Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

belatka
8. únor 2010

pytlík s jadýrky...to je pytlík a uvnitř jsou pecky z třešní...nahřeješ to v mikrovlnce a přikládáš na bříško...mají ho v DMku za 70kč...mám ho v albu aby jsi ho viděla... 🙂 když se pokakají, beru rovnou vlhčený ubrousek,když mi zezačátku řvali,že je studenej,tak jsem ho nejdřív promnula v ruce aby byl teplejší a pak to bylo v pohodě... 😉 jaký máš ubrousky?některý sjou hooodně vlhčený a to je zbytečně studený...jiný jsou míň,na utření to stačí a tolik nestudí.... 🙂

ano myslím to poslední fotku.... 🙂 ty máš drobečky,já už mám velikánský kočky... 😀 ale balím je tak skoro pořád...do těch 3 měsíců mi jinak nespaly než takhle "sešněrovaný" přesně jak říkáš...ruce u těla jako voják ...koupila jsem si v jysku pléd(dečku fleesovou),balím je do nich jako do zavinky a přes to dávám tu plenku na mašli...ta dečku je lepší,líp se zavine a líp tam drží ručičky a teplíčko 🙂 stála asi 40kč... 😉

belatka
8. únor 2010

a miri děkujem za pochvalu... 😵 závidím ti,že je máš ještě takhle malinkaté....prdelky slaďoučký... 😵

miradka
8. únor 2010

Yorinkay, tééééééda to je vynález 🙂 Ohrievaš v trúbe? Ja kojím oboch asi 20 minut. Vraj ideálne je, keď sa rýchlo najedia, tak 10 minut v porodnici mi hovorili, že mám kojiť 15 minut. No túto noc mi vydržali u prsu 10 minut a potom už len tak občas potiahli. Si dobrá, že kojíš oboch naraz. Niekto ti ich podáva, alebo to zvládaš sama? Kojíš v manželskej posteli?

sarri
8. únor 2010

Ahoj Miradka - nevyčítej si, že Ti mamka leze na nervy - já k našim jezdím hrozně ráda a jsem vděčná za pomoc, ale odsud posud a pak už se vždycky hrozně těším dom, protože i když má člověk daleko víc práce, tak prostě není "sledován" a obdarováván dobře míněnýma radama - a to moje mamka mi do toho až tak moc nekecá, ale jak jedna jenom pískne, tak se musí uklidnit a pochovat a v noci, když jednu krmím a druhá ve hlady, tak vždycky jen čekám, kdy babičku vzbudí - a jsem z toho nervozní, protože chodí manuálně makat do práce - no a nikdy jí to nedá a přijde tu druhou krmit, aby nekřičela - doma hold, když jsme samy, tak jedna řve, než nakrmím druhou, neb mám jen jeden pár rukou 🙂
K těm plenkám - my jsme měli plenky Bella happy, které oproti pamperskám a huggies mají takový poctivý vycpaný základ a ty nožičky líp drží - jsou polské a stojí tam taky mnohem míň než u nás. Kyčle jsme měli ok a na kontrolu už nemusíme. Mně se právě taky ty pampersky zdály být hodně měkké a když do nich budeš dávat plenku, tak budeš muset prát. Tak pokud máte kyčle ok, tak bych zkusila ty tvrdší plenky a na vkládání látkové bych se asi vyprdla.
A neboj, zpočátku jsou KO všichni (se mnou teda mávaly hormony, že jsem řvala buď štěstím nebo z pocitu naprosté neschopnosti). Začínala jsem na hodině spánku za noc a teď, když holky v 8 uložím, tak se budí na jídlo kolem třetí ráno, pak kolem sedmé a to je pak většinou ještě přinutím se do deseti prochrupnout - děsím se, že bych musel vstávat v 5 jak Kočule - jsi šikulka - já jsem v tuto dobu prostě nepoužitelná (ve 3 ráno jsem víc fit, než potom v 5 😝 )

Pod hlavu máme ten "šikovně uřezaný molitan s povlakem" z mamitati a spokojenost. Prvně jsem podkládala matraci, což se taky dá - jen se to nesmí přehnat, protože jsem pak měla holky zapadlé v dece, jak sjížděly a řvaly, bo se jim nedostávalo kyslíku. Teď ty polštářky používám občas i pod hrazdičku, aby na ty hrkačky líp viděly a dosáhly a taky na krmení.

Belatko stále ještě zavinuješ? My pořád spíme s ručičkama u těla, jinak prostě spí špatně - mrví se - a taky by nemohly být v jedné postýlce - ale přemýšlela jsem, jestli bych už je neměla nechávat jen tak???

belatka
8. únor 2010

ahoj sarri,já je takhle zavinuju na noc na spaní teda hlavně Adéku a přes den,když řvou a ne a ne usnout....to zaručeně pomáhá... 😉 jinak už to přes den taky zkouším a chrupají tak ale přijde mimže ten spánek není tak vydatnej a hlubokej jako v tý zavince... 😖 takže se budí a vypadáva jím dudl... 😠 ale myslím,že tam ještě být můžou,dokud se tam vejdou... 🙂 mi jsme pořád takový prckové,takže se tam vejdeme... 😀

miradka
8. únor 2010

Beli, tak ten pytlík si buď vyrobím, alebo kúpim. Páči sa mi ten nápad 🙂 Ubrousky som mala rybilkovské a teraz mám Huggies. SKúsim ho premnúť v ruke, či to pomože. Malý sebou začína šiť, ešte by mal spať pol hodinku, aby to boli 3 hodiny od posledného kojenia, tak uvidím či vydrží...hneď to skúsim.
Aké rozmery má ten pléd? Pekne sa ti podarilo zabaliť ich 🙂
Tiež díky za pochvalu 😉 no ja si užívam pohľady na nich, akí sú malinkí, sladkí, ale radšej by som bola, keby boli už trošku silnejší a lepšie sa s nimi manipulovalo...no nič, malý to nevydržal...letím k nemu 🙂

belatka
8. únor 2010

helco,páreček to je krása 😵 já ten plštář využila jen v porodce...doma jsem už neměla moc mlíka tak jsme s kojením přestaly...ale tam měli nějakej přímo na dvojčata velikej a byl teda opravdu hooodně pohodlnej... 🙂

belatka
8. únor 2010

miri ted jsem to měřila 😀 cca 160na 130 je to jediný pléd v jysku za 40kč...je bílej,barevný mají jiný rozměr a jsou už drahý...není to čtverec takže ho na tev čtverec složíš a zavineš.... 🙂dík tomu si ho můžeš nastavit jak moc potřebuješ.... 🙂 je to šikovný...a opravdu pohodlný pro mimča... 😉

hanula83
8. únor 2010

Miru, ahojky!!! Moc krásné dětičky, ať rostou 🙂... a jaký byl porod, jak se cítíš? 🙂

belatka
8. únor 2010
belatka
8. únor 2010

jééé miri to mě se právě líbilo když byly takový žabičky 😵 😅 Anetka když měla těch 1800g to bylo krááásné....taková malilinkatá žabička... 😵 ted už je to 4kilová ženská... 🙂

belatka
8. únor 2010

holky vy co nekojíte...mám dotaz...jakou beret antikoncepci?nejdřív když jsem kojila brala jsem cerazette,krvácela jsem mimo cyklus...a ted když nekojím beru nějakou qlairu a stejně jsem ted 6 dní taky mimo cyklus krvácela... 😖 😔 je to otravný...

hanula83
8. únor 2010

Kocu, vydrž, bude zas líp, kdy ti má dojet polovička?

Nám holky jdou v osm spát a budí se kolem půl šesté ráno. Pak ještě usnou a budí se v devět. Dnes vyjímečně usnuly i v těch devět, takže vlastně zatím pořád spí 🙂. Takhle to ale mají až od doby, co mají samostatné postýlky a usínají v ložnici. Já tam jen vždycky čekám, až usnou a pak jdu do obýváku k televizi. Asi tam mají klídek.

Lucy, ale neklidná byla vždycky Sofinka, ne? Naše holky poslední dobou taky nenávidí oblékání, jsou z toho vždycky úplně mimo a já celá zpocená, jak spěchám, aby přestaly křičet.

helcule
8. únor 2010

ja si tady pripadam jak Alenka v risi divu... ☹. na vetsinu veci se vubec nechytam ☹ muzete mi prosim doporucit nejake konkretni dvojc. kojici polstare? diky moc

hanula83
8. únor 2010

Sarri, naprostý souhlas ohledně rodičů 🙂)... mně do toho asi víc kecá tata 😉)

Belatko, to je dobré ta zavinovačka 🙂. My to jednou zkoušeli u Elenky, ale teda než usnula, tak si pěkně pořvala. Asi jsme to dělali nějak špatně, tak jsem to pak už nezkoušela.

belatka
8. únor 2010

díky Hani..., 🙂 je fakt,že vypadají jako trestanci v s těma zašněrovanýma ručičkama 😀 ale pomáhá to...při Adámkovi jsem to takhle nedělala,neznala jsem to...možná bych to tenkrát taky využila...spal v normální zavince a měl prblémy s usínáním...když dám holky do normální tak jim to trvá a nespí klidně...tak na půl oka...a ruce vyndavají...

j.cien
8. únor 2010

Ahojky,pekne pondeli vsem 🙂 myslim na Zuzku,at je vse OK ,at ji klapne ten cisar...

Miradko rada te tu vidim!!Ted mas jiste fofry,tak je fajn,zes napsala...ja ti v nicem neporadim..jen to hltam a predstavuji si,jake to asi bude u nas... 😕 Jen vim,ze jak kojila moje sestra,tak je mela u prsu nekdy skoro cely den...kojila i co hodinu..byla to silene pakarna ten zacatek,ale pak se to srovnalo a kojila krasne do 2let..
Asi to chce zatnout zuby a vydrzet ten zacatek...jestli se to teda da vydrzet se zdravym rozumem.. ☹
Tak ti preji,at to zvladnes ,at se vam nastoli nejaky prijatelny rezim 😉

j.cien
8. únor 2010

Belatko prosim,to je nejaka specialni snurka,kterou mas prevazanou tu zavinku??

belatka
8. únor 2010

ahojky j.cien 🙂 ob\čejná látková plína...v kiku mají 3ks za 80..barevný.l.. 😉

lucy82
8. únor 2010

Hani jé to ti holky taky už krásně spinkají 🙂
No dřív byla neklidná Sofinka ale to bylo z toho Nutrilonu, ted už je v pohodě, momentálně mi cestuje po celý dece, je nahá tak je štastná🙂
A to počasí už mě zase pěkně se... zase je zima takže opět tvrdneme doma, a já mám zase už o dvě kila navíc 😠

j.cien
8. únor 2010

Diky Belatko 😉
Holky prosim ,co mate autosedacky..mate takove,co jim zakladna zutava v aute a jen se do toh nacvakne sedacka nebo mate jen to vajicko,co se musi pokazde pridelat do auta pasama??Jsem z toho jelen...

belatka
8. únor 2010

j.cienko já mám vajucha a přidělávám je pokaždé pásama... 😉 je to rychlovka to tam zapnout... 🙂 mám powerpointy.

j.cien
8. únor 2010

Takze to neni slozite,pripnout to pokazde i bez te zakladny??Zvladnu to i sama?

hanula83
8. únor 2010

J.cien, my máme vejce, co se musí pokaždé připoutat 😉...

Belatko, teď už to asi taky nebudeme praktikovat, ale vypadá to dost účinně.

No u nás Anička usíná zásadně s plínkou přes hlavu. Vypadá to teda hrůzostrašně, ale když jí dám na tvářičku plínku, tak se do ní zachumlá a okamžitě usíná. Má to tak poslední týden. Tak vždycky čekám, až usne a pak plínku sundám. A Elenka usíná úplně sama. No Lucy, já pořád doufám, že jim to takhle vydrží, nebyly bysme první ani poslední, co se jim to potom ještě zvrtlo to spaní...

belatka
8. únor 2010

j.cienko,když to zmáknu já...a to jsem nervák když mi něco nejde... 😀 je to snadné..zmákneš to do půl minuty...s cvikem i dřív...jen provlékneš dvě dírky a zapneš pás klasicky do té dírky.. 🙂

belatka
8. únor 2010

Hani,anetka taky...jak není v zavince zašněrovaná tak má taky plínu na hlavě 😀

belatka
8. únor 2010

miri kde jsi? 😀 neodrovnal tě ten tvůj prcík? 😀

miradka
8. únor 2010

Beli, nakoniec sa zobudila aj malá a už chrupkajú, dala som jej plienku cez hlavičku a asi to zabralo, asi budem musieť tiež kojiť častejšie než 3 hoďky...budoa sa skor. teraz si idem aj ja zatvoriť oči 🙂

belatka
8. únor 2010

tak si miri hezky odpočiň... 🙂 naber sílu na další kolo 😉 😵

zuzka72
8. únor 2010

Tak jsem zpět ze šternberka, tchán má zážitek, viděl mě nahou 😲 skoro a UTZ poprvé v životě. Nicméně výsledek je, že plod B stále šikmo, váha 2,6 a 2,7kg. Podepsala jsem snad 10papíru souhlasů s anestezií, hospitalizací, nahlížení do záznamů atd. a pak jsem měla podepsat spontální porod, nebo CŘ, spontální jsem jim dala zpět a podepsala CŘ. Pak dvě lejstra, jedno jestli chci na úplné uspání, nebo jen na půl těla, teď nevím přesně, jak to měli odborně nazvané, no půl k´hodiny jsem to pročítala a nakonec teda dala to poloviční uspání. V pondělí 15.2. v 11hod. jsem předvolana k prmáři a pokud se mimčo neotočí, tak mi dá razítko na císaře a objedná termín. Takže zatím je to jen na 99%. Mno a nevýhoda je, že v Ol ukončují dvojčata v 37tt a ve Šternberku až v 39tt, ale co to už je fuk, hlavně, když bude císař.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru