Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
3. únor 2010

lucy to si delas srandu, ne??? Ty jsi chudak, tak na tyto situace se fakt netesim!!!! 😉

hanula83
3. únor 2010

Lucy, no holky sice spaly, ale taky mají ucpaný nos a jsme u našich. Tady právě nejsou ty monitory dechu, tak nemůžu moc spát a sleduju, jeslti se nedusí. Vysát jim to nejde, mají to fakt ucpané... spala jsem taky všehovšudy pár hodin.

kocule
3. únor 2010

Ahojky baby, my už jsme osaměli. ☹ ☹ Mě bude strašně smutno, jsem na manžu dost zvyklá a teď tady budeme válčit sami. 😖 My papali v 0:30 a pak v 5:30 a jsme vzhůru, ale aspoň jsem se trošku vyspala. Chuďátka moje, člověk je pak celý den totálně KO. 😠 😠

Na nás platí utahat utahat. Včera Adul pásla jak vzteklá a chrněla odpoledne 4 hodiny 😅, jenže v 21 h vzhůru, koupačka a pak do 23 h si hrála s hrazdičkou, Naštěstí si vystačí sama, tak to šlo. Jo Toma, to je jiný kafe. 😝 Ten se musí bavit a já na to nějak nemám sílu. 😀 😀 Sarri, čtenářky nemají chybu!!! Strašně jsem se u toho nasmála a usoudila, že taky musíme nějaké čtivo koupit 😀, nemám tady jedinou knížku pohádek, všechno mi zůstalo u našich. Jeeee, tady se tlačí, jdu odstranit nálož. 😀 😀 😀

belatka
3. únor 2010

Dobré ráno všem... 🙂

Lucy,to teda byla noc... 😖 u nás to šlo...krmili jsme s manžou ve 21:30 a vstávaly ve 3:00 a pak až po sedmý...Lucy,nemůžeš si třebas odsát mlíko a pak je krmit z flášy?To kojení v noci je hrozně hektický...kor když člověk ani neví kolik vypijou...a co kakání?pořád dobrý?? 🙂 u nás je to ted napůl u Anetky...má brát železo v kapkách a to dělá zácpu...sice kaká ale s obtížema... 😖 už nám je jednou doktorka měnila ty kapky...nejdřív jsme měly Maltofer a ted aktiferin...zvažuju,že bych pořídila homeopatika Ferrum phosporicum...páč má chudinka z těch kapek někdy i křeče... ☹

jinak vám závidím to utahání....u Adélky to jde,ale Anetka,tu jak dám pást tak řičí o 106.... 😠

irminka
3. únor 2010

dobré ránko,
tak my jsme měli včera blicí den. pro chlapečky mám 6 rychlozavinovaček a včera večer jsem už neměla pro Brundu čistou a manža na to: Jak to, že to není oprané? Myslela jsem, že ho trefím jednou ranou.
Ale budulínci mně udělali radost, šli spinkat kolem deváté a Bořek se vzbudil v 2.30 a Bruno v 3.30 a potom oba dva kolem 7:00, takže paráda.....

Luci: ono tak s těma tvýma holkama vypadá, že jim to tvoje mlíčko nestačí,co? Je to můj názor, můžu se mýlit...ale přece, jsou to dvě miminka a ty mají velkou spotřebu mlíčka 😉

lita
3. únor 2010

Dobre ranko, holky. Teda vy jste mely noc, chudinky! Mate vubec nekdy cas ten deficit alespon na pul hodky dohnat pres den nebo je totalni fikce?

Ja se konecne po dlouhe dobe alespon trochu vyspala, myslim tim hluboky spanek na par hodin. Zdalo se mi, ze mame doma 14 psu nalezencu! Ma to byt nejaka mentalni priprava organismu na budoucnost pri platnosti rovnice, ze 14 psu = 2 mala hladova, plakajici, zvracejici a nespici detatka? 😀 😀

Hanuli, takze rada tedy zni - uzemnit, upevnit a znehybnit 🙂 No jen aby se pak nekde na tech tvych fotkach omylem ty retezy ci provazy v postylce omylem neprovalily 😀 😀
To je zajimave, ze jsi slysela lupat Aniccinu kostricku! Chudak mala bude jako ja, mne take praska kazdy kloub v tele, tudiz kdyz se chci nekam potajmu priplizit, tak to proste nejde, vzdycky se ozve do toho ticha aleson jedno hlasite LUP nebo KRUP 🙂

Zlatovlaasko, prave ze ja chci poridit zavinovacky ne na suchac ale na pasek, coz do toho provazku nema daleko 😀

Lucy+Hanuli, a nejsou ty ucpane nosanky ze sucheho vzduchu z topeni? Co treba hodit pres topeni mokrou osusku na zvlhceni vzduchu.
Neexistuji nej zvlhcujici kapicky do nosu s olejem (jestli existuji)? Nebo kapky Libenar pro kojence?

irminka
3. únor 2010

také se hlásím k usopleným miminkám, ale rýma to není 😨 ....doma mám kapky do nosu z Atlanského moře či co, tak jsem to stříkla na ubrousek, udělala z něho takovou rourku a dala do nosánku, tak uvidím, jestli to pomůže, je to na zvlhčení sliznice

Také mám zavinovačky na sucháč, ale čím jsou kluci větší a mají větší sílu, tak sucháč udělá prsk jsou rozbalení. Mám také tzv. povijan, to je taková ta mašle stará jak metla, ale tím je nevážu 😉
Zakrývám je normální peřinou a přidělám je mezi šprušle at to hezky drží, zatím se neodkopávají, ale ten čas určo přijde

lita
3. únor 2010

Irmi, koukam, treba na to svazovani tim "povijanem" brzy prejdes 😉 Koukam, ze mas doma take male rozpinacky 🙂 A zlobili te kluci v deloze? Kopali a chrounili se tam hodne nebo jsi o nich moc nevedela?

A co koupani v kybliku, stale praktikujete, stale vyhovuje a libi? Az na ty kakaci prihody do vody, vid 😀 Ja jsem porad rozhodnuta do nej jit, tak by me zajimala tva dosavadni spokojenost. A mate Tummy Tub nebo Shantalu? Kluci jsou v tom kybliku fakt neodolatelne roztomily 🙂

kocule
3. únor 2010

Holky my museli koupit zvlhčovač vzduchu, v tom paneláku se to opravdu nedalo. 😠 A od té doby máme pokoj, žádnej šušík a ani paneláková rýma, super věc. Zkuste si změřit vlhkost v pokoji, dělá to opravdu hodně. 😉

Toma se mi tady montí a montí a začal více papat, no jo, má energetický výdej. 😀 😀 😀

hanula83
3. únor 2010

Lito, jasně, musím si dávat pozor při focení, ať to není vidět 😉).. Ne, mně to právě tak přijde, když je dám do toho kočáru, tam se skoro nemůžou pohnout a jsou klidné. Asi i ten čerstvý a studený vzduch udělá svoje... Co se týče toho nosu, tak já měla dnes celou noc na topení (naši mají klasická žebra) mokré ručníky a stejně měly plné nosánky... A doma máme podlahové topení, tak to nevím...

lita
3. únor 2010

Kocule, myslis, ze by jako zvlhcovac stacila tato vecicka: velky kvetinac vyplneny kaminky a velkym poreznim kamenem po kterem steka voda porad dokola, v tom jsou zapichane musle a umele kytky (ktere fakt nemusim)? Zurci to, tak si rikam, ze by to navic mladatka mohlo i uspavat jako to cd se zvuky more.
Kocka to pouzivala jako fontanku na piti 🙂

lita
3. únor 2010

Holky, a zase jeden amatersky dotaz, jako ze jich tu ode mne bude pribyvat 🙂
Kdyz je pres den davate spinkat (po papani nebo kdyz nejak zazrakem vytuhnou), davate je do te zavinovacky nebo proste jen pod deku nebo perinku? Myslim tim, zda mate zavinku jen na noc nebo na kazde spinkani doma?

kocule
3. únor 2010

Lito, já nevím. Podle vlhkosti. Máme tak 40 % a stačí to. Jinak když je venku deštivo, tak máme i 55 %, to se zvlhčovač ani nespíná, mám ho automaticky nastavený a jede sám podle aktuální vlhkosti, kterou si měří.

Mimča mi spí na zavinovačce, který je měkoučká, do ní se zachumlají a pak přes ně hodím ještě dečku. Stejně ji přes den mají jen jako podložku. 😀 😀 Na zavinkách je mám pořád, nosím je v nich, válejí se po ní, slintají na ní, takové multifunkční využití. 😀 😀 😀

zlatovlaaska
3. únor 2010

ahoj holky, já to prostě nestíhám. chodím ještě na další 2 diskuse a jsem nemožná a vy jste ukecané 😀

zlatovlaaska
3. únor 2010

takže myšlenkami jsem s váma, teď si půjdu lehnout, dokud to jde. papa

irminka
3. únor 2010

lita: chlapečci v bříšku dělali neustálý bordel 😎 ,jeden mě kopal do močáku a druhý do žeber, takže jsem si s nima užila velkou srandu....
Máme kýblík Tummy , jsem s ním spokojená, kluci se tam perfektně uklidní, ale zatím je to fuška, protože ještě nedrží hlavinky, tak je musím podpírat a vypadají, jako kdybych je škrtila 😉 , takže se těším, jak budou starší a pěkně tam budou sedět...teda doufám 😕 , jinak je šopnu do vany nebo do sprcháče 😉

zuzka72
3. únor 2010

Tak 36tt v albíčku. 😎

j.cien
3. únor 2010

Ahoj holky,
u nas se teda certi zeni!Chumelenice jako blazen....nastesti dnes uz nikam nemusime...

Jdu vas docist 😉

j.cien
3. únor 2010

Zuzi ty mas to brisko takove šikovně malinkate 😵 ,krasne!

lita
3. únor 2010

Kocule, proste uvidim, ozkousime to a kdyz bude ten vzduch suchy, taky bych sla do te zvlhcovacky. Koukam, ze slintani je po papani zrejme nejoblibenejsi cinnost 😀

Irmi, tak nejak je to u nas, takze ty i Hanula potvrzujete, ze kdyz sermujou uz v brisku, tak si to pak venku pamatuji a tuplem uzivaji 🙂
Tak to je super, ze se kyblik porad libi! Ja teba mam taky docela vitr z toho, jak pak tu krehounkou hlavinku udrzet v bezpeci, ale snad si na to clovek brzo osvoji nejaky sikovny grif. Ve sprchaci muzou pozdeji dostavat studene striky, pokud nebudou maminku poslouchat 😀

J.cien, tady u nas v Praze docela obleva, jen prselo a ted cely den sviti slunicko. Ale manzel musel vyjet na sluzebku smer sever a radeji jel o hodinu drive, protoze jinak v cele republice kalamita, tak doufam dorazi v poradku.

zuzka72
3. únor 2010

J.cien-malinkaté, ale jak zavazí 😝
Holky u nás od rána chumelenica, táááák velky vločky. 🙂

zlatovlaaska
3. únor 2010

zuzko, taky mi připadá, že na tt nemáš velký pupendo, ale že ti překáží, to už chápu 😝

irminka
3. únor 2010

hodila jsem chlapečky do albíčka 😉

lita
3. únor 2010

Irmi, krasni chlapecci, opravdu jak ze zurnalu nebo reklamy, i ten epesni kohout na hlavicce 🙂 A krasne je na tech fotkach videt vase anti-slintaci ochrana 😀

Zuzi, na to ze tam mas dvojcatka je to brisko midi mini! 🙂

j.cien
3. únor 2010

Irminko kluci jsou suprovni 😵 !

j.cien
3. únor 2010

Holky mam stupido dotaz-jak moc se nemuze pit alkohol??
Ja mam totiz FURT silenou chut na chlast 😕 ...ac tedy normalne vubec nepiju...tak si ted davam denne aspon Birella,ale muzu treba sklenicku normo piva???Z toho Birela me totiz desne pali zaha....

irminka
3. únor 2010

cien: já si myslím, že malým pohárkem nic nepokazíš. horší je to s tvrdým alkoholem, ale pivečko není tak hrozné 😀

zuzka72
3. únor 2010

j.cien-já mám od doktora doporučení na denně 1pivo, nebo dvojku červenyho-prej je to zdravy a pomuže mi to na tlak a jsou tam vitamíny. Samo, že to nedodržuji, ale tak jednou za týden, když je nějaká oslava si tu skleničku dám. Moje sousedka měla v těhu strašnou chuť napivo, ale jen na Heinnekena, tak ji doktor řekl ať ho pije, že to co si žádá tělo v rámci možností není škodlivé. No a má krásnou holčičku-2roky-zdravou-akorát ujíždí na pivu a psích granulích, tak se musí hodně hlídat. 😀 Asi po mamince 😀

j.cien
3. únor 2010

😀 😀 Zuzi se tu chlamu 😀 😀 tak super,hned mam lepsi naladu a jdu chlastat 😀 😀
Ja nevim,co se mi to stalo,ale uz 2.den po ET jsem se rano vzbudila s silenou chuti na alkohol 😕 😕 a na sex 😕 😕 coz u mne neni moc zvykem..... 😀 😀 no a na ten chlast mam chut porad.....

lucy82
3. únor 2010

Ahojky, tak dneska byl den blbec, ale holky už spí, kooonečně, tak se půjdu najíst a chvilku tu pobudu a asi taky co nejdříve zalehnu, jsem death 😒

Jcien já jsem taky pila, alespoň jednu skleničku červenýho, nebo i pivo, ne denně ale tak jednou do týdne nebo jednou za 14 dní jsem si něco dala, navíc bylo léto a byla jsem vyprahlá jak sahara a měla jsem pořád žízeň a pivo mi pomohlo 😅 A nemyslím že by to na holkách něco zanechalo 😀

Tak u nás je to nakonec rýma, mají vodový soplánky, chroptí jak prasátka chudinky moje, tak jsem jim postýlku ověsila mokrýma plenama a na topení dala odpařovač vody. Kocule jaký máte vy odpařovač? A kolik má být vlhkost v bytě? My máme podkrovní byt takže vlhkost je tady docela ubohá ☹

A kyčle má Sofinka v pořááádku, já jsem tak šťastná že nemusíme dávat žádné široké balení 🙂 A teď jsem jim dala pyžámko vel. 68 a je jim akorát, tak jak to mají značený když máme 58 cm a 62 je nám malá 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru