Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

yorinkay
12. únor 2010

zuzi ještě ti předtím zavedou cévku a čůráš do pytlíčku. to není zdaleka tak hrozné jak jsem si myslela. A kyž mi píchali spinál třásla jsem se strachy a zimou, ale taky jsem myslela, že to bude horší 🙂 .

petranela
12. únor 2010

Ahojky, já byla včera na utz, všechno prý ok a naše váhy jsou u obou asi dost stejné a do papírů mi k oboum napsal 890g. Tak to vy máte fakt obříky! Já chci taky větší dětičky!!! Zuzi, Ty jsi měla dvakrát tak větší děti ve stejným týdnu než mám já ☹ A Zdepros Ty jsi měla taky krásný váhy!!!!
Tiše vám teda závidím... No ale dr. se tvářl, že je všecko v pohodě 😎

Test na cukrovku dopadl dobře, tak aspoň nemusím držet dietku a mimča budou pěkně růst 😉 Musím jim domluvit a vykrmovat je 😉

zuzka72
12. únor 2010

Cévkovali mě asi 5x za život a nic to není, toho se nebojím, horší chlapi, těch lituji. Ale jenom v tomhle. 😝
Petranela-já to taky nechápu, že to byly a jsou takovy váhy, ale vzhledem k tomu, že kluci měli při porodu 4,5kg, tak asi hold mám veliké děti. 😒

lita
12. únor 2010

Holky, takze to cevkovani opravdu neboli? Asi mam zkreslenou predstavu horor pribehama od chlapu. Slysim poprve, ze se u spinalu cevkuje.
Taky budu dobre blaznit a nervovat, az se to priblizi. Kdyz jsem lezela v nemocnici, tak se mi tam na pokoji vystridaly holky, co sly na cisare a den pred tim jim vzdycky dosel humor, jak si zacaly uvedomovat, co je ceka.
Kazdopadne u Apolinare pred epiduralem davaji klystyr a take je treba byt uplne vyholena, pokud nechces, aby te nekdo brousil ziletkou na porodnim sale 😖

lita
12. únor 2010

Petranelo, moji kluci pri poslednim mereni take nemeli nejake obr vahy. Byla jsem 24tt a vazili cca 700 g, coz je o trochu vice nez dle tabulek, ale take drobecci. Pristi tyden jdu na utz ve 30tt, kdy se provadi biometrie, tak jsem zvedava, jak kluky tentokrat nameri.
To je super, ze cukrovka negativni! Klidne muzes zase pomlaskavat u dortiku a zakusku 😀

j.cien
12. únor 2010

Holky ,tak ja mam teda z cevkovani primo hruzu!Mam vrozene zuzenou mocovou trubici,takze kdyz mi urolog delal cystoskopii-tak musel pouzit detskou cevku...takze budu vsude zebrat o detskou cevku a nejspis na mne budou cumet,jako na hysterku...
Jinak jsem cevkovani uz zazila tou normalni a zkoncilo to zanetem mocoveho mechyre 😝 ...
Takze toho se na cisari fakt hodne bojim ☹

Holky,kdo shani to prima lehatko od Fishera,tak tady k nemu maji i autosedacku 0-18kg zdarma 😉
http://www.detskydum.cz/detail/fisher-price-sed...

sarri
12. únor 2010

Lito, nebolí, jen je to trochu nepříjemné. Horší bylo, že mně tam tu cévku po porodu nechali a pytlík na moč přisichrajskovali k prostěradlu k posteli a musela jsem dávat bacha, abych si to nevytrhla a taky jsem musela pít jak šílená, abych tu cévku pak proudem moči vyplavila - bylo to takové nepříjemné - sestra se mnou musela na wc a pak mi tam čučela, jestli je cévka venku nebo ne - 2x se mi to nepovedlo - docela jsem z toho už měla nervy.

sarri
12. únor 2010

Cien, a říkala mi sestra, že mi tam dá jen tu dětskou, že se to dává i miminkám, tak kdyžtak křičte, že chcete tu miminkovskou, protože to stačí.

petulka26
12. únor 2010

Já mám zase s cévkováním u porodu úplně jinou zkušenost. Zavedli mi jí ještě na operačním sále, vzhledem k tomu že jsem měla spinál, tak jsem vůbec nic necítila, takže to bylo v pohodě. Sestra mi jí vyndavala druhý den po operaci, když už jsem byla schopná sama dojít na wc. To vyndavání vůbec nebolelo, normálně jsem ležela na postely, sestřička tu cévku chytila a normálně jí vytáhla, vůbec nic to nebylo 😉

j.cien
12. únor 2010

JJ,Sari,ja budu jecet,ze chci detskou radeji uz od vratnice 😉 😀 😀 😀

j.cien
12. únor 2010

JJ,ono to normalne nikomu nevadi..fakt to nic neni..jenze ja s tim mam sileny problem...jsem exot 😀 v tomhle teda 100% exot 😀

hanula83
12. únor 2010

Holky, já se strašně bála cévkování a klystýru, i holení (že je to nepříjemné). Vše ale naprosto v pohodě. Holení - dělala to příjemná sestra a snažila se odvádět pozornost, aby mi to nebylo tak trapné. Klystýr to samé a vlastně potom docela "uvolňující" 🙂)))... a cévkování jsem téměř neznamenala, jak to bylo rychlé.

lita
12. únor 2010

Teda holky, jaktoze to z vas o tom cevkovani leze az ted? 😀 Ja vubec nemela potuchy, ze se neco takoveho pri epiduralu ci spinalu dela.

Sarri - to muselo byt hodne neprijemne, ze te takhle jeste "dodelali". Tak s tou miminkovskou si to budu pamatovat, teda doufam, ze v tech nervech pak na to nezapomenu 😉

J.cien - jakej exot, proste o sve predispozici vis, tudiz je jasne, ze to budes hlasit dopredu, at si nezadelas na problemy, na to mas prece pravo!

Klystyr bych nejradeji na pokoji, kdyz se nekolik dnu ceka v nemocnici na planovany cisar, protoze pak mas luxus zachodu na pokoji (alespon u nas). Ale pokud ti to delaji pri prijmu na sal, tak o zachod bojujes s ostatnimi. Jedna znama si zazila, ze klystyr dali 5 rodickam naraz, ale zachody tam byly jen 4. Si predstavte to napeti 😅

hancas
12. únor 2010

zuzíku...nevím jak chceš je tmavší modrá

zuzka72
12. únor 2010

Hani na té fotce je to fakt prd vidět, nešlo by to líp nafotit?

petranela
12. únor 2010

Zuzko, teda na to jaký jsi hubeňour máš teda velikánský děti!!! 4,5 kg měli Tvoji kluci, to jsem snad ani u žádných známých neslyšela, jsi rekordmanka! Kolik měříš? Já teda drobek nejsem, měřím 172 a manžel je hodně vysokej, tak jsem čekala, že i děti by mohly být po nás pěkně veliký, ale asi teď vidím, že to neplatí....

Lito, no teda, příští týden máš už 30 tt, vždycky jsem si říkala, že jsi jen o kousek přede mnou, teď vidím, jak to poslední dobou rychle utíká!!!! První tři měsíce se mi táhly neskutečně, ale teď to nabírá pořádnou rychlost.

Pro mne cévkování nic nebylo, probudila jsem se s pytlikem u posteli po laparce, naštěstí mi ho brzo oddělali, bylo mne spíš nepříjemný, že jsem vedle sebe měla ten pytlík, jinak nic nebolelo.

irminka
12. únor 2010

tak já musím také podat hlášení ohledně cévkování: uplně to nesnáším, fuj,fuj,fuj a stejně jsem po tom vždy dostala zánět močáku, takže před císařem mě jímala hrůza co zase bude 😠 . Já myslitelka jsem si před nástupem do nemocnice koupila Urinal a začala ho baštit, abych zánětu předešla. Když mně večer řekli, že mně udělají císaře a sestra řekla: Tak pojdte mamko, dáme cévku. To jsem málem omdlívala strachem. Chvilku jsem knučela na pokoji, ale za chvilinku to povolilo. Potom jsem brala Urinal i po porodu a po zánětu ani památky 🙂 .Horší to bylo ale s vyděláním drenáže, to jsem myslela, že zdechnu, tak hnusně dlouhá hadička 😕 .....

Ale když jsme to tady vydržely všechny,vydržíte i vy čekatelky 😉

beruska5
12. únor 2010

no já netušila že mě budou cévkovat,sestřička mi řekla at se nebojím že to vůbec nebolí 🙄
a pak se tam nemohla ani na 5 pokus strefit správne a to už byla bolest jak svina 😢 došla si pak do sesterni pro bríle aby nato líp videla 😝 to už sem si i pobrečela
kráva si je měla dát hned,a pak řekla že to proste nejde a zavolala jinou sestričku,tá se koukla a hned to tam bylo 😅
kolegyni jen řekla že mi to tam strkala uplne jinam,ješte že trefili tu správnou dírku 🙄 😕 😕

zuzka72
12. únor 2010

Petranela měřím 176 a ten můj EX 198cm. Ten součastnej má taky něco ke 2metrům, asi tak 188cm, ale nevím, musím ho změřit
😀
Irmi-jaká drenáž???????????????????????????????????????
hOLKY JAKÁ DRENÁŽ, VY JSTE MI NĚCO ZATAJILI, TO JE U SPINÁLU I NĚJAKÁ DRENÁŽ?
Drenáž já měla jen jednou z každé strany v plících po operaci a jak mi to vytahovali, tak to tahli snad až z žaludku a ty zvuky, jak to mlaskalo, to bylo snad nejhorší. ☹

hanula83
12. únor 2010

Zuzi, neboj, Irminka myslí tu cévku. Je tam i nějaký balonek nebo co, který se v měchýři nafoukne. Nevím, co z toho je ta drenáž, ale sestry tomu taky tak říkaly.. To znáš, když jsi to měla už víckrát, akorát tomu každý říká jinak.

Jak jsme ležely na té JIP cely odpoledne, tak tam ta vedle mě říkala, že se moc netěší, až tu drenáž (cévku) budou vytahovat. No tak jsem se toho taky děsila, ale bylo to hrozně rychlé, u mě v poho.

hanula83
12. únor 2010

Taky jsem se strašně bála vytahování těch svorek, ale taky úplně v pohodě, hlavně ta první várka. Ta druhá se vytahovala vlastně až týden po operaci a už tam byly trošku zarostlé, ale taky v klidu, jen to kapičku štíplo.

zuzka72
12. únor 2010

Já právě někde četla, že je drenáž z břicha.
Svorky? Fůůůj, oni to ještě svorkují a já myslela, že už to budou nějaky samovstřebávací. No co už, to nějak přežiju, hlavně ať jsou mimča OK: 😉

hanula83
12. únor 2010

Zuzi, jsem už úplně blbá, máš pravdu, ta drenáž, to je ta hadička, která vede z jizvy, aby odtékala krev. Někdo ji má, někdo ne. Moje sousedka ji měla a vytáhli to hodně rychle, ani nemrkla...

zuzka72
12. únor 2010

Fůůůůj, ajajajaj, no co už. 😎

hanula83
12. únor 2010

Třeba ji ani mít nebudeš, já neměla (právě jsem si to spletla s tou cévkou, protože do toho pořád sestry pletly tu drenáž té sousedky). Nevím, jestli se ta kůže dá sešít samovstřebávacíma nitěma, možná jo, to nevím. Ale v OL to dělají svorkama. Já o nich ani nevěděla, protože jsem se hodně dlouho bála si tam šáhnout 😉).. Spíš je to blbé při sundávání kalhotek, abys o to nezavadila 😖

zuzka72
12. únor 2010

Tož to jsou chuťovky. 😲

zlatovlaaska
12. únor 2010

ahoj holky, já teda zírám. jsem jak list nepopsanýho papíru, měla jsem za to, že se radši nechám překvapit a teď teda překvapená jsem... proto se hloupě zeptám, co to je spinál?

zlatovlaaska
12. únor 2010

hani, tys rodila císařem?

zuzi a tebe čeká co?

já byla v úterý na kontrole u svého gyn a už mě předá do porodky. tam jdu příští týden. jak jsem právě u něj byla, byla jsem totál vyřízená, jako žádost... skoro jsem nebyla schopná se svlíknout a když jsem měla vylést na kozu a pak lehátko kvůli srdíčkům, bylo to pro mě jako nadživotní výkon... proto se rozhodl, že už se mám objednat do těhuporadny nebo kam v porodnici..

zlatovlaaska
12. únor 2010

přiznám, že jsem pak hned sbalila tašky jak k porodu, tak pro převoz miminek.. 😎 do porodky jdu příští týden, tak mi ještě ve středu udělala sestřička u gyndaře monitor 😉 od té doby mi je už líp, asi nervíky... sice s tím spaním to je střídavě trága, ale pomalu si zvykám na ten tlak prcků. jsou oba hlavičkama dolů...

zlatovlaaska
12. únor 2010

zuzko, asi jsi to psala, kdy teda budeš rodit? máš naplánovaného císaře nebo ještě uvidí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru