neboj, zvládneš to. My to taky přežily. 😀 😀 😀

j.cien
22. led 2010

Pekny patecek vsem 🙂
Zuzko neboj!!!Bude to v poho,ja ti uprimne zavidim,ze uz to mas za par.... 😉

hanula83
22. led 2010

Lucy, to se máš, tady mi holky taky sice moc nezlobí, ale na přeskáčku se budí a musím se tam jít aspoň sem tam ukázat, aby věděly, že tam nejsou samy 😉...

Zuzi, ten strach je naprosto normál, to jsme tak měly všechny a jak ti všichni kolem tvrdí, že to bude v pohodě, tak jim věř! 🙂 Mně to taky všichni tvrdili, já nevěřila, ale bylo to pak tak... Spíš se připravuj, co bude potom, jestli jak tě pustí z JIP, tak ti je možná dají na pokoj jako mně a to se mi tenkrát fakt chtělo brečet. Některy ty sestry jsou hrozny a je jim jedno, že člověka všechno bolí... Určitě se pak neboj říct, že se na to necítíš. Já pořád jen přikyvovala a ony si asi tím pádem myslely, že to v pohodě zvládnu.

zuzka72
22. led 2010

Hani a ty jsi byla v OL, že, tak to se teda mám na co těšit. 😝

hancas
22. led 2010

zuzíku---ty 4 násobná matko čeho se bojíš 😀 vždyt už víš jaký to je ne???já jsem si strach nepřipuštěla až doktor řekl jdeme nato začala jsem jančit brečet že to bude bolet že se bojím,dr.mimochodem to byl Procházka at nebrečím že nebudu mít síly že jsem šikula že to zvládnu tak jsem tak nějak přestala a mačkala tomu mýmu ruku až tam měl pka modřiny ale zvládla jsem to ty to dáš taky uvidíš a až budou na světě na bolest zapomeneš 🙂

jinak s tím pitím já pít nemohla 14 hod.před porodem kdybyb byl náhodou císař takže jen zvlažovat rty,rty oschlé,sucho v krku...ale dalo se to a pak hektolitr nemocničmío čaje a pak bílá kává nejvíc ředěná vodou mě bylo na blití se to nedá pít

hanula83
22. led 2010

Zuzi, ale to máš všude, vždycky se najde ulítaná sestra, která nestíhá a může být i protivná. Já ležela s holkama na tom gyne oddělení, ne na novorozeneckym. A tam byly hodny sestry. Když jsem si chodila pro příkrmy na to novorozenecky, tak tam byly některé protivné, ale spíš mi přišlo, že proto, jak pořád chtěly, abych kojila. Oni jsou v jakési té organizaci za kojení a tak to tam strašně propagují. Jistě, že je to nejlepší pro dítě, ale to má člověk raděj zdechnout, hlavně aby kojil? No skrz dvojčata ke mně byly shovívavé, ale k paní, která byla se mnou na pokoji a kojení jí šlo výborně, se chovaly líp. Prostě s ní neměly práci, jenže mně musely dělat příkrmy a ještě ke všemu mi s kojením pomáhat. Byly tam šílené honičky v tu dobu, porod za porodem, tak to taky udělalo svoje víš... Vůbec dopředu nepočítej s tím, že tam jsou zlé sestry. Je to velice individuální.

zuzka72
22. led 2010

Hancas- 😀 😀 😀 jsem se nasmála, jak to popisuješ. Jestli to přežiju, tak to slavíme-2 násobná matko.
😀
Já jsem asi posera, tím, že vím do čeho jdu a co se může stát, tak to prostě nějak nemůžu vydejchat. Kurnik ať už je to za mnou. 🙂

hancas
22. led 2010

zuzíku----mysli jen na to dobré na žádný škaredý věci at tě ani nenapadnou jasný jinak dostaneš na zadek 🙂 zvládla jsem to já a to já bolest nemusím a kapačky..když vidím jehle omdlívám...tak ty to zvládneš na 1.setřičky jak který na intermediálu a na JIP suprový a jinak taky jak který ale to je všude.

dnes má děda narozky

zuzka72
22. led 2010

Mě vypadl koník a nešel až do teď. 😖
Hancas-Roman má narozky v srpnu, né? 😉

j.cien
22. led 2010

Mne nejel konik az do ted 😖

monika.tdm
22. led 2010

http://www.babylife.cz/

holky maji tady docela dobre akce 😉

hancas
22. led 2010

mě taky nejel koník

myslím můj dědek bohuš

zuzka72
22. led 2010

Hancas- 😀 😀 😀 , tak to jo, já myslela, že mě celych 10let lže o narozkách. 😀

hancas
22. led 2010

nn neboj on má v srpnu neboj v poho.

lita
22. led 2010

Stale vas, holky, docitam. Navic mi taky nesel konik, az jsem z toho usnula 🙂

Pro fanynky Bumbleride, trochu jsem googlila po anglickych strankach a docetla se par info o novem 2010 modelu:
- nejvetsi "novinka" je, ze opet bude mit pevnou operku vepredu (nebo jak se tomu rika), jako model 2008, tu bude mozne pouzit jako adapter na autosedacku, ale pisou, ze jen jednu, tak nevim, jak to mysli
- a kvuli tomu ma byt drazsi o 20 USD (uvidime o kolik Kc to napali v Cechach), operka sla u modelu 2009 dokoupit
- vylepsili upravu nastaveni vysky rukojeti
- nanozniky maji byt z jemnejsiho a silnejsiho materialu
- okenko na strisce ma byt UV sitka a ne plast
- vlozna taska ma mit strisku (ze by tedy korbicka?), vystlana ma byt microfleecem a matrace z bio materialu bez barviv
- taska z roku 2009 ma byt kompatibilni s novym modelem
- barvicky pry maji zustat stejne

Oficialne se v USA zacne prodavat ke konci ledna.

Tady jsou fotky vsech Bumble (nejen Indie Twin) na jejich oficialnim facebooku, jak oficialni tak i od spotrebitelu:
http://www.facebook.com/bumbleride#/bumbleride?...

lita
22. led 2010

A na dvojcatka.cz uz maji ten novy model v nabidce i s popisem!
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1204012

lita
22. led 2010

ale maji tam jeste stare foto, bez te operky (ta je vyobrazeno na foto pro adapter na sedacku, ktery by ale nemel byt treba, nebot se bude autosedacka upevnovat na tu operku)
cena je cca o 300-400 Kc vyssi, coz by odpovidalo tem dolarum

ivaajirka
23. led 2010

Ahojky vložila jsem fotečku naší chlapské trojky 😅

zuzka72
23. led 2010

Ivajirka-to je taková nádhera-normálně zase bulím. 🙂 Krásní chlapečci-moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru