Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
17. únor 2010

Tak já jsem teď u našich a dnes jsem první noc zkoušela Respisense, ani jednou falešný signál. Akorát chci zeptat - Sarri, ty je dáváš za plínečku, že? Myslíš, že je stačí dát za punčošky? Ony tam dobře drží a myslím, že to taky snímá, co má...

zuzka72
17. únor 2010

Sarri, Hani a to když pojedu ven s těma monitorama, to budou pod dupačkama, fusakama atd a to se k nim nedostanu, že? No aby netlačili a na tom je nějakej čudlík? Abych ho omylem nezmáčkla při manipulaci s mimčem. 😉

hanula83
17. únor 2010

Zuzi, myslím, že omylem ten čudlík zmáčknout nejde, je tak prťavej, že mám problém ho vůbec najít 😉. To jsem si taky říkala, že když by třeba náhodou ten monitor vypadl, když je budu mít v kočárku, tak je přece nebudu venku vybalovat, abych ho vypla... Nebo ho dát někam víc nahoru. Jak jsem psala, já to zkoušela dát za punčošky a vypadá to, že je to v poho.

rejchl
17. únor 2010

Zdravim zensky,
tak mam po kontrole se srdickem.Bradikardie se nam ztratila na stesti.Ale ma zas nejaky vetsi otvor mezi chlopnema,takze po narozeni kontrola ☹ Ale jinak vse ok.Hlavne ze uz tam nemusim sedet s pupkem.

rejchl
17. únor 2010

Zuzi ten je fakt peknej,ale hodne lidi co si kocarek se trema koleckama poridilo mi rikali,ze neni tak stabilni.Sousedum se preklopil a malicka musela lezet v nemocnici.

j.cien
17. únor 2010

Holky tak mam radost,ze krasne otestujete ty monitory a jdu taky do nich 😉
Zuziku jj,jsem to zasklila schvalne 😀 😀 a tys me ohdalila 😀 😀 fakt to neprasknu-az se ten zazrak stane skutecnosti,tak se pak samo priznam 😵
Holky,to koukam,ze ve 3mesicich uz vam chteji lozit???OMG!!

zuzka72
17. únor 2010

j.cien-tak já si počkám. 😀
rejchl-tak vidíš, dobře to dopadlo a uvidíš bude to i potom dobré
No já to slyšela taky, ale tenhle má 4kolečka, né, teda musím mrknout, já jen házím odkazy, když něco zmerčím, ale to víš LITA je v tomhle přeborník-na ni nemám. 😀 Ale snažím se. 😝

lucy82
17. únor 2010

Sarri no nahatý jsme tak 4 x denně, jim se to děsně líbí, mám pod nima přebalovací podložku a taky ji nevyměnuji pořád, nechám uschnout a pak použiju zase, bych se nedoplatila 😀 A před chvilkou koukám a sofinka čurá a kousek od hlavičky nelinky, nechápu jak se tam tak rychle dostala, to jsem si došla jen na záchod 🙂 Ted se mi je podařilo šupnout do postýlky a uspat, bomba, tak jdu vyndat z myčky a trošku poklidit 🙂
Jo holky někdo tu psal že kojeneckou vodu Anna ne, proč??? U nás mají jen tu, ve Sparu mají ten horský pramen ale tam se dostaneme jen někdy.

sarri
17. únor 2010

Lucy, ta Aqua Anna vyšla blbě v testu, ale vlastní zkušenost - při převaření se udělaly takové sraženiny, takže jsem to pak cedila přes plátno - je na ní napsáno, že se nemusí převařovat, tak možná použít nepřevařenou. Pročítala jsem si diskuze na klubu dvojčat a tam to tak spousta rodičů dělala a vše ok.
Jinak ten Horský pramen bývá v Penny marketu občas za 8,90.

hanula83
17. únor 2010

Holky, ten Horský pramen mívají v Globusu v akci - 5 litrů za 15 Kč.... Jo a Sarri, ta Aqua Anna jsou dva druhy, jedna je z nějakých jezer a ta je dobrá a na té druhé je vyloženě i napsané že "se to dá použít i jako kojenecká voda", takže to není přímo kojenecká voda...

j.cien
17. únor 2010

Rejchl,to je super,ze srdicka jsou uz obe OK -takze zadne stresaky,bude to v poradku!!! 😉

Jsem KO,uvarila jsem obed,ted pecu 2 makove zaviny-a to je dnes asi vse...dycham jak stara baba pri aerobiku 😀 a jeste se musim vypruzit umyt si aspon vlasy a vytrit zem...uz tu mame jak v chlive 😝

zlatovlaaska
17. únor 2010

zdar a sílu 😉 tak jsem včera vejrala do půl pátý na krasobruslení. ale teda musím říct, že mě na eurosportu pěkně vytočili. po prvních deseti krasobruslařích, na který jsem čekala na začátek do půl druhý, tak dali hokej, když skončila třetina, prskli pokračování přímého přenosu, prostě najednou blik a už tam chvíli bruslil další maník, pak po dalších pár, když jsem se těšila na naše, že přijdou na řadu, byli v poslední třicítce, tak zase střih a byl tam hokej. tak jsem přepla na ČT, kde mělo být krasobruslení od čtyř a on to byl záznam, takže od znova... tak jsem to vzdala a šla spát... a vlastně jsem tak nějak prohnípala celý dnešek...

zlatovlaaska
17. únor 2010

tak já zkusím něco dočíst 😉

lita
17. únor 2010

Zlato - a ja jdu docist tebe 😀
Ten Eurosport vubec perli, prska to tam jedno pres druhe a hlavne ti jejich komentatori jsou na zabiti, melou tam nesmysly, zlaty cesky komentatori i pres jejich nekdy trapne vtipky 🙂
Jsem se vcera snazila tak usilovne usnout, az mi to samozrejme neslo. Koukam, ze jsem si mohla misto toho usilovani pobrebentit 😉

lita
17. únor 2010

My dneska byli na tom utz ve 30tt (ale ofiko jsem jeste 29tt). Kluci sebou zase mlatili na vsechny strany a pani doktorce neustale uplouvali 😀

Acko je niz nez Becko, takze by sel pri porodu prvni. Maji pekne a vyrovnane vahy a jsou o cca tyden starsi nez dle PM. Acko vazi 1.385 g (odpovida 29+3) a Becko 1.454 g (odpovida 29+6). Asi jim delaji dobre ty nocni susenky 😀

Organy i prutoky take v poradku. Cipek je pry take pekny, stale se drzi na 3 cm. To me potesilo.
A uz treti doktor nezavisle potvrdil, ze to budou kluci 🙂

Pani doktorka, co delala utz, ma sama doma dvojcatka kluky, je jim 5 let, ma je po IVF. A jejich dalsi syn se narodil o par let pozdeji, prirozenou cestou a neplanovane, protoze si rikali, ze to proste prece nepujde. Takze hura pro tu DANU 😀

Nevim, zda vas ted stacim docist, za chvilku mi prijde kamaradka, tak zkusim alespon stranecku 😀

lita
17. únor 2010

Zlato - gratulace k dobrym utz vysledkum 😉 Jsem zvedava, s jakymi info o porodu u Apolinare prijdes. Protoze me dr. Koucky z rizikoveho odd (myslim, ze je i porodnik) rikal, ze davaji prostor pro nazor a prani maminky a ze dvojcatkove maminky do prirozeneho porodu nenuti. Toz by me zajimalo, zda je tomu doopravdy tak.
Ale vim, ze ty se prirozenemu porodu nebranis. Ty mas oba chlapecky ted hlavickou dolu, vid?

Jo a dneska jsem si jen tak ze zvedavosti vlezla u doktora na vahu, kolik jsem zase za tech par dni pribrala a naopak, vazila jsem o 0,2 kg mene. Ale minule to bylo v patek a mela jsem na sobe i dziny a svetr. Takze si stale drzim svych "krasnych" 13 kg navic 🙂

irminka
17. únor 2010

ahojte,
tak jsme se právě vrátili z kontroly nožiček a Bruník má široké balení ☹ , no budeme dávat na pampersku ještě normál velkou plenku at má nožky hezky od sebe. Není to vývojová vada, ale jak hošani měli málo v bříšku, tak si jeho levá nožky zvykla být trošku jinak a už mu to tak zůstalo, takže mybudeme Brunovi fixovat nožky a Bořkovi pupík,aby neměl kýlu....tož prostě furt něco 😉

jdu vás dočíst, kecalky jedny 😉

lita
17. únor 2010

Hani - prekrasne fotky holcicek!! Fakt jsou prekrasne a jak krasne pasou 🙂 A ten oblecek pro vilu je uzasny, nas asi ceka spise pirat 😀

Presne jak jste tady, holky, filozofovaly, take porad nemuzu uverit, ze mam v brisku 2 malinke pokracovatele rodu 😀 To jejich kopani dela tehotenstvi jeste kouzelnejsim, vedet ze tam nosime ziva stvoreni, co se ridi po svem a odpovidaji na podnety.

Take si stale neumim predstavit ten moment po porodu, az se poprve uvidime a dotkneme. Pri prohlizeni alb maminek mne uz take chytaji zachvaty, ze bych ty nase lasecky chtela mit u sebe, ale na druhou stranu zase chci, aby tam jeste v tom vyhrivanem tmavem bazenku jeste nejakou chvilku plavali 😀

irminka
17. únor 2010

omlouvám se za chyby, hold dvojmamina 😉

Holky: máte některá z vás zkušenost s tím širokým balením?

lita
17. únor 2010

Zlato - co tve sloni hnaty (jak sis je roztomile popsala)? 😀 Do nazouvacich kozacek bych to nezkousela 😀 Cekam, kdy to chytne me, protoze to tady mela spousta holek, zatim mi otekaji jen ruce, ale to mam z toho datleni do klavesnice 🙂 Ale uz jsem si projistotu sundala zasnubni i snubni prstynek, abych se o to nepokousela prilis pozde.

A neexistuji nejake bylinkove koupele, ze by si clovek ty sve tlapizny strcil do lavoru s koupeli?

K te materske - pry je jeste sance, ze ji opet zvednou na puvodni, takze panum poslancum drzme palce, at jim to pri hlasovani neujede 😉

irminka
17. únor 2010

na naše těhotenské krásné oteklé nožky snad nic neexistuje, mám je také v albíčku, bléééééé, ale po porodu to trošku sjelo, musela jsem moc bílkovin, protože podle doktorů i kojení způsobuje otoky, takže moc masa a mléčných výrobků a otoky jsou pryč 😕

lita
17. únor 2010

Zuzi - to jsi sehnala ty monitory za uzasnou cenu! A jeste v zaruce, to preci neslo nekoupit 😀

Vsak ty jsi take docela prebornice v odkazech, ja se u tebe jen inspirovala 😀 Na aukro moc nechodim, takze si do odkazoveho zeli nelezeme 😀 😀

Ja jsem take pro Emicku u J.cien, protoze to byla varianta pro holcicku u nas 😉 Budeme tady do te J.cien tak dlouho sit, az nam to pod hustym virtualnim natlakem proste prozradi 😀

zuzka72
17. únor 2010

zlatovlaaska-tak já už sleduji třetí záznam kraso a furt ten samej a pokaždé nechytnu Pljuščenka-to je pech.
Irmy-já dávala široky balení, ale před 14 a 17lety. 🙂

j.cien
17. únor 2010

Irminko,moje segra to mela u dcerky a tehdy davala bud 3klasicke latkovky,nebo 2+papersku...Ale daji se koupit v lekarne i tzv"kalhotky abdukčni" a ty se daji jen pres pampersku..
Ale mozna ti nekdo lip poradi,kdo to zaziva na "vlastni kuzi" 😉 ja jsem zatim teoretik 😀

j.cien
17. únor 2010

Lito ,ty jsi taky cislo 😀 ...no neprozradim 😉 😀 ,i kdyz uz me svrbi jazyk 😀 😀 Ja strasne chtela Emu,ale kolem je docela preemovano..takze Ema to nebude 😵

j.cien
17. únor 2010

Lito a velka gratulka k velkemu 30tt UZV 😉 !
To je bezva,ze klucici prospivaji krasne a jeden druhemu "neuzira",tak jsou stejne velci-parada 😵
Dalsi kontrolku mas za 14nebo za 3 tydny??

zuzka72
17. únor 2010

Zlato-já už ho našla 😀 😀

hanula83
17. únor 2010

J.cien a Lito, moc děkujeme... Těm oblečkům jsem neodolala, i když to budou mít až na příští rok 🙂.. a musela jsem jim to hned vyzkoušet 😉

Irmi, my sice nemáme široké balení, ale doporučila bych ti koupit si jedny nebo dvoje ty plínky Popolini nebo něco podobného. Prostě takové plenkové kalhotky, je to na široké balení. A dávala bych to na klasické papírovky... ať nemusíš skládat ty klasické plínky...

lucy82
17. únor 2010

Irminko my to měly taky tak, v 6 týdnech jsme musely Sofince dáváat široké balení, jenže jak byla prťavá tak pamperska plus tři složené norm. plínky tak to bylo děs, skoro ji nebyly vidět nožičky a byla strašně z kopce, manžel si dělal srandu že má zadek vepředu 😀 A jí se to nelíbilo pařila se v tom moc, takže my holky poradily dát na pampersku větší papírovky, takže jsme daly pampersku, pak dvě plínky tvrdší buď Huggies nebo Happy o velikost větší. A krásně to drželo a nožky měla taky hezky od sebe. Až trošku ztloustla a tyhle plenky ji už byly malý tak jsme dávaly to široké balení z látkovek. Pak už jsem to dávala jen na noc a trošku přes den, protože jak mi nekakala tak se nemohla pořádně vyprdět a bolelo jí bříško. Takže pampers, plus tři látkovky /nebo jen dvě/ a o dvě čísla větší pamperska aby to hezky drželo, nechtělo se mi kupovat držící kalhotky. A na 3 měsíční kontrole jsme to měly dobrý i jadýrka už jsme měly 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru